Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2017., 19:01   #81
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
Boze kako ti je komentar glup.
Zene inace umru ako ne rode u 25toj i ne udaju se. Daj ne kakaj
Ja ne znam dal se ti namjerno praviš glupa, al evo najiskrenije i bez imalo ogorčenosti, ali sa dozom zabrinutosti - živi se u stanu od mame i tate, studirkalo se na račun mame i tate, sad kad se nema ništa realno pokazati kao postignuto jer je studij jedno, a stvarni život je drugo, sad se žuri pokazati odraslost dizanjem kredita koji će valjda isto mama i tata na kraju plaćati. Ne, ti s 32 godine nemaš pretjerano vremena za saviti gnijezdo, to nisam ja izmislila već je to biološka realnost, a ti slušaj kozmo savjete i kretene kojima nije problem mlatiti tvojim kurcem po gloginjama jer nije njihov, a vidim niti su žene. Za dizanje kredita i stvaranje karijere treba pologa i uloženo vrijeme i trud, realan plan i potrebno je se moći osloniti na ljude oko sebe koji nisu savršeni i nikad neće biti. Za savijanje gnijezda u inostranstvu također. To bi sve mogla od doma, sa sadašnjim dečkom, da si imalo zahvalna za to što imaš i da od tog temelja počneš graditi, te da nisi razmažena princeza, tj. već sad babetina kraljica koja misli da je princeza, a u ozbiljne je godine odavno zašla. Želim ti svu sreću i da si ne zajebeš život.
Pistol is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.12.2017., 19:14   #82
Quote:
Pistol kaže: Pogledaj post
Čekaj malo, Željka Markić jer joj realno velim da joj za obitelj vrijeme ističe, a možda joj je već i isteklo? Kad će rađati prvo dijete, u četrdesetima? I s kim, ako dosad nema stabilnu vezu? Na šta je potratila život, na studiranje? I sad se sjetila da bi i obitelj i karijeru i novac i stan? Pa gdje je bila prije? Znaš koje su šanse da uspije makar do jedne stvari od nabrojanog doći u relativno brzom vremenu? Skoro pa nikakve! I naravno, njezin dragi je kriv što ona ništa od toga dosad nema? I ja sam ogorčena i izdrkavam se jer realno pitam kako misli iz ničega napraviti sve? Šta dosta vas tu misli da je dovoljno izaći van u inostranstvo, pa vam guraju pare i ključeve u nekretnine u ruke?
nude joj bolji posao u drugom gradu
s tim ima veće šanse nego tu gdje je, ili nema po tvom?

nisam primijetila da se igdje spomenula druga država
autorice?

i sam da kažem da baš ne znam puno ljudi koji su do 30-te zaradili za stan, tak da ne kužim što ti to njoj pričaš
a većina koje znam su dobili djecu u tridesetima, bez problema

ti joj predbacuješ što nije zaradila za stan, s druge strane osuđuješ odlazak koji bi joj omogućio da više zaradi
ne kužim te
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 19:56   #83
Quote:
Pistol kaže: Pogledaj post
Ja ne znam dal se ti namjerno praviš glupa, al evo najiskrenije i bez imalo ogorčenosti, ali sa dozom zabrinutosti - živi se u stanu od mame i tate, studirkalo se na račun mame i tate, sad kad se nema ništa realno pokazati kao postignuto jer je studij jedno, a stvarni život je drugo, sad se žuri pokazati odraslost dizanjem kredita koji će valjda isto mama i tata na kraju plaćati. Ne, ti s 32 godine nemaš pretjerano vremena za saviti gnijezdo, to nisam ja izmislila već je to biološka realnost, a ti slušaj kozmo savjete i kretene kojima nije problem mlatiti tvojim kurcem po gloginjama jer nije njihov, a vidim niti su žene. Za dizanje kredita i stvaranje karijere treba pologa i uloženo vrijeme i trud, realan plan i potrebno je se moći osloniti na ljude oko sebe koji nisu savršeni i nikad neće biti. Za savijanje gnijezda u inostranstvu također. To bi sve mogla od doma, sa sadašnjim dečkom, da si imalo zahvalna za to što imaš i da od tog temelja počneš graditi, te da nisi razmažena princeza, tj. već sad babetina kraljica koja misli da je princeza, a u ozbiljne je godine odavno zašla. Želim ti svu sreću i da si ne zajebeš život.


