Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2018., 23:20   #61
E VUco puno hvala, vas odgovor mi je ulio nekak malo vise sigurnosti i nekako je logican i u skladu s mojim opažanjima.

Vozim se sad dva i ol dana samo na benzinu, medutim jako se malo vozim i kratke rute, recimo dv aput dnevno, po kilometar , klometar i pol u svakom pravcu, gradske ulice tak nekak.
Nisma uopcio nikakve bitne promjene.

Vec sam zaboravio ovo što si reko, da sma dobro objasnio simptome na plinu.

Jedna novi simptomna benzinu sto sam uocpio, bas ovo sto si ti reko. Dakle palinormalno, u leru radi normalno i mirno kolko cujem, no cim dodas onaj skroz minimalni gas, i drzis ga tako - gas ne radi ranvomjerno, nego radi one male oscijacije, male i brze oscilacije, vrm-vrm-vrm-vrm (ko formule kad turiraju na startu, ali naravno tihe i mnogo pliće osilacije. I mozda jos brže. Al kad krece auto u pogon onda mu to radi očito probleme... AKo ne pazis kad je hladan vrlo rado oce crknut posebno u prvoj, ili kad u drugu prebacujes, i slabo bas lovi kad hvata brzinu, oce crknut )

E sad, klemu bi ja vjerojatno vec otpojio ali me muci taj nedostatak tvornickog auto-radija prekokojeg je jedino oguće ponovno poštelat sat i datum na putnom računalu. Al ajde sat mogu namjestit tak da drugi put otpojim klemu tocno u ponoć a datum će stat krivi (kad ne znam dal moze ko s racunalom da se spoji mi to zacas postelat, da da ene lacam tu glupost skupo)

Nije meni roblem platit parsto kuna da mi netko to kvalitetno poštela i ispregleda (bolje to neg da obilazim pet majstora, a kod svakog moras cekat i prilagodjavat se njegovom vremenu itd, i gubim vrijeme, koji ce svaki nest svoje prčkat manje vise neuspješno), samo mi je problem ne znam bas napamet majstora koji ce mi to doist ai napravit, a da nije u Zagrebu i okolici, onda gubim skoro cijeli dan na se to. Mislio sam probati u Auto mario u Đurđevcu, koji je ipak tu bliži Bjelovaru.
Dakle po vama bi bilonajbbolje da pitam majstora, što: da li dijagnosticira mapu (il kak se to kaže) u svim režimima rada, u voznji. A ako to ne radi, da prijedjem na sljedećega...
ALi velis treba i resetirat benzinsku mapu (ako se ona uopce dobro resetira? ne znam, jer ak se vrati na tvornicke psotavke - pa auto je ipak malo drugaciji otkad je izaso iz tvornice ne. Al kuzim, onda se malo vizi na benzinu pa se benzinska maapa prilagodi - valjda, sadasnjem stanju... i to bi trebalo bit ispravno ako je sve OK)

Ili da odem direktno u onaj servis u okolici Zagreba, sto mi je preporucio i Headbanger ja mislim (sto je majstor tu jedan od moderatora)- al velim to mi fakat nije na ruku - a i ako treba neke vece zahvate radit, onda sma u banani budem se busom vraco natrag. A privatnik sam obrtnik mali obrt, u banani sam kad to napuštam.
Nego mene samo to muči, da nije tu jos nekakav drugi kvar, koji ce opet rastelat plinsku mapu. Pretpostavljam da bi taj pravi majstor to isto trebao detektirati.

PS: Onaj majstore je reko da bi sa brizgaljkama - to su dize ne? - trebalo bit sve OK jer bi se inace pokazivalo loše na ekotestu, a on ga je stisko i na okretaje visoke i u leru plin radi normalno i benzin normalno kao na ekotestu ne znam. NE ZNAM SMAO KAKO CE GA BILO KOJI MAJSTOR PROVJERIT KAD JE HLADANm jer cini mi se da su ovdje simptomi najveci kad je hladan, i dal to ima veze. oro bi cekat par sati da se auto skroz ohladi, pa da to vidi, kak se ponasa kad je hladan...)

