Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2007., 11:39   #121
Quote:
beryozinka kaže: Pogledaj post
A što ako ne budeš imala unuke?
A niš, davit ću svoje da kaj čekaju
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 11:41   #122
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
na to niš ne velim.
na ono, moraš imat djecu jer tko će ti dat čašu vode kad ostariš, imam puno za reći
Ali to je dio toga plavva. Želja da se ne bude sam u starosti je legitiman razlog imati djecu. Ne znači da ćeš biti loš roditelj, ako i zbog toga doneseš kojeg klinca na svijet, već znači samo da si normalno ljudsko biće kojeg peru normalni strahovi.

Ruku na srce, nitko ne zna točno zbog čega ima djecu, kod mnogih je to miks svakakvih osjećaja, no ako se radi o dovoljno sabranim jedinkama, ispadne sasvim dobro.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 11:41   #123
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
A niš, davit ću svoje da kaj čekaju
Eto vidiš, pravi primjer mame koja svoje želje projicira na djecu.
Zato je moja mama najmama , jer ne očekuje ono što joj djeca ne mogu dati.
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 11:44   #124
Ja ne projiciram, za razliku od tebe

Ja nigdje nisam napisala kako je jedini razlog za imati klince to da se ima koga u starosti, već da mi nije jasno zašto se i taj razlog apriori odbacuje kao legitiman, one koji se usude to napisati se žigosa kao loše roditelje, sebičnjake itd.

Ja nigdje nisam napisala kako svaki roditelj ne želi niš drugo nego da njegova djeca rađaju djecu, već sam napisala kako je legitimno i to poželjeti.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 11:44   #125
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Želja da se ne bude sam u starosti je legitiman razlog imati djecu. .
vrlo labava teorija. djeca odrastu i imaju svoju djecu i nemaju vremena za starce. nikako ne bi ocekivala da me dadinjaju.
a bila bi jadna da mi sa 77 godina moja djeca i unuci budu jedino drustvo jer ih necu vidjat cesce od 1x u 3 tjedna.

ja nemam djece ali imam komu ostaviti stan i ono kaj imam.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 11:46   #126
Sad smo i nasljedstvo uveli u igru

Labava ili ne, to je životna činjenica. Ja prva ju shvaćam, pogotovu kad gledam svijet oko sebe.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 11:48   #127
ja stvarno ne vidim sto je lose i nelegitimno u zelji da se ne bude sam. kako sada, tako i u buducnosti.

obitelj je dobra stvar.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 11:54   #128
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Ne kužim čemu tako zgražanje nad činjenicom da je starost doista ljepše dočekati uz djecu i unuke, a ne sam, senilan i prepušten ne znam komu.

Možemo do sutra razglabati, no obitelj znači. Puno.

Ne znam iz kojih razloga su mene moji stvorili, no učinit ću sve da imaju dostojanstvenu starost. I daleko će im biti bolje od onih koji su sami, makar i imali nešto para. Starost obično znači senilnost, tešku narav, a to malo tko, ako nije bliska obitelj ima volje ili interesa trpjeti.

poštujem ako netko ne želi djecu... ali moram komentirati...
imam nonu od 80 godina. sve do prije 5 godina, imala je živog muža i skladan brak. vitalna je, neovisna. ne treba nas u tom nekom smislu da je moramo njegovati i slično.
ALI vjerujte mi, često se pitam što bi i ona i on (dok je bio živ), bez svih nas. Ne samo zbog neke pomoći, već općenito.
zbilja nisu bili sami, uvijek su na svih nas mogli računati, donosili smo i donosimo radost, uvijek se zapravo nešto dešava...
ne znam. drukčije je to. Ali opet, glupo je rađati da ne bi bio sam u starosti. mislim da to i nije neki razlog...
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 11:55   #129
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Radi se o tomu, da je jedna generalizacija ok, ta idealizirana - "rađanje iz ljubavi", dok je stvarnost - brojni razlozi zašto ljudi, osim te ljubavi žele imati svoju djecu, nije.

Ne znam da li sam jasna, no uvijek se ide s tim da ako netko napiše da između ostalog djeca znače obitelj i punu kuću i u starosti, odmah kreću optužbe kako je takva osoba egoman, apriori loš roditelj jer izjednačava ljubav s imanjem i slično. Projiciraju se ne znam kakve predrasude. Možda i iz vlastitog života, a to je djetinjasto i nije fair.

