Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2010., 12:23   #1
Aura i moze li se vidjeti?

Pozdrav svim ucesnicima diskusija na forumu!

Surfujuci netom naisao sam na jedan interesantni clanak u kome autor tvrdi da je zaista moguce videti auru coveka.Normalno,za to moraju biti ispunjeni odredjeni preduslovi kako on tvrdi.Povecati osetljivost organa cula vida i raspon percipiranih talasa koje je oko u stanju videti.

Mozete detaljnije procitati ovde http://www.thiaoouba.com/seeau.htm i na nerednih nekoliko strana,gde su cak ponudjene i specificne vezbe.

Voleo bih cuti vase misljenje o ovoj potencijalnoj mogucnosti.
duhovnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 18:37   #2
Sve je moguće vidjeti, ali aura se vidi nekim psihičkim okom, a ne fizičkim očima. Čovjek jednako može osjetiti nečiju energiju, ne mora je nužno vidjeti. To je neki sinkretizam u mozgu, kao kad se osjetila pretapaju, pa onda čuješ sliku ili vidiš zvuk, nanjušiš sve to skupa, itd.
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 18:41   #3
ako uzmeš dovoljno droge vidjet ćeš auru i na glavi bradavičaste svinje.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 21:45   #4
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
ako uzmeš dovoljno droge vidjet ćeš auru i na glavi bradavičaste svinje.
Pa naravno, i one imaju auru.
evil-bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 13:21   #5
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
ako uzmeš dovoljno droge vidjet ćeš auru i na glavi bradavičaste svinje.
Evo recept za "drogu":

sjedi udobno

promatraj objekt - vazu sa cvijećem koja je na stolu ili na komodi

probaj ne misliti na ništa (TO JE UŽASNO TEŠKO -ali nije nemoguće) jednostavo gledaj

nakon nekog vremena pogled usmjeri više na pozadinu vaze sa cvijećem
nego na nju samu

gledaj i dalje

gledaj

gledaj

i ak ne zaspeš - vidjet ćeš auru...


Ispočetka ti se čini da te oči varaju. Ak budan ne sanjaš vidiš ono što vidiš.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 15:08   #6
Quote:
duhovnost kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim ucesnicima diskusija na forumu!

Surfujuci netom naisao sam na jedan interesantni clanak u kome autor tvrdi da je zaista moguce videti auru coveka.Normalno,za to moraju biti ispunjeni odredjeni preduslovi kako on tvrdi.Povecati osetljivost organa cula vida i raspon percipiranih talasa koje je oko u stanju videti.

Mozete detaljnije procitati ovde http://www.thiaoouba.com/seeau.htm i na nerednih nekoliko strana,gde su cak ponudjene i specificne vezbe.

