Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2009., 02:17   #61
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
a kad sam ja rekao da chipani auto ne trosi manje?
da, u normalnoj voznji trosi manje. ali ja znam zasto trosi manje i sto to znaci za motor.
ti to neznas. sve sto ti znas je da auto ide bolje i po tome odlucujes da imas dovoljno znanja da bi to preporucil svakome tko pita i tko ne pita. i na temelju toga pjevas na svakom cosku kak je cipiranje super i kak su svi koji to ne naprave ciste budale.
a zasto cipiranje jel nije dobro molim te?

jel sam ljepo gore napisao koje su prednosti a koje mane? a ti se ponasas i pricas da ce auto krpat ISKLJUCIVO i samo ako je cipan...sto naravno nije istina, tebi moze krepat turbina i na serijskom autu, cak i puno prijeeee ako se ne brines neke osnovne stvari, tipa zagrijavas prije stiskanja i hladis nakon stiskanja...

ti tu mozes sada nabrojit ne znam ni ja koliko "tenhnickog" znanja...i priznajem, znas to bolje od mene i vecine tu...to ti nitko ne osporava.

a ja znam kako to funkcionira u PRAKSI, znam kako se cipani auto ponasa, vozio sam hrpu cipanih auta, veliki krug ljudi koje poznam ima cipane aute, i upravo taj veliki krug ljudi mi govori i svoje iskustva oko toga.

ti mozes samo s tehnice strane pricat, trosi se motor vise, zagrijava se vise blla blla...mislim ono kao da si otkrivo ne znam sta. to su cinjenice koje su logicne, jer ako povecavas snagu auta izvan tvornickog, znaci da povecavas trosenje svega, i vece naprezanje motora. to je cista logika, a ne tehnicko znanje.

mozes ti pricat ne znam koliko o tome da je cipanje lose, meni to svejedno nis ne znaci, jer u praksi nije uvijek tako. naravno da ljudima rikavaju i turbine, i lamele i sve. ali isto tako, naravno da svatko se radi pametan i ne pazi na autu, ne odrzava redovito, bavi se "chipanjem" na parkingu i slicno...a s druge strane, i SERIJSKI auti se kvare, krepavaju turbine, lamele pocnu proklizavat itd...a po tvom pljuvanju o tome kako je chip tuning jedini krivac za kvar na autu, onda to ne drzi vodu.

ja znam osobno ljude koji su vozili 20 000km s chipom i nesto se razletilo, a znam osobno i ljude koji voze 200 000+ km s chipom i sve i dalje radi najnormalnije, samo redovni servisi, toci i vozi. kako onda to objasnjavas? jer po tvojim teorijama protiv chip tuninga ,svaki se auto bi trebao raspast nakon 20 000km skroz...a opet nije tako. sve zavisi kako se netko brine o svome autu i kolko je kvalitetno napravljeni chip tuning.

i nisam rekao da su svi koji to ne naprave budale, ja te ljepo molim da mi quotas gdje sam to napisao...

ti se pravis kao da si otkrio ameriku..." znate chip tuning je losa stvar, jer postoji mogucnost da se nesto pokvari, jer se motor trosi ubrzano s chipom "...LOL...mislim stvarno, mora da je sigurno netko mislio da se chip tuningom PRODUZUJE vijek trajanja motora...

ti nisi rekao niti jedan konkretni argument PROTIV chip tuninga, a koji netko od nas jos do sada nije cuo ili nije svijestan tog razloga pri cipanju auta.

a da ti ne spominjem da u OVLASTENOM servisu ( necu imenovat kojem ), prodavaci kada dobe testna vozila chipaju najgorim mogucim nacinom - p-box-om, onda se ganjaju i takav auto poslje prodavaju kao " eto ima samo 15 000km, ko nov "...i ti ga npr kupis, ili tvoj brat ili netko...i jos se divis kak je super auto i nemas pojma da je taj auto ikada bio chipan, i ako se nesto pokvari mislit ces da si to ti kriv...

