Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2013., 11:32   #81
al to je onda nelegalno...vec smo raspravljali o tome......svasta se dobivalo...200kn,pa slepsluzba,pa pklon bon na ini......
i naravno odmah se popljuvalo ove sa "kamenjara".....kao oni lopovi...a sva osiguranja tako radili.....

ok generali je probio led...sve pet....
sad cekamo ostala osiguranja......
jos kad ulete strana osiguranja.....

pa kad bude drukcije osiguranje za diesel vozilo nego za benzinca....pa kad bude bitno koliko kilometra budes vozio godisnje,pa jesi li mladi vozac,koliko steta.......itditd...
kao recimo u njemackoj ili austriji......
e to ce biti prava stvar.....


kod nas dosad je bilo bitno da imas 50 posto(netko kupljenih netko stecenih) i to je to...
ako dobijes kakav poklon bon super...i vozi dalje
nama hrvatima je samo bilo bitno da se moze platiti na karticu il cekove....o vecini govorim i vozi misko.....

kao sto rekoh cekamo sad druge.......

e da online kalkulatori mogu biti samo priblizni kao sto rekoh da dodju ovi novi parametri......
dotad su sva osiguranja bila u dogovoru ......razlike su bile u 50kn
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 12:23   #82
Prije 3 dana mi je bio tehnički, zadnjih 15-ak dana zvali iz nekoliko osiguravajućih kuća, nudili popuste. Najjeftinija opcija za 81 kw sa 50% bonusa je bila 1660 kn sa osiguranjem putnika, a u Generalija je sve skupa ispalo 1480 kn. Obračunati su popusti za dob od 31-59 g. 10%, gotovina 5% i dvije godine bez štete 6%.
__________________
Foxy
Foxy44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 12:31   #83
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post

ok generali je probio led...sve pet....
sad cekamo ostala osiguranja......
jos kad ulete strana osiguranja.....
Lijep potez generalija, ostali će bit prisiljeni slijediti, ali ovo o ulasku pustih stranih osiguranja uzmi sa rezervom.

Čitao sam nedavno članak, da dobar dio onih koji su zatražili dozvolu za rad, ustvari samo prati svoje klijente, kompanije koje i vani osiguravaju, tako da od njihovog uključivanja na ao tržište neće bit ništa.
eeeea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 12:35   #84
Upravo tako - kao kad je Cameo došao među taksijanere, sad će i drugi hoćeš - nećeš spustit cijenu. Ili pa-pa korisnici.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 15:56   #85
Upravo to, prvi koji krene sa popustima navede ostale da spuštaju cjene, recimo ja AO osiguranja mogu radit sa 25 % popusta ( pretpostavljam jer se konkurencija reklamira sa 23 % popusta pa zato) a opet pretpostavljam da i druge osiguravajuće kuće su ostavile prostor za dodatno niže cijene od inačeg, samo velik je dio kolača u pitanju i naravno da nisu svi masovno krenuli sa novim cjenicima.
cruze1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 20:48   #86
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Upravo tako - kao kad je Cameo došao među taksijanere, sad će i drugi hoćeš - nećeš spustit cijenu. Ili pa-pa korisnici.
Spomeni i drugu stranu. Cameo ne plaća poreze, a država tj. porezni obveznici plate dug. Tako da ti usporedba ne stoji.
KrasnodarRora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 12:55   #87
Uzela Generali, 400 kn jeftinije. ZG rege,50 % bonusa, 40 kw.
Dosad Croatia osiguranje 1680 kn, od sada Generali 1290 kn,
16 % popusta(10 posto na starost, 6 posto na zadnje 2 god bez šteta), bilo bi i više da se plaćalo za gotovinu.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 12:59   #88
Bitno da si unaprijed izlila litru suza kak oni tebe uzet neće ... sad se kazni kantom sladoleda za tih 400 kn uštede.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 13:05   #89
Hehe, ma mislila sam,ali ono na kraju smo ipak uzeli jer je trebalo doma objasniti kako je to stvarno veliki popust i da nema smisla ostati u Croatiji.
Ipak nije auto na meni,da je na meni brzim bi postupkom to riješila
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 13:08   #90
Kazni se ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 13:13   #91
hoću,ali radije ću uzeti ulja i šećera dok drug Linić ne digne PDV )))
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 13:38   #92
Samo ti zovi Vraga ... sjetit će se on i polica osiguranja ... kad su društva krenula silaznom putanjom cijena - mora on "vratit ravnotežu" dizanjem poreza. I još će pričat da "to nećemo ni osjetiti jer ćemo plaćati kao i do sada" ...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 20:05   #93
Eto info iz prve ruke. Danas bi u Generali-u, kroz par dana mi ističe rega za auto od 110 kw pa otišo provjeriti što to oni reklamiraju i stvarno nije patka, cijene su pale dosta.

