Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2009., 12:45   #21
Quote:
popaj i špinat kaže: Pogledaj post
Poštovanje!

Molim vas za pomoć.
Pronašao sam u potoku, sasvim slučajno, jer se izvrsno kamuflira, crvenouhu kornjaču veličine otprilike 20-30 cm. Znači prilično je velika.
Pretpostavljam da je bila nečiji ljubimac pa su ju želeći se je riješit ostavili u potoku.
Pošto ju ja nemogu zadržati iz financijskih razloga, a opet nebih želio da ugine
molim vas za savjet što da učinim. Možda ako znate nekoga ko bi ju želio udomiti ili neku udrugu koja bi se zbrinula za nju pa da mi napišete, bio bih vam zahvalan.

Iako joj sad nije loše tu u potoku gdje jest, bar se nadam, neznam što će biti kada dođe zima!

Ne vjerujem da su je ostavili. Ne kažem da nisu, ali ne mora biti da jesu. U jednom potoku blizu Jaruna (? valjda je tamo) su četiri kornjače. Često prolazim onuda i već se pet godina nisu maknule s mjesta, sad imaju i mlade. Normalno prežive zimu. Koliko se god činilo grubo ili bezosječajno, mjesto joj je tamo gdje se trenutno nalazi i ne bi ju se smjelo micati.
__________________
† När hon kysste grodan förvandlades den till en stilig prins. † ~
Plectrude is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 19:06   #22
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Pa već smo nalazili mrtve bebice Možda se maca koju držiš doma može naučiti da se ne dira, ali divlje mačke predatorice teško. One love sve što mogu pojesti.
moja baka ima u velikom vrtu kornjaču. u koji redovito ulaze i mačke. kornjači nikad ništa - problem je jedino ako je kornjača zbilja mala.
__________________
zmajchekica

rainbow baby
alleszusammen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 19:08   #23
Quote:
Plectrude kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da su je ostavili. Ne kažem da nisu, ali ne mora biti da jesu. U jednom potoku blizu Jaruna (? valjda je tamo) su četiri kornjače. Često prolazim onuda i već se pet godina nisu maknule s mjesta, sad imaju i mlade. Normalno prežive zimu. Koliko se god činilo grubo ili bezosječajno, mjesto joj je tamo gdje se trenutno nalazi i ne bi ju se smjelo micati.
da, trebalo bi ih micati jer ugrožavaju autohtone vrste. crvenouhim kornjačama (a i ostalima koje ljudi kupuju u pet shopu) nije mjesto u našim potocima i barama.
__________________
zmajchekica

rainbow baby
alleszusammen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 10:36   #24
imam kornjace znaci zutouhe (mislim da je to vrsta nisam siguran bas) e sad imaju akvarij cca 20 litara plasticni bas za kornije jel mi moze neko rec zakaj to cistim svaka dva dana i dali POSTOJI STA DA ODUZIM MALO TO CISCENJE!!!!
buza44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 10:32   #25
Quote:
buza44 kaže: Pogledaj post
imam kornjace znaci zutouhe (mislim da je to vrsta nisam siguran bas) e sad imaju akvarij cca 20 litara plasticni bas za kornije jel mi moze neko rec zakaj to cistim svaka dva dana i dali POSTOJI STA DA ODUZIM MALO TO CISCENJE!!!!
zato što se kornjače ne drže u malim plastičnim akvarijima bez obzira na to što ti one budale iz pet shopova kažu. tak da ih ne slušaj više
pretpostavljam da nemaš lampe i grijač? kornjače se bez toga razbolijevaju i umiru.

ne znam koliko dugo imaš kornjačice (koliko ih je uopće?). ako su još malene, moraš kupiti stakleni akvarij od 60ak l (dakle samo staklo, to ti je oko 180 kn - ni slučajno nemoj da ti uvale one akvarije koje prodaju za kornjače sa staklenim box filterima!!!!!), filter unutrašnji i lampe(spot lampa i UVB lampa). to je obavezna oprema i za prvih godinu dana je dosta, vodu ćeš onda mijenjati recimo 30% vode svakih tjedan dana. i ništa neće smrditi

nakon toga ćeš morati kupiti akvarij od 400 l i jako dobar vanjski filter, što je popriličan financijski izdatak (računaj oko 3000 kn).

