Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2011., 12:01   #181
Curka mi ima 3mj, prva 3 dana u bolnici kakala je 2 puta dnevno,a kako smo došli kući svakih 5-7 dana...danas nam je 9.dan da se nije pokakala. Zvala sam pedijatra, kaže zašećerenu kamilicu i glicerolski čepić,a ako ne pomogne pravac pedijatrija... Dojena je beba
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 15:32   #182
Quote:
kirshna kaže: Pogledaj post
Curka mi ima 3mj, prva 3 dana u bolnici kakala je 2 puta dnevno,a kako smo došli kući svakih 5-7 dana...danas nam je 9.dan da se nije pokakala. Zvala sam pedijatra, kaže zašećerenu kamilicu i glicerolski čepić,a ako ne pomogne pravac pedijatrija... Dojena je beba
Mojoj je rekord do 7 dana...a naš pedijatar tolerira do 12...Tak da nije panika..al ak te tvoj traži odi..il je do sad već kakila
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 15:35   #183
I mojoj se znalo desiti da po 10 dana nema stolicu. Takoder je bila iskljucivo dojena beba. Nakon 10 dana sam joj dala cepic i onda bi neko vrijeme bilo ok. I onda ponovo. Rijetko kada je bila tako dugo bez stolice, ali 5-6 dana joj je bilo normalno. Nisam joj davala nista na usta. Meni je rekla pedica da to nije nista neuobicajeno.
Rekli su mi da pomogne i malo tople vode koja se spricne bebi u guzu. Nisam probala, pomogao joj je i cepic.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 16:37   #184
Nama je danas 8. dan bez kakanja. Bebinjo je isključivo dojen. Nazvala sam pedijatra da pitam do kad čekati. On je bio jako rezolutan i rekao da beba ne može bit više od 5 dana bez stolice i pitao šta sam do sad čekala!!! Rekla sam mu da znam da dojena beba može bit 10-14 dana bez stolice. On kaže da bi ga nakon 14 dana zvala iz bolnice!!!??? Objasnila sam i da je beba dobro raspoložena, nije nervozan, trbuščić nije tvrd niti napuhan. Svejedno je rekao da trebam potaknuti kakanje toplomjerom ili čepićem.
Onda sam zvala Rode da vidim šta kažu najnovija istraživanja o tome. One kažu da je iskoristivost majčinog mlijeka jako visoka i da je skroz normalno da dojena beba ne kaka do 14 dana pod uvjetom da je to ne muči. Rekle su i da je jako važno da je prva stolica nakon perioda nekakanja iste konzistencije kao i inače i da nema nekog tvrdog čepa koji bi eventualno ukazao da nešto nije u redu.
Nisam odlučila što ću napravit ali sam htjela podijelit s vama ova oprečna razmišljanja.
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 16:40   #185
Moja ima 4 i pol mjeseca i do pon kad smo krenule s dohranom je kakala jednom tjedno ili rijede..mene je to izludivalo , zato sam i krenula prije s dohranom...ped mi je rekao da ako je bas muci i nakon 7 dana dam pola cepica sto sam ucinila dvaput i malu mi bas izmucilo kakanje nakon toga
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 17:01   #186
cure, mojoj je rekord bio i 15 dana... nikakve probleme nije imala, osim kaj sam ja luda bila. i tak od 2,5 mjeseca do 5,5 kad smo počeli sa dohranom i nije ju šljiva protjerala već banana . svako kakanje je bilo na minimalno 6-7 dana. ni kamilica ni to kaj sam ja u sebe svašta trpala, ništa nije pomagalo. tek kad bih vidjela da je počinje mučuti, da je naduta bi joj dala čepić. dok je bila ok, mekanog trbuha, prduckala redovno nisam poduzimala ništa osim križala kalendar.
 