1. ne zivim u stanu od mame i tate (detalje necu iznisiti jer ne snaliziramo mene)
2. Rekla sam da ne zivim od njihove love i studij sam financirala sama jer radim
3. Radnog staza ima fala bogu
4. Glupa si jako kada kazes da se nakon 30te u biti ne zivi, mozda u tvom selu puce nakon 30te pustaju brkove, ne znam
5. Tesko da cu si zajebati zivot. Mozda ako se krenem drogirati.
6. Ja se nigdje ne zalim da mi je egzistencija ugrozena ili da mi jajnici umiru, govorim da se otvorila bolja prilika i da je sadasnji partner dobar izbor ako gledam kvalitete dugorocno, kao potencijalni otac moje djece. Mozda bi netko bio bolji.ne znam
7. Da sam htjela radjati u 25 mogla sam, nisam osjecala majcinske nagone niti ih isjecam pretjerano ni sada jer covijek za to nikada nije spreman a to je na kraju najljepsa stvar koja se desi. Ako se ne desi - da se zakopam ziva?

8. Zivis u transu da se nista ne moze. Moze se sve. Ako si ti frustrirana jer se nije realizirala, ne siri svoje besmislice okolo.
malena112 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.12.2017., 20:21   #84
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
Ne zivimo zajedno jer on zivi kod svojih ali je vecinu vremena kod mene. Ja zivim sama ali taj stan sam dobila na koristenje za sebe, dakle ne placa mi se stanarina negdje. Ionako je stalno kod mene.

Neki su se uhvatili magisterija. Kad imas jedan fax onda se pohvali kad imas dva suti i ne preseravaj se... super. To nije poanta, mogu imati i 5, htjela sam reci da sa skolovana i imam kvalifikacije... I on je skolovan. Nebitno.

Vi koji ste u braku, sigurno ste imali jako puno srece naci idealnog partnera, jer ovaj nije po mjerilima isti ko ja stoga najboje da ga ostavim. Vama cestitam. 👌

Ja guram naprijed ne samo zato sta to otac ocekuje od mene nego jer sam takva po prirodi. Borim se da imam svoj novac u dzepu. Najbolje bi bilo da se njemu nakacim na kicmu?

On voli rutinu, ja ne. Doduse nisam sad luda pa da mi je dosadno pa da ga tjeram na silu da idemo nekud ili radimo nesto, ali volim promjene u smislu da idemo naprijed.
Recimo, nisam tip djevojke da budem u vezi 300 godina, ili cemo zivjeti skupa nakon odredjenog perioda ili necemo, naopredak. Pomak. Sta je tu lose?
Ne radim mu pritisak nikakav vec nakon vremena koje je proslo moram vidjeti imamo li buducnost ili je nemamo. Najbilje bi bilo da ja njega cekam jedno 10 godina da vidim jel onda mozda odlucio sta bi kakio ili bi piskio...
Ti si to odlucila sa 32?
A gdje je ambicija bila do sada?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 20:47   #85
@ malena112
meni se cini da ste vas dvoje ko nebo i zemlja ...
nemate apsolutno ni jednu zajednicku tocku... mozda ste oboje dobri karakteri ali to nije dovoljno za uspjesnu i sretnu zajednicku buducnost... jer kad vas opale problemi opalit ce i frustracija kod rjesavanja istih (pogotovo tebe, jer je on pasivan karakter a ti aktivan)
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 21:02   #86
Autorice, kao prvo ti nisi stara sa 32 godine, ali...
ti i taj dečko ste potpuno različiti po karakteru. Kažu da se različitosti privlače, što je točno... ali na kraju to ne ispadne dobro.
Teško je živjeti s nekim tko je puno drugačiji od tebe.
I da... mislim da se kod tebe uopće ne radi o ljubavi, nego se samo želiš skrasiti jer si eto već prevalila 30u i uhvatila te frka.
Samo da ti kažem da su 30e godine najljepše u životu... još uvijek si mlada, ali imaš dovoljno iskustva da doneseš važne odluke u životu.
I ne znam zašto svi misle da se moraju udati, ženiti i imati djecu. Zar vam je to vrhunac života.
Može se sasvim lijepo živjeti s nekim bez braka i djece.... ovaj svijet je ionako lud... zašto si komplicirati život.
Uživajte... godine prebrzo prolaze....
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 21:13   #87
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Autorice, kao prvo ti nisi stara sa 32 godine, ali...
ti i taj dečko ste potpuno različiti po karakteru. Kažu da se različitosti privlače, što je točno... ali na kraju to ne ispadne dobro.
Teško je živjeti s nekim tko je puno drugačiji od tebe.
I da... mislim da se kod tebe uopće ne radi o ljubavi, nego se samo želiš skrasiti jer si eto već prevalila 30u i uhvatila te frka.
Samo da ti kažem da su 30e godine najljepše u životu... još uvijek si mlada, ali imaš dovoljno iskustva da doneseš važne odluke u životu.
I ne znam zašto svi misle da se moraju udati, ženiti i imati djecu. Zar vam je to vrhunac života.
Može se sasvim lijepo živjeti s nekim bez braka i djece.... ovaj svijet je ionako lud... zašto si komplicirati život.
Uživajte... godine prebrzo prolaze....
Kontradiktorna si. Kazes nije stara sa 32 i ne treba da zuri, a onda da godine brzo prolaze. Realno ona vec kasni i treba da pozuri.
BrianS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 22:17   #88
Quote:
BrianS kaže: Pogledaj post
Kontradiktorna si. Kazes nije stara sa 32 i ne treba da zuri, a onda da godine brzo prolaze. Realno ona vec kasni i treba da pozuri.
Ti ne kužiš o čemu ja pričam.
U čemu kasne ljudi od 32 godine? Sa brakom i djecom? To je glupost.
Uostalom, zar je to glavni cilj ljudskog postojanja?
Zato i kažem da život treba uživati jer godine brzo prolaze, ali to ne znači da se treba mlad ženiti i imati djecu.
Nema ništa na silu. Nije sreća samo uletjeti u brak zato što bi bio red i zato što si prešao 30.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 22:59   #89
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
U svakom slucaju... Dat cu sve od sebe da ne vrsim pritisak. Vidjet cemo.


