Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2008., 00:38   #1
Prevencija i njena važnost za zdravlje

Bavljenje duhovnim disciplinama osim duhovnog razvoja koji je primarni, ima utjecaj na naše zdravlje.
Joga, meditacija, reiki, tay-chi, qi-gong, pranajama, vizualizacija i većina ostalih tehnika koje se koriste u ravoju naše svijesti utječu na nas i naše zdravlje.
Svakodnevno korištenje neke od tih tehnika smanjuju stres, jačaju imunološki sustav, normaliziraju krvni pritisak, poboljšavaju kreativnost i pamčenje, povečavaju fokusiranost i percepciju, te smanjuju mogučnost oboljevanja od bilo koje bolesti.
Za neke od najispitavanijih tehnika postoje na tisuće znanstvenih studija i elaborata za one koje to zanima.
Na primjer u Nizozemskoj se ljudima koji stalno vježbaju TM smanjuje plačanje zdravstvenog osiguranja za 50% jer je dokazano da svakodnevna primjena te tehnike utječe na niz stvari :
-smanjuje oboljevanje od kardiovaskularnih bolesti za 90%
-smanjuje oboljevanje od svih vrsta karcinoma za 50%
-smanjuje oboljevanje od svih infektivnih bolesti za 30%
-smanjuje oboljevanje od depresije za 70%
-opčenito smanjuje posjet liječniku i troškove liječenja za 70%
Kada se neka od tih tehnika kombinira sa zdravom prehranom rezultati znaju biti čudesni a rezultiraju izostankom bolesti i dobrim raspoloženjem.
Također se smanjuje upotreba svih vrsta lijekova koji također mogu utjecati štetno na vaše zdravlje ili uzrokovati vašu smrt.
Danas vlada opća pomama za svim pilulama i tableticama, jer su najlakši izbor i riješavaju sve probleme pa evo i nekih primjera gdje štete ili ubijaju.

http://slobodnadalmacija.hr/20070401...a-prilog03.asp
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 14:46   #2
jel mogu ja jogu pomiješat sa reikijem? a da mi ne škodi. tj da ne odljepim? jel se može to tako. ili npr. jedan mjesec joga drugi rejki. treći vizualizacija pa ponovno.
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 18:40   #3
Quote:
ontheedge kaže: Pogledaj post
jel mogu ja jogu pomiješat sa reikijem? a da mi ne škodi. tj da ne odljepim? jel se može to tako. ili npr. jedan mjesec joga drugi rejki. treći vizualizacija pa ponovno.
Ma možeš pa još pomješaš sa pekmezom pa na kruh i riješiš sve odjednom.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 11:29   #4
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post
Ma možeš pa još pomješaš sa pekmezom pa na kruh i riješiš sve odjednom.
hm, baš je smiješno. znači joga reiki razne metode. u kombinaciji sa pekmezom.
uf. stvarno ima čudnih ljudi. zašto to rade? zašto?
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 13:28   #5
Dali ste možda primjetili da naši doktori medicine gotovo uopće ne govore o prevenciji?
Dali je to možda zato jer ona nije važna?
Ili je to zato što ih nije briga za vas, zato što im je važno da ima puno bolesnih ljudi, kako bi oni imali što raditi, kako bi farmaceutske industrije zarađivale gomile novaca, kako bi bili cijenjeni i poštovani, kako bi bog novac bio u njihovim đepovima!
Ili vas možda doktori vole, i ne govore vam ništa o preventivi da vas nebi zamarali glupostima?
Navesti ću samo mali statistički dio koji govori o medicini i doktorima kojima ljudi toliko vjeruju da vrlo često od njih i njihove intervencije i umiru.

-1.17 miliona Britanaca završi u bolnici zbog pogreške liječnika ili loše reakcije na lijek od kojih više od 10000 umire.
-od pogreške liječnika u Americi svake godine umire više od 180000 ljudi, što je puno više od kriminala gdje biva ubijeno 40000 ljudi na godinu.

