Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2011., 16:21   #81
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 12:58   #82
Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
Da, cuo sam da se ljudi najvise tuze na potrosnju, al sa dizelom bi se dalo zivjet. Navodno taj boxer dizel trosi vise nego obicni ali je puno tisi i bolje se "vrti".

Neznam, kad se odlucim na kupnju otici cu na probnu voznju s tim 2.0d legacyjem pa cu vidit. Zasad mi se po specifikacijama najvise svidja, a uz njega mi je passat cc 4motion. (po cijeni slicno, po performansama losije, a po izgledu lijepsi)
vozio, meni je odličan i svakako preporučam da isprobaš. nagla ubrzanja kao tdi motori ali kroz veće područje okretaja, neizražena turbo rupa, vuče sve do 4000okretaja, netipičan dizel zvuk, potrošnja mješovita oko 7.5l (u jednakim omjerima grad/brdska cesta/autoput 140kmh /otvorena cesta).
jedino ne znam kakva je pouzdanost nakon dužeg korištenja pošto su tek par godina na tržištu..
(zbog subarua nebi trebalo sumnjati ali nikad ne znaš)
tik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 12:01   #83
Nemojte molim vas ubijati ovu temu - meni je odlična!
Ponajviše ako je netko od ovdje prisutnih imao tu mogućnost voziti/testirati različite 4x4 pogone na različitim vozilima i sustavima.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 13:53   #84
Quote:
tik kaže: Pogledaj post
vozio, meni je odličan i svakako preporučam da isprobaš. nagla ubrzanja kao tdi motori ali kroz veće područje okretaja, neizražena turbo rupa, vuče sve do 4000okretaja, netipičan dizel zvuk, potrošnja mješovita oko 7.5l (u jednakim omjerima grad/brdska cesta/autoput 140kmh /otvorena cesta).
jedino ne znam kakva je pouzdanost nakon dužeg korištenja pošto su tek par godina na tržištu..
(zbog subarua nebi trebalo sumnjati ali nikad ne znaš)
samo bježi od eurorenta i trebalo bi biti ok
toni_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 01:19   #85
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Bono ja sam vozio i stari 3.2 i 3.5 i ovaj novi 3.7 od Honde. Svi su bili upareni sa Aisin automatikom (prvi sa četverobrzincem a ovaj zadnji sa peterobrzincem). Prvi 3.2 je napravio skoro 500 tkm (vozio sam ga "pred kraj" njegove karijere u mojoj bivšoj firmi), 3.5 je pod mojom nogom napravio 309 tkm dok sam ovog novog vozio relativno malo (do nekih 50 tkm).
I mogu reći da je srednji par (3.5 motor, 215 ks i 4 brzine automatik) bila najbolja kombinacija. Ako dobro pogledaš 3.2 i 3.5 imaju istu snagu, razlika je upravo u momentu. Ovaj novi visokoturažni motor ne valja pol pizde ladne vode (ova usporedba je omiljena uzrečica mog kolege inače drugog "berača kilometara" na tim Hondama) - to jednostavno nije motor za dvije tone limuzinu sa 4x4 pogonom. Da nije težek ko smrt bio bi dobar za neku jurilicu (recimo za Z seriju Nissana) ali sa OVIM karakteristikama nije pogodan za luksuznu limuzinu.
problem nije u motoru, nego u preteskom autu i starom mjenjacu. Tko je kriv Hondi sto uvijek gura sama protiv svih. U njih nista novo. Pipe protiv vjetra kao i uvijek. SH-AWD je odlican sistem u prosjecnom autu.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 15:32   #86
Slažem se - SH-AWD je vrlo, vrlo dobar sistem. Dovoljno je reći da Mitsu u Evo 6 pa na dalje koristi sličan, da je Ferrarijev diff iste koncepcije ...

