Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2008., 19:28   #81
Quote:
nesho kaže: Pogledaj post
Država je u k..cu baš zbog ljudi koji završe faks, misle da im to odmah nešto garantira, a kad je jedino što uspiju naći posao za 2500kn, onda im je lakše kukati i muljati s bolovanjima nego se trgnut i naći nešto bolje. 2500 sam zarađivao lijepeći deklaracije kad mi je trebala lova jer sam upisao parcijalu. Ako ti smatraš da ti je to plafon, zašto bi te poslodavac platio više?
o čemu ti molim te lijepo pričaš živimo li mi u istoj državi? u državi u kojoj nakon faxa posao se može dobiti samo preko veze?u državi u kojoj prvo moraš raditi poslove van struke i moliti boga da kroz neko realno vrijeme nades posao u struci..ja da radi ovakvog posla i ovakve place ne iskoristim ljeto za koje zivim..meni je ovaj posao samo da ne sjedim doma i ovo je daleko od onoga što si želim u životu, ali za početak je i to ok..radim, šutim,trpim i čekam svoju priliku koja će kad tada uletiti..dovoljno glumim budalu što mu se ubijam od posla za ovakvu placu..sta bi trebala biti totalna budala i moralizirati kako nije u redu da uzmem bolovanje iako nitko nece zbog toga patiti? i nisam od onih što kukaju i ne teže boljem.. daleko od toga.. samo momentalnog toga boljeg nema i trebam čekati..
masa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 19:08   #82
Posao sam dobio u struci prije diplome, zarađujem dobro, i tražen sam na tržištu rada. Znači može se. Isto tako sam upravo u uredu jer sutra neke stvari moraju biti gotove. I ne kukam zbog toga. I da, smatram da je lažiranje bolovanja nepošteno prvenstveno prema ljudima s kojima radim, jer će morati odraditi i moj dio posla dok se ja negdje sunčam. Počeo sam raditi u 3. mjesecu, i nije mi palo na pamet tako nadoknaditi to što prve godine nisam mogao na godišnji na ljeto.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 20:19   #83
kad si zadovoljan poslom i plaćom takvo što ti ni ne pada na pamet.. meni tako nešto nije dolazilo u obzir na prošlom poslu, ali sada.. ako oni nisu pravedni prema meni zašto bi ja bila prema njima
masa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 21:34   #84
Quote:
masa kaže: Pogledaj post
kad si zadovoljan poslom i plaćom takvo što ti ni ne pada na pamet.. meni tako nešto nije dolazilo u obzir na prošlom poslu, ali sada.. ako oni nisu pravedni prema meni zašto bi ja bila prema njima
Ako nisi zadovoljna, potrazi drugi posao, jer ovako nesto nije nikakvo rjesenje. Ti ces i dalje biti nezadovoljna, a bome i poslodavac.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 15:04   #85
Onog trenutka kad će svaki radnik u praksi stvarno moći otići na svojih barem 18 zajamčenih dana godišnje, bit ću žestoko protiv ovih koji lažno boluju.
A dotada nisam, jer sam nažalost svjedok mnogih slučajeva gdje se poslodavci ponašaju robovlasnički i ljudima ni to ne dopuštaju, jer znaju da im je posao dragocjen.

Naravno, ima i onih koji zabušavaju, lažu i rade to iz obijesti na štetu kolega, ali sam osobno vidio puno više ovih prvih slučajeva.

