Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2007., 02:05   #101
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
ma ne, endimione, naravno da ne bi bilo bolje, ali zar je propust samo "zaboraviti" dati lijek? a ponašanje prema pacijentu? ja zaista ne znam postoji li neki kolegij na medicini koji se odnosi na nekakvu komunikaciju s pacijentom. ma i da ne postoji takav kolegij, pa gdje ćeš se prema bolesnom čovjeku ili trudnici ponašati kao da je jedva čekao da ga boli ili da joj dijete umre pa da dođe liječniku? stvar je u tome da se većina liječnika, NE SVI, ali većina prema ljudima ponaša kao prema stvarima. to je human posao, ali neki liječnici kao da humanost ostave kod kuće.
a to je analgetik, pa takvim budalama nije važan. to ti je isto kao i slučaj sa stomatolozima koji "zaborave" dati anesteziju.
da, postoji kolegij, tj. hrpa njih, kroz sve godine, gdje se to uči, a onda je tu i rad s ljudima. zato me i čudi kako takve budale uopće prežive studij. ah, vrag će ga znati.
što se tiče ostavljanja humanosti kod kuće, sjeti se koliko je to stresan posao. kad bi liječnik specijalist stvarno toliko sebe unosio u posao, popizdio bi.
zato ili ostave humanost doma, ili glume. to je obična psihološka metoda obrane. zamisli samo što bi bilo onkologu da se brine o svakome. završio bi u ludnici brže nego mu je trajalo stažiranje.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 02:14   #102
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
a to je analgetik, pa takvim budalama nije važan. to ti je isto kao i slučaj sa stomatolozima koji "zaborave" dati anesteziju.
da, postoji kolegij, tj. hrpa njih, kroz sve godine, gdje se to uči, a onda je tu i rad s ljudima. zato me i čudi kako takve budale uopće prežive studij. ah, vrag će ga znati.
što se tiče ostavljanja humanosti kod kuće, sjeti se koliko je to stresan posao. kad bi liječnik specijalist stvarno toliko sebe unosio u posao, popizdio bi.
zato ili ostave humanost doma, ili glume. to je obična psihološka metoda obrane. zamisli samo što bi bilo onkologu da se brine o svakome. završio bi u ludnici brže nego mu je trajalo stažiranje.
da, znam, rad s ljudima bilo koje dobi nije jednostavan posao, pogotovo kad snosiš odgovornost za njih i za ono što radiš, ali kad mislim na humanost, ne mislim samo na brigu u smislu da se uživiš u svačiji problem. takva osoba ni u kom slučaju ne bi bila stručnjak niti bi mogla biti objektivna i da, vrlo brzo postala bi i sama pacijent, nego ja mislim na humanost u ophođenju s ljudima, na onu osnovnu fakin kulturu i pristojnost koja polagano, ali sigurno odumire i postoji još, čini mi se, samo u tragovima.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 08:07   #103
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
a ti si konformist, pa se miriš s time?
(auuuuh, ovo peče)
šta je ovo endi, mora da te je zabolilo kad si ovako reagira.zašto bi ja bila konformist, jel zato šta smatram da znanost još uvijek nezna odgovore na sva pitanja...
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 10:06   #104
Science can sometimes be ilogocal.
goodman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 14:37   #105
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
nemam ni iskustvo jedenja elementarnog joda, pa svejedno znam da bih umro nakon konzumiranja nekoliko grama.
Dakle, nemaš.

Ali to te očito ni malo ne spriječava da pišeš postove na tu temu.
Quote:
znači izvor su djeca cvijeća. krasno. baš me ohrabrilo. Idem se dati u ruke nekim čudacima. evo već trčim.
A jesi zabrijao.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 14:52   #106
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Dakle, nemaš.

Ali to te očito ni malo ne spriječava da pišeš postove na tu temu.

