Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2008., 21:54   #141
to nije ništa novo ... dapače, mislim da je jako staro
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 08:40   #142
Zašto svi odmah kada se radi o velikim korporacijama sumnjate na neke pljačke, teorije zavjere...?
Jel znaš kako se zove valuta u Burkini Faso ili da ne idemo daleko u Ukrajini?
Jesi li ikad vidio na tečajnoj listi neke banke valute tih zemalja? Kako bi onda htio da ti ih Amex obračunava?
Zbog jednostavnosti obrade Amex sve račune u stranim valutama svede na jednu prepoznatljivu lako obradivu valutu i ne vidim tu neki problem. Isto kao što se cijena nafte računa u dolarima. Mora postojati neki "standard".
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 14:08   #143
Mislim da je ovdje problem dvostruka konverzija koju radi AMEX. Meni Master u specifikaciji napiše iznos u valuti u kojoj je račun (dolar, euro) i onda to jednostavno preračuna u kune po srednjem tečaju. Ispadne povoljnije nego da sam kupovao devize i plaćao gotovinom ako sam vani.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 23:14   #144
Quote:
Goleo kaže: Pogledaj post

Ali bilo bi lijepo da uz Green ili Gold vežu neku drugu humanitarnu akciju, pa kad se već mora trošiti, da i netko drugi osim karticarske kuće ima od toga koristi!

Goleo, ne znam da li znaš, ali krajem svibnja Jubilarna prestaje vrijediti. Kako je ta godina dana prošla nabrzinu. Izdaje se nova kartica koja će također imati humanitarni karakter, ne znam kakva će biti (charge ili kreditna), ali su mi potvrdili da neće biti Red kartica. Smrc
Rekli su mi da će svi dobiti obavijest do kraja svibnja i novu karticu.
Pa ako netko dobije, neka se "pohvali", da čujemo najnovije informacije.
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 12:02   #145
Quote:
marko27 kaže: Pogledaj post
Goleo, ne znam da li znaš, ali krajem svibnja Jubilarna prestaje vrijediti. Kako je ta godina dana prošla nabrzinu. Izdaje se nova kartica koja će također imati humanitarni karakter, ne znam kakva će biti (charge ili kreditna), ali su mi potvrdili da neće biti Red kartica. Smrc
Rekli su mi da će svi dobiti obavijest do kraja svibnja i novu karticu.
Pa ako netko dobije, neka se "pohvali", da čujemo najnovije informacije.
Ej, zašto krajem svibnja, na mojoj kartici piše : Valid thru 06/08 ?
Pa zar to ne znači da ističe zadnji dan 6. mjeseca?

zato što neće biti Red, baš bi mi pasala u novčaniku !

Inače, za eventualne nove korisnike AMEX-a, mogu je samo preporučiti, već sam 6. godinu zadovoljni korisnik!

Posebno sam zadovoljna gotovinskim kreditima, sada se daju na još duže razdoblje - 48 mjeseci, te akcijama, primjerice u Lesnini smo kupili cijeli namještaj za kuću i to na 12 rata, bez kamata i naknada, a kako Lesnina računa AMEX kao gotovinu, dobili smo na cjelokupni iznos još 10 % popusta (uz dodatne popuste od strane Lesnine, ali to je već druga priča).

Moja Amex kartica nije vezana na tekući u PBZ-u, jer ga imam u drugoj banci.
Ako želim opeglat neki veći trošak samo ih nazovem, najavim ga, i to je to.

Jednostavno, zar ne? Jedini preduvjet je da ste uredni u plaćanju računa, a vrlo je "pohvalno" i kada ne dižete cash na karticu.

Sada imaju neku novu nagradnu igru, nešto kao instant nagrade, tj. odmah znate što ste dobili, jučer sam probala uči na stranicu s podrobnijim informacijama, nije se moglo, ali sam vidila reklamu na TV-u.

I ako je netko korisnik MR programa, preporučujem T-shirt 35 godina, jako je kvalitetna, ugodno sam se iznenadila !

