Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 17:55   #3301
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
a na koju liječničku plaću misliš? onu koja se redovno zaradi u bolnici, ili ona uvećana za dodatni privatni rad?

teško da na Srebrnjaku živi doktor opće medicine, mislim da se ipak radi o drugoj vrsti zdravstvenih djelatnika

plus, taj liječnik ima valjda i partnera koji, statistički, vrlo vjerojatno isto radi neki neloše plaćeni posao
Na specijalisticku. Ali dobro, ok, vjerojatno je da su iz dobre obitelji pa imaju i nasljedstva i tako. Lako je kad ti ostane stan-dva od baka i djedova.

Ali htio sam reci kako su strpali lijecnike u ladicu, a lijecnici isto krpaju kraj s krajem. A ne mogu bas svi u privatnike i nisu svi zvijezde.
Zli Mali Medo is offline  
Old 21.01.2018., 18:00   #3302
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Na specijalisticku. Ali dobro, ok, vjerojatno je da su iz dobre obitelji pa imaju i nasljedstva i tako. Lako je kad ti ostane stan-dva od baka i djedova.

Ali htio sam reci kako su strpali lijecnike u ladicu, a lijecnici isto krpaju kraj s krajem. A ne mogu bas svi u privatnike i nisu svi zvijezde.
a statistike su vadili iz izjava 3 agenta. dovoljno da je neki od njih prodao par stanova na Srebrnjaku par kirurga/ stomatologa privatnika, i eto ti članka.

općenito taj dio o tome koji sloj stanovništva gdje kupuje stanove, je nepotreban, jer su im podaci nikakvi i pre-nereprezentativni.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 21.01.2018., 18:03   #3303
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
a statistike su vadili iz izjava 3 agenta. dovoljno da je neki od njih prodao par stanova na Srebrnjaku par kirurga/ stomatologa privatnika, i eto ti članka.

općenito taj dio o tome koji sloj stanovništva gdje kupuje stanove, je nepotreban, jer su im podaci nikakvi i pre-nereprezentativni.
Slazem se.
Zli Mali Medo is offline  
Old 21.01.2018., 18:17   #3304
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Na specijalisticku. Ali dobro, ok, vjerojatno je da su iz dobre obitelji pa imaju i nasljedstva i tako. Lako je kad ti ostane stan-dva od baka i djedova.

Ali htio sam reci kako su strpali lijecnike u ladicu, a lijecnici isto krpaju kraj s krajem. A ne mogu bas svi u privatnike i nisu svi zvijezde.
Nemoj generalizirati jer nikad ne znas neciju situaciju

Evo recimo moj mali ce naslijediti 3-4 stana kad mi svi iz obitelji poumiremo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 21.01.2018., 18:20   #3305
ma općenito nema smisla ljudima viriti u novčanik i čuditi se otkud im lova.

netko naslijedi, nekome pomognu starci, neki dobro zarađuju...
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 21.01.2018., 19:37   #3306
članak je očaj živi ako su sve kvartove u Novom Zagrebu ubacili pod naslov ''Novi Zagreb''

Samo Novi Zagreb je dovoljan za jedan članak
Paskaneman is offline  
Old 21.01.2018., 19:47   #3307
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
članak je očaj živi ako su sve kvartove u Novom Zagrebu ubacili pod naslov ''Novi Zagreb''

Samo Novi Zagreb je dovoljan za jedan članak
ionako nemali broj ljudi sve u Novom Zagrebu trpa pod isti koš, tak svejedno radi li se o Središću ili Trokutu, sve je to 'preko Save' i big no no
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 21.01.2018., 22:33   #3308
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Mi smo 2000. godine kupili stan od 33m2 jer za više nismo imali. I to u novogradnji na Vrbanima, koja je u to doba bila jeftinija nego starogradnja. U to vrijeme je m2 koštao 2450DM. Starogradnja je bila skuplja. I znali smo da ćemo u tom stanu živjeti s djetetom (i živjeli smo tamo 10 godina), ali za više nismo imali. Nije tada bilo kredita na svakom ćošku. Tako da svako vrijeme nosi svoje. Što se tiče cijene konkretnog stana o kojem je riječ, to nisam komentirala jer nema potrebe. Samo sam se referirala na čuđenje da netko kupuje mali stan i u njemu živi s djecom.
P.S. kod moje mame su susjedi koji su u 45 m2 živjeli sa tri kćeri. Kćeri su otišle a oni su ostali u tom stanu do dana današnjeg. "Gdje čeljad nije bijesna, ni kuća nije tijesna. "

