Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2014., 09:42   #81
.. dobro .. čekam ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 10:07   #82
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. ja se javljam .. branim tezu da bog postoji ..
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
U redu, ti si onda postavljač uvodnika i moraš dati argumente u prilog tezi Božjeg postojanja.
Pa ne mora. Mislim, ko kaže da mora? To zavisi kako se dogovori sa osobom koja bi izašla na debatu sa njim.

Možda ne bi bilo loše imati neka pravila u ovim debatama. Npr., Uvodni post ne može biti više od, recimo, 3 000 reči, tri komentara/odgovora ne više od 5 000, a zaključak ne više od 4 000 reči. Broj reči ne mora biti ovakav, to je samo ilustrativno, više je važan odnos.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 12:00   #83
Ja kažem da mora.

Onaj tko nudi debatu, valjda treba biti postavljač uvodnika, a druga osoba brani ili pobija tu tezu.


Da, napravit ćemo pravilnik za debate, no prvo da barem bude jedan par spreman na prvu debatu.



Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. dobro .. čekam ..
Ne znam, da ti pitaš nekoga bi li htio biti tvoj protivnik u debati?
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 12:21   #84
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ne znam, da ti pitaš nekoga bi li htio biti tvoj protivnik u debati?
.. paaa .. ne ..
.. to sam radio kad sam bio mlađi ..
.. sada mi do debate i nije tako strašno stalo .. .. stari se .. jebi ga ..

.. vidio temu .. pa reko ..
.. a svijet se dosta izokrenuo .. .. možda ateista ni nema više .. .. vrag će da ga zna ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 12:41   #85
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ja kažem da mora.

Onaj tko nudi debatu, valjda treba biti postavljač uvodnika, a druga osoba brani ili pobija tu tezu.
ja se javljam za zastupanje teze da pro-choice odnos prema pitanju abortusa nije racionalan stav, nego ideologija bazirana na setu dogmi.

(isto to je i pro-life odnos, ali to bi onda bila druga debata. Mene više zanima debata o pro-choice odnosu jer je on rigidniji i neracionalniji i, što se forumskih diskusija tiče, ujedno i nesrazmerno više agresivan i povlašćen)
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 12:57   #86
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ja kažem da mora.
Pa, možeš samo da kažeš, i ništa više od toga. Kako se dva forumaša budu dogovorila, tako će ići tema. Možda neko ko želi da učestvuje u debati sa njim, želi prvi da da uvodni post. Onda on može da krene odakle hoće.

Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Onaj tko nudi debatu, valjda treba biti postavljač uvodnika, a druga osoba brani ili pobija tu tezu.
A onaj ko se javi, ne sme da zatraži da on prvi postavi uvodni post? Nije nego. Ako se neko javi, odnosno ako neko odgovori na izazov, onda se njih dvoje ili dvojica mogu dogovoriti ko počinje uvod. I to je to. :klap:

Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Da, napravit ćemo pravilnik za debate, no prvo da barem bude jedan par spreman na prvu debatu.
Ne bi bilo loše da se znaju neke smernice, ali ne treba biti ni rob istih.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 17:53   #87
A da ti i alim budete prvi par, i dogovorite neku temu?
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 00:51   #88
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
ja se javljam za zastupanje teze da pro-choice odnos prema pitanju abortusa nije racionalan stav, nego ideologija bazirana na setu dogmi.
Ja bih se javio za tu debatu, ali i ja zastupam isto stajalište...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 13:36   #89
.. ništa .. ?

.. imali li još .. živućih .. ateista .. ?
.. u moje vrijeme svi su se gurali u ateiste .. i upisivali se u komunjare .. .. to je bilo mračno vrijeme ..
.. izgleda svjetlo jevanđelja .. srećom .. obasjalo vascelu hrvatsku .. .. a za to smo se .. jebiga .. i borili ..

(.. nekad je i šef bio ateista .. i onda je otkrio toplinu neke zagorske crkvice .. prijatan komšiluk nedeljom na misi .. druženje .. pesma .. .. sad vežba u srid vrime godišća .. .. mislim ..)
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 21:32   #90
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. ništa .. ?

.. imali li još .. živućih .. ateista .. ?
.. u moje vrijeme svi su se gurali u ateiste .. i upisivali se u komunjare .. .. to je bilo mračno vrijeme ..
.. izgleda svjetlo jevanđelja .. srećom .. obasjalo vascelu hrvatsku .. .. a za to smo se .. jebiga .. i borili ..
Diskusija je bespotrebna, jer se nema šta diskutirati...

Quote:
alim kaže: Pogledaj post
(.. nekad je i šef bio ateista .. i onda je otkrio toplinu neke zagorske crkvice .. prijatan komšiluk nedeljom na misi .. druženje .. pesma .. .. sad vežba u srid vrime godišća .. .. mislim ..)
A jbg, u stadu smrdi, ali je toplo...

Vježbam: 'naaaarooodiiiii naaam seeeee kralj nebeeeeskiiiii'....

Baš sad nešto slušam pjesmu i mislim si: jbt, kršćani imaju najsimpatičnijeg boga, bebu...

A postojanje kojeg boga bi ti branio? Isusa, Alaha, Zeusa, Manitua?
__________________
Padaj silo i nepravdo!