__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 12:11   #146
Quote:
Goleo kaže: Pogledaj post
Ej, zašto krajem svibnja, na mojoj kartici piše : Valid thru 06/08 ?
Pa zar to ne znači da ističe zadnji dan 6. mjeseca?

zato što neće biti Red, baš bi mi pasala u novčaniku !
Moja vrijedi do 05/08. Znači, mogu je očekivati do kraja mjeseca. Ma znam da ću ju prije vidjeti na My Accout nego što dođe doma

I meni je žao što neće biti Red card.
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 12:18   #147
Quote:
Goleo kaže: Pogledaj post
Jedini preduvjet je da ste uredni u plaćanju računa, a vrlo je "pohvalno" i kada ne dižete cash na karticu.

Sada imaju neku novu nagradnu igru, nešto kao instant nagrade, tj. odmah znate što ste dobili, jučer sam probala uči na stranicu s podrobnijim informacijama, nije se moglo, ali sam vidila reklamu na TV-u.
Nisam znao da gledaju na to podizanje gotovine... Netko ti je Goleo na to skrenuo pozornost ili? Ne dižem gotovinu, jedino kad sam van zemlje, ili kad sam htio isprobati jel sve funkcionira.

Da, za tu nagradnu igru, My Card, stranica im još ne radi. http://www.mycard.com.hr/
I ja sam maloprije probao.
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 15:55   #148
Quote:
marko27 kaže: Pogledaj post
Nisam znao da gledaju na to podizanje gotovine... Netko ti je Goleo na to skrenuo pozornost ili? Ne dižem gotovinu, jedino kad sam van zemlje, ili kad sam htio isprobati jel sve funkcionira.
Kada sam jednom nazvala za dignuti gotovinski kredit, teta je rekla da provjerim, i nakon 20-ak sekundi se javila "Da, naravno da možete uzeti gotovinski kredit, vaša je reputacija kod nas besprijekorna, evo vidim da ni gotovinu na karticu ne dižete..." - tako je nekako glasio njen odgovor, pa pretpostavljam da im je to važno.

Za gotovinu tj. prelijevanje iz šupljega u prazno (kada zagusti, ali hvala Bogu, ne često) tu jeSveti ECMC !
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 17:43   #149
Malo novosti

Odgovor PBZ CARD-a na moje pitanje u vezi nove kartice.

"Po isteku American Express Jubilarne kartice korisnicima će biti ponuđena American Express kartica sa srcem i to bez upisnine i članarine za prvu godinu dana korištenja kartice. Navedena kartica je charge kartica koja je po svojim karakteristikama identična American Express zelenoj kartici, a ona je kao i Jubilarna humanitarnog karaktera. Naime, od svakog se plaćanja izdvaja 35 lipa za humanitarne svrhe.

Red American Express kartica za sada nije predviđena za izdavanje na hrvatskom tržištu."
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 11:28   #150
I marko, je li nova kartica stigla, kako izgleda?

Baš me zanima, budući da na njihovim stranicama nema ni slova o toj novoj kartici!

__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 14:09   #151
Quote:
Goleo kaže: Pogledaj post
I marko, je li nova kartica stigla, kako izgleda?

Baš me zanima, budući da na njihovim stranicama nema ni slova o toj novoj kartici!

Goleo nije stigla. I ja je očekujem svakog dana, ali je nema. Primjetio sam da Amex kartice šalje uvijek zadnjih nekoliko dana prije isteka postojeće. Ne znam zašto je ne mogu poslati 15 dana prije kao banke. Ali valjda je to tako kod njih.
Uglavnom, čim je dobijem, skeniram je i stavim na forum, da je vidiš.
Čim ju ne vidim u My Account znači da još nije niti odobrena. Mora biti prije u My Account, a tek onda znači da ću ju dobiti za par dana.

