Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2018., 12:03   #8001
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Zašto je sve to tako? Ima dobra pripovjest o tome u Kur'anu časnom, poznata kao "nebeski prolog". Ta priča nam pokazuje razlog zašto postoji svijet i ljudi u njemu, zašto je čovjek veći čak i od anđela, te su mu zato anđeli i bili dužni učiniti sedždždu (naklon). Ne znam ima li zainteresiranih na nebeski prolog, da pokušam to objasniti? To je sama srž islama. Svako ko shvati taj dio, on shvati i islam, i zavoli ga. Pozdrav
Po mojoj vjeri, Zemlja je čistilište koje sva bića u svemiru moraju proći, od najvećih anđela da najgorih demona.

Šivi i Brahmi, najvećima od polubogova, će karma isteći i moraju napustiti svoje planete i roditi se na Zemlji
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:35   #8002
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post

Nauka u islamu ne može biti nikako drugačije pozicionirana osim kao dokaz vjere i kao jedan od temeljnih stubova.
Tebi su "naucne teme i cuda" u Kuranu naucnog karaktera?
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 04:14   #8003
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Po mojoj vjeri, Zemlja je čistilište koje sva bića u svemiru moraju proći, od najvećih anđela da najgorih demona. Šivi i Brahmi, najvećima od polubogova, će karma isteći i moraju napustiti svoje planete i roditi se na Zemlji
Brate, šta su to polubogovi?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 04:18   #8004
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Tebi su "naucne teme i cuda" u Kuranu naucnog karaktera?
Da si pročitala časni kur'an, i ti bvi našla da jesu.

Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Ti si izabrao u ograniceni oblik vjeorvanja, razmisljasj na nivou jedne religije , zato nema potrebe meni pisati da je moj stav zamagljen. Nelogicno je da pises sto konkretno tvoj islamski Bog misli o mojem stavu, jer tvoj vjernicki stav doslovno pokusava mene prestraziti ili upozoriti, to je jako los pristup vodjenja debate sa sugvornicima.
Pa ja ne pišem za tvoj merak, nego za svoj.
Osim toga, ti si se ovdje javila i pitala si muslimane, i mi smo se potrudili i dali ti odgovor.

Moj Bog je vrhovni, njemu se moli i tvoj bog.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 10:58   #8005
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Tebi su "naucne teme i cuda" u Kuranu naucnog karaktera?
ne znam odakle si izvukla ovo pitanje jer o ovome nismo ni pričali. Čini mi se da imaš na Religiji temu o tome!
prije svega, zamolio bih te da vodiš računa o kućnom redu ove teme, a koji je naznačen u prvom postu ove teme.

formulacija "naučne teme i čuda" jest kovanica koju uglavnom koriste polupismeni i nedovoljno kultivisani sagovornici pa iskreno mislim da ti ne priliči.

Kur'anu, odnosno njegovom tekstu, se može prići sa različitih aspekata.
On je prije svega, Objašnjenje, Uputa i druge formulacije kojima on sam sebe opisuje.
Kur'anski tekst se može posmatrati i kao naučni fenomen a kada govorimo o tome logično je prvo poći od Kur'ana kao jezičkog fenomena.

uzmimo ovdje kao primjer dva ajeta sure Er-Rahman
Milostivi
prvo treba reći da je cijela ova sura u dvojini
i sam naziv sure jest imenica koja je u jednini ali ima oblik dvojine
naime, dvojina se u većini slučajeva pravi tako što se dodaje nastavak -an dok je množina -un
Idemo sad na tekst

