Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2016., 12:07   #201
Sad gledam koja smo mi smijurija od države, npr. ja sam na prošlim radnim mjestima radio na računalu ne 50 %radnog vremena, nego 150 % radnog vremena, pa me nikad nisu slali na pregled za vid. Tako da sam morao dati otkaz radi glavobolja koje su se javljale nakon cjelodnevnog buljenja u ekran.

Ovo je citat ZOR-a

2.1. Liječnički pregled vida za radna mjesta s računalom

Prema Pravilniku o sigurnosti i zaštiti zdravlja pri radu s računalom poslodavac mora zaposlenike koji rade na ovim radnim mjestima slati na liječnički pregled prije zasnivanja radnog odnosa, najmanje jednom svake dvije godine i prema zahtjevu zaposlenika zbog tegoba poveznih s radom na računalu. Da podsjetimo, radno mjesto s računalom svako je radno mjesto na kojem radnik više od pola radnog vremena radi na računalu.

Troškove pregleda vida HZZO snosi samo ako su ispunjeni sljedeći uvjeti:

poslodavac je ispunio RA-1 obrazac, naznačio vrstu pregleda,
ponovnom pregledu se pristupa u zakonskom roku, dakle unutar 15 dana prije isteka prethodnog uvjerenja,
poslodavac je dao izraditi i posjeduje važeću procjenu opasnosti za radna mjesta s računalom.
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 21:51   #202
Jel na nalazu ( uvjerenju ) koji izdaje doktor nakon pregleda piše da se moraju nositi naočale ili leće tijekom posla ( ako ih radnik nosi ) ili piše samo da je sposoban?
Kloereu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 10:17   #203
Plaća li se potvrda doktora opće prakse da ne bolujem od kroničnih bolesti? (ako nemam dopunsko)
chica_bomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 19:08   #204
Quote:
chica_bomb kaže: Pogledaj post
Plaća li se potvrda doktora opće prakse da ne bolujem od kroničnih bolesti? (ako nemam dopunsko)
Ne
Akropola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 20:52   #205
Zašto liječnička potvrda dr. opće prakse da ne bolujem od kroničnih i psihičkih bolesti sadrži i moju anamnezu u posljednjih 10 godina, pod medicinskim šiframa?
Zar nije dovoljno samo ta rečenica da ne bolujem i nisam bolovala od kroničnih i psihičkih bolesti?
I jel itko dobio potvrdu sa svim tim detaljima?
chica_bomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 19:12   #206
Pitanjce..
Zbog kojih razloga mogu baciti na liječničkom za posao?
Naime, fizički sam zdrav. Raspoznajem boje, EKG, krv, sve je dobro, međutim, muči me vid. Tj. Dioptrija mi je vjerojatno malo narasla, a neću stići do liječničkog napraviti pregled i zamjeniti leće.
Pa me zanima, mogu li me zbog toga baciti na liječničkom ili samo napomene na nalazu?

Za prošli posao nije bilo problema, ali ovaj put se malo brinem.
dd15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 23:57   #207
a za koji posao, ja radim u korisničkoj podršci na kompjuteru i na liječničkom nikoga nije briga što imam malu dioptriju i nemam naočale.. tvoje oči, tvoja briga

ako nisi kv vozač, policija itd.
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 23:58   #208
Pozdrav svima!
Prilikom zadnjeg testiranja vida na liječničkom pregledu, jedan test mi je radio problem. Naime, kada je trebalo gledati kroz uredaj i prepoznati koja od nekoliko kockica "iskače", tj. koja kao da je ispupčena trebalo mi je neko vrijeme da shvatim koja je u pitanju. Prvo mi se činilo da su sve jednake, pa sam onda malo bolje pogledao i vidio koja mi se malo ističe. Sestra mi je rekla da bi se to trebalo odmah vidjeti i bez problema.
Ako netko zna, što se time testira i što znači ako to ne vidiš?