A jesi zabrijao.
nemam ni iskustvo guranja prstiju u oštrice napravljene od titana i prebojane ljubičasto, koje se okreću točno brzinom od 4000 okretaja u sekundi, pa znam da će mi ih samljeti. nadam se da me

ne, nisam zabrijao, nego smatram da nije u redu davati se u ruke nekim njonjama koji će te psihički sjebati, umjesto da, ako imaš problema, odeš kod psihologa koji je provjeren, na razgovor i pokušaš naći zanimaciju u životu, koliko god glupa bila. mislim, hej (!), pa tko ide na takve seanse osim onih koji su totalno "zabrijali" u te gluposti? to ti je isto kao i one duhovne obnove, na njih ti uglavnom idu već isprani ljudi koji prihvaćaju daljnje ispiranje, ili s homeopatijom, gdje idu oni koji su sebi uvrtili u glavu da voda ima ljekovita svojstva, a zapravo se još i bave nekim mumbojumbo stvarima tipa "kristaloterapija" ili "iridologija", a usput vjeruju u svaku jebenu teoriju zavjere i tako. tipično.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 15:54   #107
Ili Astro TV kad zovu da pitaju hoce li im biti bolje u njihovoj jadnoj vezi i kad ce biti bolje.

Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 16:17   #108
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
nemam ni iskustvo guranja prstiju u oštrice napravljene od titana i prebojane ljubičasto, koje se okreću točno brzinom od 4000 okretaja u sekundi, pa znam da će mi ih samljeti. nadam se da me

ne, nisam zabrijao, nego smatram da nije u redu davati se u ruke nekim njonjama koji će te psihički sjebati, umjesto da, ako imaš problema, odeš kod psihologa koji je provjeren, na razgovor i pokušaš naći zanimaciju u životu, koliko god glupa bila.
Gle,
ovdje nije riječ o tebi. Niti o psihičkom s********. Već o tehnici disanja.

A ovo kako pišeš bi bilo otprilike kao da na filmskom forumu pišeš o filmu koji nisi gledao. Ali ne jedan, već cijeli niz postova.

Quote:
mislim, hej (!), pa tko ide na takve seanse osim onih koji su totalno "zabrijali" u te gluposti? to ti je isto kao i one duhovne obnove, na njih ti uglavnom idu već isprani ljudi koji prihvaćaju daljnje ispiranje, ili s homeopatijom, gdje idu oni koji su sebi uvrtili u glavu da voda ima ljekovita svojstva, a zapravo se još i bave nekim mumbojumbo stvarima tipa "kristaloterapija" ili "iridologija", a usput vjeruju u svaku jebenu teoriju zavjere i tako. tipično.
Uh, kakav mix.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 16:44   #109
^^oprosti, mislio sam da je riječ o "preporađanju" što god to bilo.
I dalje mislim da je to sjebavanje ljudi i krađa novca.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 16:52   #110
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
^^oprosti, mislio sam da je riječ o "preporađanju" što god to bilo.
Preporađanje je tehnika disanja.

Autorica topica je malo nezgrapno postavila temu jer je u isti koš stavila tehniku disanja i porod u vodi.

To su dvije posve različite stvari.
Quote:
I dalje mislim da je to sjebavanje ljudi i krađa novca.
Opet pišeš o sebi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 17:19   #111
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Preporađanje je tehnika disanja.

Autorica topica je malo nezgrapno postavila temu jer je u isti koš stavila tehniku disanja i porod u vodi.

To su dvije posve različite stvari.

Opet pišeš o sebi.
Netočno očito u Hrvatskoj nema ali da si pročitala knjigu znala bi da se i odrasli

ljudi preporađaju u bazenu.
goodman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 17:21   #112
Quote:
goodman kaže: Pogledaj post
Netočno očito u Hrvatskoj nema ali da si pročitala knjigu znala bi da se i odrasli

ljudi preporađaju u bazenu.
Preporađanje u vodi nije isto što i porod u vodi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 14:04   #113
Na početku, sva su se preporađanja obavljala u toploj vodi.Sudionik bi , s disaljkom i zatvaračem za nos ušao u kadu a preporađatelj i njegov pomoćnik blago bi ga pridržavali.