Pomaže i da budeš potpuno iskrena s njim o svojim željama. Nježna, ali iskrena.

Možda da se u razgovoru s njim ne fokusiraš na to kakav on je i kakav nije nego kakva si ti i razložiš mu s čime bi ti bila sretna i pitaš je li to nešto što bi mogli izvesti zajedno.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 00:18   #90
Malena112
Mislim da prije svega s njim moraš otvoreno porazgovarati o svojim razmišljanjima, željama, planovima.
Ja ne znam kakav je on kao osoba, dal je komunikativan i otvoren,ili zatvoren. Ali treba pokušati vidjeti što on misli o svemu.
Pa ćeš onda znati dali vam se planovi za budućnost poklapaju ili ne.
Ako razgovor ne uspije nego se on bez odgovora pokupi mami, ja bi to shvatio kao negativan odgovor. A tu se nema dalje što tražiti.

I da, nisam nikad bio ljubittelj ni zagovaratelj "ozbiljnih" veza sa
idi-mi-dođi-mi stambenim odnosom. Ono, ili živiš sa partnerom, pa si donio stvari i plaćaš račune i čistiš, ili živiš "doma" (solo, sa starcima, s cimerima) pa tu i tamo prespavaš. Al biti 70% vremena kod partnera a ne živjeti "službeno" je onako, bezveze i neozbiljno.

Quote:
Pistol kaže: Pogledaj post
Ja ne znam dal se ti namjerno praviš glupa, al evo najiskrenije i bez imalo ogorčenosti, ali sa dozom zabrinutosti - živi se u stanu od mame i tate, studirkalo se na račun mame i tate, sad kad se nema ništa realno pokazati kao postignuto jer je studij jedno, a stvarni život je drugo, sad se žuri pokazati odraslost dizanjem kredita koji će valjda isto mama i tata na kraju plaćati. Ne, ti s 32 godine nemaš pretjerano vremena za saviti gnijezdo, to nisam ja izmislila već je to biološka realnost, a ti slušaj kozmo savjete i kretene kojima nije problem mlatiti tvojim kurcem po gloginjama jer nije njihov, a vidim niti su žene. Za dizanje kredita i stvaranje karijere treba pologa i uloženo vrijeme i trud, realan plan i potrebno je se moći osloniti na ljude oko sebe koji nisu savršeni i nikad neće biti. Za savijanje gnijezda u inostranstvu također. To bi sve mogla od doma, sa sadašnjim dečkom, da si imalo zahvalna za to što imaš i da od tog temelja počneš graditi, te da nisi razmažena princeza, tj. već sad babetina kraljica koja misli da je princeza, a u ozbiljne je godine odavno zašla. Želim ti svu sreću i da si ne zajebeš život.
Hoćeš li biti jako draga pa nas izvjestiti s koliko si ti savila svoje gnijezdo, i kad su prvi ptići došli na svijet?

Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Autorice, kao prvo ti nisi stara sa 32 godine, ali...
ti i taj dečko ste potpuno različiti po karakteru. Kažu da se različitosti privlače, što je točno... ali na kraju to ne ispadne dobro.
Teško je živjeti s nekim tko je puno drugačiji od tebe.
I da... mislim da se kod tebe uopće ne radi o ljubavi, nego se samo želiš skrasiti jer si eto već prevalila 30u i uhvatila te frka.
Samo da ti kažem da su 30e godine najljepše u životu... još uvijek si mlada, ali imaš dovoljno iskustva da doneseš važne odluke u životu.
I ne znam zašto svi misle da se moraju udati, ženiti i imati djecu. Zar vam je to vrhunac života.
Može se sasvim lijepo živjeti s nekim bez braka i djece.... ovaj svijet je ionako lud... zašto si komplicirati život.
Uživajte... godine prebrzo prolaze....

Dobar ti je post
Jedna napomena- teško je uživati s osobom s kojom nemaš savršenu kombinaciju.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 00:42   #91
Quote:
Pistol kaže: Pogledaj post
..... To bi sve mogla od doma, sa sadašnjim dečkom, da si imalo zahvalna za to što imaš i da od tog temelja počneš graditi, te da nisi razmažena princeza, tj. već sad babetina kraljica koja misli da je princeza, a u ozbiljne je godine odavno zašla. ...
Ko da slusam debelu frustriranu srednjovjecnu susjedu s brkovima, koja s prozora mjeri tudje zivote. Bit ce da joj u Cosmo tekstovima nisu spomenuli da je "babetina". Nisi ni drcna ni frajerska, samo si neukusna.


Autorici mogu jedino reci da ostavi covjeka na miru da bude sto jest a ne ono sto je ona zamislila da (za nju pogodno) treba biti. Ovdje gdje su ili bilo gdje drugdje. Sve drugo recept je za obostrane frustracije i zamjeranja.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 01:45   #92
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Ti ne kužiš o čemu ja pričam.
U čemu kasne ljudi od 32 godine? Sa brakom i djecom? To je glupost.
Uostalom, zar je to glavni cilj ljudskog postojanja?
Zato i kažem da život treba uživati jer godine brzo prolaze, ali to ne znači da se treba mlad ženiti i imati djecu.
Nema ništa na silu. Nije sreća samo uletjeti u brak zato što bi bio red i zato što si prešao 30.
Da. Ljudi sa 32 kasne sa brakom i djecom. Ako nju to ne zanima onda ne kasni.
Ne kazem da je to glavni cilj postojanja. Svako moze da zivi kako zeli. No autorica je meni se cini u zurbi upravo zbog godina. Dodatna greska je sto je nasla mladjeg od sebe kojem se ne zuri i odgovara mu trenutno stanje.
BrianS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 06:36   #93
Nisam troll. Ukratko
malena112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 08:33   #94
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
Nisam troll. Ukratko
Da i jesi poslužit će možda još kome.

Mišljenja sam da je ganjanje karijere za niš. Ok je zaraditi novce za jedan normalan život, al sve preko toga žali bože. Trošak vremena kojega ionako malo imaš. U grob ionako ne možeš ponijeti što zaradiš, ali uljepšati si vrijeme dok do toga ne dođe možeš. Dočekati starost i dane kada će zdravlje biti loše mi je uvijek bilo razumnije uz nekoga negoli u samoći.

E sad, svakome njegovo.
U godinama si kada ti je krajnje vrijeme za odlučiti se kamo i kako želiš.
Možeš ti roditi i u 50-oj, al onda budi svjesna činjenice da za cca deset godina možeš i umrijeti.
Nije bit samo u famoznom biološkom satu kojega znanost ionako sve više pobija već u provedenom vremenu sa djecom. Osobno želim doživjeti i unuke. A imati djecu u kasnijim godinama nosi i sve veći rizik da se s njima bude kraće.

