Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Pogledaj rezultate ankete: Što mislite o radiesteziji i bioenergiji?
Glupost 8 20.00%
Možda je moguće 8 20.00%
Moguće je 10 25.00%
Imao sam osobne koristi 14 35.00%
Glasovatelji: 40. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2008., 02:57   #61
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Nepismeno dijete, što si ti nama htio reči ovom rečenicom?
...
Iskreno, ja sam već napisao post ali sam odustao od postanja i to iz razloga koji si ti objasnio.
sinkezg is offline  
Old 19.01.2008., 03:01   #62
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Imaš li ti dokaze za tvrdnju da nešto rade?
Imam ja dokaze. I znam za mnoge koji su izliječeni od strane iscjeljitelja, obično su to ljudi kojima medicina nije znala ili mogla pomoći.
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
I ono bitno što nikako da kažem. bioenergija je vrlo blizu stvarnosti, ali ima gadnu manu da ništa ne objašnjava.
Što to bi bioenergija trebala objašnjavati?

Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Previše te boli kad ti netko kaže da si vjernik, a ne poznavalac Istine.
Meni ovo zvuči smiješno. Znaš li ti što pojam Istina uopće znači?


Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Bitni su bioenergetičari jer oni mlate pare na tome.
Meni nije niti jedan novce tražio.....
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
I nema sigurnog izlječenja. Svi smo mi određeni da umremo.
Kako misliš nema? Pa imaš upalu grla, popiješ Sumamed i izliječio si grlo. Zar to nije sigurno izlječenje? Ili misliš da nije zato što ti od Sumameda stradava jetra? Može pojašnjenje?
Pilence is offline  
Old 19.01.2008., 03:02   #63
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Iskreno, ja sam već napisao post ali sam odustao od postanja i to iz razloga koji si ti objasnio.
Ajde sad svi na spavanje!
Pilence is offline  
Old 19.01.2008., 03:15   #64
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Imam ja dokaze. I znam za mnoge koji su izliječeni od strane iscjeljitelja, obično su to ljudi kojima medicina nije znala ili mogla pomoći.
Hajde, predstavi ih ovdje ako ih imaš. Dokaži da se s tobom vrijedi prepirati.
__________________
Database Error! :mad:
Zlosmjeh is offline  
Old 19.01.2008., 10:24   #65
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post


Bitni su bioenergetičari jer oni mlate pare na tome.
Pogledaj malo pseudalečke emisije po oteveu pa će ti možda stvari sjesti na mjesto.
Koncept sam riješio (jerbo je zbilja jednostavan), ali trebat će godine rada da se iznađu svi mehanizmi. O njima vjerojatno neću puno znati jer mi to nije struka.
Ni tebi nije jasno da se ne bavim samim činjeničnim stanjem, već više njuejdžerskim pogledima na isto i lopinama koje mlate pare na penzićima.
Nemamo što pričati o osnovama. Osim ako možda nešto znaš. Mislim tu na podatke mahom statističke naravi.

I nema sigurnog izlječenja. Svi smo mi određeni da umremo. Od čega god.

P.S. Primijetih da čas govorim da nema temelja bioenergiji, a potom da ima. Prve izjave su osvjetljenje ljutnjom prema sinkezgu koji vidno troluje (samo napada sve što ja kažem).
ak ja shvaćam ti se pjeniš i zazivaš enza i endija - zato što te brine mogućnost da lažovi koriste naivnost ljudi? Inače bi mogao teoretski prihvatiti mogućnost da postoji biološki mehanizam samoizlječenja koji se aktivira nemedicinskim sredstvima jer je prirodan, samo ga treba potaknuti?
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Old 20.01.2008., 00:38   #66
Quote:
Zlosmjeh kaže: Pogledaj post
Hajde, predstavi ih ovdje ako ih imaš. Dokaži da se s tobom vrijedi prepirati.
Je, baš ću tebi bezveznjaku o tome pisati....
Osim toga pričam sa Sal-om, što se ti miješaš?
Pilence is offline  
Old 20.01.2008., 00:58   #67
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
LOL, OMFG! Bioenergetičar nikakvu štetu ne napravi pa pacijent umre?! OMFG!
A liječnik pogriješi ili je nemaran pa mu pacijent umre.