Ali sve zajedno - nije dobro upareno.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 16:46   #87
Quote:
terza kaže: Pogledaj post
To stoji, ali ovaj sa AWD svejedno mora imati adekvatne gume. Puno je bolji i sigurniji RWD sa zimskim gumama nego AWD sa UHP ljetnim.
jedino su zimske bolje kod kočenja, tu nema dileme, ja se sa Subaruom i ljetnim vozim tamo gdje ovi sa RWD ne mogu ni primirisati bez obzira kakve gume imali. Stanujem na velikom brdu i neki susjedi sa Mečkama i Bemburama ne izlaze iz garaže, prošle zime sam se vozio bez ikakvih problema sa godinu dana starim ljetnim gumama. Ove godine sam na zimuljama....Subaru ide nenormalno...jedino u zavoj ulazim malo opreznije ovo drugo samo gas
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 16:50   #88
je subaru je bog, isao bih i na slickovima bez problema po snijegu
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 19:59   #89
Volili ga ne volili, mora se priznat da je ovo impresivno...

http://www.youtube.com/watch?v=pMkyM...eature=related
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 20:13   #90
a ovo http://www.youtube.com/watch?v=2oObQ...eature=related
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 20:22   #91
http://www.youtube.com/watch?v=hsk5uzG5D3g

http://www.youtube.com/watch?v=wVOYJX1Ycyo

iternet je zajebaan svak snima sto mu pase
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 21:57   #92
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Jeeebeno.

JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 22:42   #93
Subaru, Audi driving experience se izvodi u kontroliranim uvjetima na pripremljenoj podlozi, sa pripremljenim autima.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 22:47   #94
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Slažem se - SH-AWD je vrlo, vrlo dobar sistem. Dovoljno je reći da Mitsu u Evo 6 pa na dalje koristi sličan, da je Ferrarijev diff iste koncepcije ...

Ali sve zajedno - nije dobro upareno.
ma sta reci nego da je Camry V6 puno brze auto na semaforu :-). Nije cudo da se jako slabo prodavao... Barem kao Acura lici na nesto (iako ga mnogi mrze, ima sigurno "presence"), a Honda verzija stvarno izgleda dosta bezlicno.

Inace sam trazio krivulju okretnog momenta, jer inace ti japanski motori imaju jako ravnu krivulju, pa to sto mu je peak na 5 i nesto ustvari ne znaci nista... ali ispade da ima je tesko staviti na dyno SH-AWD :-).
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 15:06   #95
Ja probo Subarua i Passata i na kraju zaljucio da su to meni prevelki i preruzni auti, i opet zavrsio na prednjem pogonu. Evo po ovoj zimici nikakvih problema sa postenim gumama.

Al svidja mi se kud tema ide. Nego, vidio sam u kvartu jucer Fiat Pandu 4x4 ?! Pa nisam znao da ta minijatura ima pogon na sva cetri? Jel to cemu? Mislim auto je vrunski smijesan i malen al mi je i strasno simpatican. Mislim da sam za ovu godinu miran sa kupovinom automobila, al pitam jer me zanima
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 17:55   #96
Panda 4x4 vs Range Rover
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 18:28   #97
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Imam ja doma Panda vs Discovery, može joj Disco lijepo pušit ako nema M/T gume. To govno ima 2,5 tona i jadnih 250 Nm okretnog. Panda ima 1000 kg i 170 Nm okretnog.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 18:39   #98
Tko god je ijednom vozio Subaru vise od 50 km u komadu tesko (ako ima lovu da ga kupi) da ce ici na nesto drugo.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 18:46   #99
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Tko god je ijednom vozio Subaru vise od 50 km u komadu tesko (ako ima lovu da ga kupi) da ce ici na nesto drugo.
Teorija ti ne stoji pošto je zemlja prilično gusto naseljena zemljacima. A oni (ako imaju lovu) ne vide dalje od BMW-a.
*rabbit* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 18:48   #100
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Tko god je ijednom vozio Subaru vise od 50 km u komadu tesko (ako ima lovu da ga kupi) da ce ici na nesto drugo.
Khm ... na osobnom primjeru sam pokazao da to baš nije tako. Subaruov AWD je apsolutno superiorna stvar ... ostalo na žalost nije.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.