Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2006., 15:55   #81
Quote:
alfred stokes kaže:
Kakav borac za prava slabih i potlačenih

Dakle ne koristiš ni jedan proizvod velikih multinacionalnih korporacija
Ako je tako - svaka čast
Vjerojatno je taj komp s kojeg pišeš napravio pošteno plaćen radnik u Kini, a zarada ide na račun neke karitativne organizacije koja pomaže gladne u Africi

A pošto vjerojatno takva korporacija ne postoji - čemu bit licemjeran i radit razliku.
McDonalds u odnosu na hrvatske prilike ništa više ne izrabljuje radnike od drugih velikih firmi, a za razliku od njih može radit valjda svaki student i znat šta ga očekuje.
Nije da ja smatram da su oni dobrotvori, al me smeta konstantno pljuvanje po njima jer je to u trendu.
Imaju način djelovanja kao i svaka druga ogromna firma u bilo kojoj grani industrije. Samo šta imaju nesreću da su baš oni najmanje cool i in je pljuvat po njima

Baš ti pristaje taj avatar
jer očito voliš nezasluženo s visoka pljuvati po drugima

nisam govorio o njihovim radicima u restoranima, niti o studentima.
Ali neću više ovdje otvarati ekonomsko-političke teme. Ako manje znaš, lakše ćeš biti naduven prema drugima.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 00:38   #82
Quote:
Khan kaže:
Baš ti pristaje taj avatar
jer očito voliš nezasluženo s visoka pljuvati po drugima

nisam govorio o njihovim radicima u restoranima, niti o studentima.
Ali neću više ovdje otvarati ekonomsko-političke teme. Ako manje znaš, lakše ćeš biti naduven prema drugima.
Ajme argumenta - ''pristaje mi avatar''
Debel sam i zao i jedem u Meku
Kakav dječji mentalni sklop

Nego...kakve zaključke izvlačiš gledajući svoj avatar

Ti složiš izraz ''ne bih kod tih kolonijalističkih robovlasničkih izrabljivača djece ušao ni na čašu vode'' - a meni kažeš da pišem s visoka

Stvarno ti je bolje povuć se ako ne znaš niš pametno napisat ili suvislo odgovorit na post
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 09:08   #83
Ti baš uživaš u izvođenju krivih zaključaka.

Mislio sam na Alfa Stokesa kao nekog tok smatra da je prepametan. jebe mi se za debljinu.

'Dječji mentalni sklop'? kretenu!
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 09:56   #84
Quote:
Khan kaže:
Ti baš uživaš u izvođenju krivih zaključaka.

Mislio sam na Alfa Stokesa kao nekog tok smatra da je prepametan. jebe mi se za debljinu.

'Dječji mentalni sklop'? kretenu!
Uh, počeli smo i vređat
Srčeko, naj se srdit
Ovo je samo forum
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2006., 11:13   #85
Quote:
grogo bolger kaže:
Ne volim jesti tamo, jer šta god da pojedem podrigujem isto
Tajna "finog" pomfrija je u tome što ubace goveđeg loja ili masti od prije pečenih hamburgera

http://www.home.no/fr34k/Mc%20Donald's%20Recipes.rtf

Dobre strane MCD-a, čist(non stop neka studentica mlati sa mokrom krpom), ljubazno osoblje,nema dima cigareta i probrani hitovi na razglasu

je samo su to u indiji presutili pa je bilo belaja
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 15:44   #86
imaju u ponudi domace krumpire sa kiselim vrhnjem
mos mislit kak su domaci
ali su fini
vise nis necu tam kupovat osim tih krumpira i sladoleda, dobro i sejka ajde i kul pite

zivcira me kaj glume tu neku ljubaznost i prenemazu se a najradje bi me stjerali u kuratz...al dobro rade taj posao
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 17:58   #87
pa dobro, drugi put im reci nek te steraju tam...pa javi kak je bilo i jel ti jelo bilo nakon toga ukusnije
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 21:06   #88
volim jest u meku, ne svaki dan, ne svaki tjedan al jednom do dva puta mjesečno da...i mislim da je to čisto ok jer se neš zdebljat ako pojedeš big mek meni s vremena na vrijeme...druga stvar je kad ždereš hamburgere i pomfri svaki dan, udebljat ćeš se bili oni spečeni u meku ili negdje drugdje
ona emisija o tipu koji je jeo tamo svaki dan mjesec dana mi je čisto bezveze jer bi se udebljao i da je jeo u burger kingu i sličnim fast food lancima...
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 11:09   #89
Quote:
Martinn kaže:
Gle, meni se gade sve korporacije, pogotovo što se tiče industrije hrane. Razlog je jako jednostavan - prioritet im je isključivo samo PROFIT. Kvaliteta hrane je na zadnjem mjestu. Cilj je samo proizvesti hranu sa što boljim okusom i što bolje je reklamirati, a što se nalazi u hrani to je potpuno NEBITNO, dok god su u granicama labavih zakona i regulativa.
Ako neka tvrtka koja proizvodi bicikle misli samo na profit, dok god su ti bicikli sigurni i tvrtka ne zagađuje okoliš za vrijeme proizvodnje, onda me baš briga koliki će profit ostvariti. Ali ako proizvode hranu, onda mi je bitna samo i isključivo kvaliteta hrane i ne postoji opravdanje pod kojim bi profit bio važniji od toga.

Kaj mislite da Dukat, Vindija, Kraš, McDonalds, Nesttle, Pik Vrbovec, Gavrilović brinu o kvaliteti hrane???? samo onoliko koliko je potrebno da ih kontrole puste na miru.
Kad ste zadnji put vidjeli u dućanu vakumiranu npr. pancetu ili neku kobasicu koja ne sadrži bar nekoliko konzervansa, pojačivača okusa, umjetnih boja, regulatora kiselosti i sličnih sranja??? Pa zar se ne može običan špek napravit bez ikakvih dodataka osim soli i začina? Naravno da može, ali ovi proizvodi u dućanima moraju moći stajati 10 godina bez kvarenja.

