Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2009., 20:05   #1
Pad cijena vozila

S obzirom na krizu koja je tu/dolazi, mislite li da ce pasti cijene novih i rabljenih automobila na nasem trzistu?
__________________
Loading...
Manuel Rui Costa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 20:17   #2
Ne, jer su naši ljudi jako čudna sorta, i rađe će propast i držat auta na lageru nego ih dat za -20k kuna.
__________________
Nije Cika Strile.
RedHat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 20:21   #3
Teško pitanje... osobno mislim da neće, bar ne drastično kako mnogi očekuju. Mislim da je veći problem u ponašanju "naših" banaka jer vani od kad je počela ova nazovi kriza daju puno povoljnije uvjete. Što se krize tiče, ja je ne vidim. Vidim da svi pizde o njoj, ali je ja ne vidim. Vidim samo da pada cijena goriva, ali da ostali pljačkaši uredno drže visoke cijene svoje robe i komunalija.
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 20:25   #4
Quote:
Manuel Rui Costa kaže: Pogledaj post
S obzirom na krizu koja je tu/dolazi, mislite li da ce pasti cijene novih i rabljenih automobila na nasem trzistu?

Što bude manja potražnja veća je vjerojatnost da će cijene pasti, ali teško je bilo što prognozirati. Može se samo nagađati. Ovdje ćeš vjerojatno dobit većinu odgovora poput drugog posta.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 21:18   #5
Quote:
RedHat kaže: Pogledaj post
Ne, jer su naši ljudi jako čudna sorta, i rađe će propast i držat auta na lageru nego ih dat za -20k kuna.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 21:27   #6
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Teško pitanje... osobno mislim da neće, bar ne drastično kako mnogi očekuju. Mislim da je veći problem u ponašanju "naših" banaka jer vani od kad je počela ova nazovi kriza daju puno povoljnije uvjete. Što se krize tiče, ja je ne vidim. Vidim da svi pizde o njoj, ali je ja ne vidim. Vidim samo da pada cijena goriva, ali da ostali pljačkaši uredno drže visoke cijene svoje robe i komunalija.
mislim da to ovisi o stanju vani (pogotovo mislim na njemačku); ako cijene novih padnu za osjetan broj postotaka, isto bi se trebalo dogoditi sa rabljenima. ne bi bilo čudno da se automobili masovno krenu kupovati u bliže nam europske zemlje, ako domaći rajzeri namjeravaju ne spuštati cijene. no, sve ovisi o ponašanju europskih tržišta u sljedećim mjesecima.
__________________
now u c me, now u'r dead
newwbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 21:33   #7
RedHat je dobro rekao Ja pitam cisto jer je u planu kupovina automobila, pa me zanimalo da li bi se isplatilo malo odgoditi kupnju ako se dogodi da cijene padnu.

No, ko sto ste rekli, tesko je bilo sto prognozirati.
__________________
Loading...
Manuel Rui Costa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 22:22   #8
Quote:
Manuel Rui Costa kaže: Pogledaj post
Ja pitam cisto jer je u planu kupovina automobila, pa me zanimalo da li bi se isplatilo malo odgoditi kupnju ako se dogodi da cijene padnu.


Ako ti nije hitno pričekaj. Sa čekanjem vrlo vjerojatno nećeš izgubit, a moguće je da ćeš profitirat.

Ali teško je bilo što prognozirat ().
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 22:28   #9
neka sačekaju da prodam svoj rabljeni, pa onda neka dijele nove...
concept is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 23:14   #10
Smile

a čuj,gledajte nas pogađa kriza,svi se žale,a trgovački centri dupkom puni,kriza se jedino može vidjet po smanjenju cijene goriva i po otpuštanju radnika,a što se tiče pada vozila u belgiji su već uveli akciju da ako kupiš auto skuplji od 15000 eura dobiš još jedan gratis u iznosu ne znam koliko!
creator8690 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 01:17   #11
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Što se krize tiče, ja je ne vidim. Vidim da svi pizde o njoj, ali je ja ne vidim.
Znaš onu bajku 'Carevo novo ruho'? E pa tak je i ovo.
Verona_V is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 15:23   #12
Quote:
Manuel Rui Costa kaže: Pogledaj post
RedHat je dobro rekao Ja pitam cisto jer je u planu kupovina automobila, pa me zanimalo da li bi se isplatilo malo odgoditi kupnju ako se dogodi da cijene padnu.