Ne znam zašto na ovom forumu ima toliko zagovaratelja najlošijeg oblika kapitalizma (tipa USA): "Ubij se od posla! Ostavi dušu za firmu! Napredovati i opstati možeš jedino ako i radiš u svoje slobodno vrijeme!" Zašto se cijela država ne bi ugledala na primjerice nordijske zemlje (sa preko 40 dana minimalnog godišnjeg), gdje se uostalom i puno ljepše živi nego u USA.
Ebach Veley is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 18:58   #86
evo sad su mi dvojica kolega na bolovanju završila, obojicu je** tlak, a jedan 33 drugi 38 godina, jednostavno ovo radno mjesto je ubojstvo živo, još se jedan od njih javio da bi došao ovaj tjedan (tjedan dana je na bolovanju) i sve to , čak se morao svađat s doktorima al ne daju mu a još kad je čuo da je od danas i drugi na bolovanju... Uglavnom sad imam šou. Tjeram dva stroja odjednom od kojih mi se jedan stalno kvari a drugi povremeno sere tako da sam danas istrčao maraton jer baš nisu jedan uz drugog Mehaničari ništa o tim mašinama ne znaju jer nikog nije briga, rijetko tko se za to zanima tako da mi je pomoć jedan ferovac i najžalosnije i o elektronici i o mehanici zna više nego oni koji su plaćeni za to. Ne mogu ni pišat ić, valjda ću morat počet kupovat pampersice za odrasle A ak odem ja ili kolega ovi mogu prekinut proizvodnju i to doslovno, pa nek još samo netko kaže da im ne trebamo, kako li se samo usuđuju, koji je to bezobrazluk to je nevjerovatno. Ionako imaju premalo ljudi i umjesto da budu sretni da nismo govna i ne idemo namjerno na bolovanja oni tako...
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 19:09   #87
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Ako nisi zadovoljna, potrazi drugi posao, jer ovako nesto nije nikakvo rjesenje. Ti ces i dalje biti nezadovoljna, a bome i poslodavac.

trazim,trazim.. moj poslodvac je itekako zadovoljan mojim radom čim mi je dao 10 dana godišnjeg BTW htjela sam uzeti 4 dana bolovanja.. nitko ne bi propao zbog toga..
masa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 23:10   #88
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Ako nisi zadovoljna, potrazi drugi posao, jer ovako nesto nije nikakvo rjesenje. Ti ces i dalje biti nezadovoljna, a bome i poslodavac.
bas si faca...kazes potrazi drugi posao kao da si joj rekao da ode kupit sladoled. nije to bas tako jednostavno. trazila sam ga pola godine, dobila sam 2 poziva za razgovor, oba van struke i ispod struke. na kraju sam zavrsila u znj struci radeci nesto sto ne zelim jer nemam izbor. svaka cast iznimkama koje stuce malo vise srece (sto naravno ne iskljucuje njihovu sposobnost ) il veza il stogod pa sole drugima pamet o tome da se moze. naravno da se moze, ali kako, s kojim faktorom srece, veze itd? zalosno je da je takvih malo, ja bih bila najsretnija da ih je prepun forum, ali... najlakse je rec nadji drugi posao, daleko i najpametnije...to sebi govorim svaki dan... a ni natjecaja za moju sugavu novinarsku struku i sto sad? sisaj poslodavce i sve i gledat svoj posao i cuvat svoje zivce - bar je prednost sto mogu radit po toj filozofiji obzirom da mi puca djon za ovaj posao koji mi nista ne znaci i samo me psihicki mori. nek mi se vrati jednog dana, bar cu bit zadovoljna s onim sto radim i znat cu da sam tamo gdje mi je mjesto, a ne veza. meni dosta
stellaa0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 18:16   #89
samo picite na bolovanje