Inače, dobio sam pozivnicu za 4. lipnja (četvrtak) za Platinum druženje na Prisavlju. Bit će Oliver Dragojević, Nina Badrić i još neki. Piše da će biti neka nagradna igra. Ako stignem, stavim pozivnicu da vidiš kako izgleda. Meni izgleda baš ok. To su neke novosti u svezi Amex-a.
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 15:06   #152
Quote:
marko27 kaže: Pogledaj post
Uglavnom, čim je dobijem, skeniram je i stavim na forum, da je vidiš.
Čim ju ne vidim u My Account znači da još nije niti odobrena.
Inače, dobio sam pozivnicu za 4. lipnja (četvrtak) za Platinum druženje na Prisavlju. Bit će Oliver Dragojević, Nina Badrić i još neki. Piše da će biti neka nagradna igra. Ako stignem, stavim pozivnicu da vidiš kako izgleda. Meni izgleda baš ok. To su neke novosti u svezi Amex-a.
Pokrij bitne dijelove prilikom skeniranja, da ne bi dobio račune iz Moldavije i Uzbekistana !

Ah, vi lovaši s platinom! Dobro se provedi!

__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"

Zadnje uređivanje Goleo : 25.05.2008. at 15:07. Reason: Tipfeler
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 16:03   #153
Quote:
Goleo kaže: Pogledaj post
Pokrij bitne dijelove prilikom skeniranja, da ne bi dobio račune iz Moldavije i Uzbekistana !

Ah, vi lovaši s platinom! Dobro se provedi!

Hehe, hvala za savjet Goleo. Pitanje je da li bih se sjetio sakriti sve dijelove, pa da zbilja ne bi bilo računa iz cijelog svijeta.

Ma kakvi lovaši
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 22:05   #154
Pozivnica

Evo kako izgleda pozivnica. Baš je cool
Prva stranica



Unutarnje stranice



marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 22:55   #155
Thumbs up

Quote:
marko27 kaže: Pogledaj post
Odgovor PBZ CARD-a na moje pitanje u vezi nove kartice.

"Po isteku American Express Jubilarne kartice korisnicima će biti ponuđena American Express kartica sa srcem i to bez upisnine i članarine za prvu godinu dana korištenja kartice. Navedena kartica je charge kartica koja je po svojim karakteristikama identična American Express zelenoj kartici, a ona je kao i Jubilarna humanitarnog karaktera. Naime, od svakog se plaćanja izdvaja 35 lipa za humanitarne svrhe.


Evo ljudi, ja ću vam prekratiti trenutke iščekivanja

Radi se naime o partnerskoj akciji gdje će PBZ Card u suradnji sa ministarstvom zdravstva i socijalne skrbi izdvojiti navedeni iznos od svake transakcije za nabavu dijagnostičke opreme za pravovremeno utvrđivanje novorođenčadi pod povećanim neurološkim rizikom. Svake godine je predviđen iznos sredstava za kupnju ultrazvučnih aparata za pregled mozga kao i kamere za snimanje spontanih pokreta beba. Ove godine ide Zajčeva i vukovarska bolnica.
Molim sve koji su mogućnosti da svakako podrže ovu akciju.
Navedene ustanove, prva ima horror star uzv aparat mada se radi praktički o bolnici usred metropole dok potonja nema ništa od potrebitog.
Ministarstvo pak ulaže u obuku kadra i organizaciji stručnih aktivnosti.
Lucky Luke - Kal El is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 22:55   #156
Kal El hvala za detaljnu informaciju, ali ja sam većinu toga i znao. Znamo da i Jubilarna kartica i ona koja će doći će imati humanitarni karakter i da je u suradnji sa Ministarstvom zdravstva, ali mene osobno interesira kako će nova kartica fizički izgledati, koje će biti njene funkcionalnosti, što je sa članarinom, hoće li se svima korisnicima koji koriste Jubilarnu karticu ona automatski zamjeniti, trebaju li zatražiti preko pristupnice ili ne i slično. Znaš kada dobiješ novu igračku, pa želiš se odmah s njom igrati. Tako je kod mene i sa ovom novom karticom.

Goleo, još uvijek ništa. Ne vidim ju uopće u popisu kartica na My Account. Danas sam poslao službeno pisamce sa konkretnim pitanjima:
- kada će se kartica poslati korisnicima
- kolika će biti članarina,
- koje će ostale osobine imati,

pa da vidimo što će odgovoriti.
Čim ju dobijem, sliku stavim.