Zadnje uređivanje F. Chief : 07.12.2014. at 21:52.
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 12:41   #91
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
A da ti i alim budete prvi par, i dogovorite neku temu?
Izvini, ali ja sam u paru uglavnom sa ženskinjama.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 12:55   #92
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Izvini, ali ja sam u paru uglavnom sa ženskinjama.
Uozbilji se.


Dakle, ako ima vas 4 što se javljate za debatu, onda se lijepo dogovorite međusobno za temu i tko će što zastupati.

Ne mora netko tko osobno dijeli stav i zastupati isti u debati.

Mi smo na grčkoj retorici radili obrnuto - zastupati stav u koji osobno ne vjeruješ. Mislim da je to čak i bolja opcija za profilirati se.

Dakle, ako su Chief i Sanja zainteresirani za debatu o temi abortusa, onda netko može zastupati i ono u što osobno ne vjeruje, za potrebe debate.


Ili da ja predložim temu pa se vi dogovorite...
zanimljivo mi je ovo o vrijeđanju religijskih osjećaja zbog Xmas upotrebe, npr.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 13:07   #93
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Uozbilji se.
Ali ja sam ozbiljan.

Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Dakle, ako ima vas 4 što se javljate za debatu, onda se lijepo dogovorite međusobno za temu i tko će što zastupati.

Ne mora netko tko osobno dijeli stav i zastupati isti u debati.
Hm, pa možda F. Chief ako hoće da on i ja zajedno učestvujemo u nekoj debati na istoj strani, unapred najavljujem pobedu.

Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Mi smo na grčkoj retorici radili obrnuto - zastupati stav u koji osobno ne vjeruješ. Mislim da je to čak i bolja opcija za profilirati se.
Jeste, ja sam postavio jedan topic na ovu temu, Ja sam nevjernik, pa sam dobio đon od tebe.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 13:12   #94
Vi se probajte dogovoriti i ako budete imali što konkretnije, onda ćemo se dalje dogovarati.

Ne mogu sad tu pola dana raspravljati o what if pričama bez da se ima što konkretno.

Dajem vam temu na izbor, nađite si para i dogovorite se tko što zastupa, a onda ćemo dalje.


Ako treba pro-choice orator za tematiku abortusa, mogu jedino zamoliti NOD-a ako bude htio.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 14:10   #95
Ja se javljam za debatu o bilo kojoj temi. Ja stalno kažem dođite 200 novinara, zovite pravnike i sve ću vas pobjedit. Još vas nisam vidio.
__________________
Sjeti se vale da si more!
ripaparazzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 20:06   #96
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Dakle, ako ima vas 4 što se javljate za debatu, onda se lijepo dogovorite međusobno za temu i tko će što zastupati.

Ne mora netko tko osobno dijeli stav i zastupati isti u debati.

Mi smo na grčkoj retorici radili obrnuto - zastupati stav u koji osobno ne vjeruješ. Mislim da je to čak i bolja opcija za profilirati se.
Ovo je i meni ok kao igra, ali na temu abortusa to čak ne može biti igra, jer suprotna postavka (da to nije iracionalno stanovište, da to nije set dogmi) nema niti jedan jedini argument kojim bi se mogao braniti.
Eventualno bih mogla braniti stanovište o nužnosti zakonske dozvole abortusa u formalnoj debati protiv šefa (s tim što bih tu branila svoj stav, jer smatram da zakonska dozvola treba da postoji)

Mogu i s alimom (s kojim delim stav) u debatu zauzevši suprotan stav, stav koji lično ne zastupam, ali ne verujem da bi to alimu pasalo (on želi debatu s autentičnim ateistom)
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 22:15   #97
Što ti misliš onda pod pro-choice ako ne na zakonsko pravo na legalan abortus? Ne kužim, o čemu bi ti onda raspravljala? Misliš da pro-choice znači misliti kako je abortus super, poželjan, samo sredstvo kontracepcije?
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 15:09   #98
Dobro, onda može biti prva tema:

Nužnost zakonski dopuštenog abortusa - da ili ne - Sanja je za, a Chief protiv?



Drugi par mogu biti NOD i alim

A treći Ripaparazzo i Nomen.

S tim da smo onda prvom temom pokrili abortus, pa treba izabrati neke druge teme.


A mislim ovo, tko želi debatu s autentičnim ateistom, autentičnim ovim ili onim..možemo tako čekati do sudnjeg dana da se stvari poklope, da se nađe netko i ateist, i zainteresiran za debatu, i za temu, i koji zastupa stav koji nam je potreban i što sve ne. Ne možemo tako jer nećemo nikad krenuti.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 21:19   #99
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
Što ti misliš onda pod pro-choice ako ne na zakonsko pravo na legalan abortus? Ne kužim, o čemu bi ti onda raspravljala? Misliš da pro-choice znači misliti kako je abortus super, poželjan, samo sredstvo kontracepcije?
Čitaj malo teme o abortusu pa ćeš shvatiti koje setove stavova zastupaju pobornici pro-choice ideologije.

Ja nisam pro-choice, ali jesam za zakonsko pravo.
S tim da smatram da će zakonsko pravo koristiti žene koje nisu iskoristile pravo na choice (jer su ostale trudne - izbor znači planiranje, a planiranjem se trudnoća sprečava ako nije željena)

No, pusti da krene debata pa ćeš videti.
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 23:46   #100
Ja sam agnostik teist, pa sam otvoren za debate i sa vjernicima i sa ateistima. Spreman sam braniti i stavove koje ne zastupam.
__________________
Sjeti se vale da si more!
ripaparazzo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.