izvor: Rebirthing

Leonard Orr& Sondra Ray
Jim Leonard & Phil Laut

izdanje:2000., Zagreb
stršljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 14:12   #114
Quote:
stršljen kaže: Pogledaj post
Na početku, sva su se preporađanja obavljala u toploj vodi.Sudionik bi , s disaljkom i zatvaračem za nos ušao u kadu a preporađatelj i njegov pomoćnik blago bi ga pridržavali.

izvor: Rebirthing

Leonard Orr& Sondra Ray
Jim Leonard & Phil Laut

izdanje:2000., Zagreb
blaga katastrofa.
ja bih se ipak preporađala "na suho" u kontroliranim uvjetima, pod vodstvom psihologa i po mogućnosti, da cijelo vrijeme budem ja ta koja će sve imati pod kontrolom........
znači, sudionik je pod vodom (grozno), kako preporoditelji upravljaju s njim? vjerojatno su mu već unaprijed rekli što treba raditi dok bude pod vodom........
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 14:26   #115
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
blaga katastrofa.
ja bih se ipak preporađala "na suho" u kontroliranim uvjetima, pod vodstvom psihologa i po mogućnosti, da cijelo vrijeme budem ja ta koja će sve imati pod kontrolom........
znači, sudionik je pod vodom (grozno), kako preporoditelji upravljaju s njim? vjerojatno su mu već unaprijed rekli što treba raditi dok bude pod vodom........
Suho je ok.nemogu sad odgovori samo na sex mislim zbog tvoje slike
stršljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 14:29   #116
diki, brzo stavi sliku škegre
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 14:30   #117
ok:Preporađanje u vodio jojneeeeee
za prvi put je prejak previše zaštrašujući događAJ

cIJELI JE PROCES NAJUSPJEŠNIJI KADA SE OSOBA PREPORAĐA NA SUHU DOK NE DOŽIVI OSLOBAĐANJE DAHA, A ONDA PREĐE NA MOKRO pREPORAĐANJE


JOJ jedva sam joooooooj velika slova upomoć!!!!!!!!!!!!!
stršljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 19:51   #118
Quote:
diki kaže: https://www.forum.hr/images/buttons/viewpost.gif
blaga katastrofa.
ja bih se ipak preporađala "na suho" u kontroliranim uvjetima, pod vodstvom psihologa i po mogućnosti, da cijelo vrijeme budem ja ta koja će sve imati pod kontrolom........
znači, sudionik je pod vodom (grozno), kako preporoditelji upravljaju s njim? vjerojatno su mu već unaprijed rekli što treba raditi dok bude pod vodom........
pa ne treba baš to preporađanje toliko mistificirati - pa nije to međuzvjezdano putovanje!
To je disanje. Obično disanje - u kojem između udaha i izdaha nema pauze. Naglasak je na opuštanju prilikom izdisaja. Preporoditelj je tu da nauči klijenta kako se to radi u nekih desetak seansi, a dalje je to zgodno raditi sam. U principu ne bi trebalo biti nekih drama, ako se to napravi kako treba.(ima doduše dosta preporoditelja koji koriste forsirano disanje usljed čega može doći do hiperventilacije) Čovjek može preporađati u toploj vodi kasnije, ako to želi. U vodi se je lakše opustiti - i super je.
Sve što je Leonard Orr kasnije dodao na osnovu vlastitih iskustava - kao neki teorijski potpuri - odnosi se na zapažanja - što ljude najviše općenito muči u životu i kako izaći s time na kraj.

Njegovo najkontroverznije razmišljanje se odnosi na fizičku besmrtnost - da li bi život bio kvalitetniji i da li bi bolje organizirali društvo ako bi razmišljali kao besmrtnici. Obzirom da učinci preporađanja mogu biti izuzetno orgazmički - uopće se ne čudim što je došao na tu ideju.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 19:54   #119
Mislim da je to mislio u smislu sutra te može udarit auto pred kućom, pa danas napravi sve što ti je na umu i drumu.
CimerBJ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:00.