PPS: a taj automario iz djurdjevca mi je isto reko, kad sam spomenuo dami je to reko ovaj iz bjelovara, da bi bilo dobro svjecice promjenit. A ovdje vecina, i jedan moj frend, veli da nema potrebe nikakve svjecice mijenjat. E sad ne znam... a dobio sma kao od nekoga prpeoruke za njega prpeorucio mu ga je netko treci, al taj moj frend isto pojma nema o autima.)

PS: sorry svi na greskama u tipkanju nekaj sam i sipravio ali siguro mi je masu njih proomaklo)
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 23:30   #62
A pretpostalvjam da bi bilo dobro (?) da mali servis na autu - koji mi inace dolazi tek nakon tisucu kilometara a ja cu mozda to prec tek nakon ne znam mjesec i pol dva mjeseca), dakle da mali servis na autu obavim prije posjeta tom nekom boljem auto-plinašu?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 00:07   #63
Ili mozda da ja to ne diram, ako vec dobro radi na plinu, ne znam... JEr ovo podesavanje, to je pretpostavljam svake godine, pa šesto kuna svake godine, a jos zamjena isparivača najmanje svake godine, a ne prolazim toliko kilometara da mi se to isplati. Ovo na benzinu sto oce crknut hladan, ah mogu zivjet i s tim jbg.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 09:04   #64
Vidi, razumijem tvoju frustraciju.
Ali, motor ne radi dobro niti na benzin, niti na plin, ne radi kompjuter, a tebe najviše yebe kako postaviti vrijeme i datum bez originalnog radio - uređaja...
Pogriješio si što si kupio neispravan auto, sa nakupljenim problemima, vjerojatno ti je bivši vlasnik rekao da "treba samo mali servis ili podešavanje, to ti je par-sto-kuna i onda se voziš džabe"....
U stvari si kupio auto sa vjerojatno neispravnim plinskim uređajem, i možebitnim problemom sa motorom, nešto neispravne elektronike itd.
Ako stvarno malo voziš, najlakše ti je demontirati plinski uređaj (par-sto-kuna) , ponoviti atest (1000kn), popraviti motor (par-sto-kuna-?) popraviti elektroniku (par-sto-kuna) i ugraditi original radio(par-sto-kuna).
Većinu dijelova nađeš rabljeno na oglasniku ili ebayu, i ne brineš o plinu i uštediš 600 kn godišnje na registraciji.
Prije samo provjeri radi li ti katalizator, jer ćeš poslije demontaže plina morati na ekotest.
Također provjeri zazore ventila i benzinske injektore, često stradaju od plina...da ti se dogodi na demontiraš plin, a problemi uzrokovani plinom ostanu...
Druga opcija je "da pregrizeš", napraviš sve kako treba, koštat će te par stotina euro sigurno, ali onda možeš imati auto bar par godina da povratiš investiciju i iskoristiš plinski uređaj u autu u svoju korist.
Treća opcija, daj ga u oglasnik, napiši "u odličnom stanju, samo treba štelanje plina, i onda se voziš džabe"....
Opcija koju ti predlažeš, da ostaviš plinski uređaj, platiš atest boce 1000kn, plaćaš 600kn godišnje na registraciji, voziš na benzin, motor ne radi dobro, elektronika ne radi, ne možeš podesiti sat ni datum, meni djeluje kao najlošiji izbor....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 09:12   #65
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Ili mozda da ja to ne diram, ako vec dobro radi na plinu, ne znam... JEr ovo podesavanje, to je pretpostavljam svake godine, pa šesto kuna svake godine, a jos zamjena isparivača najmanje svake godine, a ne prolazim toliko kilometara da mi se to isplati. Ovo na benzinu sto oce crknut hladan, ah mogu zivjet i s tim jbg.
Isparivač se reparira nakon 50ak tkm, mjenjaju se gumeni i potrošni dijelovi.
Nakon 2, 3 reparacije mijenja se isparivač, ako je potrebno.
Servis plinskog uređaja se radi nakon 15 - 20tkm, ja sam na prošloj astri za 150 tkm na plin napravio 3 servisa, jednu reparaciju isparivača, istina bio je jednostavniji uređaj koji nije toliko osjetljiv kao ovi današnji uređaji.
Ovo što ti ne valja na benzinu, sa čime ti možeš sada živjeti, može biti kvar koji napreduje, pa nagodinu možda nećeš moći to tolerirati i ipak ćeš morati popraviti, pa onda bolje popraviš odmah, a ne trpiš godinu dana, možda i produbiš problem, i onda na kraju popraviš.....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 10:21   #66
Što gubite vrijeme na trola, pa što reći za lika kojega pored ovih svih problema muči vrijeme na radiju, škrt je promijeniti svječice za 100 kuna i pazi sad ....napraviti redoviti servis 1000 km ranije Za neke ljude stvarno nije auto...
Bhakti is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 19:12   #67
Ma nije lik niti škrt niti trol nego nema pojma. Viš da su mu prodali auto razvaljen ko držacni proračun i on sam nezna što bi s time niti što je što. A ima i muljatore majstora koji se nisu maknuli 20 godina po pitanju opremljenost. Bokte lik setvisira aute bez da ima obični obd tester pa makar i kineski od parsto kuna da može očitati osnovne greške motora. Jebate grešku koja pali check lampice doslovno može očitati svaka pizdarija od 30 kn naviše.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 20:05   #68
Sada se nečeg sjetim.
Tema je započela - od nedavno sam vlasnik....
Ne znam šta si prije vozio, ali:
C4 1.4 je motorček PSA grupe s kojim moraš kretati na povišenom broju okretaja, jer su turažni motori i imaju mali okretni moment ..
Naprimjer sa Pugom 1.1 i 60 ks ne možeš normalno krenuti , ako si ispod 2500 okretaja.
A s Pugom 1.6 i 120 ks lijepo se krene s 2000-2200 okretaja i više.
Ako krenem s manje okretaja auto se želi ugušiti i ne prima gas kako bi želio sve dok ne pređe te okretaje koje sam spomenuo.
Probaj kretati s 2000 okretaja - pa reci da li zeza..ne prima gas..
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 07:54   #69
Hyundai accent 1.4, 2008. BRC sistem. Zanima me jel normalno da danas pokazuje znatno manju razinu plina(zbog -10)?