prije tri godine sam imo istu stvar sa zenom samo je bilo puno bezobraznije uzela je 30 dana bolovanja.nakon sto je tri godine odradila ljeto bez godisnjeg to ljeto sam joj reko da nema sanse da nejdem na more zbog nje.imam kucu na moru imam di otic a nisam bio tri godine jer zena nema godisnji.to ljeto su joj obecali godisnji koferi su bli spremni da bi joj dva dana prije pocetka rekli da nemre ic.ona kakva je bi jos i pristala al ja sam poludio.reko pa nisi ti direktor da nemogu bes tebe radis na kiosku za 2000 kuna i nemres dobit godinama godisnji.odi na bolovanje.veli frka me.reko ja idem sam.veli ona kaj bi iso bez mene.reko samo me gledaj,vidla ona da je uzo vrag salu veli idem ja kod doktora.dok je ona bila na putu nazovem ja doktora i iskreno velim cijelu situaciju.dodje ona njemu pocne nekaj mucat veli on njoj gospodjo imate upalu jajnika mjesec dana bolovanja.ona nemre vjerovat.spemili se zapicili na more ovi su ju tlacili prvih tjedan dana na mobitel prijetili se i slicno.kad se vratila radila je mjesec dana i onda su ju poslali na godisnji tri tjedna .sa bezobraznima moras igrat bezobrazno.u mojoj firmi su prije dva tjedna pustili probni balon da ove godine nema godisnjeg.mi fino poslje posla otisli u birtiju slozili sami popis za godisnji.dogovorili se sami da nema nesloge kad izadjemo pred direktora.sutra ujutro predali popis i rekli mi idemo tim redom na godisnji a reci da nemoze.nis nije reko samo je spremio papir.ima u popisu caka prvi ide na godisnji radnik koj je najduze tamo da probije led koj nema sanse dobit otkaz jer je prakticki nezamjenjiv.poslje njega idu ovi friski a onda vec starija garda.ljudi dragi ako se ne izborite za sebe nitko nece.evo vam jos jedan primjer.u mojo firmi su place oko 3700 kn.prije dva tjedna dodjem ja direktoru reko gle ja ti vise necu radit za tu lovu.ovaj gleda reko daj 5000 ili idem kod konkunencije.tam je placa 5500 a 500 kn manje trazim jer mi je tu blize na posao.samo se brzo odluci jer su ovi vec malo dosadni.odlucio je za tri sata jos sam u firmi
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 19:01   #90
ajde konacno pametni odgovoriblago onima koji imaju dobar posao pa nema potrebe petljati sa godisnjim..
masa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 22:21   #91
Quote:
stellaa0407 kaže: Pogledaj post
bas si faca...kazes potrazi drugi posao kao da si joj rekao da ode kupit sladoled. nije to bas tako jednostavno. trazila sam ga pola godine, dobila sam 2 poziva za razgovor, oba van struke i ispod struke. na kraju sam zavrsila u znj struci radeci nesto sto ne zelim jer nemam izbor. svaka cast iznimkama koje stuce malo vise srece (sto naravno ne iskljucuje njihovu sposobnost ) il veza il stogod pa sole drugima pamet o tome da se moze. naravno da se moze, ali kako, s kojim faktorom srece, veze itd? zalosno je da je takvih malo, ja bih bila najsretnija da ih je prepun forum, ali... najlakse je rec nadji drugi posao, daleko i najpametnije...to sebi govorim svaki dan... a ni natjecaja za moju sugavu novinarsku struku i sto sad? sisaj poslodavce i sve i gledat svoj posao i cuvat svoje zivce - bar je prednost sto mogu radit po toj filozofiji obzirom da mi puca djon za ovaj posao koji mi nista ne znaci i samo me psihicki mori. nek mi se vrati jednog dana, bar cu bit zadovoljna s onim sto radim i znat cu da sam tamo gdje mi je mjesto, a ne veza. meni dosta
A da malo poradis na sebi? Ili bi poslodavci mozda trebali plesati oko tebe? Ako si dobra u svojoj struci - bilo kojoj, lako ces naci posao. Ako nisi nikakav strucnjak, opet ces lako naci posao, jer u tom slucaju pucas na takve poslove - razne usluzne djelatnosti, trgovina... Jedino je problem kada se covjek precijeni, pa dodje do raskoraka izmedju zelja i mogucnosti. A onda su za to krive veze, korupcija, mito, politika... Ma svi, osim doticnog pojedinca.