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Ne znam kako je bilo tvojim nebijesnim 5ero celjadi u 45m2 no nama je dvama nebijesnih s dvoje djece vrtićke dobi u 56m2 bilo tijesno. A s obzirom da smo 2003 kupili na Jarunu taj stan u 7g staroj zgradi (i to na dobroj lokaciji) za 1250€/M2 čudi me tvoja tvrdnja da je 3 godine ranije cijena od 1200€ na manje “fancy” Vrbanima bila povoljna

No ontopik budućnosti cijena ako se kreditna sposobnost prosječne obitelji s prosječne dvije plaće toliko smanjila od nove godine mislim da će to prije izazvati još jedan val mrtvila na tržištu nego jako sniziti cijene. Jer većina radije “sjedi” na nekretninama (od poreza na nekretnine se definitivno odustalo) i pokušava ušićariti nešto najmom nego da proda ispod “realne” cijene kolikogod oni mislili da to je.
proab is offline  
Old 21.01.2018., 23:20   #3309
Čudi me da nema Laništa među najpoželjnijim kvartovima
__________________
When nothing goes right... go left...
sitnaMalaPlava is offline  
Old 21.01.2018., 23:52   #3310
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Ne znam kako je bilo tvojim nebijesnim 5ero celjadi u 45m2 no nama je dvama nebijesnih s dvoje djece vrtićke dobi u 56m2 bilo tijesno. A s obzirom da smo 2003 kupili na Jarunu taj stan u 7g staroj zgradi (i to na dobroj lokaciji) za 1250€/M2 čudi me tvoja tvrdnja da je 3 godine ranije cijena od 1200€ na manje “fancy” Vrbanima bila povoljna

No ontopik budućnosti cijena ako se kreditna sposobnost prosječne obitelji s prosječne dvije plaće toliko smanjila od nove godine mislim da će to prije izazvati još jedan val mrtvila na tržištu nego jako sniziti cijene. Jer većina radije “sjedi” na nekretninama (od poreza na nekretnine se definitivno odustalo) i pokušava ušićariti nešto najmom nego da proda ispod “realne” cijene kolikogod oni mislili da to je.
Kaj se tiče fancy lokacije, moja je zgrada bila ona Pionirova uz samu Horvaćansku. Do Jaruna 5 minuta. Nasuprot Vrbana 3. Tako da nije baš da je lokacija bila loša. Dapače.

Poslano sa mog SM-T800 koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 22.01.2018., 00:22   #3311
Quote:
proab kaže: Pogledaj post


No ontopik budućnosti cijena ako se kreditna sposobnost prosječne obitelji s prosječne dvije plaće toliko smanjila od nove godine mislim da će to prije izazvati još jedan val mrtvila na tržištu nego jako sniziti cijene. Jer većina radije “sjedi” na nekretninama (od poreza na nekretnine se definitivno odustalo) i pokušava ušićariti nešto najmom nego da proda ispod “realne” cijene kolikogod oni mislili da to je.
Slažem se.
Jedan dio stanova se iznajmljuje, no bome ima i dosta stanova koji godinama stoje prazni. Dal zbog nerješenih imovinskih odnosa, ili drugih razloga, teško je znati.
Ima ljudi kojima nije hitno prodati, pa ne spuštaju cijenu nego prodaju godinama.


Što se tiče nebjesne čeljadi, usuđujem se reći da jako puno ovisi o rasporedu prostora.