da i jos nesto...koliko si ti auta posjedovao i vozio preko barem 60 000km koji su bili chipani? jedan? niti jedan?
pitam tek toliko da vidim koliko OSOBNOG iskustva imas iz PRVE ruke s tim...ili samo pricas i radis se pametan, jer znas "teoriju"...
__________________
Boze kako godine lete...
tony_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 13:36   #62
kad odem doktoru, ne ispitujem ga zasto mi daje neke tablete za probavu a mene glava boli.
kad uzmem nekoga da mi gradi kucu, ne pitam ga zasto stup mora biti 12x12 a ne 10x10.
ne mislim da sam doktor za te stvari, ali sigurno znam vise od tebe sto za motor znaci cipiranje, pogotovo ako je nestrucno. ti neznas, i to je poanta svega. ti znas samo onaj dio iza volana.

kada i ako ikada dokazes da znas dovoljno o tome svemu, tada ce se isplatiti poslusati sto imas za reci. ovako, to je isto kao da ja dajem nekome savjete o otvorenoj operaciji srca ili o pozicionirnju Hubble teleskopa. iskustvo: vidio sam na televiziji

usput, moj auto je cipiran. kostalo me je 3 kune i pola sata posla.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 14:02   #63
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post

usput, moj auto je cipiran. kostalo me je 3 kune i pola sata posla.
Mozes ovo malo pojasnit?
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 19:57   #64
moze.
u 4 oka, a ne ovako.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 20:59   #65
@tony zg:

A koju pm si pito o chipanju kad već misliš da je sve to super?

Vid. Ne postoje priče o tome da neki dr..ija more dić snagu motoru jer "optimira motor". To su priče za malu djecu. Možeš, uz smanjenje vijeka trajanja.

Pa ti vidi.

Eno sam negdje napiso iskustva iz prve ruke ovog sa škodilakom.

A jebat ga, čoek čipira kantu, radi toga da na svakih 1.000 km možda 10 sekundi iscjedi tu dodatnu snagu preko tvorničke. Naravno da će mu motor solidno trajat.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 14:40   #66
Quote:
to sam ja kaže: Pogledaj post
Ma nemoj zato moja bivsa ima onda preko 200tkm i chip pa turbina radi dobro.

Vidim da si neki strucnjak.
Astra G 1,7CDTI 80KS (Z 17 DTL) može sigurno preč 200 tkm, ali Astra H 1,7 CDTI 100 KS (Z17DTH) samo uz jaaaako veliku sreču i uz vrlo nježnu vožnju.

Zato jer su jako dobre mjenjaju ih u garantom roku ko da je rječ o filterima.
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 18:32   #67
A reci mi iz kojih ti to pouzdanih izvora znas?
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 19:51   #68
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
A koju pm si pito o chipanju kad već misliš da je sve to super?
Ja nisam pitao o chipanju...ja sam pitao dali tko ima iskustva s doticnom chip tuning kompanijom.

ja znam kaj sve chip sa sobom nosi, i do sada sam vozio na chipu na starom autu...i sada zelim opet.
__________________
Boze kako godine lete...
tony_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 19:53   #69
Quote:
Neno2 kaže: Pogledaj post
Astra G 1,7CDTI 80KS (Z 17 DTL) može sigurno preč 200 tkm, ali Astra H 1,7 CDTI 100 KS (Z17DTH) samo uz jaaaako veliku sreču i uz vrlo nježnu vožnju.

Zato jer su jako dobre mjenjaju ih u garantom roku ko da je rječ o filterima.
LOOOOL prvi put cujem za 1.7 cdti...a regan sam na sve opelove forume, i sigurno bi bilo rijeci nesto da je ovo istina sta pricas. jer ako se sazna u roku tjedana dana za neki saraf koji nije dovoljno tvornicki stegnut, onda bi se sigurno i masovno pricalo i o Z17DTH motoru.
__________________
Boze kako godine lete...
tony_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 20:18   #70
Ala volim ove firme i firmice koje uz laptop chipiraju kaj ti srce želi, skoro pa ko kod Gigija u šupi...samo kaj je ova šupa ko Houston kaj ne ?

