Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2015., 02:28   #1421
Ovisi jel prostor u vlasnistvu zgrade (tipa dvoriste) ili javni. Makar, kucni red nije zakon i nema legalnih sankcija ako ga se netko ne drzi.

Zvuci stvarno bezazleno, i - fuj strasno, kako nekome mogu smetati "djeca koja se igraju", slazem se - dok je u granicama normale.

Ali kad imas 'ljude' kojih se nakupi, npr 10 roditelja i 15-20 djece, pa svako dijete i/ili vice nesto mami/tati ili ima onu svirajucu glasnu igracku i/ili ima one plasticne autice na pedale koji strahovito rondaju po asfaltu, pa pomnozi to sve s 15 i dodaj roditelje koji - bas zbog te buke - ne mogu normalno razgovarati nego se i medjusobno nadvikuju, pa dodaj ukazanje auta na 50m udaljenosti i grupno urlanje "aaaaaaauuuuuutoooo!!!!!!" = dobijes apsolutno neizdrzivu buku, koja ako traje vise sati svaki dan, stvarno moze covjeka izluditi.
Al eto, "djeca se igraju" i svatko kome smeta...je mostrum.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 07:39   #1422
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Djeca se igraju ... Pa gdje je tome kraj....
Kod nas je jučer dječja igra uključivala razvaljivanje kvake na vratima zgrade.
Jedan je htio unutra, drugima je bilo zabavno ostaviti ga vani, pa su se natezali i vješali po vratima, uz salve psovki kakve se ja dugo nakon njihovih godina nisam usuđivala izgovoriti.
Muž ih je dan prije ulovio u istoj zabavi.
Tu kvaku mijenjamo svaki mjesec (zgrada, ne mi osobno). Prošli put se ta vrata uopće nije moglo otvoriti koliko se sve raspalo, taj ulaz u zgradu beskoristan.

Kad se igraju loptom u tom istom dijelu, sama lopta je ok, buka je, ali normalna, ali užasno psuju, a jedva u školu krenuli.

Naravno, od vrata ih možeš otjerati, način izražavanja bi trebala biti stvar njihovih roditelja.

Da ne spominjem da su curice došle u dob kad malo isprobavaju glasove, njih nekoliko sjedne na klupu pa se natječu u vrištanju, tko će duže i višim tonom.

Da, sve je to "djeca se igraju", ali nije baš ugodno ponekad.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 08:21   #1423
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Ovisi jel prostor u vlasnistvu zgrade (tipa dvoriste) ili javni. Makar, kucni red nije zakon i nema legalnih sankcija ako ga se netko ne drzi.

Zvuci stvarno bezazleno, i - fuj strasno, kako nekome mogu smetati "djeca koja se igraju", slazem se - dok je u granicama normale.

Ali kad imas 'ljude' kojih se nakupi, npr 10 roditelja i 15-20 djece, pa svako dijete i/ili vice nesto mami/tati ili ima onu svirajucu glasnu igracku i/ili ima one plasticne autice na pedale koji strahovito rondaju po asfaltu, pa pomnozi to sve s 15 i dodaj roditelje koji - bas zbog te buke - ne mogu normalno razgovarati nego se i medjusobno nadvikuju, pa dodaj ukazanje auta na 50m udaljenosti i grupno urlanje "aaaaaaauuuuuutoooo!!!!!!" = dobijes apsolutno neizdrzivu buku, koja ako traje vise sati svaki dan, stvarno moze covjeka izluditi.
Al eto, "djeca se igraju" i svatko kome smeta...je mostrum.
Ajmo bit jasni... Smeta svakome, to je bar jasno... Ali, to je cijena stanovanja u gusto naseljenom kvartu... Ne kuzim kakvim pravom bi pokusao sprijeciti djecu da se igraju

Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Kod nas je jučer dječja igra uključivala razvaljivanje kvake na vratima zgrade.
Jedan je htio unutra, drugima je bilo zabavno ostaviti ga vani, pa su se natezali i vješali po vratima, uz salve psovki kakve se ja dugo nakon njihovih godina nisam usuđivala izgovoriti.
Muž ih je dan prije ulovio u istoj zabavi.
Tu kvaku mijenjamo svaki mjesec (zgrada, ne mi osobno). Prošli put se ta vrata uopće nije moglo otvoriti koliko se sve raspalo, taj ulaz u zgradu beskoristan.