Pustio je dva mora da se dodiruju(jeltekijaan),
između njih je pregrada(berzahun) i ona se ne miješaju(jebgijan) –
pa, koju blagodat Gospodara svoga poričete?!
(55:19-21)

jeltekijan znači dodirivati ali implicira nešto što je dugo tu
berzah je pregrada
a ova treća riječ je prevedena kao miješanje ali upućuje i na želju i sklonost da do miješanja dođe.
ali ono što mi zbog prijevoda gubimo iz vida da je ova riječ direktno povezana sa riječi jeltekijan odnosno u suprotstavljene su jedna drugoj jer dvije vode teže da se izmiješaju i izjednače
dok prva riječ sugeriše da je riječ o nekom susretu koji dugo traje i koji teži tome da se svojstva jednog i drugog zadrže
ova druga riječ u sebi nosi značenje stravstvenog i dinamišnog miješanja
kao što možeš i sama vidjeti tema nije nauka nego mora, ali da bismo ispravno i jasno shvatili ovu formulaciju nužno je poznavanje određenih nauka.
nemiješanje voda nije čudo jer se one povinuju jasnim zakonima fizike i hemije kao što je salinitet, temperatura,...
dakle, ovo navedeno nije ni naučna tema ni čudo
nije nauka jer od nas samo traži predznanje koje bi nam omogućilo da ovo razumijemo
nije čudo jer je ovja pojava uzrokovana jasnim i dokraja svhaćenima zakonitostima.
ali ono što jeste čudo je kako je to mogao znati čovjek koji nije znao čitati i pisati i koji se u svom životu nikad nije susreo sa tim fenomenom.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 11:17   #8006
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Brate, šta su to polubogovi?
Bića poput mene i tebe, samo malo moćniji i u posebnim ulogama na raznim planetima.

Ne znače politeizam ako na to misliš
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 16:06   #8007
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
ali ono što jeste čudo je kako je to mogao znati čovjek koji nije znao čitati i pisati i koji se u svom životu nikad nije susreo sa tim fenomenom.
Nije cudo, ako analiziramo iz drugacijeg kutka:

Istorijske cinjenice, prenosenje informacija stoljecimma od strane nomada , trgovaca i obrazovnih osoba, koristenje izvora koji su bili, npr. iz Indije ili iz starijih civiliacija koje su biel jako dobro razvijene i posjedovale su solidnu razinu naucnog znanja ( naravano, bez upotrebe danasnjih naucnih metoda).
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 16:33   #8008
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
za osnovni nivo, kao i za sve ostale nužno je upoznati se sa onim što piše u Kur'anu.

to su prije svega ajeti koji počinju riječima "ja ejjuhellezine amnu" tj. o vi koji vjerujete.
i "ja ejjuhen-nas" o ljudi
zatim ajeti koji počinju sa imperativom.
npr. Allah zahtjeva da se svačije pravo poštuje
ne približavajte se bludu
zabranjujem vam jedino krv, strv i svinjsko meso i ono...
Zene, muslimanke, narocito u Europi , SAD,Kanadi, Australiji, ne nose maramu, jer to ne pise u Kuranu, ali se doslovno danas, ponavlja da zene moraju nostiti maramu, jer je to Bozija volja!?
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 08:12   #8009
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Nije cudo, ako analiziramo iz drugacijeg kutka:

Istorijske cinjenice, prenosenje informacija stoljecimma od strane nomada , trgovaca i obrazovnih osoba, koristenje izvora koji su bili, npr. iz Indije ili iz starijih civiliacija koje su biel jako dobro razvijene i posjedovale su solidnu razinu naucnog znanja ( naravano, bez upotrebe danasnjih naucnih metoda).

Ova konstatacija nema uporiste,jer da se kojim slucajem tako 'pisao', javile bi se mnoge kontradiktornosti, sto znamo da toga nema i ako su mnogi prilazili sa tom mislju noseni!
Na kraju su mnogi od njih postali muslimani i prihvatili Istinu!
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 08:43   #8010
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Zene, muslimanke, narocito u Europi , SAD,Kanadi, Australiji, ne nose maramu, jer to ne pise u Kuranu, ali se doslovno danas, ponavlja da zene moraju nostiti maramu, jer je to Bozija volja!?
Mahrama.. ko balvan u oku posmatraca,
Jeste licna 'gesta' osobe koja na taj nacin obznanuje svoju pripadnost din Islamu, a sto se tice moranja,(ja sam moro,moroo)..mora se samo umrijeti!
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 10:54   #8011
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Zene, muslimanke, narocito u Europi , SAD,Kanadi, Australiji, ne nose maramu, jer to ne pise u Kuranu,
nije to jedini a ni najčešći razlog zbog kojeg ne nose mahramu
Quote:
ali se doslovno danas, ponavlja da zene moraju nostiti maramu, jer je to Bozija volja!?
jedno od rijetkih pitanja oko kojeg se slažu sve pravovjerne denominacije u islamu(šije i sunije) jest pitanje mahrame odnosno pokrivanje kose i onoga što nije od vanjskog
kur'anski ajeti koji gvore o porkivanju su:
„O sinovi Ademovi, dali smo vam odjeću koja će pokrivati stidna mjesta vaša, a i raskošna odijela, ali, odjeća čestitosti, to je ono najbolje. – To su neki Allahovi dokazi da bi se oni opametili.” (El-´Araf, 26)