Glede partnera, bitno ti je da imaš uz sebe dobrog čovjeka na kojeg se možeš osloniti u teškim trenucima.
Koliko ima uspješnu karijeru manje bitno, koliko je snalažljiv i spreman povući kada zaškripi je puno važnije.
Ne znaš li još kakvu osobu imaš pored sebe potrudi se da saznaš. Krajnje je vrijeme. Dok ne kreneš sama nećeš ni vidjeti na što je spreman. Moguće da će rušiti svoje granice radi tebe, moguće da neće, ali što prije saznaš to bolje.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 08:40   #95
Nema potrebe da oboje rade i zaradjuju puno.
Obiteljski zivot ce biti puno harmonicniji i laksi ako ce strana koja manje radi na sebe preuzeti veci dio kucanstva i odgoj djece u buducnosti.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 09:28   #96
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post

E sad, svakome njegovo.
U godinama si kada ti je krajnje vrijeme za odlučiti se kamo i kako želiš.
Možeš ti roditi i u 50-oj, al onda budi svjesna činjenice da za cca deset godina možeš i umrijeti.
Nije bit samo u famoznom biološkom satu kojega znanost ionako sve više pobija već u provedenom vremenu sa djecom. Osobno želim doživjeti i unuke. A imati djecu u kasnijim godinama nosi i sve veći rizik da se s njima bude kraće.
ajme koju glupost si izvalio pa ostao ziv
po tome svima je osiguran zivot do 60-te
pa jel ti uopce znas koliko mladih ljudi svakodnevno gube zivote na ovaj ili onaj nacin... neki od njih imaju a neki nemaju djecu.
kakva je glupost rec zeni, rodi mlada jer ako rodis u starijoj dobi ne's provest dovoljno vremena sa svojom djecom

ma da, sirotista i foster care ustanove su puna djece koju su rodile zene od 40
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 10:36   #97
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Nema potrebe da oboje rade i zaradjuju puno.
Obiteljski zivot ce biti puno harmonicniji i laksi ako ce strana koja manje radi na sebe preuzeti veci dio kucanstva i odgoj djece u buducnosti.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Meni nekako je za odnos bolja neka ravnoteža. Krajnosti sa sobom vuku i probleme jer je veća vjerojatnost nezadovoljstva.

Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
ajme koju glupost si izvalio pa ostao ziv
po tome svima je osiguran zivot do 60-te
pa jel ti uopce znas koliko mladih ljudi svakodnevno gube zivote na ovaj ili onaj nacin... neki od njih imaju a neki nemaju djecu.
kakva je glupost rec zeni, rodi mlada jer ako rodis u starijoj dobi ne's provest dovoljno vremena sa svojom djecom

ma da, sirotista i foster care ustanove su puna djece koju su rodile zene od 40
Znam kako stvari stoje bolje od tebe. Mogla sam reć i da sutra može umrijet, pa? Navela sam jednu mogućnost koja je vjerojatna.
Ako pozornije pročitaš napisano vidit ćeš da to jest bitan faktor u imanju djece i obitelji. Vrijeme znači sve. Stvaraš stvari s mišlju da u njima i uživaš određeno vrijeme.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 10:55   #98
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Meni nekako je za odnos bolja neka ravnoteža. Krajnosti sa sobom vuku i probleme jer je veća vjerojatnost nezadovoljstva.



Znam kako stvari stoje bolje od tebe. Mogla sam reć i da sutra može umrijet, pa? Navela sam jednu mogućnost koja je vjerojatna.
Ako pozornije pročitaš napisano vidit ćeš da to jest bitan faktor u imanju djece i obitelji. Vrijeme znači sve. Stvaraš stvari s mišlju da u njima i uživaš određeno vrijeme.
Materijalistima razlike mogu stvarati probleme.
Ja cu svoj novac rado podijeliti sa dragom koja ce raditi manje zahtjevan posao za manju placu, ali da bude odmorna i zadovoljna.

Ja mogu potezati do iznemoglosti i opet sam dobre volje i imam energije.

Ako se ona izmori, s kime cu ja provoditi ugodno slobodno vrijeme?

Uz to, ako zaradjujes npr 15 000 kuna, tesko ces naci nekog tko zaradjuje priblizno toliko
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 11:07   #99
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post

Znam kako stvari stoje bolje od tebe. Mogla sam reć i da sutra može umrijet, pa? Navela sam jednu mogućnost koja je vjerojatna.
Ako pozornije pročitaš napisano vidit ćeš da to jest bitan faktor u imanju djece i obitelji. Vrijeme znači sve. Stvaraš stvari s mišlju da u njima i uživaš određeno vrijeme.
e da, ici ces radjat do 30-te jer je vrijeme radjanju... nije bitno tko je caca i kakav zivot ces pruzit tom djetetu...
koliko ima tinejdzerica koje su rodile sa 16-17 jer su htjele rodit... zelile su imat nekoga kome ce one dat svu svoju ljubav koje nikad same nisu osjetile...
i statistika je da su ta djeca totalno spizdzena jer se od ljubavi ne zivi.

