Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Pogledaj rezultate ankete: Kakva je bila VN Italije:
negledljiva 1 50.00%
podnosljiva 1 50.00%
dobra 0 0%
vrlo dobra 0 0%
odlicna 0 0%
vrhunska 0 0%
Glasovatelji: 2. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2017., 16:09   #21
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Meni nisu jasne na koju foru dobijaju performanse sagorijevanjem ulja, majku mu citam da smiju trositi tj sagorijevati max 0.9l na 100km, pa to je u rangu 2t motora koji k, dvotaktni motori trose toliko ulja usporedivo sa potrosnjom goriva.
Dobro i kaj ti nije jasno
Mogu koristiti 1.2L kad su u pitanju svi do sad i Mečka za ubuduće to kao prvo (ovih 0,9l je za motore koji su uvedeni od Monze na dalje)...no nebitno sad čak i to...

Drugo nema razloga da ga koriste uopće osim u kvalifikacijama, dakle jedino 1 ili 2 brza kruga u Q3...
+ eventualno u utrci par sto metara kad treba napast ili obranit poziciju u utrci možda jednom ili dva puta (boost button kak ga zove wolf ),
te eventualno krug ili dva kad se radi undercut (to se zove hammer time )...
dakle cijeli vikend maksimalno nekih 4-5 krugova, a realno im je dosta čak i 2-3 kruga...

S obzirom da je utrka koliko ono cca 300km, to ti je onda 3,6 litara goriva više nego ostali (mislim na Hondu i Renault koji barem po pisanju toga nemaju)...

a usput je šema :
1.) tih 3,6L se ne mjeri sa onih ostalih 100kg goriva za utrke, dakle imaš više goriva

2.) još i bitnije to ulje ziher ne prolazi kroz famozni mjerač protoka goriva
sjeti se samo RB-a i Ricca koji je sa samo malim povećanjem protoka goriva završio na postolju u Australiji, te je kasnije diskvalificiran zbog toga...
U ovom slučaju to ulje ziher ne prolazi kroz mjerač jer da prolazi onda nebi bilo baš nikakvog efekta,
a i FIA bi imala načina da ih kazni zbog korištenja ulja jer bi bogme i mogli izmjerit da postoji razlika između potrošnje goriva i goriva koje je legalno u bolidu...
a dignut protok goriva itekak može povećat snagu i to sigurno poprilično.

3.) nije to čak ni zanemariva kilaža u cijeloj priči, jer možeš čak stavit manje goriva u bolid kad eto trošiš dio ulja za gorivo u odnosu na ostale, a lakši bolid je i brži bolid...

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 30.08.2017. at 16:22.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 16:14   #22
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
Druga s lijeva.

Što se tiče utrke, očekujem Mercedese na prva dva mjesta, ne vjerujem da se Bottasu može dogoditi loš vikend dva puta za redom.
Bottasu se uopće nije dogodio loš vikend, to je danas potpuno jasno...
Bottasu se dogodio Hamilton koji treba potpisat novi ugovor, a zmije Wolf i Lauda su smislili kak da ga udobrovolje

Pazi wolfove i Laudine izjave...
http://www.grandprix.com/ns/ns37200.html

Jasno ko dobar dan da je Spa sad odjednom savršeni izgovor za jednog i drugog da se Bottasu od sad na dalje i javno naređuje propuštanje Hamiltona...Lauda to čak ni najmanje ne skriva.
Samim tim je prokleto jasno da je onaj neobjašnjivo sporiji Mercedes iz Spa Laudino maslo.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 17:42   #23
fala na stranici

baš malo uređujem favorite
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 19:45   #24
https://dalmacijaplus.hr/vn-italije-...jiv-f1-vikend/

Izjednačena statistika Hama i Seba za Monzu!
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 20:14   #25
https://www.youtube.com/watch?v=QWXEWvad2dE

sviđaju mi se ove stvari koje ameri rade
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 20:27   #26
Quote:
maminho kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=QWXEWvad2dE

sviđaju mi se ove stvari koje ameri rade
Odlično je maminho!
Super u par minuta sitit se tako nekih podataka. Ko će sve to popantit.

A ovo da je to jedina pobjeda za Toro Rosso ostavila me je ono... "Jebate... stvarno!"
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 20:56   #27
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Odlično je maminho!
Super u par minuta sitit se tako nekih podataka. Ko će sve to popantit.

A ovo da je to jedina pobjeda za Toro Rosso ostavila me je ono... "Jebate... stvarno!"
imaju više videa o vn italije
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 11:05   #28
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Dobro i kaj ti nije jasno
Mogu koristiti 1.2L kad su u pitanju svi do sad i Mečka za ubuduće to kao prvo (ovih 0,9l je za motore koji su uvedeni od Monze na dalje)...no nebitno sad čak i to...

Drugo nema razloga da ga koriste uopće osim u kvalifikacijama, dakle jedino 1 ili 2 brza kruga u Q3...
+ eventualno u utrci par sto metara kad treba napast ili obranit poziciju u utrci možda jednom ili dva puta (boost button kak ga zove wolf ),
te eventualno krug ili dva kad se radi undercut (to se zove hammer time )...
dakle cijeli vikend maksimalno nekih 4-5 krugova, a realno im je dosta čak i 2-3 kruga...