Ovo je samo mali prikaz koliko ljudi umire ili biva bolesno zahvaljujući našim doktorima, a većina toga riješiva je prevencijom o kojoj ne govore.

Ukoliko vas zanima više o tome "Što vam liječnici ne govore" pročitajte u istoimenoj knjizi od Lynne McTaggart.
Za kraj jedan odlomak iz knjige:
-"Medicina nije znanost, pa ni umjetnost. Dobar dio tretmana vaših liječnika ne djeluje-nikada im štoviše nije bila ni dokazana učinkovitost, a o sigurnosti da i ne govorimo.Riječ je o lažnoj znanosti, izgrađenoj na predpostavkama i slijepim predođbama, čija takozvana znanstvena metoda nije ništa više od tapkanja u mraku."
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........

Zadnje uređivanje tuvok : 10.01.2008. at 14:01.
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 13:36   #6
medicina ova oficijelna je idealna za idiote našeg doba. mislm na drage ljude koje volim ali su budaletine uglavnom. znači pod nož jer jedino tako svate. plus tabletice za sve moguće emoušnali probleme. tako da je to sve kako treba bit. da je maya, da je zavjera, da su zle snage, da su kp (skr. op a) jesu ali tako je to. o je.
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 13:41   #7
Doktori, kakvi god bili (a nisu svi takvi kakve opisuješ), su sigurno kvalificiraniji pomagat ljudima od prosječnih "iscjelitelja", od kojih vjerojatno mali dio išta zna ili razumije.
Koga kog su ikad pitali kuda ode ta bolest koju su "iscijelili"; otkud je uopće i došla i da li je treba ukloniti ili proći i hoće li se vratiti, svi se zblesiraju.

"Kanal Božanske energije"?
Ma nemoj, da Bog ne može pacijentu poslat energiju bez da ovaj "kanalizira" i naplati

A da ima pravih, koji razumiju, i pomažu, ima.
I nikad ne bi čovjek rekao za njih da kuže te stvari, i ne govore ih okolo, i svakako ne propagiraju ništa na forumu
FW190 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 13:46   #8
Quote:
ontheedge kaže: Pogledaj post
medicina ova oficijelna je idealna za idiote našeg doba. mislm na drage ljude koje volim ali su budaletine uglavnom. znači pod nož jer jedino tako svate. plus tabletice za sve moguće emoušnali probleme. tako da je to sve kako treba bit. da je maya, da je zavjera, da su zle snage, da su kp (skr. op a) jesu ali tako je to. o je.
živa istina, dok on ne vidi tabletu, nema šanse da mu bude bolje
i bolje je da je tako, zamisli kaj bi bilo da "alternativci" postanu mainstream
A prevenciju nitko ne ferma 5%, to je nažalost istina.
Onda kad je 5 prošlo podne, dođu kod doktora, a kad ih ovaj otkanta, onda navale po stvarima koje bi pomogle, ali par godina prije.
Ako ipak ozdrave, uglavnom zanemare prevenciju i stvar se ponavlja...

Sve više mi se čini da su stvari, kak ti kažeš, točno kako trebaju biti
FW190 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 14:40   #9
stvari su onakve kakve trebaju biti zato što sami idemo takvim putem kakvim idemo. takvo je vrijeme valjda. balon od sapunice. da li je dobro što je tako? pa bilo bi bolje kad bi bilo više razumjevanja. ali kako nemože bit bolje nego što je sada, onda je tako kako je. sav taj njuejđ je samo posljedica ubrzanja svega i slamka za "modernog" čovu. ekspiriment. ko preživi preživio je. nije slučajno nit besmisleno kao posljedica zatupljivanja religijskim mastodontima. bla bla truć truć
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 15:06   #10
Pa nije medicina kriva. Mos pusacu 100 puta rec da mu to nije zdravo, dok ne zavrsi u bolnici sa smrcu za vratom nece prestat pusit. I onda ka otkriva ameriku i zdrav zivot

Pa vjerujem da ce svaki doktor danas rec da je dobro se naspavat, bit fizicki aktivan i zdravo i uravnotezeno jest vaznije za zdravlje od kljukanja tabletama uz svinjsku djetu i opijanje po bircevima do 5 ujutro.