Ne vjerujem da ti "tuneri" moreju više i bolje naredit nekaj za kaj sam prošli ponedeljak u BMW vozil simulatore motora sa svim opterećenjima od firme dSpace iz Paderborna.....a to su računala 3 velika ko solidni ormar u dnevnom boravku...i 4 mala veličine frižidera-----a cijena tih spravica s kojom simuliraju sve 4-6 -8 cilindrične BMW motore je da ti pamet stane!

Baš sam pital dečece ( morali su oni istovarit jer nije bilo viličara) za koji kxxxxc to služi i kad mi je odgovoril sam zinul ko som na suhom! Baš mi je fino objasnil da time iskušavaju soft za ECU...... e pa da ga nabijem na xxxxxxx ako je to Gigi u šupi u stanju! i da buju zamenili celi tim inženjera stručnjaka za elektroniku i naravno mehaniku!

Tak je moje mišljenje .....kak ga je bog napravil tak nek i ostane...ko nema perja za M3-M5.....AMG ....Irmscher ....Brabus....nek se mane ćorava posla!

Nije to Anica Kostelić i mazanje skija da je kemija u glavi jedne osobe!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 20:23   #71
Aha... počelo je :klap:
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 20:34   #72
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
....Irmscher ....
Kad si se već uhvatio ovog, čuo sam da je cijena 1000E što i odgovara kvaliteti naravno. Ako je oplo u pitanju il to, il niš
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 22:20   #73
Quote:
tony_zg kaže: Pogledaj post
Ja nisam pitao o chipanju...ja sam pitao dali tko ima iskustva s doticnom chip tuning kompanijom.

ja znam kaj sve chip sa sobom nosi, i do sada sam vozio na chipu na starom autu...i sada zelim opet.
Aha. Tako sam i mislio. Ali šta se onda pjeniš kad ti ljudi dobronamjerno žele reći šta nije dobro kod te "djelatnosti".

Pa onda se obrati ovlaštenom servisu? Ionako već hrpa njih nudi frizuru čim kupiš novi auto..
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 08:08   #74
Quote:
to sam ja kaže: Pogledaj post
A reci mi iz kojih ti to pouzdanih izvora znas?
Još uvjek radim nešto mehanike iz hobija i prije mjesec dana sam imo slučaj s turbinom na tom motoru, nazovem prijatelja koji radi u ovlaštenom i čovjek mi kaže da su ih ove godine zamjenili desetak komada i da se mjenjaju pod garancijom na 30% tih motora.

Ako si toliko upučen čudi me da ne znaš za ovo, inače kod tih motora i crijeva vode na hladnjaku ulja su isto problem, znaju puknut i eto belaja, i to je poznata stvar kao i lanac razvoda na 1,0 i 1,2 motorima,.

U svakom slučaju alfin 1,9 je bolji izbor od ovog opelovog.
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 18:19   #75
čipi

evo jasam malo glup pa mi to čipiranje uopće nije jasno,naravno osim ako povećanje snage nije u automobilima za utrke.tj nije mi jasna jedna stvar ,netko kupi novi auto recimo sa 100 dieselskih ks i onda da 500 eur za čipiranje za dobit 120 ks,pa zar nije jednostavnije odmah kupit auto sa tvorničkih 120 ks?
bezimeni987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 19:58   #76
Quote:
Neno2 kaže: Pogledaj post
Još uvjek radim nešto mehanike iz hobija i prije mjesec dana sam imo slučaj s turbinom na tom motoru, nazovem prijatelja koji radi u ovlaštenom i čovjek mi kaže da su ih ove godine zamjenili desetak komada i da se mjenjaju pod garancijom na 30% tih motora.

