Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2017., 21:37   #1
Question Račica i ja - jesam li lud?

Dragi forumaši,

Imam jedan životni problem za koji su mi potrebna mišljenja neutralnih promatrača. Teško bi mi to bilo pitati osobe iz neposredne blizine jer bi se one izvlačile na neutralnost prema osobama u priči koja slijedi, pa ste mi vi zato idealna publika. Posebno iščekujem odgovore ženske strane foruma, jer mi je očito nepoznat 'ženski mozak', a za muške članove već znam što će odgovoriti.

A priča slijedi uz mali uvod:
Citiram: "Rakovi se jako brzo zaljubljuju, a cijeli je njihov život vođen emocijama. Sve doživljavaju jako intenzivno, zbog čega ih je lako povrijediti i lako se posvađati s njima. S obzirom na to da su stalno u potrazi za novim uzbuđenjima, vrlo često djeluju neodgovorno i nestabilno. Društveni, ovisni o upoznavanju novih ljudi i skloni avanturama." Kraj citata.

Dok su djeca bila manja, promijenio sam posao kako bih imao više vremena s obitelji. Nisam tipično muško - perem suđe, kuham, usisavam, skidam paučinu, vješam mokri veš za sušenje, peglam košulje, održavam kuću i uređaje u kući, IT podrška, vozač kad nekome treba, taman zarađujem da ona ne mora raditi, ... jednom riječju: nije me sramota raditi tzv. muške i ženske poslove. I u horoskope do sada nisam vjerovao.
Već sam do sada primjetio kako voli flertovati preko FB i drugih društvenih mreža, posebno s onima koji su pred rastavom. Preživimo zahlađenje odnosa u tom periodu, razmijenimo obećanja i život ide dalje. Ali ono što mi se trenutno događa u 'stvarnom životu' je ludilo, tj. u pjevačkom društvu gdje nastupa i gdje postoji jedan horoskopski muškarac Ovan (detalji poznati redakciji, op. a.).

Prije godinu dana sam na zajedničkom tabletu izgubio jednu stranicu pa sam je tražio u povijesti pretraživanja i primjetio sam pretraživanja na astro stranicama za upite: ljubavni horoskop Ovna, kako privući Ovna, kako osvojiti Ovna, Rak i Ovan ljubavne kompatibilnosti, koju boju voli Ovan, ... i to najčešće pred nastupe i probe koje je imala ta skupina.
Nedavno su išli na višednevni nastup uz spavanje u hotelu i, naravno, dan prije se uredovno komuniciralo s univerzumom za samo jedan astrološki znak (Ovan). Po povratku s puta, sjedili smo jedno pored drugog, kad joj je došla sms poruka od Ovna. I tad su krenuli moji upiti. Iz sms prepiske sam vidio da mu je jutro poslije puta poslala poruku: Kako si, jesi li se odmorio?...Prije toga je bilo i nekoliko poruka u kojima ga podsjeća na pojedina društvena događanja u okolici, kako bi se, k'o fol, slučajno sreli (moja pretpostavka, pogotovo jer je željela ići na ta događanja). A susreti su im posebni kad su sami u društvu: okice ne trepću, svaka druga njegova rečenica joj je smiješna, gleda ga bez da skreće pogled na okolinu (a ja vozač sjedim u autu, i čekam je!?!?!?). Upitah je kako je brine samo njegovo zdravstveno stanje, a išlo ih je 30 na taj put, od kojih su neki pred umorom?!?! Ali nema odgovora. Ja sam lud, izmišljam, nisam normalan, bolestan sam i ljubomoran. Kad sam joj predložio da nešto izmisli, kao da mu je pozlilo tamo i sl., onda se ona trgnula i rekla kako je (Ovan) samo spavao i bio izmoren. Pa joj se ta njena gesta činila humanom.
Tih dana dok su bili na putu došao je ispis pozivanih brojeva s njenog mobitela, među kojima je njegov broj i njihov razgovor u trajanju od nekoliko minuta. Prije njega zvala je mene (6 minuta razgovora). Na pitanje o temi razgovora nije se mogla sjetiti o čemu su razgovarali, opet amnezija i moja dijagnoza bolesti.
I još nešto moram spomenuti, zaspimo i u 2 sata noći ona posjećuje samo njegov FB profil (vidio poslije u Dnevniku aktivnosti).
Ludnica!!! A ja sam glavni luđak!!