Ne vidim opravdani razlog da potrošnja stvarno bude veća, a 3/4 crtice su dva puta dosad pokazale stanje sličnom onom na rezervi. Nakon 50-70km stiglo je na dvije crtice i počelo pištati

Pitanje #2 je li bolje plin točiti na većoj, ili na manjoj vanjskoj temperaturi?

#3 nakon točenja, neko vrijeme mi sve 4 lampice blinkaju. O čemu se radi?


I #4 birokracija. Na tehničkom u SB mi rekoše da moram papire od plina prebaciti na svoje ime, ali da to mogu bilo gdje, ali da traje par dana. Odem na tehnički u Zagrebu, kažu da to nije potrebno, da se napravi na registraciji, ili pri ateisti boce(to mi slijedi prije registracije). Što je točno? Ne bih volio da me nečija lijenost košta, pri nekoj rutinskoj kontroli ili prelasku granice.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 08:11   #70
ne racunaj na pokazivac plina, taj ne postoji koji dobro i tocno radi
naucit ces s vremenom na kojoj kilometrazi treba tankati i to ti je to

pri atestu boce ces dobiti i papire na sebe i mir, nece te nitko zajebavati
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 09:40   #71
Ok, računam da mjerač vjerojatno mjeri tlak u boci, a on nije isti, ako je temperatura 15 ili 20 stupnjeva niža Na stranu što je sam po sebi neprecizan.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 11:19   #72
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ne racunaj na pokazivac plina, taj ne postoji koji dobro i tocno radi
naucit ces s vremenom na kojoj kilometrazi treba tankati i to ti je to

pri atestu boce ces dobiti i papire na sebe i mir, nece te nitko zajebavati
Postoji. Na tvornički ugrađenoj instalaciji na Daciji. Mogu pratiti stanje u rezervaru bez problema. Kad upali rezerviu još oko 80 km a i ostale lampice poprilićno točno pokazuju stanje. Malo sam eksperimentirao i zbilja super radi.
Ovo što kažeš za pokazivaća vrjedi za večinu naknadnih ugradnji (iako sam vidio jednu koja i nakon 10 g pokazuje ok ).
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 19:34   #73
ima li itko iskustva s fiatovim natural power modelima?

radi se o modelima s tvorničkom instalacijom na CNG.