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 21:25   #187
Mi smo od 4. mjeseca imali show... Naime, E. je imala stolicu 1 puta tjedno pa i rjeđe, a kad bi ju imala, to je bilo velike muke i suza... Nema što nismo probali. Topla voda, kamilica, toplomjer, masaža, čepići, sirupi, probiotici... Čak smo i s dohranom krenuli ranije, ali nije pomagalo sve dok mi jedna gastroenteroloogica nije rekla da izbacim laktozu. Dakle, ja sam prestala jest doslovno sve s laktozom (a ima je u svemu). Probali smo i drugi dan je dijete obavilo. Sad još nije redovita kako bi ja voljela da je, ali jednom u 2-3 dana je.
Ono što sam još primjetila da pomaže je "vožnja bicikla" s nogicama odmah ujutro kad se probudi...

U svakom slučaju ako ti se zatvor učestalo ponavlja, odvedi dijete liječniku jer konstantni zatvori nisu normalni...
e_ty is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 22:21   #188
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
Onda sam zvala Rode da vidim šta kažu najnovija istraživanja o tome. One kažu da je iskoristivost majčinog mlijeka jako visoka i da je skroz normalno da dojena beba ne kaka do 14 dana pod uvjetom da je to ne muči. Rekle su i da je jako važno da je prva stolica nakon perioda nekakanja iste konzistencije kao i inače i da nema nekog tvrdog čepa koji bi eventualno ukazao da nešto nije u redu.
Nisam odlučila što ću napravit ali sam htjela podijelit s vama ova oprečna razmišljanja.
I naša je imala problema sa stolicom. Rekord nam je 14 dana. Ako je beba isključivo dojena i na njoj se vidi da ju to ne muči, nije problem. Zapravo to je bio meni problem jer sam se ja s tim ne kakanjem, više mučila.
Patronažna rekla isto da je iskoristivnost majčinog mlijeka vrlo visoka i da je moguće da nema "otpada", no da nakon 7 dana probam sa zašećerenom kamilicom => a to mi je bilo i je nekako bljakasto. Toplomjer u guzu mi isto nije bio opcija. A davanje čepića, baš i nije najbolje.

Naravno, ovo se odnosi na ISKLJUČIVO dojene bebe.
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 22:30   #189
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
Moja ima 4 i pol mjeseca i do pon kad smo krenule s dohranom je kakala jednom tjedno ili rijede..mene je to izludivalo , zato sam i krenula prije s dohranom...ped mi je rekao da ako je bas muci i nakon 7 dana dam pola cepica sto sam ucinila dvaput i malu mi bas izmucilo kakanje nakon toga
ja ne kužim zašto pedijatri još uvijek to savjetuju za dojene bebe... bebe se toliko izmuče s tim čepićima, a često se ipak i ne pokakaju
cure koje imate dojene bebe, ne uzrujavajte se - kad krene dohrana, krene i češće kakanje..
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:16   #190
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
ja ne kužim zašto pedijatri još uvijek to savjetuju za dojene bebe... bebe se toliko izmuče s tim čepićima, a često se ipak i ne pokakaju
cure koje imate dojene bebe, ne uzrujavajte se - kad krene dohrana, krene i češće kakanje..
lako je to sad nama reći, ali onda kad se to događalo... 10. dan sam luda bila lagano... ono.... na glavu bi se postavila samo da se više pokaka. najgore je kaj je prek noći došlo. jedan dan je kakala svako cicanje ko od prvog dana, idući put tri dana ništa. i onda sve veći razmaci. sad znam za drugo, mislim, znala sam i onda da je to normalno, ali nakon 10 dana se već počneš zabrinjavati.
 