Jedan od razloga zašto mislim da je doista lijepo imati djecu jest upravo taj, što imaš priliku gledati kako oni grade svoj život, imaju obitelji, imaš mogućnost u starim danima voditi unučad za ruke i ponovo proživjeti neke stvari koje nisi stigao u mladosti.

A gle, tako se isto projiciraju predrasude na one koji ne žele djecu.
I to što Beryozinka kaže - možda nećeš imati unuke jer ti djeca neće željeti djecu.
Uostalom, u mladosti stigneš proživjeti neke stvari ako nemaš djecu.
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 11:57   #130
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
da, al ako ga volis, zar ne zelis imati dijete s njim?

zar ti to ne dodje nekako prirodno?
ocito da ne
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 12:02   #131
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Ali to je dio toga plavva. Želja da se ne bude sam u starosti je legitiman razlog imati djecu. Ne znači da ćeš biti loš roditelj, ako i zbog toga doneseš kojeg klinca na svijet, već znači samo da si normalno ljudsko biće kojeg peru normalni strahovi.

Ruku na srce, nitko ne zna točno zbog čega ima djecu, kod mnogih je to miks svakakvih osjećaja, no ako se radi o dovoljno sabranim jedinkama, ispadne sasvim dobro.
previše ako
gle, meni je to glup razlog. ja želim da moje dijete ima samostalan i neovisan život o meni. nisam ga rađala jer se bojim samoće.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 12:04   #132
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
A gle, tako se isto projiciraju predrasude na one koji ne žele djecu.
I to što Beryozinka kaže - možda nećeš imati unuke jer ti djeca neće željeti djecu.
Uostalom, u mladosti stigneš proživjeti neke stvari ako nemaš djecu.
Razlog zbog čega sam se uključila u daljnu raspravu je samo taj da mi stvarno nije jasno to unisono žigosanje činjenice kako se djecu ima i zbog straha od samoće, odnosno činjenice da krv nije voda, te da obiteljske veze znače određenu sigurnost za starost.

Niti sam riječ rekla protiv onih koji izabiru neimati djecu, niti protiv onih koji ih imaju. Štoviše, ja te koji ih imaju razumijem, ma iz kojeg razloga djecu donijeli na svijet. I ne osuđujem ih, te ne smatram lošim roditeljima, za razliku od drugih, zbog toga. Kao što ne smatram apriori dobrim roditeljima one koji su iz posve idealiziranih i altruističkih razloga napravili bebe.

Svijet nije crno-bijeli, već jako šareni. O tome je ovdje riječ.
Ali skrenuli smo debelo s teme.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 12:05   #133
plavva glup ili neglup, on je vrlo čest i realan. Mislim da je glupo odbacivati ga i smatrati druge manje vrijednima, ako imaju te svoje razloge.

Kao što rekoh, najčešće nitko ne zna točno zašto ima djecu, odnosno zašto nema. To je neki naš miks osjećaja.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 12:07   #134
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
I za koga se na kraju oženio tvoj bratić? Za ženu koju voli ili nerođenu djecu?
ova tvoja recenica valjda polazi iz ideje da mozes voljet samo jednu osobu na svijetu? pih...


Quote:
lealae kaže: Pogledaj post
Nije od oduvijek zelio djecu. On je govorio da to njemu nije bitno i da ih ne moramo imati. Mislim da na njega dosta utjecu i nasi prijatelji koji svi za redom imaju djecu ili su trudni i tako. Kao sto sam rekla, mi smo doista puno razgovarali prije braka o ovome i zato mi je sada sve ovo cudno.
moj decko se grozi od pomisli na dijete a za 10 godina ce ga mozda zeljet, znaci ako ga tad bude zelio zeljet ce ga zbog okoline? i sad mu frendovi imaju djecu pa ju on ne zeli


Quote:
Sandra October kaže: Pogledaj post
i zašto bi se gadila djece jer ih ne želi.. fakat vas ne razumijem.. ne želi svoju djecu, end..
mene npr jednostavno zanima zasto netko ne zeli djecu?
jel zbog karijere ili sto? cisto neko objasnjenje me zanima...aynone?