Zadnje uređivanje Lavica02 : 28.05.2008. at 23:19. Reason: quote
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 22:49   #157
American Express kartica sa srcem

American Express-kartica sa srcem novi je proizvod PBZ Card-a koji je u četvrtak predstavljen u Zagrebu. Za svaku kupnju, bez obzira na iznos, kod koje je pri plaćanju korištena nova kartica donirat će se 35 lipa u korist projekta ‘Praćenje djece s neurorizicima’.

Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi pokrenulo je u svibnju 2007. pilot projekt praćenja djece s rizikom ranog oštećenja mozga. Ciljevi projekta su organizirati praćenje u cijeloj Hrvatskoj, rana dijagnostička obrada te po potrebi što ranije uključenje u habilitaciju. Sredstva sakupljena American Express karticom sa srcem biti će donirana u: KBC Rijeka, KBC Split, Specijalnu bolnicu Goljak, Opće bolnica Pula, Dubrovnik, Karlovac, Zabok, Čakovec, Ogulin, Vukovar i Sveti Duh-Zagreb. Prema svojim potrebama od prikupljenog novca bolnice će kupiti uređaje poput osobnih računala, uređaja za ultrazvuk mozga, EEG i poligrafiju, sondu za kukove te kamere.

- Naš novi proizvod višegodišnji je projekt i njime smo napravili novi iskorak u našem humanitarnom radu te vjerujemo da su naša optimistična očekivanja rezultata i realna. Također, sukladno našem načelu transparentnog poslovanja korisnici kartice redovito, putem svojih mjesečnih računa i internet stranice www.americanexpress.hr/karticasasrcem biti će upoznati s ukupnim stanjem prikupljenih sredstava-rekao je Mislav Blažić, predsjednik Uprave PBZ Carda.

Iako kartica prvenstveno ima humanitarni karakter, korisnicima kartice omogućene su brojne pogodnosti. Neke od njih su: beskamatna odgoda plaćanja, kupnja bez unaprijed određenog limita potrošnje, plaćanje na rate . Korisnici kartice imaju 24-satno besplatno životno osiguranje s uključenim dopunskim osiguranjem od posljedica nesretnog slučaja i mnoge druge. (M.N.)

Izvor: http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=45687
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 16:07   #158
Amex sa srcem

Kako je nisam uspio smanjiti i onda staviti na forum, nešto me zeza, evo link pa koga zanima neka pogleda kako izgleda nova kartica od Amex-a.

http://i32.tinypic.com/ddf0nq.jpg
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 14:05   #159
Quote:
marko27 kaže: Pogledaj post

Neloš dizajn !

I marko, znaš šta, nije RED ali je red !

BTW, jesi li već počeo peglat?

__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 17:14   #160
Quote:
Goleo kaže: Pogledaj post
Neloš dizajn !

I marko, znaš šta, nije RED ali je red !

BTW, jesi li već počeo peglat?

Nije loša što se tiče dizajna, bumo vidjeli kako će izgledati uživo. Da, nije Red kartica, ali je Red Mogao bih ju nazvati mala Red

Nisam ju počeo peglat jer još nije stigla.
Službeno pojašnjenje Amex-a glasi da imaju tehničkih i organizacijskih problema u vezi njenog izdavanja. Što točno ne znam.
Moje je mišljenje da ju ne "mogu strpati u svoj sustav" jer imaju neka ograničenja. Ne znam, jesi znala, ali kod Amex-a možeš imati najviše 2 charge i 2 kreditne kartice. E sada, kako imam Platinum i Jubilarnu (koje su charge) ovu treću tj. Amex sa srcem ne mogu niti dodati u svoj sustav. Mišljenja sam da ću je dobiti tek krajem 6 mjeseca kad zatvore službeno Jubilarnu ili ako ne prilagode svoj sustav da možemo imati 3 charge kartice.

Ako dobiješ prije javi
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.