No, ko sto ste rekli, tesko je bilo sto prognozirati.
cijene su već pale , mada ne onoliko koliko reklamiraju ! npr.Focus za 89900kn ali bez metalik boje i s 3vrata , dakle realno košta 97900kn ,tj. 1000kn manje nego prije "krize" slično i C4 , čak je i VW objavio sniženje : Golf za 105kkn ...ali nisam istraživao podrobnije o čemu se radi , Sx4 diesel varijanta sad je 1000e niža cijena , i30 za 101kkn dakle to ti je to , po najavama "kriza" će trajati do polovice 2009.g. pa probaj dotle realizirati
geostanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 15:30   #13
Quote:
geostanko kaže: Pogledaj post
cijene su već pale , mada ne onoliko koliko reklamiraju ! npr.Focus za 89900kn ali bez metalik boje i s 3vrata , dakle realno košta 97900kn ,tj. 1000kn manje nego prije "krize" slično i C4 , čak je i VW objavio sniženje : Golf za 105kkn ...ali nisam istraživao podrobnije o čemu se radi , Sx4 diesel varijanta sad je 1000e niža cijena , i30 za 101kkn dakle to ti je to , po najavama "kriza" će trajati do polovice 2009.g. pa probaj dotle realizirati
Evo i u Mazdi 'pristojno' snizenje..
http://www.mazda.hr/SaznajteoMazdi/N...a-u-Mazdi.aspx
Manu#20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 15:42   #14
Quote:
Verona_V kaže: Pogledaj post
Znaš onu bajku 'Carevo novo ruho'? E pa tak je i ovo.
Meni se čini da oni tu "krizu" koriste samo da bi malo zauzdali radnike i imali izgovor za otpuštanja kao i sada sa nestašicom plina.Nema ga par dana i već se najavljuju otpuštanja,ne radi se tek jednu nedjelju i eto opet otpuštanja i onda se fino opet zaposli nove ljude na određeno a ovi koji su ostali i ne pomišljaju pitati za povećanje plaće...

Što se tiče velikog pada cijena mislim da,kak bi Bandić rekao, "taj film ne budemo gledali"!
gecmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 16:09   #15
Kod nas je sve obrnuto proporcionalno,što lošiji standard imaš veće kamate i više cijene roba i usluga,pa tako u švabiji ili austriji koje imaju tri do četiri puta veći standard nađeš auto i bez kamata(pogotovo u bankama koje su u vlasništvu MB,BMW,WV) dok se kod nas kreću blizu 10% a u srbiji koja od nas duplo siromašnija su kamate još i veće.
schtakor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 16:37   #16
ako bude osjetnijeg pada , to ce biti zbog banaka i bitno otezanih uvjeta dobivanja kredita
ipak jako malo ljudi ode u auto kucu s koferom punim love
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 17:37   #17
Mislim da za neko ozbiljnije sniženje nema teorije, rađe bi propali nego snizili cijenu.
__________________
I feel the need, the need for speed.
Vale_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 18:21   #18
trenutna akcija Ford Focus X za cca 90 tkn, a Peugeot 308 za cca 100 tkn, oba 3 vrata....
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 22:28   #19
Prvo će pasti promet, čujem da saloni polako zjape prazni. Ne znam kak je s prometom rabljenih. Za pad cijene vjerojatno će trebati neko vrijeme dok se ne vide razmjeri krize. Slično je i sa stanovima, cijene u prosjeku slabo padaju, ali se može ubosti dobar stan po pristojnoj cijeni jer je tržište nelikvidno.
logan6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 22:36   #20
Meni se čini da svi ti šverceri automobila iz inozemstva neće spuštat cijene sve dok se kriza ne ukorijeni poprilično dobro, zbog sve nepovoljnijih kredita uzrokovanih krizom.
S druge strane kad gledaš, svaki dobar autom će uvijek bit skup bez obzira radi li se o novom ili rabljenom, to je jednostavno tak, to pravilo vrijedi u svemu u životu.
Situacije u kojim možeš jeftino proći kupivši dobar proizvod (bez obzira o čemu se radi) su u principu da se nekom žuri prodat(hitno mu trebaju novci) ili je neka akcija u pitanju zbog drastičnog opadanja cijena.
auto101 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.