Aha, ima svakojake gamadi, ok. Daklem ima i liječnika gamadi ali znanost ne griješi. Koliko ono lijekova pobije ljudi (ne zbog krivog doziranja već lijeka tipa viaxx)? Opet human error. Ali znanost ne griješi
Ne napravi ništa. To ti se još naziva ubojstvom iz nehaja.
Opet skrećeš na pojedinačne primjere.
Pretpostavimo da su se ljudi liječili prirodno prije medicine. Usporedi smrtnosat prije i sad.

Quote:
OMFG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Unbelievable!!! Očemo još, očemo još!!!
"nije uspio pomoći" i "skrivio je smrt bliske osobe".
"Nisam stigao nekome zaustaviti krvarenje" i "nisam znao zaustaviti krvarenje".
Ti zbilja sporo shvaćaš!?
A ovo ti je bezveze. Kakvo sad krvarenje pobogu?

Tvoj *smijeh me puno podsjeća na onaj Friščića i Kovačevića upućen Raosu. Nisu znali ništa drugo pa su se naglas smijali.

Quote:
Ovdje zaista nemam primjedbi. Sve je korektno napisano. Nema smisla da seciram rečenice gdje imam sitne primjedbe jer bi to bilo sitničarenje već kažem da je sve ok što si rekao.
Zašto onda prigovaraš tamo gdje kažem manje-više isto?

Quote:
Nemam dokaze. Već na početku rasprave sam ti to rekao. Ovaj podforum ionako ne može funkcionirati po principu dokaza jer teme poput npr. "istinitih događaja" mogu biti samo anegdotalne prirode. Mandragora je to objasnila jednom prilikom da se ovdje ne može šamarati izjavama "ajd dokaži!!!"
Dalje o tome nema smisla da komentiram neke wannabe znanstvenike jer sam upoznat s njihovim opusima ovdje.
Da, ali onda ne možeš s apsolutnom sigurnošću tvrditi da je to istina.
Primjera radi, na prirodnim znanostima uredno se eliminiraju neistine, nekad i zato jer je netko napravio pokus.

Quote:
Ja ne kudim, ja želim pokazati da postoji i druga strana medalje. Zar misliš da sam ja isključiv? Ne, nisam. Mogao si i to išćitati iz mojih postova u odgovorima drugima ali ne tebi. Zato što si isključiv. A i konstantno vrijeđaš.
Red bi bio primijetiti da imamo dvije medalje.
Imam problema kad razgovaram s vjernicima. Tj. vjernici imaju sa mnom problema.
Nisam si još razvio mehanizme za plivanje po dogmama bez da se njima natopim pa bijesno reagiram kad mi tko kakvu pokušava utrapiti.

Quote:
Sa zadnjom rečenicom se slažem. Ostalo je lamentiranje.
Zadnja rečenica govori isto što i one prije nje.
Ako hoćeš preciznije, objekt istraživanja ne smije biti obilježen dogmama istraživača. Tako se osiguravamo da je istraživanje objektivno.

Quote:
Ja sam u slučaju bioenergije svjedok. Jebi ga, kad alternativa pomogne, ili je placebo, ili je kratkotrajni efekt (placebo) ili je "pacijent sretan što je izvukao živu glavu". I, daklem, ja sam vjernik???
Da, vjernik si.
Znaš li za ljude kojima bioenergetičari nisu pomogli?
Ja imam malog rođaka kojem nisu pomogli (bio je i ostao oteži alergičar).
Ne mogu priznavati metodu koja se skriva u mutežu neistraženosti. Previše je prostora za lopine. Nemoj sad reći da ima i poštenih. Jasno je da ima, ali treba se *struka pročistiti. I treba uvesti kaznenu odgovornost. Jasno mi je da ima čitav niz bolesti za koje ne treba ništa nego što bolje stanje svijesti. No, to nisu sve bolesti. Dijete s Downovim sindromom neće ozdraviti zbog *pozitivne energije.
S druge strane, možemo uredno analizirati pozadinu (to sam već izveo i nemam volje ponavljati što sam još davno rekao). No, onda se treba očistiti od uvjerenja.