Natjecaj za novinarsku struku? To mi zvuci kao natjecaj za akademskog slikara ili opernog pjevaca, ili profesionalnog nogometasa. Ili imas talent za taj posao, ili ga nemas. Ako ne mozes naci cak niti posao, kako ces tek onda pronaci nesto o cemu ces izvjestavati?
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 09:10   #92
Neznadar

To što ti kažeš da ako si dobar u bilo kojoj struci lako ćeš naći posao nije uopće točno.
Ekonomske sam struke i već skoro punih godinu dana tražim posao. Ti valjda smatraš da su svi poslodavci idealni i rade sasvim poštenu selekciju. Nezaposlenih ekonomista ima jako puno pa se na jedan oglas na portalu MojPosao javlja i 100 kandidata i to i za male privatne firme, a ne samo one velike i poznate. Posalala sam 70 molbi u tri posljednja mjeseca, a od toga su me zvali na oko 18 razgovora i 3 testiranja. Negdje nisam niti saznala rezultate testiranja, a isto tako u dosta slučajeva nisam niti dobila povratnu informaciju nakon razgovora. Neke firme su mi poslale odbijenicu i napisali su da su odabrali drugog kandidata, ali nigdje ne piše konkretno u čemu je taj kandidat bolji od mene. Naravno prijavljivala sam se i za SSS i VSS, komercijaliste, poslovnu tajnicu i takva slična radna mjesta.

Najbolji su oni poslodavci koji me niti nisu zvali na razgovor već su samo poslali odbijenicu nakon mjesec dana. Kako oni znaju da im ne odgovaram, kada me nisu pozvali niti na razgovor. Općenito niti ti razgovori od prosječno pet minuta ne mogu pokazati kakav bi radnik netko bio. U samo nekoliko firmi su rekli da pozivaju par najboljih kandidata na probni rad od nekoliko dana, ali čak niti za to nisam bila pozvana, iako sam se naravno nadala pozivu.

Neki poslodavci stavljaju oglas na MojPosao, ali to im uglavnom samo služi kao jeftina reklama. Konkretno mislim na Quadro koji jako često ima raspisane natječaje za komercijaliste, pa sam se tako i ja javila na jedno tri njihova natječaja u zadnjih šest mjeseci. Od njih nisam čula niti glasa, pa čak mi nisu poslali niti jednom odbijenicu. Zadovoljavala sam sve uvjete natječaja jer i samo na takve natječaje i šaljem životopis i molbu.

Trenutno čekam odgovor za jednu veliku firmu gdje sam ipak ušla u uži izbor. Ne usudim se niti pomisliti što će biti ako tu ne dobijem posao. Sigurno me onda čeka još jako dugo traženje posla.

Bila sam na razgovoru u jednoj manjoj privatnoj firmi još početkom 4. mjeseca ove godine. Tu su me na kraju razgovora pitali mogu li početi raditi već slijedeći ponedjeljak. Shvatila sam to kao gotovu stvar jer mi se činilo da su zadovoljni sa mnom pogotovo kada su me pitali da li bi mogla odmah početi raditi. Nazvala sam ih početkom tog tjedna kada sam već trebala početi raditi i tada sam saznala da od toga posla ipak neće ništa biti. Mislim nisu mi trebali ništa obećavati ako nisu bili sigurni da ću početi tamo raditi.