A budimo realni. Alternativne metode su daleko starije od medicine, medjutim iako osobn vjerujem da su nekad djelotvorne (aili i da ima daleko vise prevaranata) dok se moderna medicina nije razvila zdravstveno stanje i uopce osvjestenost je bila puno niza i ljudi su umirali od sitnica koje su danas sporedne.

Veca korist od alternative je u "ufuru". naime s obzirom na ono sto rekoh kako se ljudima jednostavno ne da zivjet zdravo ako se ufuraju u alternativu pocet ce se daleko vise bavit kvalitetom vlastitog zivota i time vjerojatno zivjet daleko zdravije od onih koji se nisu ufurali.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 15:45   #11
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Pa nije medicina kriva. Mos pusacu 100 puta rec da mu to nije zdravo, dok ne zavrsi u bolnici sa smrcu za vratom nece prestat pusit. I onda ka otkriva ameriku i zdrav zivot

Pa vjerujem da ce svaki doktor danas rec da je dobro se naspavat, bit fizicki aktivan i zdravo i uravnotezeno jest vaznije za zdravlje od kljukanja tabletama uz svinjsku djetu i opijanje po bircevima do 5 ujutro.

A budimo realni. Alternativne metode su daleko starije od medicine, medjutim iako osobn vjerujem da su nekad djelotvorne (aili i da ima daleko vise prevaranata) dok se moderna medicina nije razvila zdravstveno stanje i uopce osvjestenost je bila puno niza i ljudi su umirali od sitnica koje su danas sporedne.

Veca korist od alternative je u "ufuru". naime s obzirom na ono sto rekoh kako se ljudima jednostavno ne da zivjet zdravo ako se ufuraju u alternativu pocet ce se daleko vise bavit kvalitetom vlastitog zivota i time vjerojatno zivjet daleko zdravije od onih koji se nisu ufurali.
Nikako se nebi složio s tobom.
Medicina je kriva jer ne spominje preventivu uopče.
Samo se reklamiraju pilule i zahvati s nožem koji riješavaju sve.
Što se tiče prevaranta pa nema većih od doktora, umjesto da kažu nemamo pojima o raku, sidi i ostalim bolestima sa kojima gube bitku i večina pacijenata im umiru, oni lažu ljude, štete im i brže ih ubijaju svojim neuspješnim terapijama i lijekovima.
U alternativnoj medicini puno je više onih koji povrate zdravlje od svih bolesti današnjice a sve je više ispitivanja koja to dokazuju.
To što vjernici u medicinu i doktori gurui prosipaju svoje bisere i obmanjuju ljude o tome se ne govori, koliko novaca se odlijeva u medicinu pa nema večih pljačkaša i muljatora.
Koliko ja znam svi alternativci svijeta nisu nikad ubili toliko ljudi kolko ih ubiju doktori svojom greškom ili lijekovima u samo jednoj godini.
Brojka se kreće više od milion ljudi na godinu.
A što se tiče ufura bolje se ufurati na zdravlje zdravu hranu, sport, meditaciju, reiki, nego na bolest, pilule i doktore.
Progledajte više.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 15:49   #12
pa sad, ko je kriv. normalno ako imaš neku kolko tolko razvijenu svijest da auto koji voziš, znači tijelo, treba održavat ak oćeš štajaznamšta. vozit se
pa ako se makneš u tom pogledu da napraviš nešto za tu vražju karoseriju sigurno će ti doturi i ine profesije bit nepotrebne il ćeš ih shvatit zašto, čemu bla bla.
frka je samo što ljudi koji imaju nekog znanja, mogućnosti, moć da provedu stvari u praksi najčešće to zloupotrebe. jer lova radi čuda. mislim na farmaceutske kompanije koje stvarno mlate gadnu lovu. tj. rade začarani krug ovisnika-pacjenta-potrošača. što je usko povezano sa medicinom. al opet je to prevencija. u stvari mislim da su sve institucije prevencija. samo što je to otišlo već izvan svakog inteligentnog i razumnog smisla. bla bla

edit: to je ovo na Beljkijevo...