Ako si toliko upučen čudi me da ne znaš za ovo, inače kod tih motora i crijeva vode na hladnjaku ulja su isto problem, znaju puknut i eto belaja, i to je poznata stvar kao i lanac razvoda na 1,0 i 1,2 motorima,.

U svakom slučaju alfin 1,9 je bolji izbor od ovog opelovog.
vidi se koliko si informiran i strucan kada ne znas niti ciji je to motor...
__________________
Boze kako godine lete...
tony_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 20:02   #77
Quote:
bezimeni987 kaže: Pogledaj post
evo jasam malo glup pa mi to čipiranje uopće nije jasno,naravno osim ako povećanje snage nije u automobilima za utrke.tj nije mi jasna jedna stvar ,netko kupi novi auto recimo sa 100 dieselskih ks i onda da 500 eur za čipiranje za dobit 120 ks,pa zar nije jednostavnije odmah kupit auto sa tvorničkih 120 ks?
i ako kupis tvornicki auto od 120ks, nakon godinu dana ce ti dosadit i htjet ces malo vise, pa ces chipirat i imat 150ks.

i onda ce se nac netko pametan ko ti i rec " pa zasto nisi uzeo auto od 150ks serijala? " pa zato, jer bi onda i njemu povecao snagu za 30 konja gore na 180.

sve dog ne dodes do toga tvornicki auto s tom snagom ce ti biti puno skuplji od slabijeg modela, a za razliku u cijenu mozes chipanjem doc do snage auta onu koju je imao "jaci model"...i jos ce ti ostat love za odrzavanje sljedecih 2 godine...
__________________
Boze kako godine lete...
tony_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 20:16   #78
čipipi

Quote:
tony_zg kaže: Pogledaj post
i ako kupis tvornicki auto od 120ks, nakon godinu dana ce ti dosadit i htjet ces malo vise, pa ces chipirat i imat 150ks.

i onda ce se nac netko pametan ko ti i rec " pa zasto nisi uzeo auto od 150ks serijala? " pa zato, jer bi onda i njemu povecao snagu za 30 konja gore na 180.

sve dog ne dodes do toga tvornicki auto s tom snagom ce ti biti puno skuplji od slabijeg modela, a za razliku u cijenu mozes chipanjem doc do snage auta onu koju je imao "jaci model"...i jos ce ti ostat love za odrzavanje sljedecih 2 godine...
aha znači tipično hrvatsko ponašanje ,kao nemam love za kolač paću kupit kruh i posut ga šećerom ili imam u đepu 80 kn al hoću imat nešto šta košta 100kn
bezimeni987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 20:48   #79
Quote:
tony_zg kaže: Pogledaj post
sve dog ne dodes do toga tvornicki auto s tom snagom ce ti biti puno skuplji od slabijeg modela, a za razliku u cijenu mozes chipanjem doc do snage auta onu koju je imao "jaci model"...i jos ce ti ostat love za odrzavanje sljedecih 2 godine...
aha..dakle tvoja računica kaže;
cijena tvornički jačega auta je veća od cijene slabijega auta+chip+održavanje dvije godine+svi mogući dodatni troškovi podijeljeno sa mogućnost da ti se ionako oslabljeni motor razleti prije reda?
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 21:10   #80
Quote:
kowalski kaže: Pogledaj post
aha..dakle tvoja računica kaže;
cijena tvornički jačega auta je veća od cijene slabijega auta+chip+održavanje dvije godine+svi mogući dodatni troškovi podijeljeno sa mogućnost da ti se ionako oslabljeni motor razleti prije reda?
a i zamislite još i ovo: na tisuće inžinjera i konstruktora u tvornicama dane i mjesece provode u konstruiranju i ispitivanju motora u laboratorijima,probnim stolovima i stvarnim uvjetima a naši genijalci lijepo naseru čip ,POVEĆAJU SNAGU,A NARAVNO KAD SE SNAGA POVEĆA ONDA SE I POTROŠNJA SMANJI, to zna i malo dijete i pametniji su od svih tih ljudi koji godinama rade na motorima
bezimeni987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.