Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2017., 19:19   #1521
Kod mene je u "ovaj tjedan novo" košarama i tim glupostima, nema ga ni u jednom katalogu.

Ne znam... Svrbi me da ga uzmem, ali opet s druge strane za malo više novaca vjerujem da mogu dobiti bolji nož negdje drugdje.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 11:49   #1522
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Ne znam... Svrbi me da ga uzmem, ali opet s druge strane za malo više novaca vjerujem da mogu dobiti bolji nož negdje drugdje.
ne za malo više nego za malo manje novaca od tih 250kn možeš dobiti doslovno najbolji nož na svijetu u toj kategoriji

http://solipapar.com/proizvod/kuh-noz-fibrox-20cm/
butkooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 22:38   #1523
Evo super noz brand name za nikakvu cijenu i made in Germany.
https://www.ebay.de/itm/Zwilling-Mes...AAAOSw3ZNZ4KBJ

inace su po 150 eura trazili za ovaj set.Valjda bozicno snizenje
Kod nas cijena ovog seta noza bi bila 1800 kn.
A i ovu klasu nemaju u prodaji kod nas.
Goran2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 14:52   #1524
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Kod mene je u "ovaj tjedan novo" košarama i tim glupostima, nema ga ni u jednom katalogu.

Ne znam... Svrbi me da ga uzmem, ali opet s druge strane za malo više novaca vjerujem da mogu dobiti bolji nož negdje drugdje.
evo upravo sam u kauflandu slobostina i taj noz im je na 50%, znaci 125kn, uzet cu jedan cisto za probu
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 15:25   #1525
Quote:
chavez ding kaže: Pogledaj post
evo upravo sam u kauflandu slobostina i taj noz im je na 50%, znaci 125kn, uzet cu jedan cisto za probu
Taj nož sigurno nećeš uzeti jer MK čitavo vrijeme piše o chef nožu s oštricom od 15cm od 230 kuna, a kojeg sam ja zadnjeg uzeo u Sloboštini za 115kn. To što ti gledaš je santoku nož 18cm.
Kiselozeljev is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 15:28   #1526
Bome, ako ga ulovim na 50% popusta idući tjedan, moj je... Za ove novce stvarno mislim da se ne isplati, ali za pola... O da.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 15:38   #1527
To nije taj nož, ni približno. Kao što sam naveo, Kaufland je kod nas imao u ponudi samo dva noža, santoku 18 cm i chef 15 cm. Ovo s tvoje slike je chef nož od 20 cm i s više slojeva. Kod nas bi tom nožu stavili cijenu debelo preko 300 kuna. Što dokazuje da su u švabiji takve stvari i u startu puno jeftinije
Kiselozeljev is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 18:01   #1528
Quote:
Kiselozeljev kaže: Pogledaj post
Taj nož sigurno nećeš uzeti jer MK čitavo vrijeme piše o chef nožu s oštricom od 15cm od 230 kuna, a kojeg sam ja zadnjeg uzeo u Sloboštini za 115kn. To što ti gledaš je santoku nož 18cm.
je, istina.. zaboravio sam da je ovdje pricalo o chef, a ne o santoku nozu

Quote:
Kiselozeljev kaže: Pogledaj post
To nije taj nož, ni približno. Kao što sam naveo, Kaufland je kod nas imao u ponudi samo dva noža, santoku 18 cm i chef 15 cm. Ovo s tvoje slike je chef nož od 20 cm i s više slojeva. Kod nas bi tom nožu stavili cijenu debelo preko 300 kuna. Što dokazuje da su u švabiji takve stvari i u startu puno jeftinije
naravno da nije isti, ovo je iz aldija, a ovi su iz kauflanda.. stavio sam te linkove cisto ko referencu da se vidi o kojem je materijalu rijec, a tu su isti. VG10 u 65 slojeva (32+32 po strani)
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 14:21   #1529
Ja sam se kompletirao što je meni i više nego dovoljno za neke moje kućne potrebe.