„O sinovi Ademovi, neka vas nikako ne zavede šejtan, kao što je roditelje vaše iz Dženneta izveo, skinuvši s njih odjeću njihovu da bi im stidna mjesta njihova pokazao! On vas vidi, on i vojske njegove, odakle vi njih ne vidite. Mi smo učinili šejtane zaštitnicima onih koji ne vjeruju.” (El-´Araf, 27)

„O sinovi Ademovi, lijepo se obucite kada hoćete da namaz obavite! I jedite i pijte, samo ne pretjerujte; On ne voli one koji pretjeruju.” (El-´Araf, 31)

„Reci vjernicima neka obore poglede svoje i neka vode brigu o stidnim mjestima svojim; to im je bolje, jer Allah, uistinu, zna ono što oni rade. A reci vjernicama neka obore poglede svoje i neka vode brigu o stidnim mjestima svojim; i neka ne dopuste da se od ukrasa njihovih vidi išta osim onoga što je ionako spoljašnje, i neka vela svoja spuste na grudi svoje; neka ukrase svoje ne pokazuju drugima, to mogu samo muževima svojim, ili očevima svojim, ili očevima muževa svojih, ili sinovima svojim, ili sinovima muževa svojih, ili braći svojoj, ili sinovima braće svoje, iii sinovima sestara svojih, ili prijateljicama svojim, ili robinjama svojim, ili muškarcima kojima nisu potrebne žene, ili djeci koja još ne znaju koja su stidna mjesta žena; i neka ne udaraju nogama svojim da bi se čuo zveket nakita njihova koji pokrivaju. I svi se Allahu pokajte, o vjernici, da biste postigli ono što želite.” (En-Nur, 30, 31)

obrati pažnju na ovo boldano.
islamski pravnici i učenjaci se razilaze samo oko određenih dijelova šta je to ionako od vanjskog
mnogi kažu da su to lice i šake odnosno ruke
zatim razilaženja su i oko toga da li se smije ili ne smije vidjeti kosa odnosno onaj pojas iznad čela te da li podbradak spada pod lice ili ne
stav hanefijskog mezheba, koji je bio mezheb halifa, koji je zastupljen u Bosni je da je pokrivanje žene obaveza odnosno propisano odijvanje i za muškarec i za žene je nužno.

treba reći da musliman, radilo se o ženi ili muškarcu, prije svega na svom odijevanju treba istaknuti svoju dostojanstvenost i odmjerenost.
te osobe svojim oblačenjem ne smiju ni na koji način isticati svoje "strateške tačke" niti smiju svojim ponašanjem ukazivati na njih.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 10:54   #8012
Quote:
Kalbbija kaže: Pogledaj post
Mahrama.. ko balvan u oku posmatraca,
Jeste licna 'gesta' osobe koja na taj nacin obznanuje svoju pripadnost din Islamu, a sto se tice moranja,(ja sam moro,moroo)..mora se samo umrijeti!
evo doš'o nam kalbija na dunjaluk
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 16:15   #8013
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
nije to jedini a ni najčešći razlog zbog kojeg ne nose mahramu


jedno od rijetkih pitanja oko kojeg se slažu sve pravovjerne denominacije u islamu(šije i sunije) jest pitanje mahrame odnosno pokrivanje kose i onoga što nije od vanjskog
kur'anski ajeti koji gvore o porkivanju su:
„O sinovi Ademovi, dali smo vam odjeću koja će pokrivati stidna mjesta vaša, a i raskošna odijela, ali, odjeća čestitosti, to je ono najbolje. – To su neki Allahovi dokazi da bi se oni opametili.” (El-´Araf, 26)

