Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2010., 21:25   #241
super je što si napisala

iako mi je tek prije dva mjeseca ušao 7.k.,imam osjećaj da ću morat raskinit mnoge odnose ,čak i s nekim bliskim prijateljicama

Ništa ,bar će ostati ono što vrijedi ,također i ja ću nastojat ne forsirat ništa
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 21:44   #242
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
super je što si napisala

iako mi je tek prije dva mjeseca ušao 7.k.,imam osjećaj da ću morat raskinit mnoge odnose ,čak i s nekim bliskim prijateljicama

Ništa ,bar će ostati ono što vrijedi ,također i ja ću nastojat ne forsirat ništa
... znaš, meni se čini da čovjek niti ne shvati da zapravo forsira, s jedne strane ili toliko podilazi nekomu, s druge strane dok mu ne bude previše svega, pa i namanja sitnica bude dovoljna za eksploziju.
Sve mi to izgleda kao podsvjesno zavaravanje samog sebe o tomu što zapravo želiš u određenom odnosu dok prava potreba iznutra ne dođe u prvi plan, najčešće na traumatičan način nakon čega ti više ne pada na pamet priklanjati se bilo kakvoj manipulaciji ( čak niti onoj podsvjesnoj ).

U svakom slučaju nedostaje ravnoteže u odnosima.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 21:59   #243
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... znaš, meni se čini da čovjek niti ne shvati da zapravo forsira, s jedne strane ili toliko podilazi nekomu, s druge strane dok mu ne bude previše svega, pa i namanja sitnica bude dovoljna za eksploziju.
Sve mi to izgleda kao podsvjesno zavaravanje samog sebe o tomu što zapravo želiš u određenom odnosu dok prava potreba iznutra ne dođe u prvi plan, najčešće na traumatičan način nakon čega ti više ne pada na pamet priklanjati se bilo kakvoj manipulaciji ( čak niti onoj podsvjesnoj ).

U svakom slučaju nedostaje ravnoteže u odnosima.
eh ,da
baš tako ja podilazim nekom trenutno
Da ,ne želim forsirat taj odnos,a kad god san u prilici ,učinit ću sve da bi bilo onako kako ja želim.I da vjerojatno forsiram krivi odnos.
Teško je ostati čvrst u nekim odlukama ,ponekad to podsvjesno (bar u mom slučaju)previše dominira

Da,treba naći mjeru i ravnotežu u svemu.

Veselo će mi bit kad pluton krene na urana i neptuna u mojoj 7.
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:08   #244
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
Veselo će mi bit kad pluton krene na urana i neptuna u mojoj 7.
... bacila sam pogled na tvoju kartu, vidim da ti je Uran vladar 09., a Neptun MC - a, vjerojatno ćeš osjetiti promjene u tim životnim područjima - drastično promjeniti neke stavove i uvjerenja ( 09. ) ili razaznati čime bi se uistinu htjela baviti u smislu smjera u karijeri ( 10. ) jer sa MC - om u Ribama to zna biti jako maglovito ( iz iskustva).
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:25   #245
aha.s
valjda neću dotad potpuno promašit faks
da izbor zanimanja .tj nastavak školovanja me muči ,uvijek se pitam jesam li dobro izabrala zasad
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:29   #246
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
aha.s
valjda neću dotad potpuno promašit faks
da izbor zanimanja .tj nastavak školovanja me muči ,uvijek se pitam jesam li dobro izabrala zasad
... posavjetuj se malo sa pouzdanim astrologom, meni je jako pomoglo, imala sam osjećaj da su sva zanimanja " moj broj ", a niti u jednom se na kraju nisam bila našla. Sada sam počela ispočetka i čini mi se da sam " na pravoj adresi ".

Ovo je malo off topic, ostanimo pri temi.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:38   #247
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... posavjetuj se malo sa pouzdanim astrologom, meni je jako pomoglo, imala sam osjećaj da su sva zanimanja " moj broj ", a niti u jednom se na kraju nisam bila našla. Sada sam počela ispočetka i čini mi se da sam " na pravoj adresi ".