Dva Japanca(drugi ozbiljan damaskus nož od VG10celika) , tri Zwilinga i dva Wenger Swibo
Canne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 14:29   #1530
Quote:
Canne kaže: Pogledaj post
Ja sam se kompletirao što je meni i više nego dovoljno za neke moje kućne potrebe.
Dva Japanca(drugi ozbiljan damaskus nož od VG10celika) , tri Zwilinga i dva Wenger Swibo
Fino, tako nešto slično i ja imam!!
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 17:30   #1531
Tko nije probao, i troši puno povrća, od sveg srca preporučam da proba kineski chef knife. Fenomenalna stvar, jako praktična. Bio sam skeptičan, ali kada je ikakva veća količina povrća u igri, uvijek posežem za njim.

Javsam za probu uzeo u ikea-i za 30kn. Čak je vrlo dobar. Pa kad dotraje zwillinga.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 18:20   #1532
Quote:
Canne kaže: Pogledaj post

Dva Japanca(drugi ozbiljan damaskus nož od VG10celika)
Koliko te ovaj drugi došao i gdje ?
D@ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:57   #1533
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Tko nije probao, i troši puno povrća, od sveg srca preporučam da proba kineski chef knife. Fenomenalna stvar, jako praktična. Bio sam skeptičan, ali kada je ikakva veća količina povrća u igri, uvijek posežem za njim.

Javsam za probu uzeo u ikea-i za 30kn. Čak je vrlo dobar. Pa kad dotraje zwillinga.
Kako to izgleda?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 23:23   #1534
Quote:
D@ny kaže: Pogledaj post
Koliko te ovaj drugi došao i gdje ?
Oko 65€ na ebay kod Japanaca e sada ima par stvari tipa 10radnih dana sto je nekih dvije nedelje dok ga ne posalju i jos 35 dana dok nije stigao u Crnu Goru a u CG nema nikakvih dazbina(carina/PDV)do 75€..
To je to 65€ i nekih 50 dana cekanja..
On ide stalno na nekoj licitaciji ali obicno se kupi par eura vise od pocetne cijene na licitaciji
Ali mnogo ozbiljan noz ovako na prvu loptu sto se kaze, vidjecemo kako ce se ponasati za par mjeseci..

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?m...2F202180284303
Canne is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 15:47   #1535
Koliko često oštrite noževe? Nosite ih bravaru, mesaru, susjedu... ili ih oštrite kod kuće? Ako da, koristite li brus, kamen (whetstone) ili nešto treće?
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 15:54   #1536
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Koliko često oštrite noževe? Nosite ih bravaru, mesaru, susjedu... ili ih oštrite kod kuće? Ako da, koristite li brus, kamen (whetstone) ili nešto treće?
Koristim kamen za kovani nož od Karla Bana a "obične" noževe dooštravam na štrajheru i ponekad odnesem jednom starom majstoru na oštrenje.
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 19:08   #1537
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Kako to izgleda?
Kao satara. Ali naravno lakši i tanji i sa blago zaobljenom oštricom za sjeckanje.

Samo guglaj kineski kuharski nož.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 09:48   #1538
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Koristim kamen za kovani nož od Karla Bana a "obične" noževe dooštravam na štrajheru i ponekad odnesem jednom starom majstoru na oštrenje.
Kad smo kod Bana...jel jesu ti nožovi čemu? Kupio bih možda chef a sviđa mi se i ona satarica.....Kakve su mu cijene i jel bolje od kovanih kaj se za iste pare mogu naručiti on-line....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 12:09   #1539
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Kad smo kod Bana...jel jesu ti nožovi čemu? Kupio bih možda chef a sviđa mi se i ona satarica.....Kakve su mu cijene i jel bolje od kovanih kaj se za iste pare mogu naručiti on-line....
Noževi su vrhunski, za cijene ga pitaj, javi mu se. I ako bude problema, uvijek mu se možeš javiti...
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 12:31   #1540
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Noževi su vrhunski, za cijene ga pitaj, javi mu se. I ako bude problema, uvijek mu se možeš javiti...
Kolka je cijena približno.....nigdje podataka.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.