Bio sam u 2s stanu u Super Andriji, cca 70m2, koji su zapravo upropašteni. Ogroman hodnik, ogromna lođa, kuhinja taman dimenzija, al se pitaš kud je otišlo 70m2.
ZGrada na Pešćenici iz 67negdje, stan 56m2, kuhinja, dnevna, spavaća, mala spavaća (ulazi se iz kuhinje), kupaona (nema poseban wc). Nema balkon uopće.
Dakle skoro 15m2 manje, a daleko korisniji raspored.

Trenutno sam u pregovorima za 1,5s stan, 41m2. Prostorije jesu male, al za nuždu bi u njem živjeli i roditelji sa 2 djece, al recimo da je optimalan za 2 studenta ili par sa predškolcem.
baustelac99 is offline  
Old 22.01.2018., 08:27   #3312
Raspored stana je sasvim druga priča. Danas je nekako trend da se rade trosobni stanovi (dvije spavaće sobe i boravak) od oko 56m2. Plus minut kvadrat, dva. Takvi su stanovi najtraženiji i najviše se grade. Moji starci su 1980. kupili stan od 67 m2 koji ima jednu spavaću sobu, boravak, kuhinju, blagovaonu, kupaonu, špajzu, dva hodnika, lođu. Sve u svemu katastrofa. To je zapravo komforan dvosoban stan za bračni par bez djece.

I još nekaj. Kod nas se kaže trosoban stan a zapravo stan ima dvije sobe i DB. Četverosoban stan ima tri spavaće sobe i DB. Nije mi jasno zašto se to tako radi. Ja recimo imam tri spavaće sobe i po meni je to trosoban stan.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 22.01.2018., 08:43   #3313
Nas bivši stan je izvrstan dvosobni stan za dvoje (ili dvoje s bebom do 3 godine) s vrlo malo izgubljenog prostora no kad četvero ljudi ovisi o jednom wc-u, kad jedno dijete uci ili spava a drugo bi prijatelja na igranju a ja bi malo mira da se odmorim onda je tijesno da je ne znam kakav raspored. Taj tren kad nam se rodio mladji stan je postao premali. Otkad imamo tri spavaće i dvije kupaone kvaliteta života je neusporedivo veća

I inače grozni su mi ti novi stanovi s dvije spavaće “sobe” (a u stvari po-sobe) u 50m2 gdje se ne možeš okrenut a dječja soba ima 0,8m2 mjesta za igru koje nije zauzeto krevetom ormarom i radnim stolom. Naravno jasno je zašto se tako gradi ali to je jedan od razloga sto smo gledali skoro isključivo starogradnje da djeca imaju normalne sobe a ne sobičke.
proab is offline  
Old 22.01.2018., 08:55   #3314
Naš stan je 65m2, spavaća je normalna ajmo reć, dječja 9m2 i po meni turbo premala, a dnevni boravak-blagovaona-kuhinja 30 m2 i tu imam 9 m2 koji mi stoje prazni i gdje se mali igra i gdje aj sušim veš i peglam - dakle bezvezno mi je prazan prostor

Moglo se to puno bolje napraviti i organizirati
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 22.01.2018., 09:21   #3315
Mi imamo 80 m2 u kojem su 3 spavace sobe, manja lođa od nekih 5 m2, kupaonica, odvojen mali wc, kuhinja+blagavaona+db na što otpada 30 m2, i ogromaan dugi hodnik..
prednost je što je stan jugozapadne orijentacije, sunce tokom cijelog dana.. mana je taj hodnik na kojeg je otišlo previše kvadrata.. al sreća uvijek ga možeš iskoristiti kao nekakav skladišni prostor sa visokim ormarima itd...
Tinelas is offline  
Old 22.01.2018., 10:06   #3316
Quote:
Tinelas kaže: Pogledaj post
Mi imamo 80 m2 u kojem su 3 spavace sobe, manja lođa od nekih 5 m2, kupaonica, odvojen mali wc, kuhinja+blagavaona+db na što otpada 30 m2, i ogromaan dugi hodnik..
prednost je što je stan jugozapadne orijentacije, sunce tokom cijelog dana.. mana je taj hodnik na kojeg je otišlo previše kvadrata.. al sreća uvijek ga možeš iskoristiti kao nekakav skladišni prostor sa visokim ormarima itd...
Pristala bih i na 80m2 sa 2 spavaće sobe ali da su poštene, dakle minimalno 12 m2 svaka