Ovo je malo off topic, ostanimo pri temi.

da budemo on topic

kako ti se tranzit plutona manifestirao u ljubavnom životu,da li su ti se tu dogodile promjene u odnosu ili

offt-pitah prije fish u vezi toga,ali još uvijek mi nije jasno,ugl da ne offtopičarim previše
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:48   #248
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
da budemo on topic

kako ti se tranzit plutona manifestirao u ljubavnom životu,da li su ti se tu dogodile promjene u odnosu ili

offt-pitah prije fish u vezi toga,ali još uvijek mi nije jasno,ugl da ne offtopičarim previše
... postojala je jedna snažna privlačnost dok je tranzitirao šestom kućom no na kraju se ništa od toga nije realiziralo jer sam ( baš u vrijeme kada mi je Pl sjeo na DSC ) shvatila da nije onakav kakvim se prikazuje i da me pokušava izmanipulirati. Nekakva igra moći. I, da, u pitanju je bio Škorpion.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 23:16   #249
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... postojala je jedna snažna privlačnost dok je tranzitirao šestom kućom no na kraju se ništa od toga nije realiziralo jer sam ( baš u vrijeme kada mi je Pl sjeo na DSC ) shvatila da nije onakav kakvim se prikazuje i da me pokušava izmanipulirati. Nekakva igra moći. I, da, u pitanju je bio Škorpion.
aha
kod mene nije bilo tolika jaka privlačnost,ali sam se opasno zaljubila u potpunu mogu reć krivu osobu ,kojoj sam bila jedna u nizu
i onda kad je pluton došao u 7.kuću počela san shvaćati svoju naivnost i neke stvari
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 12:09   #250
pozdrav! moze li mi netko pomoci i pogledati da li me ocekuju neki bitniji plutonovi tranziti u skoro vrijeme i sto bi mi oni mogli donijeti?
sto mi moze donijeti konjukcija plutona i neptuna?

http://img256.imageshack.us/img256/2400/aria.gif

Zadnje uređivanje aria : 13.04.2010. at 12:25.
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 16:59   #251
Jeli možda netko čitao na netu o pojačanim potresima i erupcijama vulkana u vrijeme Plutona u Jarcu?
Islandski znanstvenici kažu da nam se uskoro grdo piše, vidjet ćemo što će bit drugdje jer ima aktivnih vulkana na Zemlji ohohohoo.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 18:49   #252
Quote:
aria kaže: Pogledaj post
pozdrav! moze li mi netko pomoci i pogledati da li me ocekuju neki bitniji plutonovi tranziti u skoro vrijeme i sto bi mi oni mogli donijeti?
sto mi moze donijeti konjukcija plutona i neptuna?

http://img256.imageshack.us/img256/2400/aria.gif
pa trenutno ti je aktualan tranzitni Pluton na Neptunu. Ovaj aspekt traje od prošle godine pa sve do iduće godine i donosi kompletnu transformaciju u simbolici 3.k (tamo ti je Neptun) i 5.k (ovdje Neptun vlada). Ukratko, promijenit ćeš se vezano za svoj emotivan život, popustit će neke mladenačke ludosti, fatalne zaljubljenosti, ovaj tranzit pročišćava, neodgovarajuće osobe koje su ti dosad nešto značile, više ti neće značiti uopće, naučiti ćeš sagledavati pojam 'ljubav' i 'zaljubljenost' realnije i trezvenije. Manje će te ponesti entuzijazam i strast i s time prestaju veća razočarenja u ljude i odnose. Ukoliko si u vezi ovo je krizan period s kojim dolazi odrastanje i tvoja potreba da se povučeš od osoba koje ti crpe energiju. Ukoliko si slobodna, osjećaj da ne držiš život u svojim rukama i period deprimiranosti radi osjećaja nemoći i nemogućnosti uticaja na svoj život i ljude uopće, posebno na području ljubavi i veza.
Vrijeme kada se možeš riješiti nekih ovisnosti ukoliko ih imaš. Period nadahnuća kroz umjetnost ili duhovnost, velika stvaralačka moć i kreativnost. Traženje sebe u poslovnom smislu i teškoće da se pronađeš....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 21:19   #253
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
pa trenutno ti je aktualan tranzitni Pluton na Neptunu.
.
.
.
.