a kad si i ti već nešto dopisao onda još malo da vidim što će mi se izmotat kroz neurone. he
imaš negativistički stav. pofuralo te. di ćeš na zlo zlim? i to je usrano što sam napisao jer je onako kako je. alternativa je alternativa jer joj samo ime kaže. druga mogućnost ili oporba ili opozit il bla bla. prije iljadu godina ove alternativne metode su bile oficijelno a kad su otkrili šta ja znam šta.. kotač to je bilo alternativa (dobro nešto analogno tom). oće reć da je furka za novost kao sama sebi svrha jer se iskonzumiralo sve što se dalo pa sad ajmo malo po alternativi.
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 16:05   #13
Nista nije crno bijelo. Doktori zaista rade svasta i znam iz obitelji, obitelji prijatelja itd kolko gluposti i gresaka znaju raditi i koliko znaju kostati pacijente. No s druge strane ako me boli zub to ce prije rjesiti zubar nego zdenko domancic kao i ako slomijem nogu ili dobijem kakvu zaraznu bolest, a mnoge epidemije koje su odnosile ogromne mase ljudi je npr. pod kontrolu stavila moderna medicina, a ne alternativa.

Konkretan primjer. Jednu curu (koja je nekad bila ovdje na forumu i stariji forumsi ce znati o cemu se radi) su moguce neke pogresne odluke doktora, a u par slucajeva i cista umisljena prepotencija i nedostatak interesa puno kostali, mozda cak i zivota. Ondnosno da nije bilo takvih nekih situacija mozda bi umrla godinama kasnije, iako je i sama tvrdila da nece dozivjet 35-tu (ali nije ni 30-u). Medjutim da nije bilo te iste medicine ne bi dozivjela niti 15.

Dakle istina je da doktori mozes reci greskama, agresivnim terapijama isl pobiju masu ljudi, ali samo jedna veca epidemija bi ih pobila puno vise, da ne govorimo o svim ostalim bolestima i povredama.

Isto kao sto mozes u vjecnost nabrajati gluposti, zloupotrebe i korupciju policije, ali i najgora policija je bolja od nikakve.

Ljudski zivote se drasticno produzio i smrt od bolesti smanjila i to prvenstveno zahvaljujuci medicini. To bar nije tesko provjeriti. Cak i bez statistike i podataka dovoljno je popricati sa djedovima i pradjedovima i vidit kako su cesto umirali od upala pluca i slicnih stvari vrlo uredno.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 16:07   #14
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post
Nikako se nebi složio s tobom.
........
U alternativnoj medicini puno je više onih koji povrate zdravlje od svih bolesti današnjice a sve je više ispitivanja koja to dokazuju.
........
Progledajte više.
Odličan argument, puno ih je... sve bolesti današnjice... sve je više ispitivanja... evo, uvjerio si me

