Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2010., 16:37   #41
Quote:
darling_nikky kaže: Pogledaj post
...
Ispravak: Uspijem odvojiti..da mi se numerira od 1 od treće strane, ali mi se automatski numeriraju i prve tri.. Znači 0,1,2 pa opet 1,2,3... I ako izbrišem ovo s prve tri, automatski mi briše sve. Makar na prve tri piše section1, a na ostalima section2..
0,1,2 pa opet 1,2,3?!? A?!?
Postavi pokazivač u footer 2. sekcije pa pritisni simbol Same as Previous. Tek tada sekcije postaju neovisne jedna o drugoj i možeš izbrisati brojeve u prvoj i/ili ubaciti željene u drugu.
__________________
Look out, here he comes again ... They say he's dead, he's my three best friends ... He's so honest that the dishonest dread ... Meeting the kid with the replaceable head
Fodderstompf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 21:45   #42
označavanje stranica u Wordu

dakle dobila sam upute koje glase ovako:
naslovna stranica, stranica sadrzaja i stranica sa sažetakom trebaju biti bez oznake broja stranice.

sto bi znacilo da rad pocinjem numerirati od 4 stranice!!!!

jel to moguće u wordu? ja znam samo za opciju da prvu stranicu ne numeriram.

hvala unaprijed.
Joškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 21:47   #43
sad vidjeh gore isti problem

idem to prouciti.
Joškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 00:54   #44
Ja nemrem u wordu 2007 naci one posebne opcije za fontove, ono da idu oni mali mravi oo slova, ili da tekst blinka. U drugim wordovima to znam nac, al ovdje ne...

Zadnje uređivanje goranbo : 07.05.2010. at 01:04.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 16:03   #45
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Ja nemrem u wordu 2007 naci one posebne opcije za fontove, ono da idu oni mali mravi oo slova, ili da tekst blinka. U drugim wordovima to znam nac, al ovdje ne...
Mislim da toga nema u 2007 verziji, da je to izbačeno. Možeš to napraviti u 2003 verziji i mislim da bi trebalo raditi u 2007!
Giga89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 01:19   #46
Quote:
Giga89 kaže: Pogledaj post
Mislim da toga nema u 2007 verziji, da je to izbačeno. Možeš to napraviti u 2003 verziji i mislim da bi trebalo raditi u 2007!
Me ne treba mi to bas strasno, ali mi je znalo dobro doci možda nekome nesto psoebn istaknem da ne preskoči... Bzvz.

A da idem isntalirati jos neku verziju worda mi en pada na pamet jer sam vec imao iskustva da instalacije zna podivljat kad ih je dvije (dakle vdije instalacije različitih verzija Offica), i potrebna su neka posebna podešavanja i pitaj boga, užas živi.
Tako da, morat ću preživjeti bez toga (rješenje bi mozda mogao biti i Open ffice, ali ne znam ima li on to, no velim, prevelika komplikacija a nije mi tolko potrebno)
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 00:14   #47
Quote:
Fodderstompf kaže: Pogledaj post
0,1,2 pa opet 1,2,3?!? A?!?
Postavi pokazivač u footer 2. sekcije pa pritisni simbol Same as Previous. Tek tada sekcije postaju neovisne jedna o drugoj i možeš izbrisati brojeve u prvoj i/ili ubaciti željene u drugu.
Zaboravih ti reći da sam uspjela..hvala na pomoći
__________________
Nikad ne treba dizati ruke od dobre stvari. Samo...kako znati da je dobra?
darling_nikky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 11:58   #48
Quote:
darling_nikky kaže: Pogledaj post
Zaboravih ti reći da sam uspjela..hvala na pomoći
Ništa, ništa...
Inače - svima sa sličnim "problemima": ne zaboravite načelo pokušaja i pogrešaka, ali bez straha i frustracija.
__________________
Look out, here he comes again ... They say he's dead, he's my three best friends ... He's so honest that the dishonest dread ... Meeting the kid with the replaceable head
Fodderstompf is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 22:24   #49
ej, a kad tako prelomim stranice, onda mi na prvoj strani 2. sekcije ostane prazan redak ispred naslova,kojeg nikako nemrem maknut...ak me kužiš... a to mi se ne uklapa u moj rad! ne može se to nikak popraviti?
ferky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 01:24   #50
Quote:
ferky kaže: Pogledaj post
ej, a kad tako prelomim stranice, onda mi na prvoj strani 2. sekcije ostane prazan redak ispred naslova,kojeg nikako nemrem maknut...ak me kužiš... a to mi se ne uklapa u moj rad! ne može se to nikak popraviti?
Misliš - iznad naslova?
Stavi sliku tog dijela dokumenta, ali prethodno: Tools > Options > kartica View > pod Formatting Marks označi All > OK, da se vidi o čemu se radi.
__________________
Look out, here he comes again ... They say he's dead, he's my three best friends ... He's so honest that the dishonest dread ... Meeting the kid with the replaceable head
Fodderstompf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 15:55   #51
Quote:
Fodderstompf kaže: Pogledaj post
Misliš - iznad naslova?
Stavi sliku tog dijela dokumenta, ali prethodno: Tools > Options > kartica View > pod Formatting Marks označi All > OK, da se vidi o čemu se radi.
da to mislim!popravila!!hvala!
ferky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 20:16   #52
jel moguće ikako napisat slovo tj. znak i iznad njega točku??ja konkretno trebam grčko slovo gama s tom točkom...prčkala sam malo po tipkovnici al niš ne funkcionira...
ferky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 21:54   #53
Insert-->symbol