Postavio sam joj i pitanje je li možda zaljubljena u drugog čovjeka i ako ja smetam - nema problema, otići ću. Odgovor je uvijek bio: ne, ti samo izmišljaš jer imaš bolesnu maštu. I ne znam koliko ću tu bolesnu maštu moći trpjeti!?!?! Ti si bolestan!

Ima još događaja koji bi mogli potvrditi moju rekonstrukciji emocija u ovoj priči, ali neću širiti priču. U međuvremenu je obrisala sve njegove poruke i povijest pretraživanja, za godinu dana ću stvarno biti lud jer se to nije ni dogodilo.

Molim vas, jesam li lud zbog opisanog razmišljanja ili me stvarno mulja?
drdado is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 21:49   #2
Klasika. Ocito joj je udobno i lijepo u zivotu, ti si prilicno tolerantan, a ona nije svjesna u sto ulazi i sto bi mogla izgubiti. Kad joj se malo protrese tlo pod nogama, na negativan nacin, doci ce ona sebi.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 22:08   #3
Lud nisi, ali zvijezde vam nisu naklonjene. A šta'š teško da će to ići. Ovan i Rak, morbidna kombinacija. Ja sam Ovnica, moj brak s Rakićem potrajao čak četiri godine. Dugo smo i izdržali.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 22:11   #4
Ajd' nemojte o horoskopu.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 22:41   #5
Quote:
drdado kaže: Pogledaj post
Dok su djeca bila manja, promijenio sam posao kako bih imao više vremena s obitelji. Nisam tipično muško - perem suđe, kuham, usisavam, skidam paučinu, vješam mokri veš za sušenje, peglam košulje, održavam kuću i uređaje u kući, IT podrška, vozač kad nekome treba, taman zarađujem da ona ne mora raditi, .

a zašto gđa ne bi pridonosila kućnom budžetu?


Quote:
Već sam do sada primjetio kako voli flertovati preko FB i drugih društvenih mreža, posebno s onima koji su pred rastavom.
na koji točno način flertuje?


Quote:
Kad sam joj predložio da nešto izmisli, kao da mu je pozlilo tamo i sl.


čak joj predlažeš izgovore jer se bojiš istine?




Quote:
Tih dana dok su bili na putu došao je ispis pozivanih brojeva s njenog mobitela, među kojima je njegov broj i njihov razgovor

baš čudno



Quote:
I još nešto moram spomenuti, zaspimo i u 2 sata noći ona posjećuje samo njegov FB profil (vidio poslije u Dnevniku aktivnosti).

kad si joj priuštio lagodan život, morala si je pronaći "zanimaciju"



Quote:
Postavio sam joj i pitanje je li možda zaljubljena u drugog čovjeka i ako ja smetam - nema problema, otići ću. Odgovor je uvijek bio: ne, ti samo izmišljaš jer imaš bolesnu maštu. I ne znam koliko ću tu bolesnu maštu moći trpjeti!?!?! Ti si bolestan!

aha, čak ide toliko daleko da ti prijeti i ucjenjuje



Quote:
U međuvremenu je obrisala sve njegove poruke i povijest pretraživanja, za godinu dana ću stvarno biti lud jer se to nije ni dogodilo.

pa nije blesava da ugrozi svoj komoditet


Quote:
Molim vas, jesam li lud zbog opisanog razmišljanja ili me stvarno mulja?

naravno da te mulja

horoskop tu nije uopće bitan to ti je valjda jasno?