Prestani ti buljit u jednu točku, ima dobrih doktora koji znaju svoj posao

Lijepo da se baviš reikijem, super, ako te čini sretnim, pusti ljude da biraju kako će se liječiti, a ako tebi dođu da ih liječiš, uostalom imat ćeš veliku odgovornost, za koju možda nisi dorastao
FW190 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 16:08   #15
Quote:
ontheedge kaže: Pogledaj post
imaš negativistički stav.
ja? Pa ne tvrdim ja da je medicina globalna zavjera ubojica sa diplomama

i kako rekoh ne mislim da je alternativna medicina nuzno losa (iako mislim da ima gomilu prevaranata) nego da je jednostavno dala klasicna medicina veci doprinos opcem zdravstvenom stanju covjecanstva iako je puno mladja.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 16:12   #16
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nista nije crno bijelo. Doktori zaista rade svasta i znam iz obitelji, obitelji prijatelja itd kolko gluposti i gresaka znaju raditi i koliko znaju kostati pacijente. No s druge strane ako me boli zub to ce prije rjesiti zubar nego zdenko domancic kao i ako slomijem nogu ili dobijem kakvu zaraznu bolest, a mnoge epidemije koje su odnosile ogromne mase ljudi je npr. pod kontrolu stavila moderna medicina, a ne alternativa.

Konkretan primjer. Jednu curu (koja je nekad bila ovdje na forumu i stariji forumsi ce znati o cemu se radi) su moguce neke pogresne odluke doktora, a u par slucajeva i cista umisljena prepotencija i nedostatak interesa puno kostali, mozda cak i zivota. Ondnosno da nije bilo takvih nekih situacija mozda bi umrla godinama kasnije, iako je i sama tvrdila da nece dozivjet 35-tu (ali nije ni 30-u). Medjutim da nije bilo te iste medicine ne bi dozivjela niti 15.

Dakle istina je da doktori mozes reci greskama, agresivnim terapijama isl pobiju masu ljudi, ali samo jedna veca epidemija bi ih pobila puno vise, da ne govorimo o svim ostalim bolestima i povredama.

Isto kao sto mozes u vjecnost nabrajati gluposti, zloupotrebe i korupciju policije, ali i najgora policija je bolja od nikakve.

Ljudski zivote se drasticno produzio i smrt od bolesti smanjila i to prvenstveno zahvaljujuci medicini. To bar nije tesko provjeriti. Cak i bez statistike i podataka dovoljno je popricati sa djedovima i pradjedovima i vidit kako su cesto umirali od upala pluca i slicnih stvari vrlo uredno.
ti jednostavno nemaš dosta vjere u Zdenka Domančića, inače bi ti on i karijes očistio i slomljena noga bi ti zarasla

A OT, nitko ne dvoji da "alternativa" pomaže, čak i radi čuda, ali i dalje se čeka univerzalan lijek za neku bolest ili stanje, kao npr. ako popiješ cafetin, prestane te bolit glava, bez obzira jel vjeruješ ili imaš dobru karmu ili je mars u tranziciji s uranom....
Ovak je najlaše reć: nije vjerovao u reiki pa mu nije pomoglo....
Prelako je prikrit neznanje i muljat naivce kojima je to zadnja nada možda....
FW190 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 16:13   #17
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post
Dali ste možda primjetili da naši doktori medicine gotovo uopće ne govore o prevenciji?
Oko ovog jednostavno nisi u pravu Nisu doktori ti koji ne spominju preventivu, vec ljudi koji se ne bore protiv bolesti nego cekaju da ih se doveze na kolicima doktoru.

Ili sam ja prosla kroz neke druge bolnice i sisteme gdje se stvarno na svakom cosku davilo o prevenciji....problem je sto ima nesto u covjeku da nece da se suoci sa problemom i uzme ga rjesavati.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 18:19   #18
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post
Samo se reklamiraju pilule i zahvati s nožem koji riješavaju sve.
Zato moraš znati i da izabereš doktora.

Već nekoliko godina imam problema sa alergijskom kijavicom, koju držim pod kontrolom lekovima i sprejovima. Moja doktorica mi je rekla da onim što je medicina do sada otkrila, možemo samo posledicu držati pod kontrolom (ne dopustiti da se kijavica razvija dalje), ali da je njeno pravo izlečenje u mojim rukama i da to mogu učiniti samo ja: zdravim životom, vežbanjem, smanjenjem stresa i sličnim aktivnostima.

