Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 18:27   #9441
Quote:
spooky kaže: Pogledaj post
Da li ima još nekih razlika??
nema, bolje troslojno, iako je za starogradnju dovoljno i dvoslojno.
vlaženje ima veze s (ne)kvalitetom okolne zidarije, špaleta i sl., kao i (ne)provjetravanjem prostorije itd., ne samom plastikom i dvoslojnim staklima.
DeeJay Dee is offline  
Old 19.01.2018., 15:42   #9442
Kojeg izvođača biste preporučili za ugradnju Rehau prozora (Zagreb)? Hvala unaprijed
Hana020 is offline  
Old 19.01.2018., 17:09   #9443
Odlučili smo se za ALU grilje, dobili smo dosad dvije ponude, približno sličnog iznosa, ali različitih okova, pa me zanima GIESSE ili FEAL?
Koji bi od ta dva okova bio kvalitetniji?
Lona is offline  
Old 19.01.2018., 17:24   #9444
Može li mi netko dati preporuku za firme koje rade pvc stolariju na području Zadra?
Xeroxmeister is offline  
Old 20.01.2018., 16:47   #9445
podštok

da li je podštok nosivi element? Jer malo je čudno da cijelu stolariju nose par bočnih šarafa.
joskoo is offline  
Old 20.01.2018., 17:27   #9446
Naravno da jeste

Sent from my x600 using Tapatalk
muamer80 is offline  
Old 20.01.2018., 18:11   #9447
podštok i ne izgleda praviše čvrsto, ali u svakom slučaju bolje nego da sve leži na pur pjeni kako većina ugrađuje

joskoo is offline  
Old 20.01.2018., 20:18   #9448
Kod mene djeluje pravo čvrsto

Sent from my x600 using Tapatalk
muamer80 is offline  
Old 22.01.2018., 17:20   #9449
Molim preporuku firme u Dubrovniku za pvc balkonska vrata i persijane.
dankas is offline  
Old 22.01.2018., 17:40   #9450
Nosivi u smislu da mora cijelom širinom ležati na zidu? Ne. kako bi se inae radili oni "izboceni" prozori, koji vire van iz zida i leže "na fasadi"? Oni leže samo na par metalnih ankera.
davorradman is offline  
Old 24.01.2018., 11:26   #9451
Prijateljica ima klizna balkonska vrata koja stvaraju probleme jer nekako ispadaju iz vodilice. Trenutno su zatvorena i ne diraju se. Bila su popravljana, ali nije dugo trajalo. Najradije bi ih se riješila i postavila obična vrata.

Dakle, jedna polovica je fiksna stijena, a druga polovica klizi. Zanima me je li izvedivo da ova fiksna polovica ostane, da se ostatak okvira i klizna vrata maknu, tj. izrežu, i na njihovo mjesto ugrade dvokrilna ili čak jednokrilna vrata s otvaranjem prema van.
Možda bi trebalo na kraju tog fiksnog dijela, tamo gdje se okvir reže sazidati nekakav stup od ytonga koji bi razdvajao stari od novog dijela tako da se nova vrata ugrađuju u taj stup (zid), a ne u stari pvc okvir.
anita is offline  
Old 24.01.2018., 23:31   #9452
Mislim da bi to estetski izgledalo jako loše, a financijski bi ispalo tu negdje kao i da cijela vrata zamjeni, dali kliznima ili na obično otvaranje.
Lona is offline  
Old 30.01.2018., 14:00   #9453
Došlo je vrijeme konačne odluke, mislila sam da idem na:

VEKA AG, Softline 70 AD, 5 komora, ugradbena širina 70 mm; MACO; IZO 4+16+4 LOW-e+Argon,
ali dobila sam dosta nižu ponudu za:
SALAMANDER SL 76; MACO; IZO LOW-E 24MM ARGON.
(Prozori će doći na staru kuću koja nema neku izolaciju, samo da se zamijene stari drveni prozori koji ne dihtaju kak spada).

Opravdava li Veka skoro 25 % veću cijenu u odnosu na Salamander?
__________________
"The fact that a believer is happier than a sceptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one. The happiness of credulity is a cheap and dangerous quality", George Bernard Shaw
ChocoCat is offline  
Old 30.01.2018., 17:00   #9454
ne, ja bih na salamander u tom srazu. no vidi (usporedi) i ostale uvjete poput dužine garancije, plaćanja i sl.
DeeJay Dee is offline  
Old 30.01.2018., 18:43   #9455
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
ne, ja bih na salamander u tom srazu. no vidi (usporedi) i ostale uvjete poput dužine garancije, plaćanja i sl.
Hvala ti puno .
__________________
"The fact that a believer is happier than a sceptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one. The happiness of credulity is a cheap and dangerous quality", George Bernard Shaw
ChocoCat is offline  
Old 30.01.2018., 20:36   #9456
PVC stolarija

Poštovani ,u poslu sam da nađem dobru PVC stolariju,dobila sam za sada dvije ponude od Lasera i ABC Prozori,,dali netko od vas ima kakva iskustva sa njima,,naravno tu mi još trebaju i zidarski radovi i ostalo.
delfin21 is offline  
Old 31.01.2018., 01:45   #9457
Odabir pouzdanog izvođača zamjene stolarije

Poštovani forumaši

trebao bi zamjeniti staru drvenu sa PVC stolarijom.
Radi se o starogradnji bez toplinske izolacije.

NAkon dva tjedna čitanja ovog foruma i ograničenog budžeta (vidi čuda)
odlučio sam se za >5 komora profil, dvije brtve, dvoslojno staklo
(Rehau EURO – DESIGN 70, Salamander Streamline 76, Kömmerling 76, Gealan S8000IQ...)

u biti proizvođač profila mi je skoro nebitan,
a po iskustvima forumaša vidim da je pouzdanost dobavljača najveći problem,
stoga molim za iskustva u radu sa sljedećim firmama od kojih sam dobio ponude;
Final Forma - Sesvete
Staklo dom - Zagreb
TRGOVINA HANŽEK - Zagreb
KL Interijeri - ZAGREB
Montplast - Dugo Selo
KMS - Soblinec

ili mi možete dati preporuku za neku drugu firmu koju bi bilo dobro kontaktirati.

Hvala unaprijed
mp3lab is offline  
Old 31.01.2018., 10:24   #9458
Pozdrav! Jedno kratko pitanje, pa bih molio konkretan odgovor (ako je moguće obrazložen podacima, ako ima onih koji se razumiju u zvučnu izolaciju, tablice zvučne propustljivosti i slično).

Koja kombinacija stakla je bolja za zvučnu izolaciju od ove dvije:

1) 4-12-4-12-4 ili
2) 4-12-8

Tražio sam podatke o tome i pronašao navodno da je za bolju izolaciju zvuka uvijek bolja varijanta sa dva stakla koja su različite debljine, od tri stakla iste debljine. Može li neko potvrditi?
sencci is offline  
Old 31.01.2018., 10:41   #9459
pa onda 'pukni' 4-12-6-12-4 i miran si! Da postoji to, postoji.
mranderson is offline  
Old 31.01.2018., 11:50   #9460
tak je, troslojno bolje, u kojoj god kombinaciji, a ak ideš ipak na dvoslojno onda 6-12-6 + npr. dodatno lamistal sloj na vanjskom staklu i tu onda nemaš brineš.
i da, sve to postoji i može se, samo je veliko pitanje tko će ti sve htjet s tim izać u susret, u prijevodu hoće li im se dat samo zbog tebe (ili vas rijetkih par) zajebavat ili ne, više je tu faktora u lancu...
DeeJay Dee is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.