Voleo bih cuti vase misljenje o ovoj potencijalnoj mogucnosti.
Zdravom čovjeku nije, ali ako imaš neki poremećaj ili ako si na drogama - onda možeš vidjet svašta. Neki vide Gospu, neki vanzemaljce, a neki aure...
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 17:04   #7
Slažem se sa nekim gore da ljudsku auru nije moguče vidjeti u normalnom stanju svijesti.To znaći da smo mi naučeni samo da promatramo svijet materijalnog i nemamo dovoljno energije da se usmjerimo na svijet čiste energije...promatrati svijet energije znači promijeniti nivo svijesti,a to ne možemo jer smo svu energiju usmijerili na ovaj materijalni svijet...i tako smo u zatvorenom krugu iz kojeg su rijetki izašli.Postoje načini koji su nam ostavljeni,a to je sad druga i duga priča.....................
__________________
Aktivna strana beskonačnosti
don karlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 17:24   #8
U našem materijalnom svijetu možeš vidjeti ku**c.Tek kad spoznaš svoju duhovnost, tek onda se otvaraju vrata onog "neobjašnjenog".
__________________
Be a Christian when you die
wait4death is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 13:17   #9
Quote:
don karlos kaže: Pogledaj post
Slažem se sa nekim gore da ljudsku auru nije moguče vidjeti u normalnom stanju svijesti.....
Nije istina. Moja kćer je vidla aure svim ljudima, a imala je tri godine kad smo to skužili, i bila je u najnormalnijem stanju svijesti. Mislila je da je to sasvim normalni izgled ljudi, pa se čudila kako mi to ne vidimo. Odrasla je, a aure može i dalje vidjeti.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 13:21   #10
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Nije istina. Moja kćer je vidla aure svim ljudima, a imala je tri godine kad smo to skužili, i bila je u najnormalnijem stanju svijesti. Mislila je da je to sasvim normalni izgled ljudi, pa se čudila kako mi to ne vidimo. Odrasla je, a aure može i dalje vidjeti.
Posve točno. Ponekad je mogu vidjeti da se ne trudim. Tako sam jedanput vidjela kod jedne žene prekrasno svjetloplavu auru. Kolegica koja je jednom ušla u moju sobu isijavala je svjetlozelenom bojom...može se vidjeti a da ti se ne mijenja stanje svijesti.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 13:23   #11
ja sam vidio auru žućkaste boje oko ljudi i predmeta s jedanaest godina... s dvanaest sam shvatio da trebam naočale...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 13:26   #12
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
ja sam vidio auru žućkaste boje oko ljudi i predmeta s jedanaest godina... s dvanaest sam shvatio da trebam naočale...
Dobro si prošao. Mogao si sa trinaest završiti na psihijatriji.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 13:28   #13
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Dobro si prošao. Mogao si sa trinaest završiti na psihijatriji.
preporučio bih svima koji se zanose s takvim viđenjima da odu u okulista provjeriti vid...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 13:32   #14
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
preporučio bih svima koji se zanose s takvim viđenjima da odu u okulista provjeriti vid...
A prije nego li odu, nek se pomole za dobar vid u crkvi....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 13:35   #15
znanost kaže da ljudi (i svi drugi objekti uglavnom) svijetle, vjerovali ili ne... samo, naše osjetilo vida ne može vidjeti tu svjetlost... na ovoj wikici možete vidjeti ljudsku svjetlost prikazanu lažnim bojama:
http://en.wikipedia.org/wiki/Infrared
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 13:40   #16
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
znanost kaže da ljudi (i svi drugi objekti uglavnom) svijetle, vjerovali ili ne... samo, naše osjetilo vida ne može vidjeti tu svjetlost... na ovoj wikici možete vidjeti ljudsku svjetlost prikazanu lažnim bojama:
Što znanost kaže o ljudima koji vide auru?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 14:39   #17
Talking

Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Nije istina. Moja kćer je vidla aure svim ljudima, a imala je tri godine kad smo to skužili, i bila je u najnormalnijem stanju svijesti. Mislila je da je to sasvim normalni izgled ljudi, pa se čudila kako mi to ne vidimo. Odrasla je, a aure može i dalje vidjeti.
I kako znate da Vaša kći vidi auru o kojoj mi pričamo...pa stotine ljudi su se kunili da vide auru a kasnije je utvrđeno da imaju anomaliju u proslijeđivanju slike sa vidnog živca oka do mozga...!!
__________________
Aktivna strana beskonačnosti
don karlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:36   #18
Quote:
don karlos kaže: Pogledaj post
I kako znate da Vaša kći vidi auru o kojoj mi pričamo...pa stotine ljudi su se kunili da vide auru a kasnije je utvrđeno da imaju anomaliju u proslijeđivanju slike sa vidnog živca oka do mozga...!!

Ima jedna zgodna kineska poslovica: osoba koja kaže da se nešto ne može činiti, ne bi smjela ometati osobu koja to čini.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 02:28   #19
Ima ovdje jedan tekst koji bi mogao poslužiti nekome tko je znatiželjan (ne kažem da je sto posto točan, koji tekst i je na kraju krajeva?, ne kažem ni da nije, ali ako se netko želi pobliže informirati):

http://www.alternativa-forum.com/......jsati-auru.pdf

Tu piše i o Kirlianovoj fotografiji nešto, a o Kirlianovoj fotografiji se može pročitati nešto i na wikipediji na

http://en.wikipedia.org/wiki/Kirlian_photography
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 02:31   #20
Nešto ne radi gore ovaj prvi link, to je pdf file. Možete uguglati "kirlianova kamera" ili "kirlianova fotografija" i postaviti google da traži na hrvatskom jeziku i izbacit će vam taj tekst, a možete isto napraviti i na engleskom, naći ćete puno više informacija. Ima dosta i junka, ali može se naći i ok stvari... Naravno.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.