ti nisi "muško" ne zbog poslova koje radiš već jer si SEBI dozvolio da te se iskorištava do maksimuma, nemaš svoje ja, ne znaš se zauzeti za sebe, a gđa to debelo koristi


uvijek si tako pokoran i raspoloživ za druge?


smatraš da nisi vrijedan da te netko poštuje i voli pa si od sebe napravio neku vrstu žrtve, onoga koji se "pobrine" za sve

kakav ti je bio odnos s majkom u djetinjstvu? a s ocem?


djeca su vam odrasla ili žive s vama? i o njima samo ti brineš?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:52   #6
Ona ima višak slobodnog vremena, voli dramu, površna je i infantilna.
I da, mulja na najjače. Pali je Ovan, a ti si postao ofucana šlapica za po kući.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 09:30   #7
Ja bih ti kao nepristrani promatrač predložila da prestaneš tražiti isprike u horoskopu - što za nju , što za sebe.

Ti voliš biti obiteljski čovjek , ona je željna muške pažnje - moguće da te zbog svega što radiš UMJESTO nje kako bi njoj bilo lakše i ugodnije ona počela doživljavati kao brata ili prijateljicu.

Okreni ploču , prestani biti vozač , čistačica i kuharica - dozvoli vremenu da napravi od nje opet psobu koja ima važnu ulogu u funkcioniranju vaše obitelji , koja ima odgovornosti i obaveze - a ti postani alfa mužjak koji radi i donosi doma lovu , no njegov angažman tu završava.

Znam da nije lijepo ovo što predlažem , no ponekad se ljudi uljuljkaju u sigurnost , ona je zaboravila da si joj ti izvor prihoda i udobnosti no i da je ta činjenica produkt tvoje dobre volje i ljubavi - a ne “ jer tako treba biti “


Prema tome , podsjeti je kako stvari stoje realno i da će teško naći novog čovjeka koji će joj sve to pružiti

Ako te zanima moj horoskopski znak - vodenjak
Znak mog muža - rak.

Suprotno svim tumačenjima , ja obožavam biti doma , nisam pretjerano društvena , ne eksperimentiram sa odjećom i šminkom kako bi žene Vodenjaci trebale , nemam tisuću ljubavnika i najviše od svega volim osjećaj doma i pripadnosti.

Toliko o horoskopu
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 09:46   #8
A koja je njezina razina kad googla kako zavesti ovna i koju boju voli ovan?



Prestani igrati ulogu velikog, dobrog tatice i postani muž.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 10:02   #9
Majku mu. Daj nađite neku aktivnost a manire se horoskopa i natalnih karata.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 11:08   #10
Možda malo previše dramiš. Jest da ona vjerojatno malo koketira, ali zar to povremeno ne radimo svi sa simpatičnim ljudima? Možeš si pomoći jedino da opet vratiš njezin fokus na sebe, najrazličitijim zajedničkim aktivnostima. Naime ne znači da te ne voli, ili želi nekoga drugog ako joj je samo dosadno i kroz društveni život komunicira s drugim muškarcima. To žene itekako uspješno razdvajaju. Zezanje i ugodno druženje i drugog muškarca u punom smislu. Naravno, ništa nije isključeno, ali sigurno nije niti automatizam! I sigurno uzrok nije tvoje korektno ponašanje oko obveza u vašoj obitelji. Dapače.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 12:50   #11
Ne koketiramo svi sa random simpaticnim ljudima, a jos manje im manicno gledamo horoskope sa uputima kako zavesti ovna.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 13:22   #12
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Možeš si pomoći jedino da opet vratiš njezin fokus na sebe, najrazličitijim zajedničkim aktivnostima.
Još malo fukusa + još malo papučarenja = više njezinog guglanja kad se ovnovi tjeraju
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 13:25   #13
Eto...a kad ja kažem da je muškarac u kućanskim poslovima turn off, onda drvlje i kamenje po meni
Više ju ne pali.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 13:31   #14
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Eto...a kad ja kažem da je muškarac u kućanskim poslovima turn off, onda drvlje i kamenje po meni
Više ju ne pali.
Ma ok je da muškarac pomogne oko kućanskih poslova, ako i jedan i drugi rade trebali bi podijeliti i poslove kod kuće, međutim ovdje je situacija takva da on nju uzdržava i još sve obavlja po kući. Ali tako ti je to kad oženiš gold digger.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 13:50   #15
Ja ne znam jel ovo novi level ljubomore pa ga brine nečiji horoskopski znak ili čovjek misli da mu je stvarno horoskop neprijatelj broj jedan.