„O sinovi Ademovi, neka vas nikako ne zavede šejtan, kao što je roditelje vaše iz Dženneta izveo, skinuvši s njih odjeću njihovu da bi im stidna mjesta njihova pokazao! On vas vidi, on i vojske njegove, odakle vi njih ne vidite. Mi smo učinili šejtane zaštitnicima onih koji ne vjeruju.” (El-´Araf, 27)

„O sinovi Ademovi, lijepo se obucite kada hoćete da namaz obavite! I jedite i pijte, samo ne pretjerujte; On ne voli one koji pretjeruju.” (El-´Araf, 31)

„Reci vjernicima neka obore poglede svoje i neka vode brigu o stidnim mjestima svojim; to im je bolje, jer Allah, uistinu, zna ono što oni rade. A reci vjernicama neka obore poglede svoje i neka vode brigu o stidnim mjestima svojim; i neka ne dopuste da se od ukrasa njihovih vidi išta osim onoga što je ionako spoljašnje, i neka vela svoja spuste na grudi svoje; neka ukrase svoje ne pokazuju drugima, to mogu samo muževima svojim, ili očevima svojim, ili očevima muževa svojih, ili sinovima svojim, ili sinovima muževa svojih, ili braći svojoj, ili sinovima braće svoje, iii sinovima sestara svojih, ili prijateljicama svojim, ili robinjama svojim, ili muškarcima kojima nisu potrebne žene, ili djeci koja još ne znaju koja su stidna mjesta žena; i neka ne udaraju nogama svojim da bi se čuo zveket nakita njihova koji pokrivaju. I svi se Allahu pokajte, o vjernici, da biste postigli ono što želite.” (En-Nur, 30, 31)

obrati pažnju na ovo boldano.
islamski pravnici i učenjaci se razilaze samo oko određenih dijelova šta je to ionako od vanjskog
mnogi kažu da su to lice i šake odnosno ruke
zatim razilaženja su i oko toga da li se smije ili ne smije vidjeti kosa odnosno onaj pojas iznad čela te da li podbradak spada pod lice ili ne
stav hanefijskog mezheba, koji je bio mezheb halifa, koji je zastupljen u Bosni je da je pokrivanje žene obaveza odnosno propisano odijvanje i za muškarec i za žene je nužno.

treba reći da musliman, radilo se o ženi ili muškarcu, prije svega na svom odijevanju treba istaknuti svoju dostojanstvenost i odmjerenost.
te osobe svojim oblačenjem ne smiju ni na koji način isticati svoje "strateške tačke" niti smiju svojim ponašanjem ukazivati na njih.
Sukob misljenja se najvise osjeti na zanama, jer zene trpe necije "misljenje"!
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 16:19   #8014
Quote:
Kalbbija kaže: Pogledaj post
Ova konstatacija nema uporiste,jer da se kojim slucajem tako 'pisao', javile bi se mnoge kontradiktornosti, sto znamo da toga nema i ako su mnogi prilazili sa tom mislju noseni!
Na kraju su mnogi od njih postali muslimani i prihvatili Istinu!
Kontradiktornosti vezzane za sastavljanje Kurana u kitab vec postoje.

Moja konstatacija ima uporiste, jer ne mozes reci da migracija stnovnistva i prenosenje znanja nije postojalo.
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 01:52   #8015
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Bića poput mene i tebe, samo malo moćniji i u posebnim ulogama na raznim planetima. Ne znače politeizam ako na to misliš
Ne znam brate.. Nekako mi to "polubogovi" para uši.

Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Kontradiktornosti vezane za sastavljanje Kurana u kitab vec postoje. Moja konstatacija ima uporiste, jer ne mozes reci da migracija stnovnistva i prenosenje znanja nije postojalo.
Može li nešto konkretno... neki primjer? A kako god okreneš, Kur'an časni je sigurno najočuvanija Knjiga od svih koje pretenduju da se zovu Objavama. Nadam se da makar to ne dovodiš u sumnju?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 10:29   #8016
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Ne znam brate.. Nekako mi to "polubogovi" para uši.
A ti ih onda nazovi štrumfovima ako ti je draže

Jel postoje u svemiru anđeli i demoni? u čemu je problem?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 10:39   #8017
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Sukob misljenja se najvise osjeti na zanama, jer zene trpe necije "misljenje"!
nažalost, često je tako.
posebno kada se ima u vidu kakav je bio položaj žena u vrijeme Poslanika i prvih halifa.

Međutim, propisi o odijevanju su veoma jasni. Jasna im je i svrha.
cilj odijevanja muškarca i žene u islamu je da se sa fizičke komponente skrene pažnja na onu duhovnu i ne-fizičku.
odnosno da čovjek bude manje objekat a više individua, osoba koja posjeduje određene intelektualne i duhovne vrline.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 12:00   #8018
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Kontradiktornosti vezzane za sastavljanje Kurana u kitab vec postoje.
u vezi ovoga, postoje indicije ali ništa više osim toga nema.
Quote:
Moja konstatacija ima uporiste, jer ne mozes reci da migracija stnovnistva i prenosenje znanja nije postojalo.
tvoja konstatacija općenito stoji, međutim opet imamo samo indicije i nikakve druge artefakte koji bi potvrdili ovu tezu.
Štaviše, proučavajući stil Kur'ana ne mogu se naći uticaji drugih kultura i svjetonazora.
poredeći sam Kur'an sa usmenom i pismenom tradicijom arapskog poluotoka i arapskog jezika opet se ne mogu naći jasna uporišta jer Kur'anski tekst dijeli sa tadašnjom pismenom i usmenom tradicijom samo jezik.

moderna čitanja i analize Kur'anskog teksta samo potvrđuju autentični i jedinstveni stil Kur'ana koji ga dosad čine neponovljivom pojavom na polju jezika i stilskog izraza
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 12:10   #8019
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Kontradiktornosti vezzane za sastavljanje Kurana u kitab vec postoje.

Moja konstatacija ima uporiste, jer ne mozes reci da migracija stnovnistva i prenosenje znanja nije postojalo.
onako kako su stvari pozicionirane u Islamu čovjek u duhovnoj hijerarhiji zauzima visoko mjesto
demoni, anđeli, čovjek i, uslovno rečeno, Bog jer se sa Njim ne može ništa porediti niti ravnati.

to je i jedan od razloga zbog čega su pojedinim ljudima pripisivani stepeni Boga jer po običnoj ljudskoj logici iznad anđela je samo Bog.
u tome treba tražiti razlog zbog čega su npr. Isus i Buda uzdignuti na nivo božanstva, a zapravo se samo radi o čovjeku koji je do kraja realizirao svoju prirodu.

Čovjek koji je do kraja poništio svoje negativnosti i upotpunio i otvorio svoje dobre osobine, ono što tesavvuf opisuje kao insani kamila odnosno "potpunog čovjeka" je biće koje je svojim osobinama iznad svih drugih stvorenih.
to je Evlijullah- Allahov prijatelj koji je zadobio Allahov kurbijet odnosno u bliskosti je sa Njim.
kako - nema kako
to znaju samo oni koji to imaju, a većina o njima slijedi samo pretpostavke.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:25   #8020
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Kontradiktornosti vezzane za sastavljanje Kurana u kitab vec postoje.

Moja konstatacija ima uporiste, jer ne mozes reci da migracija stnovnistva i prenosenje znanja nije postojalo.
Jedna sugestija za tebe od mene

Uzmi malo volje i pregledaj slucajeve gdje su vrhunski ucenjaci u potrazi za " greskama/mahanama" Kur'ana na kraju prihvacali Istinu i samim tim postajali muslimani, ali znaj Gospodar voli postenje kod ljudi,pa ti tako i pridji Njegovoj Objavi!

Svako dobro..
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.