Hvala
lolo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 14:24   #209
nikako ne mogu shvatiti logiku iza toga za koje se poslove traži potvrda i za koje ne. osim onih očitih da je baš potrebna posebna fizička ili psihička sposobnost.

evo iz iskustva, imala sam čisto uredski, administrativni posao za koji se potvrda tražila. a i jedan s kojim si stalno na terenu, ljeti po temperaturama 30+, za koji se to ne traži.
white-light is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 15:22   #210
Bila sam na ljecnickom prije 10dana i pisalo je da sam sposobna i odonda cekam rijesenje da sam primljena..rijec je o drz sluzbi..jeli to i inace tako sporo ide?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
fashfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 20:31   #211
Quote:
fashfit kaže: Pogledaj post
Bila sam na ljecnickom prije 10dana i pisalo je da sam sposobna i odonda cekam rijesenje da sam primljena..rijec je o drz sluzbi..jeli to i inace tako sporo ide?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Ja sam čekala dva tjedna. I naravno da moraš pratiti stranicu ministarstva uprave, tamo će biti objavljeno.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 20:53   #212
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Ja sam čekala dva tjedna. I naravno da moraš pratiti stranicu ministarstva uprave, tamo će biti objavljeno.

Via Tapatalk
Tnx..sve tako dugo traje da me strah da se ne predomisle il nesto takvo..pusem na hladno

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
fashfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:44   #213
Neće se predomisliti, samo držim fige da se nitko ne žali jer bi ti to moglo produžiti datum početka rada za dodatnih 6 do 12 mjeseci.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2019., 16:09   #214
Zna li netko kako izgleda liječnički pregled za posao sa hranom, točnije, u Kanditu? Što obuhvaća?
Black_panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2019., 07:53   #215
Koliko košta ona posuda za urin?
Prije nego dođem tamo može mi se pišati ko ludo,a kad sam tamo jednostavno ne mogu.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2019., 11:33   #216
blackdragons, možda 2-3 kune, kupiš u ljekarni
btw. dobra ideja
Rabarbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2019., 10:46   #217
da li firma mora navesti nekakav razlog za upućivanje na pregled medicine rada ? radi se o općem zdravsvenom pregledu, a koji nije obvezan za ostale djelatnike istog radnog mjesta (osim pregleda vida). odn. kakve su tu zakonske obveze, da li može tek tako poslati i u slučaju da se ne odazove radnik može li to biti legitiman razlog za otkaz ?
poštedite me fora "kad firma plaća, treba to iskoristiti"
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2019., 13:40   #218
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
da li firma mora navesti nekakav razlog za upućivanje na pregled medicine rada ? radi se o općem zdravsvenom pregledu, a koji nije obvezan za ostale djelatnike istog radnog mjesta (osim pregleda vida). odn. kakve su tu zakonske obveze, da li može tek tako poslati i u slučaju da se ne odazove radnik može li to biti legitiman razlog za otkaz ?
poštedite me fora "kad firma plaća, treba to iskoristiti"
Na liječničke preglede se upućuje radnike koji su poslovima s posebnim uvjetima rada. One koje nisu poslodavac može poslati na utvrđivanje radne sposobnosti, ali treba imati neki razlog (ozljedu, bolest, dugotrajno bolovanje...). Sad, da li je nedolazak na liječnički pregled legitiman razlog za davanje otkaza, to ne znam. Mislim da nije, ali to su situacije koje mogu imati više ishoda, pogotovo ako dođu do suda.

Nadam se da sam pomogao, možda netko zna više na ovu temu reći.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2019., 10:52   #219
PA ako je zakonska obveza da radnik ima lijecnicki pregled, ne samo da poslodavac moze, nego MORA dati otkaz radniku koji ne ispunjava minmalne zakonske uvjete.
Backpacker is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2020., 18:37   #220
Za koliko su gotovi nalazi? Isti dan ili?
sale23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.