Kad se igraju loptom u tom istom dijelu, sama lopta je ok, buka je, ali normalna, ali užasno psuju, a jedva u školu krenuli.

Naravno, od vrata ih možeš otjerati, način izražavanja bi trebala biti stvar njihovih roditelja.

Da ne spominjem da su curice došle u dob kad malo isprobavaju glasove, njih nekoliko sjedne na klupu pa se natječu u vrištanju, tko će duže i višim tonom.

Da, sve je to "djeca se igraju", ali nije baš ugodno ponekad.
Lik gore se zali jer 'se djeca igraju izvan zgrade u 4 popodne, a oni su to u svom kucnom redu zamislili vremenom za odmor'... Ne pise o nikakvom unistavanju imovine ili ekstremnom ponasanju...

A kome ozbiljno smeta djecja igra, uvijek ima mirnijih kvartova u gradovima ili lickih prostranstava...

Mos mislit sto ces djeci zabraniti da se igraju na ulici poslije podne... BTW, sjecam se par takvih nadzak-baba iz svoga djetinjstva... E, sto je balava bagra u stanju smisliti kad ih netko krene zajebavat
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 09:23   #1424
O isuse dragi ajde da je neko noćno doba, ajde da uništavaju nešto, ali djeca se igraju...

Preseli se na otok, nisi monstrum, samo nisi normalan.

Pusti si glazbu boktenedo, idi u drugu sobu, i zamišljaj kako tvoje dijete jednog dana neće imati potrebu biti vani, igrati se, vikati, trčati i radovati se autu
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 12:52   #1425
Uznemiravanje, kućni red i susjedi

Radovati se autu?
Jesam zaboravila spomenuti da se cijeli igrokaz dogadja na cesti, javnoj prometnoj povrsini? Gdje jedan dio auta ne vozi puzevom brzinom, nego normalnom za naseljeno mjesto i da je pitanje dana kad ce, nedajboze, nastati neko sranje? Tako da urlanje o autima nije stvar veselja nego panicnog upozoravanja, zamisli, po cesti ide auto. Nije gusto naseljen kvart, radi se o par zgrada. Eh da, postoji i park s livadom i svim rekvizitima, plus dva igralista tik do njega, ali to je udaljeno punih 200m pa je valjda problem otici do tamo. Nije uopce problem u klincima nego roditeljima, kako to obicno biva.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 18:52   #1426
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post

Ali kad imas 'ljude' kojih se nakupi, npr 10 roditelja i 15-20 djece, pa svako dijete i/ili vice nesto mami/tati ili ima onu svirajucu glasnu igracku i/ili ima one plasticne autice na pedale koji strahovito rondaju po asfaltu, pa pomnozi to sve s 15 i dodaj roditelje koji - bas zbog te buke - ne mogu normalno razgovarati nego se i medjusobno nadvikuju, pa dodaj ukazanje auta na 50m udaljenosti i grupno urlanje "aaaaaaauuuuuutoooo!!!!!!" = dobijes apsolutno neizdrzivu buku, koja ako traje vise sati svaki dan, stvarno moze covjeka izluditi.
Al eto, "djeca se igraju" i svatko kome smeta...je mostrum.
Upravo o tome se i radi. Nemam ništa protiv dječje igre, ali kada svakodnevno pod prozorom slušaš takve stvari, izgubiš živce.

A vama dušebrižnicima kojima je tako što sasvim ok, želim od srca da vam se takva situacija svakodnevno događa.
Akesson is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 18:02   #1427
Quote:
Akesson kaže: Pogledaj post

A vama dušebrižnicima kojima je tako što sasvim ok, želim od srca da vam se takva situacija svakodnevno događa.
Mislis, od srca nam zelis da i mi postanemo nadzak-babe pa da nam svaki klinac smeta?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 00:56   #1428
zalij vodom s prozora.tako je moj dragi neki dan jednom pa jos jednom. nisu znali sta ih je zadesilo ni sa kojeg prozora. uradio je to spretno i brzo.vise ne dolaze,kad se vratim s posla mogu mirno spavat
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 07:07   #1429
Hm, žalit se na djecu popodne?