ali i to je nemoguća misija pronaći
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 22.01.2018., 10:07   #3317
Mi smo sada u 86m2, tri spavaće sobe, DB i blagovaona, kuhinja, kupaona, još jedan mali WC, lođa, dva hodnika ali mala, špajza. Stan je koncipiran tako da bez problema u njemu mogu živjeti dvije obitelji (s nama su do nedavno živjeli muževi roditelji). Jedna soba i WC su na drugoj strani stana (to sada zjapi prazno pa služi kao peglaona/PlayStation game room). Sve u svemu, raspored san snova.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 22.01.2018., 10:52   #3318
Meni nije jasno kako su školovani arhitekti znali napraviti tako debilne i nefunkcionalne tlocrte.
Baš bi me zanimala objašnjenja nekih horor i glupih tlocrta, tipa zakaj si to tak napravio, zakaj ??
BB9 is offline  
Old 22.01.2018., 11:01   #3319
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
No ontopik budućnosti cijena ako se kreditna sposobnost prosječne obitelji s prosječne dvije plaće toliko smanjila od nove godine mislim da će to prije izazvati još jedan val mrtvila na tržištu nego jako sniziti cijene. Jer većina radije “sjedi” na nekretninama (od poreza na nekretnine se definitivno odustalo) i pokušava ušićariti nešto najmom nego da proda ispod “realne” cijene kolikogod oni mislili da to je.
nece, samo ce emotivcima (koji nemaju kaj za jest, al ne bi se digli iz velikog stana) biti izgovor za ne prodat.

mislim da se "kreditna sposobnost" smanjila jer realno nemaju od kuda davat kredite, buduci da narod ne stedi. a zasto i bi, kad su kamate, kolko 1-2%
i kolko god grozno zvucalo, pouceni iskustvom krize od prije par godina, moraju se i banke osigurat da ne podjele hrpu kredita, kojima ce kamata rast za par godina a onda ljudi nece moc vracat, i opet ce banke biti krive.


Quote:
proab kaže: Pogledaj post
I inače grozni su mi ti novi stanovi s dvije spavaće “sobe” (a u stvari po-sobe) u 50m2 gdje se ne možeš okrenut a dječja soba ima 0,8m2 mjesta za igru koje nije zauzeto krevetom ormarom i radnim stolom. Naravno jasno je zašto se tako gradi ali to je jedan od razloga sto smo gledali skoro isključivo starogradnje da djeca imaju normalne sobe a ne sobičke.
potpis.
ili 4sobni od 60

jos bih dodala, broj prozora, odn prozor u kuhinji sto je kod novogradnji (spojenim u jedno) rjetkost.
da ne spominjem DB na samom ulazu u stan (bez hodnika) sto bi s malim djetetom (kakvo je bilo moje) bio totalni kaos.
ovak su blatnjave cizme i blatnjavi koraci ostajali u hodniku.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Old 22.01.2018., 11:05   #3320
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
I još nekaj. Kod nas se kaže trosoban stan a zapravo stan ima dvije sobe i DB. Četverosoban stan ima tri spavaće sobe i DB. Nije mi jasno zašto se to tako radi. Ja recimo imam tri spavaće sobe i po meni je to trosoban stan.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
ja sam cijeli život tak govorila, jer i dnevni boravak brojim kao sobu.

valjda mi je tako ostalo, jer stan u kojem sam odrasla, a takvi su većina bila sagrađenih početkom 80ih, nisu imale spojen dnevni boravak i blagovaonom/ kuhinjom, i doista je to bio dvosoban stan: dnevni boravak, spavaća soba, kuhinja i wc.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.