Period nadahnuća kroz umjetnost ili duhovnost, velika stvaralačka moć i kreativnost. Traženje sebe u poslovnom smislu i teškoće da se pronađeš....
... tranzitni Pluton na Neptunu koji natalno vlada 10.kućom, mogao bi, (koliko je to kod Neptuna moguće )" na neki način rasvijetliti " i smjer u karijeri, zar ne?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 22:40   #254
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... tranzitni Pluton na Neptunu koji natalno vlada 10.kućom, mogao bi, (koliko je to kod Neptuna moguće )" na neki način rasvijetliti " i smjer u karijeri, zar ne?
Da se nadovežem ako može ,naznačeno apsolutno stoji. Dapače,to je suptilna i nesvjesna eliminacija svih osobnih nejasnoća po pitanju usmjerenja u karijernom djelovanju. Vrlo koristan aspekt za samu karijeru. Nakon njega ostaje realnost i bistrina. Osobno,meni to je bio jedan od korisnijih aspekata i svakako vrlo "bezbolan"...tu se doslovce radi o nesvjesnoj transformaciji čije rezultate shvatimo tek nakon što sam aspekt prođe i kad ugledano same sebe u "drugačijem svjetlu".

Vrlo koristan i vrlo bezbolan tranzit.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 22:52   #255
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Da se nadovežem ako može ,naznačeno apsolutno stoji. Dapače,to je suptilna i nesvjesna eliminacija svih osobnih nejasnoća po pitanju usmjerenja u karijernom djelovanju. Vrlo koristan aspekt za samu karijeru. Nakon njega ostaje realnost i bistrina. Osobno,meni to je bio jedan od korisnijih aspekata i svakako vrlo "bezbolan"...tu se doslovce radi o nesvjesnoj transformaciji čije rezultate shvatimo tek nakon što sam aspekt prođe i kad ugledano same sebe u "drugačijem svjetlu".

Vrlo koristan i vrlo bezbolan tranzit.
... djelovao je poput kompasa na koji letimično baciš pogled ne razmišljajući o smjeru koji je bio pokazao da bi se, nakon nekog vremena, kada je Pluton na tom Neptunu " odradio svoje ", karijera počela okretati baš u onom smjeru kojeg je taj isti kompas ranije pokazao. I tek tada sam se zapravo sjetila tog " kompasa ".
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 22:59   #256
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... djelovao je poput kompasa na koji letimično baciš pogled ne razmišljajući o smjeru koji je bio pokazao da bi se, nakon nekog vremena, kada je Pluton na tom Neptunu " odradio svoje ", karijera počela okretati baš u onom smjeru kojeg je taj isti kompas ranije pokazao. I tek tada sam se zapravo sjetila tog " kompasa ".
Jako dobar opis.

Točno tako...al doslovce tako. I sjajno je što se tu radi o dvije vanjske planete,pa ni ne "bole" kao recimo da ti saturn opali po mjesecu ().

Taj pluton dođe kao čisto suptilno usmjerenje i to u pravom smjeru.

Takav tranzit plutona može biti težak jedino ako paralelno sa neptunom,aspektira i neku osobnu planetu.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 23:50   #257
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Jako dobar opis.

Točno tako...al doslovce tako. I sjajno je što se tu radi o dvije vanjske planete,pa ni ne "bole" kao recimo da ti saturn opali po mjesecu ().