Ja ipak imam veći problem. Stambena zgrada sa velikim brojem stanara. Ispod zgrade privatna kuća u kojoj je nekakav veliki bernardinac. Ne,on ne laje popodne! Uredno počne oko 11 navečer i to jako,jako glasno- svaku večer! Nekad u ponoć, noćas me recimo probudio oko 4, zato sam i budan ovako rano.

Ne traje lajanje dugo, nekad oko 10-15 min. Stvarno sam već zgubio živce, problem je ak zovem policiju da će on prestat lajat dok oni dođu. Inače sam veliki ljubitelj životinja i obožavam pse,ali ponekad mi dođe da kupim zračnicu i ovoga gađam s prozora. Inače je taj pas narastao dosta u zadnje vrijeme pa je počeo lajat jako glasno- prije to nije bio slučaj.

Identičan slučaj kao s onim Medom- a svim onima koji su ga podržavali želim samo tjedan dana da slušaju lajanje u ponoć,a ujutro se moraju dić rano na posao.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 12:11   #1430
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Hm, žalit se na djecu popodne?
Istina, ti se žališ na još veću glupost.
Djeca se igraju.
Psi - laju.

Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Ne,on ne laje popodne! Uredno počne oko 11 navečer i to jako,jako glasno- svaku večer! Nekad u ponoć, noćas me recimo probudio oko 4, zato sam i budan ovako rano.
Pas nije na baterije. Nema određeno vrijeme u kojem laje.

Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
nekad oko 10-15 min.
Uh, 10-15 minuta? Kako izdržiš?

Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Inače sam veliki ljubitelj životinja i obožavam pse
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
ali ponekad mi dođe da kupim zračnicu i ovoga gađam s prozora
Kakvih luđaka ima među nama. Nismo ni svjesni. Ako si ti ljubitelj životinja, kaj radi onda onaj koji ih ne voli

Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Identičan slučaj kao s onim Medom- a svim onima koji su ga podržavali želim samo tjedan dana da slušaju lajanje u ponoć,a ujutro se moraju dić rano na posao.
Tuži ga jbt. Kaj kad ćeš imat dijete? Hoćeš i njega zračnicom?
kakuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 12:31   #1431
Kad bi nekoj budali palo na pamet pucati luftericom po mom psu (ili dvoristu) sigurno bih otkrio cije je to mestrija a odgovor mu se ne bi svidio...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 12:33   #1432
Uznemiravanje, kućni red i susjedi

Cuj, djeci bi roditelji trebali - i mogu im - objasniti da nije, u najmanju ruku, pristojno urlati iz petnih zila ljudima pod prozorima.
Psu se malo teze moze to objasniti. Pas, eto, laje - to je ono sto psi rade.
Posto se radi o nocnim satima, par cepica za usi rjesava problem. 4 para kostaju 20ak kuna.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 12:47   #1433
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Cuj, djeci bi roditelji trebali - i mogu im - objasniti da nije, u najmanju ruku, pristojno urlati iz petnih zila ljudima pod prozorima.
Psu se malo teze moze to objasniti. Pas, eto, laje - to je ono sto psi rade.
Posto se radi o nocnim satima, par cepica za usi rjesava problem. 4 para kostaju 20ak kuna.
ne znam baš, ako se psu ne može objasniti tu su vlasnici da to naprave, zar ne? ako ga već ne mogu spriječiti da laje, neka ga drže u kući po noći. to je čisto remećenje javnog reda i mira, dopuštena je sloboda dok ne ugrožavaš tuđe pravo po zakonu. zar bi cijela zgrada ( u kojoj ima preko 100 stanara) trebala patit zbog jednog glupog psa ?
uspoređuješ djecu sa psima ? Psi imaju istu sposobnost razumijevanja kao i mala djeca otprilike, znači da bi se problem s djecom isto trebao čepićima rješavat ? Ne znam koliko će to dugo stanari trpit, mislim da je privatna tužba jedino rješenje.
Ne bih ništa rekao da je to normalno lajanje, ali to je jebeno glasno lajanje bernardinca ogromnog, po nekad čak i zavijanje! Mislim da to nitko ne može shvatit dok ne pokuša tako spavat tjedan -dva.