Quote:
Netko mlati pare, netko ne. Rekao sam ti da čovjek kojeg sam poznavao nije naplatio ljudima koje sam poznavao.
I sad sam ja opet vjernik jer vjerujem da nije naplatio?
OTV ne gledam jer mi, između ostaloga, ide na živce i s tim emisijama.
Daklem, po čemu si ti meritoran govoriti o tome kad ti nije struka?!
Da, da. Svi su njuejđeri, lopine, gamad, pseudalčad, ckackpotovi, vjernici, itd. itd. Uključujući i mene i Arnu kojoj je bioenergetičar spasio život njezinoj kčeri.
To je vrlo znanstven pristup. Nije dokazano - ne postoji!
Po čemu si ti meritoran?

Ne kažem da su svi lopine, ali ima ih znatno više nego među npr. mehaničarima. Nigdje ne vidim da netko priča o tome kako netko koristi bioenergiju da nasamari penziće, nitko ne priča o ljudima koji su umrli uvjereni da će ozdraviti. Nije objektivno gledati samo na pozitivne pojave. Moraš uhvatiti cijelu sliku.
Kako objašnjavaš činjenicu da sam dosad vidio samo očite varalice? Zaslijepljen sam bijesom prema svemu što se ne uklapa u moj uštogljeni um? Ili je tvrdnja da dobra zračenja opadaju s visinom, a loša rastu pa zato baba ima niski tlak ipak malo previše?

Quote:
Generalizacije.
Složit ću se. Nisam onime ništa korisno rekao.

Quote:
Generaliziraš i zato zaslužuješ kritiku.
Pa nije baš da si se bavio nečim što ja nisam rekao.
Bijesan si otkad sam rekao da je bioenergija idiotarija.
Ako te to tješi, u odnosu na radiesteziju je prilično suvisla.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 20.01.2008., 01:07   #68
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Imam ja dokaze. I znam za mnoge koji su izliječeni od strane iscjeljitelja, obično su to ljudi kojima medicina nije znala ili mogla pomoći.
Ja imam rođaka koji nije izliječen. Što ćemo sad?

Quote:
Što to bi bioenergija trebala objašnjavati?
Kažeš da ne treba. Zašto onda nalazim na priče o zračenjima na koje ne nasjeda nitko tko barem malo poznaje fiziku?
Inače sam već ugrubo opisao na što se ona svodi.
Quote:
Meni ovo zvuči smiješno. Znaš li ti što pojam Istina uopće znači?
Možda ću te zgranuti, ali definicija Istine ti je prokleto jednostavna. To ti je naprosto skup podataka (ili štogod složenije od skupa) koji opisuje Svemir (ili Sve, ako ti se tako više sviđa).
Po svojoj prilici, ista nije baš dostupna.

Quote:
Meni nije niti jedan novce tražio.....
Babe kojih bude po OTV-u traže, ona koja operira po Trgu isto traži, sestrić mi je isto uludo potrošio ne znam koliko, ...
Izmišljam?

Quote:
Kako misliš nema? Pa imaš upalu grla, popiješ Sumamed i izliječio si grlo. Zar to nije sigurno izlječenje? Ili misliš da nije zato što ti od Sumameda stradava jetra? Može pojašnjenje?
Zajeb.
Mogu sad cjepidlačiti da smo poslije svake bolesti neminovno oštećeniji i da općenito konvergiramo u truplo.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 20.01.2008., 01:10   #69
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Je, baš ću tebi bezveznjaku o tome pisati....
Osim toga pričam sa Sal-om, što se ti miješaš?
Na forumu si. Ubacivanja nisu zabranjena.
Uostalom, ja sam pričao sa Sinkezgom, a ti si se uvalio.
Kakove to kriterije imaš?
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 20.01.2008., 01:16   #70
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
...BLA BLA BLA...
A moj odgovor je BLA BLA BLA...

Ok?
sinkezg is offline  
Old 20.01.2008., 01:24   #71
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
A moj odgovor je BLA BLA BLA...

Ok?
Drago mi je da ja nisam prvi odustao.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 20.01.2008., 01:48   #72
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Ja imam rođaka koji nije izliječen. Što ćemo sad?
otići ćemo kod onoga koji ga može izliječiti!?!? Pa nisu ni bioenergetičari svemogući. neki mogu jedno, drugi drugo, što ti tu nije jasno!?


Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Kažeš da ne treba. Zašto onda nalazim na priče o zračenjima na koje ne nasjeda nitko tko barem malo poznaje fiziku?
Nisam rekao da ne treba, već sam pitao što treba? Vidiš li razliku?
I te priče o zračenjima imaju svoje temelje, samo ih ono što zoveš fizika nije u stanju mjeriti, pojmiti i objasniti, pa otuda tvoja zbunjenost.


Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Možda ću te zgranuti, ali definicija Istine ti je prokleto jednostavna. To ti je naprosto skup podataka (ili štogod složenije od skupa) koji opisuje Svemir (ili Sve, ako ti se tako više sviđa).
Po svojoj prilici, ista nije baš dostupna.
Ma nisi me "zgranuo", samo si potvrdio da nemaš pojma što istina zapravo jest! Istina je!!! I samo to je istina, sve ostalo je njeno poimanje u trenutku u kojem je. Istina je jedna ali je promjenljiva. ; ) I to zato što je u jednom trenutku istina to što je, a u drugom izgleda drugačija, ne zato što se ona promijenila, već trenutak sagledavanja iste! Kužiš?



Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Izmišljam?
Ne, samo nisi naišao na pravu osobu. Da li zbog tvog stava prema takvima ili ti nisu potrebni nije sad predmet rasprave, no činjenica je da nisi još sreo pravu osobu za takvo što.



Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Zajeb.
Mogu sad cjepidlačiti da smo poslije svake bolesti neminovno oštećeniji i da općenito konvergiramo u truplo.
Kako misliš, zajeb? Pa postavio sam ti pitanje na koju od opcija se odnosi tvoj zaključak? Nisam se izjasnio jednostrano pa samim time i zajeb-o, već sam htio da nam pojasniš što pod time misliš. No, svejedno sad si pokazao kako krivo razmišljaš, jer se organizam pri nošenju sa bolešću jača. Stječe imunitet, pa ga neke druge boleštine niti ne dotaknu. Čak i "nužno oštećivanje" nije stvar koju treba gledati kao lošu, jer se curenjem krvi iz nosa izbjegao moždani udar.
Kapilare jesu oštećene, ali se izbjeglo nešto puno gore. Sagledavaj stvari iz različitih kuteva, pa će i slika biti kompletnija a time i jasnija. ; )
Pilence is offline  
Old 20.01.2008., 01:49   #73
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Na forumu si. Ubacivanja nisu zabranjena.
Uostalom, ja sam pričao sa Sinkezgom, a ti si se uvalio.
Kakove to kriterije imaš?
Kad pričaš s nekim i doleti muha te počne zujati oko tebe. Što učiniš?
Prestaneš pričati ili otjeraš muhu?
Pilence is offline  
Old 20.01.2008., 02:04   #74
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Kad pričaš s nekim i doleti muha te počne zujati oko tebe. Što učiniš?
Prestaneš pričati ili otjeraš muhu?
Pilence, pusti ga molim te! Neke stvari nisu vrijedne svađe.
sinkezg is offline  
Old 20.01.2008., 02:36   #75
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
otići ćemo kod onoga koji ga može izliječiti!?!? Pa nisu ni bioenergetičari svemogući. neki mogu jedno, drugi drugo, što ti tu nije jasno!?
Zašto da im vjerujem kad znam (iz vlastitog iskustva) da alergije same prođu ili ne priođu? Obično ih pubertet naveliko tamani.

Quote:
Nisam rekao da ne treba, već sam pitao što treba? Vidiš li razliku?
I te priče o zračenjima imaju svoje temelje, samo ih ono što zoveš fizika nije u stanju mjeriti, pojmiti i objasniti, pa otuda tvoja zbunjenost.
Ako kani parirati medicini, red je da objasni što je u pozadini ili barem pomoću sustavnih istraživanja pokazati da djeluje značajno. Inače ne smije tvrditi da je išta više od smjera njuejdža.