Taj pluton dođe kao čisto suptilno usmjerenje i to u pravom smjeru.

neptunom,aspektira i neku osobnu planetu.
... baš sam o tomu razmišljala, istovremeno mi je tr Pluton radio sekstil na Pluton u 05. koji je inače u sekstilu sa Neptunom (generacijski), pa je sve izgledalo poput putokaza koji kaže: " Nemoj tim smjerom, nešto bi drugo trebala probati ". I tako je i bilo, tiho, suptilno.

I, naravno, shvatih to svjesno tek nakon dvije godine, kada sam već duže vremena išla tom novom stazom.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 00:04   #258
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... tranzitni Pluton na Neptunu koji natalno vlada 10.kućom, mogao bi, (koliko je to kod Neptuna moguće )" na neki način rasvijetliti " i smjer u karijeri, zar ne?
pa možda ne rasvijetliti, ali svakako odbaciti nerealne težnje i ciljeve...u tom periodu osoba postaje jasnija svojih sposobnosti i kapaciteta, pa ukoliko i ne zna šta želi, svakako joj postaje jasno što ne želi i za što nije sposobna ili u mogućnosti...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 00:15   #259
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... baš sam o tomu razmišljala, istovremeno mi je tr Pluton radio sekstil na Pluton u 05. koji je inače u sekstilu sa Neptunom (generacijski), pa je sve izgledalo poput putokaza koji kaže: " Nemoj tim smjerom, nešto bi drugo trebala probati ". I tako je i bilo, tiho, suptilno.

I, naravno, shvatih to svjesno tek nakon dvije godine, kada sam već duže vremena išla tom novom stazom.
To je čar (recimo) konjukcije 2 vanjske planete. Suptilna promjena nas samih bez pritisaka,bez natezanja---pogotovo kad je pluton u pitanju,jer njegov aspekt traje najduže i najdublji je---to je kompletna transformacija,i pri tome ne postajemo nešto potpuno drugačije nego kao da postajemo više "ono što stvarno jesmo"...Naša opnaosob jednostavna ispravna realnost koja nam na tiho uđe u život i pokaže gdje nam je pravi smjer,a da nam pri tome ne "održi bukvicu".

Nakon tog aspekta teško je ne biti realniji i zreliji. Apsolutno se slažem sa ovim što si iznijela.

A ta polaganost kod plutonovih tranzita mi je fascinantna. Ponekad čak i kad nam je u aspektu na osobne planete nam treba podosta vremena da shvatimo što se nam događa...

Meni je pluton u sextilu na merkur i sunce i iako se radi o relativno slabom aspektu (sextilu),on je vrlo simboličan i jak...kod mene je ta njegova simbolika još naglašenija i samim natalom,i nekad stvarno imam osijećaj kao da se ništa ne događa,dok se ne osvrnem na cijeli period od početka tranzita i sve događaje i promjene i tek onda vidim koliko su se stvari promjenile,da ne kažem ja najviše.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 00:17   #260
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
pa možda ne rasvijetliti, ali svakako odbaciti nerealne težnje i ciljeve...u tom periodu osoba postaje jasnija svojih sposobnosti i kapaciteta, pa ukoliko i ne zna šta želi, svakako joj postaje jasno što ne želi i za što nije sposobna ili u mogućnosti...
... baš dobro da si ovako odgovorila, jer kod mene je situacija bila takva da je ono stvarno, konkretno nestalo, propalo (jedan smjer u karijeri) kada mi je Pluton prošao preko Neptuna i sjeo na DC, a krenula sam drugim smjerom koji se činio toliko nestvarnim i nemogućim prije tog tranzita da još i danas sumnjam jesam li na pravom putu jer je to zapravo put ka idealu (MC u Ribama).
Stvarnost je daleko od Neptunovih snova. I kada ti takva planeta vlada karijerom, ono što se čini stvarnim nestaje, a nestvarno opstaje i tako u krug.

A kada se Pluton umješa, uspijeva li on prizemljiti tog Neptuna ili se to dogodi samo na trenutak i Neptun nastavi po svom?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.