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 11:13   #191
I moj se iz bebe koja je kakala 7-8 puta dnevno (maltene nakon svakog podoja) pretvorio u bebu koja kaki svakih 3 dana i to jednom.
Kako ovdje citam da je visoka iskoristivost majcinog mlijeka,a moj mrva dobija 2 kile na mjesec na prsima,vjerujem da se nemam sta puno brinuti..al ipak cu to napomenuti pedici na kontoli za par dana
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 11:17   #192
ma nemaš šta brinuti...tak ti je i moj kakao, a sad kad smo krenuli s dohranom non-stop ima stolicu
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 11:20   #193
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
ma nemaš šta brinuti...tak ti je i moj kakao, a sad kad smo krenuli s dohranom non-stop ima stolicu
Hvala
Bice da je ta iskoristivost u pitanju onda..
A kada ste poceli sa dohranom?
Mislim-prije su propagirali da treba poceti sa 6..a sada sa 4 mj
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 12:05   #194
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
ja ne kužim zašto pedijatri još uvijek to savjetuju za dojene bebe... bebe se toliko izmuče s tim čepićima, a često se ipak i ne pokakaju
cure koje imate dojene bebe, ne uzrujavajte se - kad krene dohrana, krene i češće kakanje..
Mi smo krenuli u pon i imalo je efekta 2-3 dana..sada opet nije kakala 3 dana..jooooj luda sam...
Da cepic ju je bas ubio al sam ja u stanju ludosti joj dala jer se tooliko derala kod svakog prdenja.
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 14:17   #195
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
ja ne kužim zašto pedijatri još uvijek to savjetuju za dojene bebe... bebe se toliko izmuče s tim čepićima, a često se ipak i ne pokakaju
cure koje imate dojene bebe, ne uzrujavajte se - kad krene dohrana, krene i češće kakanje..
slazem se (al pedijatri za dojene bebe svasta savjetuju, jer jos uvijek o dojenju malo znaju)

i ne kuzim da ikoji pedijatar savjetuje guranje toplomjera ili bilo cega drugog
mislim, frendici je rekla da pokusa i temperaturu sto manje mjeriti u guzi, da nek nabavi usni toplomjer, za kakanje da definitvno to niti ne pokusava
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 15:35   #196
Stella, naš mališa je od prvog dana kakao poslije svakog podoja i to je bilo tako do njegova 3.5 mjeseca, a onda je nastao zastoj od 8 dana. Bili smo ludi, a on nije pokazivao nikakve znakove trpljenja...pošto je bio samo dojen znala sam da može biti toliko bez kakanja, ali opet me bilo strah.
Naš dr je imao neke glupave ideje...nisam puno slušala jer mu dojenje baš i nije nešto
Kad se pokakao to je bila maslinasta stolica...kao plastelin...mi bili u čudu...i kasnije se sve vratilo na staro...prije toga je imao tekuću stolicu...zlatne boje

Poslije sam čitala da se u dobi od 3,4 mj razvijaju neki enzimi pa da zbog toga može doći do ovakve situacije
Probaj piti sok od marelice
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 16:55   #197
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Hvala
Bice da je ta iskoristivost u pitanju onda..
A kada ste poceli sa dohranom?
Mislim-prije su propagirali da treba poceti sa 6..a sada sa 4 mj
moja ti je na 2-6 dana...jedna kakica...većinom svaka 3-4 dana...
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 11:03   #198
Mame drage, moj bebaš, koji ima mjesec dana do sada je imao normalnu proljevastu stolicu zeleno žute boje, no danas se pokakao i stolica je bila kao plastelin. Do sada se nekada to znalo dogoditi u vidu jedne kao male plastelinaste kuglice, no danas je baš cijela stolica bila tako plastelinasta.
Čak sam čula siročeka kako tiska dok je kakao.
Sav se zajapurio, stiso šakice i aaaaaaaaaaaaa. Ja gledam, kaj mu je, aon siroče kaka. Inače kombiniramo dojenje i Nan1.

Je li ta plastelinasta stolica normalna?
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 16:32   #199
pa kaj ničija beba ne kaka "plastelin?"
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 17:46   #200
Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
pa kaj ničija beba ne kaka "plastelin?"
Mališa jednom pokakao maslinasti plastelin...nakon 8 dana nekakanja...on je samo dojen...poslije nastavio po starom...
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:04.