Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2007., 11:58   #21
[QUOTE=Golden Drop;8095981]
Quote:
Prvo nismo kao sve civilizirane zemlje, a i ta naša civiliziranost je upitna.
Ovo nije podforum za tu temu.

Quote:
Drugo, ako si mislio na moj post, nisam radila prekršaj, jer sam mrtvog ljubimca zakopala na moje zemljište, dakle Grad sa tim nema ništa i nisam napravila nikakav prekršaj.
Žensko sam...a prekršaj komunalni si napravila bez obziora na vlaništvo zemlje koja potpada pod grad, takav je zakon

Quote:
Treće, nemate pojma koliko ste priviligirani svi vi koji živite u Zagrebu, naime,
Zg je neusporedivo napredovao u odnosu na Dalmaciju, u biti u odnosu na Split. Ovdje je jednostavno nemoguće izboriti se za mejsto za šetanje pasa, a da je veće od 20 m2. Tak da, što se groblja tiće, mislim da ćemo se itekako načekati.
To ti vjerujem...

Quote:
Jedino ne znam, dal se može zakupiti grobnica kao za čovjeka i tu pokopati ljubimac.
Ne, strogo su zakonom odjeljeni ljudi od životinja pa i u smrti.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 12:38   #22
Ako pojam civilizirane zemlje nije za ovaj pdf, onda nije ni Zakon o komunalijama, a kako smo se isto dotakli, tako ću reći par crtica.

Prekršaj činim u tom pogledu ukoliko je životinja bolesna, zaražena, te je od toga umrla, a ja sam je tako bolesnu zakopala u zemlju. Naravno da sam prekršaj učinila ukoliko sam pokopala bolesnu životinu, što znači da sam je prvenstveno trebala odvesti u vet. zavod na pregled, što nisam učinila, jer životinja nije umrla uskljed bolesti, već prirodnom smrću.

Na veterinasrki zavod ili u ambulantu se vodi umrla životinja za koju se sumnja da je umrla od bolesti, znači zarazno, virusno i sl.

Na svom zemljištu mogu radit što god hoću, ako se učinjeno ne kosi sa odredbama nekog drugog zakona, a u ovom slučaju Zakona o komunalijama, Zakona o veterinarstvu ili Zakona o zaštiti žitovinja.

Sorry, na zamjeni spola.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 12:49   #23
[QUOTE=Golden Drop;8096621]
Quote:
Ako pojam civilizirane zemlje nije za ovaj pdf, onda nije ni Zakon o komunalijama, a kako smo se isto dotakli, tako ću reći par crtica.
Zakon dotiče zakopavanje živ. leševa u našoj civilizaciji
Quote:
Prekršaj činim u tom pogledu ukoliko je životinja bolesna, zaražena, te je od toga umrla, a ja sam je tako bolesnu zakopala u zemlju. Naravno da sam prekršaj učinila ukoliko sam pokopala bolesnu životinu, što znači da sam je prvenstveno trebala odvesti u vet. zavod na pregled, što nisam učinila, jer životinja nije umrla uskljed bolesti, već prirodnom smrću.
Nit sam komunalni redar nit iz domene SIS-a...vet koji mi je uspavao psa rekao mi je za taj zakon i to je to.

Quote:
Na svom zemljištu mogu radit što god hoću, ako se učinjeno ne kosi sa odredbama nekog drugog zakona, a u ovom slučaju Zakona o komunalijama, Zakona o veterinarstvu ili Zakona o zaštiti žitovinja.
Ti to samo misliš ali neka ti bude..."Pri mojoj hiži nigdo me nebu ..ebal"
Quote:
Sorry, na zamjeni spola.
Navikla sam...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 12:58   #24
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post

Treće, nemate pojma koliko ste priviligirani svi vi koji živite u Zagrebu, naime,
Zg je neusporedivo napredovao u odnosu na Dalmaciju, u biti u odnosu na Split. Ovdje je jednostavno nemoguće izboriti se za mejsto za šetanje pasa, a da je veće od 20 m2. Tak da, što se groblja tiće, mislim da ćemo se itekako načekati.

Jedino ne znam, dal se može zakupiti grobnica kao za čovjeka i tu pokopati ljubimac.
Mislim, dal trebaš za otvaranje groblja čekat da se grad smiluje ili jednostavno možeš bit privatni poduzetnik koji ima svoju zemlju i tamo napravit groblje? Naravno, pod uvjetom da dobiješ potrebne dozvole i slično.