S obzirom da je utrka koliko ono cca 300km, to ti je onda 3,6 litara goriva više nego ostali (mislim na Hondu i Renault koji barem po pisanju toga nemaju)...

a usput je šema :
1.) tih 3,6L se ne mjeri sa onih ostalih 100kg goriva za utrke, dakle imaš više goriva

2.) još i bitnije to ulje ziher ne prolazi kroz famozni mjerač protoka goriva
sjeti se samo RB-a i Ricca koji je sa samo malim povećanjem protoka goriva završio na postolju u Australiji, te je kasnije diskvalificiran zbog toga...
U ovom slučaju to ulje ziher ne prolazi kroz mjerač jer da prolazi onda nebi bilo baš nikakvog efekta,
a i FIA bi imala načina da ih kazni zbog korištenja ulja jer bi bogme i mogli izmjerit da postoji razlika između potrošnje goriva i goriva koje je legalno u bolidu...
a dignut protok goriva itekak može povećat snagu i to sigurno poprilično.

3.) nije to čak ni zanemariva kilaža u cijeloj priči, jer možeš čak stavit manje goriva u bolid kad eto trošiš dio ulja za gorivo u odnosu na ostale, a lakši bolid je i brži bolid...
Tibi zakaj mi pises litanije o onome kaj i ja znam, mene zanima tehnicki aspekt , na koju foru putem ulja dobijaju dodatne performanse , snagu?.

Potrosnja ulja u tim uvjetima kada koriste ulje u kvalifikacijama je u rangu 2t motora , prilicno cudno, sa tim kada u 2t motor ulijes prevelik postotak ulja 0.5 ili 1 posto vise on gubi performanse i samo bezveze dimi.

2t motor mjesa ulje i gorivo zbog podmazivanja jer tako iziskuje konstrukcija motora bez ventila sa prelivnim kanalima, razmes, ja ne razmem kakvu oni korist imaju ubf1 od sagorijevanja ulja , to mene zanima?
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 12:56   #29
Quote:
Franem kaže: Pogledaj post
Prva s lijeva.
Prva i druga.
__________________
Ucite dico.
Surround is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:54   #30
Quote:
maminho kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=QWXEWvad2dE

sviđaju mi se ove stvari koje ameri rade
Velika Hrvatska zastava na 0:53
Sunny Ways is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 11:43   #31
I zavrsi FP1, Mecke 1.1 s ispred...

anybody care to comment?
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:09   #32
Sagorevaju višak ulja, na koje imaju pravo.
Sam633 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:27   #33
Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post
I zavrsi FP1, Mecke 1.1 s ispred...

anybody care to comment?
Sta se ima komentirati ?

Radi se o FP1 i Monzi
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:39   #34
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Tibi zakaj mi pises litanije o onome kaj i ja znam, mene zanima tehnicki aspekt , na koju foru putem ulja dobijaju dodatne performanse , snagu?.

Potrosnja ulja u tim uvjetima kada koriste ulje u kvalifikacijama je u rangu 2t motora , prilicno cudno, sa tim kada u 2t motor ulijes prevelik postotak ulja 0.5 ili 1 posto vise on gubi performanse i samo bezveze dimi.

2t motor mjesa ulje i gorivo zbog podmazivanja jer tako iziskuje konstrukcija motora bez ventila sa prelivnim kanalima, razmes, ja ne razmem kakvu oni korist imaju ubf1 od sagorijevanja ulja , to mene zanima?
Aditivi u ulju mogu biti dobar dodatak za prigušenje detonacije , pa možda u tome leži uzrok. Ako samo malo uspiju u prigušenju pojave detonantnog izgaranja, mogu tajming ventila primijeniti i time dobiti veću snagu u kraćem vremenu.
edit: čini mi se da nitko ne kontrolira ulje detaljno kao gorivo, pa preko ulja dovedu neke aditive koji podignu performanse
vabank is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:22   #35
Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post
I zavrsi FP1, Mecke 1.1 s ispred...

anybody care to comment?
Zasluga vozača. Treba stisnut tu pedalu do kraja...
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:39   #36
A kad Fetel pobedjuje onda je zasluga Fetela jer kao toboze Mercedes ima dominantan bolid jao, jao...
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:53   #37
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post
A kad Fetel pobedjuje onda je zasluga Fetela jer kao toboze Mercedes ima dominantan bolid jao, jao...
Na stazi na kojoj se vozi 75% flat out je pretežno zasluga bolida jao, jao....
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:15   #38
Pozdrav ekipa! Možda nije pravo misto, ali ne znam di bi pita, pogotovo da me neko doživi Ako sve bude u redu, idem ovu nedilju na utrku, imamo karte za stajanje i odlučili smo se ići autom u Milano. Svakako smo mislili i autom do Monze, pa ako neko može udijelit savjete oko parkigna i samog dolaska do staze. Može i na PM, da se vamo ne spama po forumu. Unaprid vam fala <3
fcarsenal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:25   #39
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Na stazi na kojoj se vozi 75% flat out je pretežno zasluga bolida jao, jao....
Cekaj jos nismo videli ni kvale. Ali ono sto ja celu sezonu pricam je da i Ferari i Mercedes imaju konkurentan bolid. Niko nema dominantan. Mozda ni najbolji kao u onom tekstu sto pise (na VN Belgije).
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:26   #40
Prilično spora vremena Ferrarija u racesimu, osobito Kimija na bržim gumama... Čak je i RB brži od njih, iako ne sumnjam da će Ferrari biti brži auto u utrci.
Mercedes odvezao baš netipično malo krugova za njih, što vjerovatno znači da su zadovoljni s postignutim?
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.