Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2017., 14:55   #1
Ugradnja dodatnog SSD diska

Pozdrav svima,

Namjera mi je ugraditi SSD uz vec postojeci HDD u svoj Asus K550JX.
Da li je netko imao iskustva sa ugradnjom, moze li mi preporuciti HDD od 240 ili 256 GB, te servis u Splitu za to?
Laptop mi je pod garancijom pa me zanima hocu li izgubiti istu ako dam ovlastenom servisu da mi to napravi?

Hvala svima
__________________
Navigare neccesse est vivere non est neccesse
Splichaner is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 15:26   #2
Neznam dali oni mogu, možeš direktno ovlašteni servis pitati.

A inače možes kupiti ssd i ugraditi sam, tj da ti majstor ugradi i ovlašteni servis nebi znao da si ti prčkao i nebi gubio garanciju i to samo ako bi vratio onako kako je prije bilo i da nema naljepnice preko poklopca po kojoj se vidi da je otvarano.
Ugradnja nije komplicirana, neznam kakav imaš laptop dali ima 2 utora za hdd ili čes morati koristiti mjesto od optičkog pogona(dvd/cd čitač) tj izvadit čes njega i ubaciti posebnu ladicu da popuni prazninu di je bio optički pogon i da se može odma ukopčati ssd 2.5"
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 21:28   #3
Quote:
msvijet kaže: Pogledaj post
Neznam dali oni mogu, možeš direktno ovlašteni servis pitati.

A inače možes kupiti ssd i ugraditi sam, tj da ti majstor ugradi i ovlašteni servis nebi znao da si ti prčkao i nebi gubio garanciju i to samo ako bi vratio onako kako je prije bilo i da nema naljepnice preko poklopca po kojoj se vidi da je otvarano.
Ugradnja nije komplicirana, neznam kakav imaš laptop dali ima 2 utora za hdd ili čes morati koristiti mjesto od optičkog pogona(dvd/cd čitač) tj izvadit čes njega i ubaciti posebnu ladicu da popuni prazninu di je bio optički pogon i da se može odma ukopčati ssd 2.5"
Hvala na informacijama
__________________
Navigare neccesse est vivere non est neccesse
Splichaner is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 22:35   #4
Pod ladicom sam mislio na ovako nešto https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_f...p2045573.m1684
obrati pozornost na dimenzije, da odgovaraju tvojem.

Potraži na youtubeu upute kako se rastavi tvoj laptop, pa budes vidio kako izvaditi hdd i kako izvaditi optički pogon. Obično optički pogon drži jedan šaraf ispod i nakon toga ga možes isčupapi van tj ne drži ga ništa.
HDD budeš morao izvaditi van i staviti u tu ladicu, A a ssd budeš morao ubaciti na mjesto di je bio HDD. Budući da budes na SSD-u držao operativni sustav onda mora biti na glavnom mjestu a hdd na sporednom na mjestu za optički pogon.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 11:59   #5
Da, uzmi takvu ladicu, stavi SSD ko sistemski disk i hdd deri u ladicu. Tak imam na svom lapu i sve 5
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 21:49   #6
A ovo su 9mm ladice za optički pogon koje ti omogučavaju da ih kopčas na usb budući da ga budes izvadio iz laptopa. https://m.ebay.com/sch/i.html?_from=...mm+dvd+rom+usb.



Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.