Quote:
U alternativnoj medicini puno je više onih koji povrate zdravlje od svih bolesti današnjice a sve je više ispitivanja koja to dokazuju.
Znam mnoge ljude koji su pokušavali da izleče neizlečive bolesti kod raznih 'iscelitelja' i nikome nije bilo bolje. Čak su i mene nagovarali da uzmem neki sprej sa koncentratom aloe vere protiv alergijske kijavice, ali mi je doktorica rekla da osobe sklone alergijama, poput mene, mogu imati štetne posledice od toga, a da sam sprej ionako ne pomaže, jer je ljudski organizam sposoban da preradi veoma male količine aloe vere i da se sve što se od te biljke može iskoristiti već nalazi u lekovima, te da je natrpavanje organizma aloe verom posve beskorisno, a u mom slučaju može biti i opasno.
Takođe mi je rekla da ne verujem ni reklamama za razne alternativne proizvode u kojima se pojavljuju lekari, zato što mnogi od njih za određeni procenat od prodaje pristaju da potvrde da je posve beskoristan preparat lek od neizlečivih bolesti i da se i kod nje svakodnevno takvi ljudi pojavljuju i nude joj da uđe u zajednički posao sa njima. Treba biti oprezan.

Quote:
A što se tiče ufura bolje se ufurati na zdravlje zdravu hranu, sport, meditaciju, reiki, nego na bolest, pilule i doktore.
Činjenica je da treba brinuti o svom telu i činiti sve što možeš da do bolesti ne dođe, ali ako već dođe - svakako ću se radije obratiti lekaru, nego 'isceliteljima'. Naravno, slažem se sa Beljkijem da ima mnogo nebrige i nezainteresovanosti kod lekara. Zato je važno izabrati dobrog doktora.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 20:17   #19
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nista nije crno bijelo. Doktori zaista rade svasta i znam iz obitelji, obitelji prijatelja itd kolko gluposti i gresaka znaju raditi i koliko znaju kostati pacijente. No s druge strane ako me boli zub to ce prije rjesiti zubar nego zdenko domancic kao i ako slomijem nogu ili dobijem kakvu zaraznu bolest, a mnoge epidemije koje su odnosile ogromne mase ljudi je npr. pod kontrolu stavila moderna medicina, a ne alternativa.

Konkretan primjer. Jednu curu (koja je nekad bila ovdje na forumu i stariji forumsi ce znati o cemu se radi) su moguce neke pogresne odluke doktora, a u par slucajeva i cista umisljena prepotencija i nedostatak interesa puno kostali, mozda cak i zivota. Ondnosno da nije bilo takvih nekih situacija mozda bi umrla godinama kasnije, iako je i sama tvrdila da nece dozivjet 35-tu (ali nije ni 30-u). Medjutim da nije bilo te iste medicine ne bi dozivjela niti 15.

Dakle istina je da doktori mozes reci greskama, agresivnim terapijama isl pobiju masu ljudi, ali samo jedna veca epidemija bi ih pobila puno vise, da ne govorimo o svim ostalim bolestima i povredama.

Isto kao sto mozes u vjecnost nabrajati gluposti, zloupotrebe i korupciju policije, ali i najgora policija je bolja od nikakve.