Što se tiće mjesta za šetnju psa, to je strašno ovdje u Splitu. U mom kvartu je za sada ok, ali ima kvartova di stvarno nemaš ni pedlja zemlje, livade za psa.

Samo kad bi grad skontao koliko ljudi živi od tih naših kućnih ljubimaca! Svi oni trgovci u zoo hobijima, vlasnici istih, veterinari...
Ali mislim da je problem malo dublji. Naime, ovdje u Splitu je masu seljačina koji ne poznaju osnove ponašanja i odgovornosti prema ostalim građanima grada pod Marjanom, da skupljaju za svojim psom, da ga drže "pod kontrolom" jer ne vole svi ljudi da ih se njuška i sl. Često sam s dečkom izložena izrugivanju što za svojim psom skupljam kakicu. Mislim svašta.

Nije onda ni čudo što nas gledaju s prijezirom i ne daju nam osnovne uvjete.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 13:36   #25
[QUOTE=Nemruth Dagi;8096808]
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post

Nit sam komunalni redar nit iz domene SIS-a...vet koji mi je uspavao psa rekao mi je za taj zakon i to je to.
Meni je vet rekao da nije potrebno cijepiti psa od štenešćaka u štenećoj fazi tri puta.

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ti to samo misliš ali neka ti bude..."Pri mojoj hiži nigdo me nebu ..ebal"
Ne to nije moje mišljenje, već je to tumačenje odredbi zakona o vlasništvu. Stoga
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 13:49   #26
Golden, mislim da Lovrinac nebi bilo dobro mjesto za predložit za groblje KLJ, odgovor bi ziher bio da ne može jer da je to za ljude. Mislim da bi trebalo razmisliti o nekoj alternativnoj lokaciji, nisam dugo u Splitu pa ne znam di bi bilo idealno. Ak kaj mogu pomoć reci.

Zum-zum - meni je isto normalno kupiti za psom, jer ja prva ne volim vidjet govno a kamo li ugazit u njega. Moj prijašnji pas je kenjao samo po asfaltu, a ponosna vlasnica je uvijek imala gomilu vrećica sa sobom i revno kupila , čak i u Zagrebu je ljudima to bilo nevjerojatno, bakice su se obično derale zamnom da me treba dati na TV

OT: Naše pse smo pokopali po Zagrebu, u vrtove kuća, nekak nemrem dati svog prijatelja da ga na faksu bace u smeće/kremiraju i da je to to, kao što sam nastojala biti uz njih kad su umirali, koliko god teško bilo, bar to su zaslužili.
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 14:13   #27
[QUOTE=Golden Drop;8097507]

Quote:
Meni je vet rekao da nije potrebno cijepiti psa od štenešćaka u štenećoj fazi tri puta.
Zbog javnosti neću navesti ime tog veterinara...a što bi bilo kad bi svaki vlasnik crknute životinje pokapao lešine po vrtovima, parkovima i slično???

Quote:
Ne to nije moje mišljenje, već je to tumačenje odredbi zakona o vlasništvu. Stoga
Bez komentara... kad bi svatko radio što mu paše onda bi bila anarhija.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 17:53   #28
Ja imam svoje privatno groblje kućnih ljubimaca, nakupilo se ih s godinama, i - flakey, kokoši su isto tamo.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 23:19   #29
u vrtu.....
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 01:55   #30
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
... ili ti ga gdje zakopavate vaše ljubimce kada nažalost dođe taj dan

Doduše mnogi naprosto nestanu ali ne uvijek i ne nužno...

Dva psa su mi izdahnula na rukama... strašno i užasno iskustvo ali drago mi je, poradi njiih, da su tako završile. Još nekoliko sam našao naknadno
U vrtu sam sahranio mačka, dva pesa i dvije ptičice
Svaki put na sisvete im zapalim par svječica a kad dođe proljeće odnesem malo poljskog cviječa... a onda sam na njihove grobove posadio kukurjeke...
Naime, imam susjedu koja je svojeg pesa pokopala u vrtu i dala napraviti nadgrobni spomenik na kojem je ugravirana slika od pesa i dolje ispod slike piše: 'počivaj u miru Božjem' - ovo se uopće ne zajebavam. Da li je to kažnjivo?

A ja ih pokapam isto u vrtu, oko 12-ak mačaka, 7 pesa, jedan kanarinac i tri papige...
GeorgiDimitrov is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 02:38   #31
Quote:
GeorgiDimitrov kaže: Pogledaj post
A ja ih pokapam isto u vrtu, oko 12-ak mačaka, 7 pesa, jedan kanarinac i tri papige...