Quote:
Ma nisi me "zgranuo", samo si potvrdio da nemaš pojma što istina zapravo jest! Istina je!!! I samo to je istina, sve ostalo je njeno poimanje u trenutku u kojem je. Istina je jedna ali je promjenljiva. ; ) I to zato što je u jednom trenutku istina to što je, a u drugom izgleda drugačija, ne zato što se ona promijenila, već trenutak sagledavanja iste! Kužiš?
Miješaš trenutno stanje stvari, Istinu (priznajem, sam sam ju definirao i nije za očekivati da će svi doći do istog) i ljudski doživljaj pojedinih činjenica.
Istina se ne treba mijenjati jer opisuje Sve, a to uključuje i vrijeme. Nema razloga da nešto tako apsolutno zagađujemo vremenom.

Quote:
Ne, samo nisi naišao na pravu osobu. Da li zbog tvog stava prema takvima ili ti nisu potrebni nije sad predmet rasprave, no činjenica je da nisi još sreo pravu osobu za takvo što.
Malo pažljivije čitaj. Ja nisam nikoga tražio.

Kako misliš, zajeb? Pa postavio sam ti pitanje na koju od opcija se odnosi tvoj zaključak? Nisam se izjasnio jednostrano pa samim time i zajeb-o, već sam htio da nam pojasniš što pod time misliš. No, svejedno sad si pokazao kako krivo razmišljaš, jer se organizam pri nošenju sa bolešću jača. Stječe imunitet, pa ga neke druge boleštine niti ne dotaknu. Čak i "nužno oštećivanje" nije stvar koju treba gledati kao lošu, jer se curenjem krvi iz nosa izbjegao moždani udar.
Kapilare jesu oštećene, ali se izbjeglo nešto puno gore. Sagledavaj stvari iz različitih kuteva, pa će i slika biti kompletnija a time i jasnija. ; )

Moj zajeb (prati malo raspru). Opet sam, izgleda, previše toga preskočio da bi ti uspjelo shvatiti.

O kutevima me ne moraš podučavati. Zato i jesam gadan skeptik što sve živo analiziram i u ništa ne mogu povjerovati.

Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Kad pričaš s nekim i doleti muha te počne zujati oko tebe. Što učiniš?
Prestaneš pričati ili otjeraš muhu?
Iš onda, bogati.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 20.01.2008., 02:38   #76
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Pilence, pusti ga molim te! Neke stvari nisu vrijedne svađe.
Pusti ti njega neka se uvali.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 20.01.2008., 02:40   #77
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Pusti ti njega neka se uvali.
Ne treba biti tako da se itko uvali. Nismo babe da se nadlajavamo.
sinkezg is offline  
Old 20.01.2008., 03:18   #78
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Ne treba biti tako da se itko uvali. Nismo babe da se nadlajavamo.
Znaju babe.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 20.01.2008., 14:04   #79
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post