Ljudski zivote se drasticno produzio i smrt od bolesti smanjila i to prvenstveno zahvaljujuci medicini. To bar nije tesko provjeriti. Cak i bez statistike i podataka dovoljno je popricati sa djedovima i pradjedovima i vidit kako su cesto umirali od upala pluca i slicnih stvari vrlo uredno.
Dakle vidim da nisi baš informiran ili da si podlegao lažima kojima te obasipaju doktori ,okolina i ostali.
Ako slomiš nogu 3puta prije če ti zarasti ako odeš kod npr, Domančića nego kod bilo kojeg doktora. A ako slučajno dobiješ gangrenu svaki doktor če ti odrezati nogu, dok će Domančić to iscijeliti bez problema, bez štetnih nuspojava ili smrti pacijenata.
O tome je čak napravljena studija u jednoj našoj bolnici gdje je Domančić svim pacijentima koji su bolovali od gangrene istu iscijelio.
Samo se to doktorima nije svidjelo, pa se o tome šuti.
Nek se ljudima režu noge jer nažalost nema pilule koja to liječi.
Osim toga naveo sam već puno onih koji su se iscijelili od raka i leukemije alternativnim metodama bez pomoći doktora.
Ak idete kod doktora sa dijagnozom leukemije ili raka manje od 20% če biti izliječeno, ostali umiru.
Neko je spomenuo alergije koje se naprimjer homeopatijom liječe vrlo uspješno,
toliko dobro da su prošle testiranje koje svi lijekovi prolaze.
Nažalost nije se svidjelo medicini što djeluju a oni neznaju kako pa se ni to ne spominje, makar liječe alergije sa velikom uspješnošću.
Čime se medicina može pohvaliti sigurno nisu bolesti ,već više krpanje nakon nesreća, rezanjem nečega što neznaju kako je nastalo i uljepšavanjem.
Infektologija je pobrala lovorike na antibioticima i sada živi na perijanicama slave, makar su ti antibiotici postali neučinkoviti za neke nove zarazne bolesti tipa side koja ubija više ljudi godišnje nego su spasili sa svojim antibioticima.
Naravno tu su i cijepiva koja štite ali i oštečuju ljudsko zdravlje.
Što se tiče degenerativnih bolesti tu su potpuno nemočni što se liječenja tiče.
Mogu samo ublažavati bolove, a svaki reikist to može bolje od njih.
Dapače oni mogu i iscijeliti i pomoči kod večine tih bolesti.
Što se tiče djedova i baka moji nikad nisu bili kod doktora a doživjeli su preko 80 godina, tak da ni to ne stoji.
Ono što je najžalosnije kod njih je to što namjerno zavaravaju ljude, negovore im istinu koliko su neuspješni koliko tapkaju u mraku.
Edukacija o prevenciji, educiranje u školama, na televiziji i u medijima moglo bi sigurno smanjiti bolesti društva na pola, imati za rezultat zdravo društvo smanjenu upotrebu lijekova i potrebu za doktorima uopće.
Ali to im naravno nije u cilju, jer novac je taj koji sve određuje i koji je prioritet broj jedan, zbog kojega se o tome šuti, zbog čega ljudi umiru i truju se.
Dakle zadržimo se na prevenciji, jer vidim da alternativnu scenu baš ne poznajete. Nabrajate samo neke neuspjehe i prijevare koji su kod ortodoksne medicine nekoliko tisuća puta veći.
Alternativna medicina ne ubija ljude, obično dolaze oni ljudi koji su već bili kod oficijalne medicine i kojima doktori nisu mogli pomoći .
Čak i takvim bolesnim ljudima alternativna medicina pomaže u mnogim slučajevima, gdje je ortodoksna medicina zakazala.
Dok sa druge strane, medicina nezna i nemože pomoći ljudima, experimentira, a ljudi umiru od njihovih grešaka i lijekova- oko milion ljudi svake godine.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 21:00   #20
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post

Osim toga naveo sam već puno onih koji su se iscijelili od raka i leukemije alternativnim metodama bez pomoći doktora.

Mogu samo ublažavati bolove, a svaki reikist to može bolje od njih.
Dapače oni mogu i iscijeliti i pomoči kod večine tih bolesti.

Čak i takvim bolesnim ljudima alternativna medicina pomaže u mnogim slučajevima, gdje je ortodoksna medicina zakazala.
Dečko, da išta od ovog možeš dokazat, ne sumnjaj da bi medicina izgledala potpuno drugačije.
"Alternativa" nekima pomogne, i to je, nažalost sve, ma koliko bi mi svi htjeli da postoji univerzalno alternativno rješenje...
FW190 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.