Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Danas, 15:10   #1821
Vi koji sušite, kako vam je ispalo meso obzirom na ove divne proljetne temperature? Ja sam objesio nešto kobasa pred mjesec dana, strah me uopće pogledati na što to sliči... Jer je bilo i +15 vani... Strah me to i jesti kasnije :/
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 15:55   #1822
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Vi koji sušite, kako vam je ispalo meso obzirom na ove divne proljetne temperature? Ja sam objesio nešto kobasa pred mjesec dana, strah me uopće pogledati na što to sliči... Jer je bilo i +15 vani... Strah me to i jesti kasnije :/
Elegantno je rješenje odnijeti svoje suho meso (naravno markirano i pobrojano) u neku veću "instituciju" koja se bavi sušenjem mesa na veliko.

U pravilu nije preskupo, a meso ti bude na primjerenoj temperaturi.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 16:29   #1823
Znam, ali kad već imam pušnicu... Stvarno je ova zima suluda. Tko bi očekivao takvo vrijeme? Još sam si mislio da kupim i mesa za špek, ali sam odustao.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 16:50   #1824
Molim preporuku mesnice na Dolcu. Dosad sam kupovala u Žumberčanki i Blagusu na Kvatriću a sad mi je Dolac bliže. Blagus sam našla i ovdje a meso kupim u Ivis-u ali me zanima da li je neka druga mesnica bolja, Igomata više nema? Hvala!

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Old Danas, 17:05   #1825
Kako to da nema više Igomata?
Old Danas, 20:09   #1826
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Kod mene sve u redu (slavonski brod).

Ako je pušnica zidana punom ciglom, u njoj je uvijek dosta hladnije nego vani (termalna masa).
Isto tako i kada je vani minus, u pušnici je nekoliko stupnjeva toplije.

Kobasice sam sušio kod svojih na tavanu, i evo za 5 tjedana su suhe.

Slaninu smo pržili, odlična.

Par puta sam mjerio temperaturu mesa termometrom kada je vani toplo popodne, nisam naletio da je više od 5 stupnjeva. Navodno ne bi trebalo 4 prelaziti, ali toliko strucan nisam.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 20:18   #1827
Ma jok, drvena je, a oko Božića i Nove bilo je lijepih 15-ak stupnjeva vani + sunce. Možda mi je čak najpametnije to sve baciti...
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:31.