Quote:
lilly53 kaže: Pogledaj post
a zamislite scenario... ona rodi brak opstane, i u nekom trenutku on shvati da je ipak ne voli vise i da treba da ode. I ona onda ostane sama s detetom koje nije nikad iskreno ni zelela?
koliko sam ja pratila topic nitko ovdje joj nije rekao da rodi dijete koje ne zeli zbog braka. a kao drugo postoje i samohrani ocevi!
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 12:09   #135
Quote:
tvitica kaže: Pogledaj post

ostarit ćeš a onda nećeš imati nikoga da ti čašu vode doda ...
oprosti na izricaju ali

jebalo vas imanje djece da bi vas mogla sluzit dok ostarite

i onda sam ja sebicna jer ne zelim djecu
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 12:13   #136
re

Quote:
I to što Beryozinka kaže - možda nećeš imati unuke jer ti djeca neće željeti djecu.
Mozda...ali isto sigurno znam da ih neces imati 100%, ako nemas djecu.

U principu sam se prvi put susrela ovdje sa ljudima, mladim, koji ne zele nikada imati djecu, i mislim da im stvarno treba strucna pomoc, jer to ovako, virtualno cak ne mogu shvatiti, a kada bi ih srela oci u oci, ne znam da li bi vjerovala da pred sobom imam ljudsko bice.... Ne znam, ne razumijem i sumnjam da cu ikada razumjeti, ,bez obzira na sve navedene argumente. Po meni je to sebicno, samozivo......i jadno
dama i mama is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.06.2007., 12:17   #137
Quote:
tvitica kaže: Pogledaj post
a ne sama kao pas ...

.
ajd se okreni malo oko sebe

koliko ljudi ima djecu pa su sami ko psi

neki zbog djece, neki zbog samih sebe
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 12:18   #138
Quote:
dama i mama kaže: Pogledaj post
Mozda...ali isto sigurno znam da ih neces imati 100%, ako nemas djecu.

U principu sam se prvi put susrela ovdje sa ljudima, mladim, koji ne zele nikada imati djecu, i mislim da im stvarno treba strucna pomoc, jer to ovako, virtualno cak ne mogu shvatiti, a kada bi ih srela oci u oci, ne znam da li bi vjerovala da pred sobom imam ljudsko bice.... Ne znam, ne razumijem i sumnjam da cu ikada razumjeti, ,bez obzira na sve navedene argumente. Po meni je to sebicno, samozivo......i jadno

S takvim izjavama mi djeluješ jako ograničeno. Takvi "ljudi" me i ne zanimaju.
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 12:21   #139
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
koliko sam ja pratila topic nitko ovdje joj nije rekao da rodi dijete koje ne zeli zbog braka. a kao drugo postoje i samohrani ocevi!
Ma nije joj niko rekao da rodi, ali ima dusebriznika koji se zgrazaju nad cinjenicoma da zena ne zeli decu. Pa samo kazem jedan, po mom misljenju moguci scenario.
Mislim postoje samohrani ocevi ali ja ne mogu da se setim ni jednog koje znam.

Mislim, moguce je i da ona za 5 godina promeni misljenje.

Samo mi je palo na pamet.

E, imam glup ali jako glup predlog. Ako ne mozete razgovorom da resite problem... Mozda da ti njega pocnes da teras na nesto sto znas da on uopste ne zeli.. I sto si ti znala ali eto..
Iskreno mislim da to ne vodi nicemu, osim tome da mozda shvati da nema svrhe pritiskati te i da je jedini nacin da to prihvati kod tebe ili da ode
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 12:21   #140
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
plavva glup ili neglup, on je vrlo čest i realan. Mislim da je glupo odbacivati ga i smatrati druge manje vrijednima, ako imaju te svoje razloge.

Kao što rekoh, najčešće nitko ne zna točno zašto ima djecu, odnosno zašto nema. To je neki naš miks osjećaja.
mogu, kako ne.
jer je sebičan, jer stvara osjećaj krivnje ako se dijete drzne ne ispuniti očekivanja, jer ispada da nemaš dijete nego projekt "dajmo nam čašu vode", jer je razlog iz straha... mogu nabrajati do prekosutra, a vraćamo se na glavni razlog: ako zato imate djecu, pripremite se da će se vaša očekivanja izjaloviti i da odnos s djecom nećete imati.

a to kaj je sve često i realno... pa gle, thompson je u nedjelju napunio maksimir. kaj bi ja sad trebala nosit crno i u na majici, samo zato kaj 40 tisuća ovaca to radi? ajmo ozbiljno pričat.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.