Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2005., 15:51   #61
guzu najbolje podize seks
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 15:51   #62
Quote:
Anastasia kaže:
Napalila si me s ovom rečenicom!


daj pazi kako se izražavaš!
To je bit u svemu...bitak...fakta...fakat
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 15:53   #63
Quote:
samo_svoja kaže:
Nego..ovo je off topic ali me zanima nešto..

Da li ste čule da preporučuju za kičmu sjedenje, ako mnogo sjedite, na onoj velikoj lopti za pilates?
Jel to koja probala doma, dok sjedi za kompom?

5. elementu sorry kaj sam off topic al zanima me baš...pa kada smo već tu...


imam doma pilates loptu, ali ta koja je za moju visinu nije dovoljno visoka, pa sam si jako niska u odnosu na stol.
osim toga, sasvim dovoljno vježbam, ne trebam i tu pallu.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 15:59   #64
Quote:
samo_svoja kaže:
Nego..ovo je off topic ali me zanima nešto..

Da li ste čule da preporučuju za kičmu sjedenje, ako mnogo sjedite, na onoj velikoj lopti za pilates?
Jel to koja probala doma, dok sjedi za kompom?

5. elementu sorry kaj sam off topic al zanima me baš...pa kada smo već tu...
Nisam probala ali zvuči kao nešto što bi trebalo probati...
Moje je iskustvo da ništa, ali ništa ne pomaže protiv bolnih leđa kao jačanje paravertebralne duboke muskulature--mali mišići koji povezuju kralješnicu--a to je ono što pilates radi ili nastoji raditi (ja sam ih vježbala u teretani jer tad pilates nije još bio fancy). Kad njih ojačaš i kad oni preuzmu veliki dio tereta koji inače nosi kralješnica--više bolnih leđa nema.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 16:00   #65
Mda...moram si leđa zjačat
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 16:06   #66
Quote:
puffko kaže:
paravertebralne
plivanje
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 16:07   #67
Quote:
puffko kaže:
ništa ne pomaže protiv bolnih leđa kao jačanje paravertebralne duboke muskulature--mali mišići koji povezuju kralješnicu
A jel nam mozes rec koju recenicu o vjezbama za te paravertebralne misice, osim plivanja?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 16:09   #68
Quote:
Natch kaže:
guzu najbolje podize seks
E nije nego - muške ruke prilikom sexa.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 16:10   #69
Quote:
puffko kaže:
Nisam probala ali zvuči kao nešto što bi trebalo probati...
Moje je iskustvo da ništa, ali ništa ne pomaže protiv bolnih leđa kao jačanje paravertebralne duboke muskulature--mali mišići koji povezuju kralješnicu--a to je ono što pilates radi ili nastoji raditi (ja sam ih vježbala u teretani jer tad pilates nije još bio fancy). Kad njih ojačaš i kad oni preuzmu veliki dio tereta koji inače nosi kralješnica--više bolnih leđa nema.



ja sam svoje leđne mišiće svojevremeno lijepo ojačala vježbanjem hasana, dakle joge.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 16:24   #70
Quote:
kemik kaže:
A jel nam mozes rec koju recenicu o vjezbama za te paravertebralne misice, osim plivanja?
To nije nažalost baš tako "lako" kao gluteusi koji su veliki i površinski smješteni mišići.

Ovi su mišići mali i duboko smješteni i puno vježbi za leđa ih može prije istegnuti ili oštetiti nego ojačati.
No ipak, ako radiš u običnoj teretani standardne vježbe za leđa, ojačat ćeš i njih.

Npr--ne znam kako se ta sprava zove: imaš šipku koja se uhvati objema rukama i povlači prema dolje, mišići koji najviše rade su trapezijus (gornji dio leđa), ali i ostali mišići uz kralješnicu, osobito u vratnom i prsnom dijelu; doma možeš raditi isto s nekakvim utezima, ali je to malo nesigurnije i postoji opasnost ozljede--sigurno može pomoći.

No jako je važno biti potpuno skoncentriran na dio tijela kojim izvodiš vježbu, nastojati vježbu raditi iz leđa a ne iz npr ruku/bicepsa, ne raditi nagle pokrete, i nikako ne savijati kralješnicu unazad.