da ne govorim da je situacija puno gora kad se prozor otvori noću, a ljeto se približava- zar bih trebao imat prozor zatvoren cijelu noć zbog psa ?
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 12:55   #1434
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
ne znam baš, ako se psu ne može objasniti tu su vlasnici da to naprave, zar ne?
Tak je, ak mu ne mogu objasnit dijalogom, odrezat mu jezik
Svi vlasnici trebali bi pričati s psima i reći im da ne laju po noći. Isuse kriste...

Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
ako ga već ne mogu spriječiti da laje, neka ga drže u kući po noći.
Ak ti smeta lavež psa, odseli se u podnožje vulkana. Tam si miran

Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
zbog jednog glupog psa ?
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Inače sam veliki ljubitelj životinja i obožavam pse
Ti si stvarno veliki ljubitelj životinja, posebno pasa. Kakvih pacijenata ima...
kakuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 12:56   #1435
Uznemiravanje, kućni red i susjedi

Ja usporedjujem djecu s psima, a ti napises da imaju istu sposobnost razumijevanja kao mala djeca?

Usporedila sam buku, odnosno dva izvora buke o kojima se prica.
Pas ovdje nema izbora, u dvoristu je i kaj ce radit nego - lajat. Odi u bilokoje selo nocu (selo, jer su tamo vecinom psi u dvoristima) i slusaj. Lavez. Da, u gradu si, ne zelis slusati lavez, apsolutno razumijem da moze covjeka izluditi ako ne moze spavati od toga, ali pricas o sasvim normalnom zvuku koji traje 10-15 minuta. Jeste li probali razgovarati s vlasnicima, jesi li im rekao "Dobar dan, cujte, imam problem, vas pas laje desetak minuta svake veceri i ja zbog toga citavu noc ne spavam"?

Mozda da posjednu psa i natenane mu objasne: "Cuj, Reksi, znas da nije pristojno da ti lajes? Kako bi se osjecao da tebi netko dodje pred dvoriste pa laje? Eto, vidis, zato nije pristojno da ni ti lajes, moras imati obzira prema drugim psima i ljudima, pa molim te nemoj vise lajati, okej?".


I ne, nisi nikakav ljubitelj zivotinja kakvim se pokusavas prikazati kako bi opravdao svoju zelju da ga gadjas zracnicom. Pobogu, ja nisam ljubitelj urlajuce djecurlije koja se iz obijesti satima dere iz petnih zila dok ne promuknu, ali mi ne pada na pamet ni pomisliti da bih ih gadjala zracnicom
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 12:57   #1436
Quote:
kakuta kaže: Pogledaj post
Istina, ti se žališ na još veću glupost.
Djeca se igraju.
Psi - laju.



Pas nije na baterije. Nema određeno vrijeme u kojem laje.



Uh, 10-15 minuta? Kako izdržiš?





Kakvih luđaka ima među nama. Nismo ni svjesni. Ako si ti ljubitelj životinja, kaj radi onda onaj koji ih ne voli



Tuži ga jbt. Kaj kad ćeš imat dijete? Hoćeš i njega zračnicom?
Eh, baš bih volio da se ti moraš dić u 6 ujutro pa da dobiješ lijepo buđenje u 4 . kak je lako pametovat dok nešto ne doživiš, stvarno.
Ovo sa zračnicom je ironija, ako ju ne shvaćaš to dovoljno govori o tvojoj inteligenciji. Naravno da ne bih nikad nažao ucinio nista nijednoj zivotinji- htio sam reći da me toliko iznervira ponekad to lajanje da sam spreman na sve.

Djeca se igraju, psi laju ? ali djeca se ne igraju u 4 ujutro pod prozorom- vidiš to je razlika, i to velika.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 12:59   #1437
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Ja usporedjujem djecu s psima, a ti napises da imaju istu sposobnost razumijevanja kao mala djeca?