Nadalje što horoskop kaze za ovna jel i on jebe oko ili? Bitna je to informacija jer ako ne jebe u neće ozenjene onda autor nema brige.

I koju boju ovan voli?
I kako ga zavesti.

I jel ima način kako blizanca natjerat da pojede čitav ručak?
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 14:38   #16
imam osjećaj da takve žene(osobe) uvijek dobiju neke dobrice za partnere.

tebi je valjda jasno da horoskop nema veze s tim.

njoj je lijepo u životu...ti si "katica" za sve. lova, čišćenje, djeca...di ćeš bolje? nije luda da ti sve prizna.
tvojoj ženi se taj tip sviđa( bez obzira kaj je on ovan). i ako do sad ništ nije bilo...o tome se intenzivno razmišlja...bar s njene strane. bar po ovom kaj si nam tu opisao.

nek ona malo zasuče rukave, čisti, sprema,..bit će umorna i neće joj padat na pamet u 2 u noći bit na FB. ona živi djevojački život jer može.

a mogao bi joj predložit nešto u stilu da trenutno zamrzne tu svoju aktivnost gdje može njega sretati. pa vidi kako će ona na to reagirati.
zgode3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 14:42   #17
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Možda malo previše dramiš. Jest da ona vjerojatno malo koketira, ali zar to povremeno ne radimo svi sa simpatičnim ljudima? Možeš si pomoći jedino da opet vratiš njezin fokus na sebe, najrazličitijim zajedničkim aktivnostima. Naime ne znači da te ne voli, ili želi nekoga drugog ako joj je samo dosadno i kroz društveni život komunicira s drugim muškarcima. To žene itekako uspješno razdvajaju. Zezanje i ugodno druženje i drugog muškarca u punom smislu. Naravno, ništa nije isključeno, ali sigurno nije niti automatizam! I sigurno uzrok nije tvoje korektno ponašanje oko obveza u vašoj obitelji. Dapače.
Ne koketiramo baš svi. A oni koji vole koketiranje, to rade bez obzira na simpatije.
I još jedna stavka: žene teško razdvajaju svakodnevnu prisniju komunikaciju i osjećaje.

Autore, ostavi se horoskopa. Popričaj sa ženom o vašem braku i odnosu.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 15:08   #18
Zacopala se, nedvojbeno.
I ne kužim zašto se ide iz krajnosti u krajnost. Ili ne pomažete ženama ništa ili preuzmete sve na svoja leđa pa onda njima padaju gluposti na pamet
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 15:22   #19
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post

Ti voliš biti obiteljski čovjek , ona je željna muške pažnje - moguće da te zbog svega što radiš UMJESTO nje kako bi njoj bilo lakše i ugodnije ona počela doživljavati kao brata ili prijateljicu.
Je li tako i muskarci gledaju na zenu koja radi, brine se o deci i o kuci, dok oni samo idu na psoao i popravljaju nesto kada zatreba?



Autore, okani se horoskopa.
Delujes kao mazohista-zasto ona ne bi radila? Ako vec ne radi, sto ej jako lose, zasto se ne bavi kucom?

Koliko tebi uopste moze biti do seksa, ako imas toliko obaveza?
Njoj je dosadno, treba joj vise obaveza, posla i nesto cime ce da vezba mozak
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 15:31   #20
Objesi pregaču o klin, kupi motor i kreni malo na vožnjice sa frendovima.
Ili bilo što slično...njoj ostavi kućanske poslove i ograniči joj budget.
Da vidiš kako ljubav cvijeta
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.