I, naravno, pilates, koji je odličan za to.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 16:25   #71
meni je najdraza vjezba kad lezim na ledjima i rasirenih nogu savijenih u koljenima podizem guzu...sa ili bez partnera
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 16:27   #72
Quote:
Natch kaže:
meni je najdraza vjezba kad lezim na ledjima i rasirenih nogu savijenih u koljenima podizem guzu...sa ili bez partnera
meni je vala draze kad nisam sama
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 16:29   #73
Quote:
violent_femmes9 kaže:
meni je vala draze kad nisam sama
Dakako, čim je veči poticaj i serije dulje traju
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 16:32   #74
Quote:
Anastasia kaže:


ja sam svoje leđne mišiće svojevremeno lijepo ojačala vježbanjem hasana, dakle joge.

Ma zapravo nebitno što, važna je koncentracija i polagani pokret.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 16:32   #75
Quote:
puffko kaže:

Ma zapravo nebitno što, važna je koncentracija i polagani pokret.
evo je velika istina...
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 16:37   #76
Quote:
kemik kaže:
A jel nam mozes rec koju recenicu o vjezbama za te paravertebralne misice, osim plivanja?
Pilates vjezbe na podu, fino ucvrscuju guzu, i isticu straznju lozu...
Imam neki DVD "PIlates for dummies", traje 30 min. i odlican je, radim te vjezbe negdje od februara, i jako sam zadovoljna rezultatima
cutecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 17:02   #77
Quote:
LeeLooo kaže:
i da, .. zaboravih.. sportom se bavim svaki dan dva, al bed je kaj puuuuuno sjedim....... jel to fakat loše utječe na formu dupeta ili je skoro sve u genima..., naravno ako nemam špeka previše...


jer ono ak treba stajat ću
Investiraj u dobre tenisice za trcanje i trci svaki dan.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 17:02   #78
Quote:
puffko kaže:
Ovi su mišići mali i duboko smješteni i puno vježbi za leđa ih može prije istegnuti ili oštetiti nego ojačati.
No ipak, ako radiš u običnoj teretani standardne vježbe za leđa, ojačat ćeš i njih.

Npr--ne znam kako se ta sprava zove: imaš šipku koja se uhvati objema rukama i povlači prema dolje, mišići koji najviše rade su trapezijus (gornji dio leđa), ali i ostali mišići uz kralješnicu, osobito u vratnom i prsnom dijelu; doma možeš raditi isto s nekakvim utezima, ali je to malo nesigurnije i postoji opasnost ozljede--sigurno može pomoći.

No jako je važno biti potpuno skoncentriran na dio tijela kojim izvodiš vježbu, nastojati vježbu raditi iz leđa a ne iz npr ruku/bicepsa, ne raditi nagle pokrete, i nikako ne savijati kralješnicu unazad.

I, naravno, pilates, koji je odličan za to.

lat mašina
šipkom ispred ili iza glave

dobra je u teretani i hiperesktenzija - savijanje prema dolje preko klupice. Ali jako bitan, kod svih vježbi, položaj leđa.

Na lat mašina je jako važno, kada spuštaš šipku prema dolje ispred glave, da leđa budu u položaje banane, dakle lagano u luku.
Kada vučeš šipku prema dolje iza glave, jako je bitno da leđa budu što ravnija moguće.

Koncentracija na mišiće je jako, jako važna.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 17:09   #79
Quote:
Anastasia kaže:
lat mašina
šipkom ispred ili iza glave

dobra je u teretani i hiperesktenzija - savijanje prema dolje preko klupice. Ali jako bitan, kod svih vježbi, položaj leđa.

Na lat mašina je jako važno, kada spuštaš šipku prema dolje ispred glave, da leđa budu u položaje banane, dakle lagano u luku.
Kada vučeš šipku prema dolje iza glave, jako je bitno da leđa budu što ravnija moguće.

Koncentracija na mišiće je jako, jako važna.
hvala ja te nazive ne znam, ali znam nešto anatomije, pa kombiniram sprave onako po ukusu, mix & match.

Da, dobro si opisala prednji položaj samo što će se njime više jačati prednji dio ramenog mišića--stražnji položaj je, po mom mišljenju (osjećaju ), bolji za leđnu muskulaturu.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 17:11   #80
Quote:
puffko kaže:

Da, dobro si opisala prednji položaj samo što će se njime više jačati prednji dio ramenog mišića--stražnji položaj je, po mom mišljenju (osjećaju ), bolji za leđnu muskulaturu.
Istog sam misljenja. Inace jako dobra sprava.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.