kornjače (reptili općenito) u početku zahtijevaju dosta novčanih ulaganja, ali nakon što sve nabaviš trošiš otprilike 60 kn mjesečno za hranu i to je to.

ako misliš da nemaš uvjeta za njih, nemoj ih puštati ni slučajno u neka jezerca nego se javi pa ćemo probati naći udomitelje.

evo ti link na drugi topic ovdje, svašta sam napisala o držanju kornjača pa pročitaj 5. i 6. str. topica da se ne ponavljam.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=380362&page=5

ako imaš bilo kakvih pitanja, samo navali
__________________
zmajchekica

rainbow baby
alleszusammen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 22:15   #26
Evo... Pišem jer me zanima nekoliko stvari.

1. Gdje se mogu nabaviti crvi za prehranu žutouhih ili crvenouhih kornjača?
2. Namjeravam kupiti novi terarij. Je li bolje kupiti stakleni ili plastični? Koliko bi terarij trebao biti velik za kornjaču veličine 12 cm?

Hvala svima koji ste pročitali i koji ćete odgovoriti :
Ivy-Spark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 13:04   #27
Quote:
Ivy-Spark kaže: Pogledaj post
Evo... Pišem jer me zanima nekoliko stvari.

1. Gdje se mogu nabaviti crvi za prehranu žutouhih ili crvenouhih kornjača?
2. Namjeravam kupiti novi terarij. Je li bolje kupiti stakleni ili plastični? Koliko bi terarij trebao biti velik za kornjaču veličine 12 cm?

Hvala svima koji ste pročitali i koji ćete odgovoriti :
pozz!

za crve ne znam, probaj pitati u pet shopu.

ako imaš crvenouhu ili žutouhu, treba ti akvarij od 300-400 l. nije bitno da li je plastični ili stakleni, ali stakleni bolje izgleda, manje se oštećuje, neće se izgrebati i nema problema sa postavljanjem grijača.
iako je kornjača sada još relativno mala (ne znam koliko je stara i kojeg je spola), nema smisla sada kupovati akvarij od 150 l pa onda za godinu dana ovaj od 300 ili 400.
__________________
zmajchekica

rainbow baby
alleszusammen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 04:10   #28
imam femiliy čančara u dvoištu već godinama, slobodno šeću, dve mama i napaljeni tata te dvije generacije malih kornija. imam i gro mačaka u dvorištu, dve mame lovice i svaka svoje mačiće, i tako svake godine...nikad, ali ama baš nikad nije bilo konfliktnih situacija među ijednim kornije i ijednom macom. a žive svi skupa, na istom prostoru! i prvi mi je ovo glas o opasnosti maca z akornije.

(p.s.jednom mi je uletio nečji pas u dvorušte i našao mužjaka kornia, nosio ga mahnito po dvorištu, ovaj od straha pišo, zli pas mu očnjakom napravio rupuicu (srecom nije probilo) na oklopu.)

mace fakat nikad ništa, od kad znam za sebe i za mace i korniej a ima tomu preko četvrt stojeća.
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 00:49   #29
Da ne otvaram novu temu, napisat ću tu.. Molila bih vas za veliku pomoć! Jučer sam pronašla na terasi malu kornjačicu (veličine oko 15ak cm), nemam pojma otkud je dospijela, pretpostavljam da je možda pala s nečijeg kata.. I sad me zanima što napraviti, čime je hraniti, gdje je smjestiti? Bilo kakve informacije su dobrodošle..
 
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 19:06   #30
Iz tvog posta se ne vidi o kojoj je kornjači riječ. Možeš li staviti slike jer o vrsti ovisi način pomoći, ovako je teško išta pametno reći.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 16:18   #31
Evo jedna slika

http://yfrog.com/0205112010026j

Nadam se da se iz nje nešto vidi.. Inače donji dio oklopa je žućkast, ako to nešto pomaže.. I da, što smo kroz ovih par dana primjetili, kad smo je našli, s obzirom da pojma nismo imali što napraviti ni koga pitati za bilo kakav savjet, odlučili je staviti u "prirodno okruženje" pa je stavili u veliki kalj sa zemljom, i tamo smo joj ostavljali vodu i nešto hrane (salata, kupus, ..) al ništa od toga ne dira, samo se cijelo vrijeme zakopava u zemlju.. Koliko sam uspijela pročitati, očito je u hibernaciji, pa šta napraviti? Dirati je ili ne? I savjeti oko hrane, vode, smještaja i dalje se dobrodošli.
 