Građevinari, strojari, elektrotehničari i još neke struke lako mogu pronaći posao jer su jako traženi i mogu birati gdje će raditi. Tako ako si te struke imaš krivu predodžbu da svi nezaposleni bez obzira na struku lako mogu naći posao. Puno manje ljudi završi obrazovanje za te struke, a ekonomista i pravnika stvarno ima previše, pa čak je rečeno i da njih ima najviše na Zavodu za zapošljavanje od svih onih sa VŠS i VSS.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 12:43   #93
Vani,konkretno znam za Austriju,kad dobijes bolovalnje oni nasumicno kontroliraju te ljude koji su na bolovanju.
Ajme da se to kod nas uvede
evang is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 13:34   #94
nazalost, i jedna i druga strana imaju svoje argumente: poslodavci se stvarno cesto ponasaju kao robovlasnici, a s druge strane ima i N radnika koji zabusavaju, koriste bolovanja za privatne potrebe a ne zbog bolesti.... medjutim, ne bih podrzala bolovanje radi godisnjeg ako se radi u normalnoj firmi..... ako te poslodavac cijeni, sam ce ti dati slobodne dane... ali se za to treba znati izboriti. a ako se radi o prvom poslu, mislim da je normalno unaprijed odreci se godisnjeg do trenutka kada se i po zakonu o radu predvidja godisnji odmor u razmjernom dijelu. ako se pak radi o robovlasnickoj firmici, tada niti bolovanje radi godisnjeg nis ne znaci, samo se odgadja neminovno... promjena radnog mjesta.
Isabella13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 15:11   #95
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Građevinari, strojari, elektrotehničari i još neke struke lako mogu pronaći posao jer su jako traženi i mogu birati gdje će raditi. Tako ako si te struke imaš krivu predodžbu da svi nezaposleni bez obzira na struku lako mogu naći posao. Puno manje ljudi završi obrazovanje za te struke, a ekonomista i pravnika stvarno ima previše, pa čak je rečeno i da njih ima najviše na Zavodu za zapošljavanje od svih onih sa VŠS i VSS.

Ovo bi trebali dobro pročitati i zapamtiti svi koji i dalje bjesomučno upisuju ekonomiju, pravo, filozofski i sl.
Ebach Veley is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 19:26   #96
Quote:
Ebach Veley kaže: Pogledaj post

Ovo bi trebali dobro pročitati i zapamtiti svi koji i dalje bjesomučno upisuju ekonomiju, pravo, filozofski i sl.
ma daj? i onda bi trebali cijeli život raditi posao koji nam se ne svida samo zato što je lakše naći posao?

prilika
masa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 19:37   #97
Quote:
evang kaže: Pogledaj post
Vani,konkretno znam za Austriju,kad dobijes bolovalnje oni nasumicno kontroliraju te ljude koji su na bolovanju.
Ajme da se to kod nas uvede

da, a kako te mogu kontrolirati? BUdući da puštam u svoju kuću samo one koje želim ili koji mi dođu s pisanim sudskim nalogom za pretres ?
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 22:10   #98
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Ti valjda smatraš da su svi poslodavci idealni i rade sasvim poštenu selekciju.
Ma da, poslodavci jako vole raditi negativnu selekciju, to je nesto jako dobro za njihovu firmu!
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 22:18   #99
Quote:
masa kaže: Pogledaj post
ma daj? i onda bi trebali cijeli život raditi posao koji nam se ne svida samo zato što je lakše naći posao?

prilika
Odlican odgovor za nekoga tko najvise voli raditi nista.

Uostalom, odavno su prosla vremena kada se jedno te isti posao radio cijeli zivot, od skole do mirovine...

Ako netko jako voli jesti sladoled, ne znaci da ga jede svaki dan, za dorucak, rucak i veceru, jer nece dugo zivjeti. Ako ljudi ne vole raditi, nekim cudom si to ipak mogu priustiti i jos uvijek zivotare...

Ako ti se nesto svidja, a ne mozes to profesionalno raditi, jer nisi konurentan, onda to radis iz hobija. A profesionalno radis nesto od cega ces moci dobro zivjeti. Zamisli da netko voli nogomet, a ne igra ga u lokalnom klubu, samo zato jer ne moze biti profesionalac u prvoligaskom klubu...
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 08:41   #100
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Odlican odgovor za nekoga tko najvise voli raditi nista.

Ako ti se nesto svidja, a ne mozes to profesionalno raditi, jer nisi konurentan, onda to radis iz hobija. A profesionalno radis nesto od cega ces moci dobro zivjeti. Zamisli da netko voli nogomet, a ne igra ga u lokalnom klubu, samo zato jer ne moze biti profesionalac u prvoligaskom klubu...

Thanks! Uštedio si mi tipkanja!
Ebach Veley is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.