7 pasa, 12ak mačaka, etc. ti je uginulo dosad?? Wow! Pa kako toliko? Mislim, nije im životni vijek cca 2 god ko miševima.. Baš grdo zvuči...
__________________
KLIKNITE ZA SPAS BEBA TULJANA!
Arian Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 13:36   #32
Quote:
Arian Girl kaže: Pogledaj post


7 pasa, 12ak mačaka, etc. ti je uginulo dosad?? Wow! Pa kako toliko? Mislim, nije im životni vijek cca 2 god ko miševima.. Baš grdo zvuči...
Pa tamo ih pokapam od malena. Prvog psa sam dobio sa 4 godine. neke je ugizla lisica s bjesnoćom, neke je susjed ubio otrovom, neke je pogazio auto neki su odlutali itd... Ista stvar je s mačkaama, a papige su umrle od starosti...
GeorgiDimitrov is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 14:40   #33
ako govorimo o Zagrebu - nedostatak groblja za kućne ljubimce je samo jedan od dokaza da Zagreb nije metropola nego jedna prenabujala selendra iz koje svatko ima neku domaju u nekoj provinciji , pa se oko ovog i ne brinu ...a kad Bandiću (s oproštenjem na izrazu) krepa njegov Bill ...e onda će bit groblja i to s arkadama za ljubimce od posebne društvene važnosti
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 18:41   #34
ovako, u gradu zagrebu imaš dvije opcije: ili ga zakopat na svojem zemljištu i u tom slučaju to nije kažnjivo (ili na zemljištu nekog poznanika, u svakom slučaju na privatnom zemljištu jer zakapanje u parku, na sljemenu i sl nije dopušteno a bogami je i kažnjivo) ili ga ostavit veterinaru/odvest na vet. faks zavisi o načinu ugibanja. u ovom drugom slučaju pas će biti kremiran (ako netko želi znati način na koji se to radi neka kaže, ja iz poštovanja prema onima koji su imali jedino tu opciju neću opisivat kako to sve izgleda).

to je što se tiče zakonskog dijela..

groblje za klj u hrv ima samo u rijeci ali oni više ne dozvoljavaju ukope. groblje u zg ne postoji ali se ''gradi''.

ja sam svog psa zakopala u vinkovcima, dakle, morala sam mrtvo tijelo svog psa vozit iz zg u slavoniju jer opcija ostavljanja tijela vet faksu nije dolazila u obzir. još uvijek ne mogu govorit previše o tome jer mi dođe na nekom glavu razbijem.. prije smrti svog psa čak sam i nekim glavešinama mail slala da mi oni kažu gdje da psa pokopam.. hvala bogu da nisam naivno čekala odgovor.. anyway.. to vam je to..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 23:03   #35
Groblje kucnih ljubimaca-Rijeka

vidim da vec dugoooooooo nije postano na ovoj temi,a posto zivim u gradu gdje se nalazi groblje kucnih ljubimaca,i obilazim ga redovito....
nazalost tu pociva moj ljubimac
danas sam bila tamo,pa evo da stavim nekoliko slikica za one koji nisu jos vidjeli kako to izgleda...





OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 23:08   #36
Di je to slikano, predivno izgleda..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 23:16   #37
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Di je to slikano, predivno izgleda..
u Rijeci.... ruzno receno ali lijepo je vidjet sve te nase voljene,nikad zaboravljene u tim malim grobicima
ja svaki put kad idem tamo se rastuzim i tako vec 9 god....
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 23:18   #38
A mogu si misliti, ja bi sve dala da mi je pesica pokopana na groblju.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 23:25   #39
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
A mogu si misliti, ja bi sve dala da mi je pesica pokopana na groblju.

ja da imam svoju kucu,naravno da bi mi bio pokopan u vrtu,negdje kraj kuce da ga mogu svakodnevno obilazit,ali posto zivim u stanu zakopala sam ga na groblje,i na svu srecu da u mom gradu postoji groblje kucnih ljubimaca...iako se vec godinam neki pametnjakovici tome protive i kazu da ce ga svog prekopat.tako da u strahu uvijek idem tamo i mislim da cu naci sve razrovano... grozno!!! mrtvima ne dati mira...
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 23:32   #40
Ne bi smjeli to napravit.
To kao da Mirogoj idu prekopat
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.