Danas je jako teško kupiti "zdrave" namirnice i stvarno se treba potruditi pronaći seljake i kupovat od njih ili imati svoje vrtove, uzgajati svoje životinje.

Bojktotiram već nekoliko godina 90% industrijski proizvedene hrane, ali nažalost zbog nedostatka vremena nekad zažmirim i pojedem smeće.

Shvatite, nikoga nije briga za vaše zdravlje! Pogotovo ne korporacije.
sve firme, a narocito one male jako puno brinu o profitu i to se vjerojatno nikada nece promijeniti..
sto se tice kvalitete koju imaju Vindija, PIK Vrbovec i sl. ful biste se iznenadili kako se vodi brige o mesu i sl. sto ide za mc donalds... za razliku od njih, pizzerije i sl. mjesta vrlo vjerojatno meso nabavljaju od svercera koji svercaju lude krave i mijenjaju markice i papire za njih.
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 16:49   #90
Quote:
teichy kaže:
volim jest u meku, ne svaki dan, ne svaki tjedan al jednom do dva puta mjesečno da...i mislim da je to čisto ok jer se neš zdebljat ako pojedeš big mek meni s vremena na vrijeme...druga stvar je kad ždereš hamburgere i pomfri svaki dan, udebljat ćeš se bili oni spečeni u meku ili negdje drugdje
ona emisija o tipu koji je jeo tamo svaki dan mjesec dana mi je čisto bezveze jer bi se udebljao i da je jeo u burger kingu i sličnim fast food lancima...

ma da?
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 18:37   #91
Quote:
Taroth kaže:
sve firme, a narocito one male jako puno brinu o profitu i to se vjerojatno nikada nece promijeniti..
sto se tice kvalitete koju imaju Vindija, PIK Vrbovec i sl. ful biste se iznenadili kako se vodi brige o mesu i sl. sto ide za mc donalds... za razliku od njih, pizzerije i sl. mjesta vrlo vjerojatno meso nabavljaju od svercera koji svercaju lude krave i mijenjaju markice i papire za njih.
Gle, imam prijatelje kaj rade u tim i sličnim prehrambenim tvrtkama i znam da se ne brine o kvaliteti hrane ... kakvo se sve smeće stavlja u mesne proizvode, to je strašno
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 11:09   #92
Nisam citala sve postove pa neznam da li je netko spomenul:
Jedan Nizozemski novinar je kao i ovaj 'Supersize-me' lik svaki dan jel u mac-u. Jel je sve sta je na meniju i na kraju mjeseca je smrsavil nekoliko kila i osjecal se odlicno..

Meni je mac inace njam! Trenutno pogotovo mc flurry rolo, a inace uvijek cheeseburger. Ali jos bolji je Burger King!
__________________
>> Ako neznas ti, ja znam jos manje<<
Greenbee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 16:13   #93
Quote:
dodouprolazu kaže:
ma da?
ma ne...
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 14:42   #94
ja u mcDonald s najvise volim njihove salate i pomfri
bigmac macchichen itd.
mi nisu nesto
radje u fastfood kupim cheeseburger
vokaj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 18:57   #95
što i u imtckom ga ima?
širi se ko korov
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 20:40   #96
sa PŽ-a:

Quote:
Lanac brze prehrane McDonald's, u više navrata optuživan zbog ubijanja životinja, uništavanja okoliša i izrabljivanja ljudi, mora platiti kaznu od 4.000 hongkonških dolara (513 američkih), jer je u Hong Kongu prodavao sladoled koji sadrži 630 puta više bakterija od dozvoljene norme. Uzorci sladoleda prodavanog u McDonald'su pokazali su razinu od 63.000 organizama po gramu, a dozvoljeno je 100 organizama po gramu.
ne znam kako itko s minimumom poštovanja prema vlastitom tijelu može tako nešto stavit u sebe.
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 00:22   #97
tu i tamo odemo do mac-a, na shake od vanilije, sta se tice burgera bolji mi je burger king iako sam i tamo rijetko, rade kuham doma, al eto zalomi se....

i onda se nerijetko (vikendom i navecer) tamo vidaju cijele familije s dijecom kako tamo klopaju...pitam se jeli zene u austriji kuhaju doma?
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 03:53   #98
mc donalds hrana mi je preodvratna, svaki put kad prođem pokraj njega dođe mi da . nije uopće stvar u tome koliko je zdravo ili nije, nego koliko je neukusno. taj toliko opjevani hamburger im je najgori, onaj umak i list uvele salate...neznam kome to može bit privlačno.
inače volim hamburgere i kad se mac otvorio otišla sam napokon probat to čudo. prvo me zgrozio izgled i veličina (a stvarno ne jedem puno), a kad sam zagrizla...nisam to mogla progutati.
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 04:24   #99
ne jedem u mcdonaldsu...
__________________
Quasimodo predicted all this!
Germa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 14:43   #100
Quote:
Kleine kaže:
tu i tamo odemo do mac-a, na shake od vanilije, sta se tice burgera bolji mi je burger king iako sam i tamo rijetko, rade kuham doma, al eto zalomi se....

i onda se nerijetko (vikendom i navecer) tamo vidaju cijele familije s dijecom kako tamo klopaju...pitam se jeli zene u austriji kuhaju doma?

u zagerebu se vidi ista slika, pa jel zene u zagrebu kuhaju? Ne biti tako iskljuciv i ksenofobican
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.