dakle neke tvrdnje i ispiranje mozgova zenama da trebaju radjat jer im bioloski sat otkucava je tesko ispiranje mozga..
a najludje je sto to uvjek dolazi od zena... one su te koje prave presing na druge zene... majke, sestre, prijateljice... i ostale nadlezne za sirenje mudrosti..

onda rode samo da bi rodile... onda se kace na oceve te iste djece zahtjevajuci ulogu oca, alimentaciju za djete itd... ti isti ocevi bjeze od odgovornosti jer nikad nisu ni htjeli imat djete sa tom zenom i bla bla bla...
zapad je pun takvih prica...
a najnovije teorija je: ne cekaj da rodis sa 40, jer nije bitno sto ces tad emotivno bit sposobna da tom djetetu pruzis sve sto ono treba, niti da ces ga rodit dok si u kvalitetnoj vezi sa covjekom s kojim zelis proves zivot ... radije rodi sa 20 .. max do 30-te jer neces dugo vremena provest sa tim djetetom WTF
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 12:14   #100
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Materijalistima razlike mogu stvarati probleme.
Ja cu svoj novac rado podijeliti sa dragom koja ce raditi manje zahtjevan posao za manju placu, ali da bude odmorna i zadovoljna.

Ja mogu potezati do iznemoglosti i opet sam dobre volje i imam energije.

Ako se ona izmori, s kime cu ja provoditi ugodno slobodno vrijeme?

Uz to, ako zaradjujes npr 15 000 kuna, tesko ces naci nekog tko zaradjuje priblizno toliko
Nisam mislila na materijaliste. To što ćeš ti toliko zarađivati ne znači da će druga strana biti zadovoljna svojom ulogom. Na to sam mislila. Imaš žena kojima je pritisak preuzeti većinski brigu o kući i djeci. Koliko god muž donosio novaca u kuću. I to zna izmoriti. Ima i žena koje vole ulogu majke i kućanice, ali tu je opet druga krajnost gdje izgube volju za ulogom žene. Zato velim da je po meni bolja neka ravnoteža gdje su obje strane samostalne po pitanju primanja i jednakopravne po pitanju brige oko kućanstva. Kolika su ta primanja različita nebitno, bitno da surađuju u troškovima.

Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
e da, ici ces radjat do 30-te jer je vrijeme radjanju... nije bitno tko je caca i kakav zivot ces pruzit tom djetetu...
koliko ima tinejdzerica koje su rodile sa 16-17 jer su htjele rodit... zelile su imat nekoga kome ce one dat svu svoju ljubav koje nikad same nisu osjetile...
i statistika je da su ta djeca totalno spizdzena jer se od ljubavi ne zivi.

dakle neke tvrdnje i ispiranje mozgova zenama da trebaju radjat jer im bioloski sat otkucava je tesko ispiranje mozga..
a najludje je sto to uvjek dolazi od zena... one su te koje prave presing na druge zene... majke, sestre, prijateljice... i ostale nadlezne za sirenje mudrosti..

onda rode samo da bi rodile... onda se kace na oceve te iste djece zahtjevajuci ulogu oca, alimentaciju za djete itd... ti isti ocevi bjeze od odgovornosti jer nikad nisu ni htjeli imat djete sa tom zenom i bla bla bla...
zapad je pun takvih prica...
a najnovije teorija je: ne cekaj da rodis sa 40, jer nije bitno sto ces tad emotivno bit sposobna da tom djetetu pruzis sve sto ono treba, niti da ces ga rodit dok si u kvalitetnoj vezi sa covjekom s kojim zelis proves zivot ... radije rodi sa 20 .. max do 30-te jer neces dugo vremena provest sa tim djetetom WTF
To što ti govoriš stoji, ali otišao si u sasvim drugom smjeru od onoga na što sam ja inicijalno odgovarala.
Kad sam odgovarala autorici polazila sam od premise da je materijalno osigurana i da želi dijete i obitelj. Jedino važe koliko smatra dobrom prilikom za to sadašnjeg dečka.
Znači podrazumijevala sam da se osjeća psihički zrelom za takvo nešto.
Daleko od toga da su mnogi ljudi sjebani i imaju djecu iz krivih razloga. Toga je uvijek bilo i bit će. Da su sami imali bolje temelje i bolje znali ne bi vjerujem.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.