do sad sam viđao doblo modele u toj varijanti, vozi ih gradska plinara punionica je u radničkoj što mi je super jer živim 250m dalje

razmišljao sam o pandi natural power koju bih uvezao iz švabije ili italije, cijene do 10k eura, a motor 0.9 turbo (85 ks)
piacere_dfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 08:21   #74
Da ponovim pitanje prije nego za(na)jebem. Sa žutom knjižicom koja glasi na starog vlasnika smiućjem preko granice? Iako se uglavnom ne traže nikakvi dokumenti, bolje provjeriti na vrijeme
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 08:41   #75
smijes
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 10:58   #76
Quote:
piacere_dfn kaže: Pogledaj post
ima li itko iskustva s fiatovim natural power modelima?

radi se o modelima s tvorničkom instalacijom na CNG.

do sad sam viđao doblo modele u toj varijanti, vozi ih gradska plinara punionica je u radničkoj što mi je super jer živim 250m dalje

razmišljao sam o pandi natural power koju bih uvezao iz švabije ili italije, cijene do 10k eura, a motor 0.9 turbo (85 ks)
Oprosti di ćeš tankirat? Znaš da ta čuda imaju smješno mali benzinski tank ... dakle ako se makneš iz ZG ... pa zapravo si najebo.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 11:43   #77
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Hyundai accent 1.4, 2008. BRC sistem. Zanima me jel normalno da danas pokazuje znatno manju razinu plina(zbog -10)?

Pitanje #2 je li bolje plin točiti na većoj, ili na manjoj vanjskoj temperaturi?

#3 nakon točenja, neko vrijeme mi sve 4 lampice blinkaju. O čemu se radi?
1.Ne nije normalno da pokazuje znatno manje nego jučer.
Temperatura utječe na promjenu volumena plina ali to je toliko malo da to ne možeš primijetiti. Ako se takav slučaj ponavlja, vjerojatno je problem u multiventilu.
2.Ako računaš da ćeš dobiti više kad je plin u spremniku punione hladan, u pravu si, no to je zanemariva količina
3.Mulitiventil bi trebao zaustaviti ili bar upozoriti kad je boca 80% napunjena.
Kad blinkaju sve 4 lampice, to znači da sistem misli da si "prekrcao" bocu.
Može biti problem da ventil nije isključio punjenje, ali i da plovak netočno očitava količinu plina.
Kad si prazan, napuni pun tank plina, pa ćeš vidjeti dali štrajka ventil za punjenje ili pokazivač.
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 11:49   #78
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ok, računam da mjerač vjerojatno mjeri tlak u boci, a on nije isti, ako je temperatura 15 ili 20 stupnjeva niža Na stranu što je sam po sebi neprecizan.
Ne, mjerač mjeri nivo tekućeg plina u posudi, otprilike kao plovak u WC kotliću.
Po mom iskustvu je dovoljno precizan ako je ispravan, imajući u vidu da ustvari može pokazati samo 5 stanja...recimo, rezerva, četvrt, pola, tri-četvrt, pun.
Točnije očitanje možeš dobiti na samoj boci, ima kazaljka koja bi trebala biti malo točnija.
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 11:19   #79
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Oprosti di ćeš tankirat? Znaš da ta čuda imaju smješno mali benzinski tank ... dakle ako se makneš iz ZG ... pa zapravo si najebo.
35L je tank za benzin, a 12KG je tank plina.

Na tu veličinu tanka sam navikao, a jedino bi onda češće vozio na benzin van grada.
piacere_dfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 11:50   #80
Pošto sam na više tema, okaretktiziran kao takav (neznalica) da ovdje priupitam.
Zašto se konstantno, kada netko traži savjet o kupovini mahom rabljenih automobila, pa pita koji predlažete do 20k kn, 40 k kn, gradski, kompakt, limuzina...nekad ček i navede alfu kao opciju, ili alfa upada u opis traženog, tom čovjeku kaže da nevalja, troškovi, nepouzdanost, nekvaliteta.
Uglavnom, nigdje ne prolazi kao (ozbiljna) opcija, da se čovjeku predloži da ode provoza, da se uvjeri, pa možda i kupi. A onoga tko se drzne ju predložiti kao opciju se ismije, nekad izvrijeđa. Jer kao uvijek postoji neki uno/tipo, clio, fokus, passat, bmw za tu lovu, a provjeren i puno bolji.
A opet vidim da te alfe ljudi voze na cestama, oglasi imaju pregleda, znači da su ipak poželjne.

Pitam ozbiljno, nije zajebancija.
vuletina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.