Tu probaj nać
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 23:20   #54
Word 2007

Dobar dan! Ako je netko imao slican problem, bio bi mu jako zahvalan da mi pomogne. Pišem završni rad za fax, i zapeo sam na sadržaju, to jest profesorica me vratila zbog toga sto mi sadržaj nije poravnat sa desne strane. Znači one točkice i na kraju broj nisu mi u pravcu jedan ispod drugog nego se malo razilaze. Nemogu potrefiti da se točkice i broj poslože u pravcu. Eto vjerujem da je netko imao sličan problem, ili da mu to (u boljem slučaju) uopće nije problem i da mi pomogne da riješim to. Hvala puno!
Shpeghy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 23:41   #55
Quote:
Shpeghy kaže: Pogledaj post
Dobar dan! Ako je netko imao slican problem, bio bi mu jako zahvalan da mi pomogne. Pišem završni rad za fax, i zapeo sam na sadržaju, to jest profesorica me vratila zbog toga sto mi sadržaj nije poravnat sa desne strane. Znači one točkice i na kraju broj nisu mi u pravcu jedan ispod drugog nego se malo razilaze. Nemogu potrefiti da se točkice i broj poslože u pravcu. Eto vjerujem da je netko imao sličan problem, ili da mu to (u boljem slučaju) uopće nije problem i da mi pomogne da riješim to. Hvala puno!
pa kako si radio sadržaj ručno?
ideš u insert-index &tables, prije označiš naslove kao headings 1, podnaslove kao headings2... i on ti sam sve izbaci cijeli savršen poravnan sadržaj
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 23:54   #56
Sad mi jos pomozi kako da oznacim headings odnosno headings 2? Oprosti na gnjavaži ali ja ti ovo bas ne koristim, samo kad mi treba tako nesto. Nisam bas obucen za office. Hvala
Shpeghy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 11:00   #57
sad sam skužila da imaš 2007 ove upute su bile za stari word evo ti link di je sve objašnjeno http://office.microsoft.com/sr-latn-...001225372.aspx
a kako se sadržaj ne numerira trebat će ti i ovo
help iz Worda 2007

Start numbering after the second page
1.Follow the steps in this article for inserting page numbers.
2.Place the cursor at the beginning of the page where you want page numbering to start.
3.On the Page Layout tab, in the Page Setup group, click Breaks.
4.Under Section Breaks, click Next Page.
5.On the Insert tab, in the Header & Footer group, click Header or Footer, and then click Edit Header or Edit Footer to make changes in the header or footer area.

The header or footer that contains the page number is labeled Section 2.

If the header or footer is labeled First Page Header -Section 2- or First Page Footer -Section 2- and you want the header or footer on the first page of this new section to be the same as the header or footer on the rest of the pages in this section, clear the Different First Page check box in the Options group.

6.Under Header & Footer Tools, on the Design tab, in the Navigation group, click Link to Previous to break the connection between the header or footer in the new section and the previous section.
7.If you want the numbering on this page to start with 1, in the Header & Footer group, click Page Number, click Format Page Numbers, and then type 1 in the Start at box, and click OK.
8.In the Navigation group, click Previous Section , and delete the page number in the header or footer that is labeled Section 1.


Važno je ono pod rednim brojem 3-4, znači ubaciti Break, nakon čega možemo numerirati stranica ponovno od 1 ili nekog drugog broja.
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 11:20   #58
Quote:
Shpeghy kaže: Pogledaj post
Sad mi jos pomozi kako da oznacim headings odnosno headings 2?
Sve do detalja objašnjeno i popraćeno slikovito imaš na ovom linku
Kako kreirati sadržaj dokumenta u Wordu 2007
Ivan_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 09:12   #59
Ljudi puno hvala! Problem rijesen. Oprostite na smetnji
Shpeghy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 12:29   #60
Quote:
Shpeghy kaže: Pogledaj post
Pišem završni rad za fax, i zapeo sam na sadržaju, to jest profesorica me vratila zbog toga sto mi sadržaj nije poravnat sa desne strane. !
Još da si naveo za koji fax pišeš.
__________________
Ja mislim da je barem tako...
Davero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:19.