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 16:34   #32
Ako dobro vidim (slika je loša) ovo je čančara. Pustite ju na miru, da se zakopa. E sad, u kojem dijelu države se nalazite? Ako ste u području gdje je prirodno stanište čančara u proljeće ju vratite u prirodu. Jer su čančare kod nas, kao prvo zaštićene i ne smije ih se uzimati iz prirode a kao drugo ne mogu živjeti samo u terariju, moraju imati dvorište. Googlajte malo čančaru pa će te dobiti gomilu informacija. E sad, gdje ju držite, unutra ili vani. Idealna temp za hibernaciju je 0-4 stupnja tako da ne može biti unutra. Jako je bitno gdje se nalazite, pa kad mi odgovorite pišem vam dalje
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 23:36   #33
Ne, ovo definitivno nije čančara, u to budi 100% siguran.

Ova je neka vodena, e sad da li je barska ili neka žutouha/crvenouha to ne znam.

Pitaj na nekom forumu za kornjače, oni to znaju i prije će ti reći.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 13:35   #34
Quote:
dini5 kaže: Pogledaj post
Ne, ovo definitivno nije čančara, u to budi 100% siguran.

Ova je neka vodena, e sad da li je barska ili neka žutouha/crvenouha to ne znam.

Pitaj na nekom forumu za kornjače, oni to znaju i prije će ti reći.
I ja bi rekla da je žutouha ili crvenouha, ne vidi se dobro jer je uvukla glavu.
Vodene kornjače nikad ne hiberniraju na suhom i to što ju stavljate u zemlju je greška. Ne kužim kako se našla kod tebe ta kornjača al ako se ne kužiš što treba činiti daj ju nekom tko ima kornjače da ju može smjestiti na pravilan način jer će jadna uginuti.
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 14:23   #35
Ovo je sigurno barska kornjaca, nikakva cancara, znam jer imam cancare. Kontaktiraj nekoga s foruma o kornjacama da ti da upute za dalje.

http://www.kornjace.com/modules/newbb/index.php
magadan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 23:29   #36
Ok, hvala svima na odgovorima.. Neki dan smo otkrili da je barska/vodena (žutouha) kornjača i smjestili je u akvarij, tako da je sad, čini mi se, u fazi oporavljanja od par dana provedenih na suhom Nadam se da će biti ok! Ugl, još jednom tnx svima na pomoći!
 
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 11:24   #37
ljudi ja imam čančaru i posljednja tri dana je spavala zavukla se u travu i nije se micala mislili smo da je išla u zimski san ali danas je iznenada probudila i počela šetati.

hoče li ona opet u san ili joj treba nešto dati, kakve uvijete treba imati
official is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 12:29   #38
Quote:
official kaže: Pogledaj post
ljudi ja imam čančaru i posljednja tri dana je spavala zavukla se u travu i nije se micala mislili smo da je išla u zimski san ali danas je iznenada probudila i počela šetati.

hoče li ona opet u san ili joj treba nešto dati, kakve uvijete treba imati
Starost, gdje ju držite?
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 15:42   #39
kornjača ima samo 3 godine neznam kako je onda stara držim je u kući u otvorenoj kutiji ali nikad nije u kutiji samo kad spava i unutra ima sve (travu vodu hranu). Večinom vremena šeta po sobama
official is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 18:08   #40
Quote:
official kaže: Pogledaj post
kornjača ima samo 3 godine neznam kako je onda stara držim je u kući u otvorenoj kutiji ali nikad nije u kutiji samo kad spava i unutra ima sve (travu vodu hranu). Večinom vremena šeta po sobama
ajme ne opet
Gdje su joj lampe, uvb? Terarij? Držanje u vrtu preko toplog dijela godine, koji je pravilan način za držanje čančara?
I naravno, otkud ti životinja? Pretpostavljam uzeta iz prirode
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.