Red bi bio primijetiti da imamo dvije medalje.
Imam problema kad razgovaram s vjernicima. Tj. vjernici imaju sa mnom problema.
Nisam si još razvio mehanizme za plivanje po dogmama bez da se njima natopim pa bijesno reagiram kad mi tko kakvu pokušava utrapiti.
lov na dogme mora biti sveobuhvatan. karakteristično je za ljudski rod da se voli klanjati svemu i svačemu. Svi su ljudi na ovaj ili na onaj način vjernici kad se prepuštaju u ruke nekoga tko tvrdi da će im pomoći i spasiti ih ili ih nečem podučiti. Mi moramo vjerovati, prisiljeni smo vjerovati da nam školski sustav prenosi najistinitiju istinu. No da li je to uvijek i baš stvarno sve istinito? I koliko ima propusta i rupa u ozakonjenim sistemima, najčešće zbog ljudskog faktora? Radi se o kolektivnom ludilu, koje se ne odnosi samo na mahače rukama. U svim branšama imaš razno- raznih arogantnih spodoba. to je činjenica karaktera a ne profesije. koliko ima nesposobnih i umišljenih liječnika, profesora, političara, koji svoje neznanje drže pod krinkom pozicije i poze. Naravno, bioenergija je područje lova u mutnom bez ikakvog nadzora i kriterija, područje nezamislivo imbecilnih besmislica. Međutim:
pitanje zdravlja je najosjetljivije osobno područje. teško bolestan čovjek prisiljen je tražiti pomoć. Da li bi on bio manje ugrožen kad bi se osjećao jačim i kad ne bi u trenutku teške bolesti drugi odlučivali o njegovom tijelu? Da li bi obrambene snage njegovog organizma mogle biti jače kad se ne bi morao vući po odvratnim bolničkim hodnicima i podvrgavati bolnim i ponižavajućim postupcima?
Na ovoj točki pitanje bioenergije djeluje manje besmisleno. Bioenergija bi na ovoj točki predstavljala taj neki unutarnji vitalizam koji se uspostavlja u skladnim uvjetima...pa se iz te perspektive neću onda složiti da se baš kompletno posere ovaj topic.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Old 20.01.2008., 15:57   #80
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
lov na dogme mora biti sveobuhvatan. karakteristično je za ljudski rod da se voli klanjati svemu i svačemu. Svi su ljudi na ovaj ili na onaj način vjernici kad se prepuštaju u ruke nekoga tko tvrdi da će im pomoći i spasiti ih ili ih nečem podučiti. Mi moramo vjerovati, prisiljeni smo vjerovati da nam školski sustav prenosi najistinitiju istinu. No da li je to uvijek i baš stvarno sve istinito? I koliko ima propusta i rupa u ozakonjenim sistemima, najčešće zbog ljudskog faktora? Radi se o kolektivnom ludilu, koje se ne odnosi samo na mahače rukama. U svim branšama imaš razno- raznih arogantnih spodoba. to je činjenica karaktera a ne profesije. koliko ima nesposobnih i umišljenih liječnika, profesora, političara, koji svoje neznanje drže pod krinkom pozicije i poze. Naravno, bioenergija je područje lova u mutnom bez ikakvog nadzora i kriterija, područje nezamislivo imbecilnih besmislica. Međutim:
pitanje zdravlja je najosjetljivije osobno područje. teško bolestan čovjek prisiljen je tražiti pomoć. Da li bi on bio manje ugrožen kad bi se osjećao jačim i kad ne bi u trenutku teške bolesti drugi odlučivali o njegovom tijelu? Da li bi obrambene snage njegovog organizma mogle biti jače kad se ne bi morao vući po odvratnim bolničkim hodnicima i podvrgavati bolnim i ponižavajućim postupcima?
Na ovoj točki pitanje bioenergije djeluje manje besmisleno. Bioenergija bi na ovoj točki predstavljala taj neki unutarnji vitalizam koji se uspostavlja u skladnim uvjetima...pa se iz te perspektive neću onda složiti da se baš kompletno posere ovaj topic.
Sad mogu uvesti još jedan problem, a to je znanje. Kad pričaš o nevaljalostima škole, pričaš općenito pa stičem dojam da nisi u toku. Ja sam nešto bliže pa umjesto sivila vidim koloplet dobrih i loših stvari. Recimo da je naš sustav općenito dobar, a kvare ga uglavnom kojekakvi *modernizatori sve akutniji manjak struke. Od loših pojava znam da se puno mulja po povijesti (zato navijam za to da se zadnjih pola stoljeća uopće ne uči). U kemiji pak, budući kakav-takav poznavalc iste, znam da u školskim udžbenicima ima strašnih idiotarija koje u glavama opstaju do studija ili cijeli život. Toliko o školstvu.
Alternativa mi je problematična jer skoro sve što od nje vidim jesu upravo vjernici, fanatici i varalice. Bilo bi jako korisno da se uvedu kriteriji i sklopi nekakav sustav koji će ljude štititi od šarlatana. S druge strane, institucionalizacija općenito nije neko sredstvo čišćenja od gamadi, već više način da se zakomplicira život onima koji gamad nisu.
(Ako nije bilo očito, htjedoh reći da nisam upućen u eventualne stvari koje imaju smisla, a koje bih čuo, a ne sam razvio.)

Utjecaj svijesti nisam odbacio. Samo neću da se izmišljaju stvari kojih nema i prodaju pod stvarnost.
Ne kužim zašto nekom toliko smeta kad kažem da je bioenergija naziv za sijaset kojekakvih mehanizama sa srodnim efektima, a ne nešto posebno što fizika ne može dokazati.
Mislim, novinarstvo nitko ne može fizikalno dokazati, a opet postoji.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.