Za auto od 110 kw dobio ponudu od 2024 kn u najskupljoj regiji (KR-ZG), što je super naspram drugih koji za tu snagu imaju cijene 2500-2600 kn. sa 50% bonusa.

Znači u obzir vam ulaze vaše godine, jeste li u natrag X godina imali kakvu štetu..., na gotovinu ide 5% ...
Na moje uvjete su mi dali popust od 21%, a možete dobiti max 23%.

Zvao sam u CO pa mi rekli da će mi oni poslati u ponedjeljak novu ponudu, jer je njihova 2500 kn. trenutno.

Dobra stvar u Genereli-u je (ne znam jel bespl. ili se nekaj sitno doplati) je da za manje štete ne skidaju bonus, no zaboravio sam se o tome detaljnije raspitati.

U glavnom cijene su počele padati, pred par godina je 2000 kn iznosila polica za auto od 59 kw.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 20:07   #94
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Samo ti zovi Vraga ... sjetit će se on i polica osiguranja ... kad su društva krenula silaznom putanjom cijena - mora on "vratit ravnotežu" dizanjem poreza. I još će pričat da "to nećemo ni osjetiti jer ćemo plaćati kao i do sada" ...
Nadam se da neće
ali dobro,glavno da sam ja uštedila barem ovaj put i da nije bilo problema na tehničkom,sve ok
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 21:37   #95
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Uzela Generali, 400 kn jeftinije. ZG rege,50 % bonusa, 40 kw.
Dosad Croatia osiguranje 1680 kn, od sada Generali 1290 kn,
16 % popusta(10 posto na starost, 6 posto na zadnje 2 god bez šteta), bilo bi i više da se plaćalo za gotovinu.
Što se gleda na starost, godine života ili godine koje imaš regan auto?Koji je uvjet za 10%?
B-118 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 22:01   #96
Kako sad odjedanput može jeftinije osiguranje?
Ovdje su se neki zalagali za minimalnu cijenu koju regulira država, a ostavimo sad tržištu da učini svoje.

Država mora samo paziti na osiguravajuće kompanije da imaju dovoljnu rezervu i da se ne "zalete", a to oće li netko platiti 200 kuna, drugi 2000 kn, a treći koji ima kazne za vožnju u pijanom stanju, prebrze vožnje u gradu i sl.(nadam se da konačno osiguravatelji dobiti mogućnost uvida u te evidencije) će se morati grdno potruditi da plati i 20.000 kn, to ostavimo kompanijama na dušu...
Još da se promijeni ova nakarada da se osigurava auto/vlasnik umjesto vozača...

S druge strane, očekujem brz dogovor kompanija i fiksiranje cijena, što god AZTN pričao o tome...
ICU is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 23:27   #97
Quote:
B-118 kaže: Pogledaj post
Što se gleda na starost, godine života ili godine koje imaš regan auto?Koji je uvjet za 10%?
godine života, 10 % je od 31-59 godina
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 00:22   #98
Meni se onda nebi isplatilo uzet kod generalija ? Jer sam mladi od 31 godinu. Ili da probam vidit koju ponudu nude oni i croatia za osiguiranje i kasko...
goran1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 10:44   #99
Pa ovak bi dobio 6% za 2 god bez Štete i 5% za gotovinu.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 10:51   #100
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Samo ti zovi Vraga ... sjetit će se on i polica osiguranja ... kad su društva krenula silaznom putanjom cijena - mora on "vratit ravnotežu" dizanjem poreza. I još će pričat da "to nećemo ni osjetiti jer ćemo plaćati kao i do sada" ...
Izgleda da je dozvala vraga

http://www.tportal.hr/biznis/gospoda...reklamama.html
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.