Usporedila sam buku, odnosno dva izvora buke o kojima se prica.
Pas ovdje nema izbora, u dvoristu je i kaj ce radit nego - lajat. Odi u bilokoje selo nocu (selo, jer su tamo vecinom psi u dvoristima) i slusaj. Lavez. Da, u gradu si, ne zelis slusati lavez, apsolutno razumijem da moze covjeka izluditi ako ne moze spavati od toga, ali pricas o sasvim normalnom zvuku koji traje 10-15 minuta. Jeste li probali razgovarati s vlasnicima, jesi li im rekao "Dobar dan, cujte, imam problem, vas pas laje desetak minuta svake veceri i ja zbog toga citavu noc ne spavam"?

I ne, nisi nikakav ljubitelj zivotinja kakvim se pokusavas prikazati kako bi opravdao svoju zelju da ga gadjas zracnicom. Pobogu, ja nisam ljubitelj urlajuce djecurlije koja se iz obijesti satima dere iz petnih zila dok ne promuknu, ali mi ne pada na pamet ni pomisliti da bih ih gadjala zracnicom

daj shvatite da je zračnica figurativno i ironično, pobogu ! To je bio samo izraz, nisam baš toliki luđak, ne bih nikad povrijedio nijednu životinju, kakva vražja želja za gađanjem ?
ovo što sam rekao 10 -15 min: to se ponavlja nekoliko puta noću , a ponekad traje i dulje.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 13:05   #1438
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Eh, baš bih volio da se ti moraš dić u 6 ujutro pa da dobiješ lijepo buđenje u 4 . kak je lako pametovat dok nešto ne doživiš, stvarno
Svaki dan me u 5 budi zet-ov bus. Kaj bi trebao tužit holding?
Navikao sam se. Sve bih dao da me umjesto busa budi lavež psa.

Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Ovo sa zračnicom je ironija, ako ju ne shvaćaš to dovoljno govori o tvojoj inteligenciji. Naravno da ne bih nikad nažao ucinio nista nijednoj zivotinji- htio sam reći da me toliko iznervira ponekad to lajanje da sam spreman na sve.
Ti onda imaš psihičkih problema.
Kak možeš bit ljubitelj životinja, a POSEBNO pasa nakon ovakvih riječi

Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
zbog jednog glupog psa ?
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
ali ponekad mi dođe da kupim zračnicu i ovoga gađam s prozora
Kakva ironija? Znaš li uopće značenje riječi "ironija"?
Ovo nema veze s ironijom.
kakuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 13:08   #1439
Quote:
kakuta kaže: Pogledaj post
Tak je, ak mu ne mogu objasnit dijalogom, odrezat mu jezik
Svi vlasnici trebali bi pričati s psima i reći im da ne laju po noći. Isuse kriste...



Ak ti smeta lavež psa, odseli se u podnožje vulkana. Tam si miran





Ti si stvarno veliki ljubitelj životinja, posebno pasa. Kakvih pacijenata ima...

Vidim da ne znaš ništa o pravu, slobodama i zlouprabi prava i sloboda. Prouči malo zakone i ustav pa onda pametuj. Ja sam pravnik i znam sve o slobodama i pravima, i kada je to prekoračenje istih.

primjerice ako ti dođe pijanac pod prozor koji će malo glasnije razgovarat samo, netko će mu odmah pozvati policiju, makar je 5 puta tiši od onoga što se kod mene čuje svaku noć.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 13:17   #1440
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Vidim da ne znaš ništa o pravu, slobodama i zlouprabi prava i sloboda. Prouči malo zakone i ustav pa onda pametuj. Ja sam pravnik i znam sve o slobodama i pravima, i kada je to prekoračenje istih.

primjerice ako ti dođe pijanac pod prozor koji će malo glasnije razgovarat samo, netko će mu odmah pozvati policiju, makar je 5 puta tiši od onoga što se kod mene čuje svaku noć.
Nisi ti nikakav pravnik

Ne moraš tu lagat ljudima. Ok, smeta te lavež, to razumijem.

Ali nemoj prodavat maglu jbt.
kakuta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:25.