Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2011., 20:10   #1
Pušenje i teretana

Evo ovako, pušim kutiju dnevno, i vjezbam u teretani 5-6 puta tjedno po 2 sata.
Zanima me jel pušenje škodi razvoju mišića i da li ga usporava?
Inace, imam 18 godina.
genno is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 22:07   #2
Stiglo sa Zdravlja
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 01:42   #3
Gledaj, pušenje ti neće direktno "pojesti" mišiće, ali im posredno otežava rast i regeneraciju. Pušenje djeluje općenito loše na krvožilni sustav, a krv hrani mišiće i time im pomaže izdržati napor i regenerira ih. Krv pušača opskrbljuje organizam slabije kisikom nego nepušača, otvrdnjuje krvne žile itd.
cretino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 12:02   #4
Aha, shvatio sam.Znači, ako se zelim malo nabildat, moram prestat pušit , u protivnom ja ću nabijat mišiće ali dosta sporije.Probat ću, al nevjerujem da će biti išta od toga, iako bih zelio da mi se rezultati što brže vide, i usput pijem proteine, tako da sam tu negdje.
genno is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 17:22   #5
i bildaš si rak na plućima
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 14:04   #6
hahahahahha
genno is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 16:21   #7
ako zanemarimo rak i sl, pusenje ti usporava metabolizam, pa od teretane imas daleko manje koristi. s druge strane dok aktivno vjezbas ako zapalis cigaretu za vrijeme treninga ili neposredno nakon, ta ce te cigareta "zviznut" nekoliko puta jace nego obicno.

najbolje bi ti bilo ne pusiti, no ako se ne zelis odreci cigareta u najmanju ruku bi trebao izbjegavati pusenje sat vremena prije, za vrijeme, i sat vremena poslije treninga.
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 23:16   #8
ne kužim kod ti vraga treba pušenje u toj dobi. vjerujem da je preserancija. prestani
carrie_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 09:01   #9
Pušenje ne treba ni u jednoj dobi..
Samo bacanje love..

Nikad nisam kužio kako ekipa koja puši dolazi i u teretanu..

Najviše mrzim:
1.Miris znoja, kad skužiš da frajer uvijek dođe u jednom te istom
2.Smrad cigarete, ti vježbaš a prođe tip/tipica sa smradom cigarete
3.Kad ekipa nema sa sobom ručnik i usere spravu..

Ja bih to totalno sankcionirao..
Al jeb..kad smo balkan a na balkanu je sve dopušteno..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 00:01   #10
ti bi to zabranio ? pa hebote hajde de zabrani to 1.000.000 ljudi u hrvatskoj koji aktivno puše, sve ih poredaj i reci im da prestanu

imam isti problem kao i ti genno.

idem u teretanu par puta sedmično i sve je to ok , mislim super osjećaj , tijelo se razvija...
poslije toga dođe mi da zapalim i osjećam da sve u meni propada od te cigare. ipak kažu da je najgora cigara ona izjutra, a svakako i ona pre i poslje vježbi tako da te izbjegavam...
jalle7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 08:03   #11
pametno ti je to zapalit cigaretu odmah nakon vjezbanja.

ne kuzim kako vam se uopce pusi nakon treninga. ja dok sam pusila i isla u teretanu par sati nakon toga ne bi mogla zapalit, a ne bi ni mogla bit u zadimljenom prostoru.

sad nemam te probleme jer vise ne pusim
__________________
"If you love someone, you have to let them go. If they come back, they’re yours. If they don’t, then you stalk them."
kleica_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 10:47   #12
pušenje svemu škodi. Ako se ne možeš riješiti, pušenje+vježbanje je bolje od samog pušenja. Ako ništa, u tih sat dok vježbaš onda ne pušiš. Al riješi se ti toga...
wes craven is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 12:45   #13
Quote:
genno kaže: Pogledaj post
Aha, shvatio sam.Znači, ako se zelim malo nabildat, moram prestat pušit , u protivnom ja ću nabijat mišiće ali dosta sporije.Probat ću, al nevjerujem da će biti išta od toga, iako bih zelio da mi se rezultati što brže vide, i usput pijem proteine, tako da sam tu negdje.
Pušenje ti "direktno" prlja čitavu mašinu. Ne znam kako bih se bolje izrazila.

Jedno je od najnepotrebnijih supstanci koje možeš unositi u sebe (gore i od kave i alkohola).

U prijevodu, ne možeš natjerati auto da vozi, ako umjesto benzina naliješ tekuće gnojivo (neovisno kolika je razina ulja i ostaloga, čak i ako je servisiran pic-pic - neće ići).

Dakle, umjesto da tijelo natjeraš da radi ono što želiš (mršavi, jača, što već), ti ga tjeraš da troši energiju na eliminaciju nikotina kojeg unosiš svaki dan.
Naravno da su rezultati sporiji.
I naravno da se sve što radiš broji "duplo", jer ti treba duplo više muke.

Zamisli da svaki dan po kući pobacaš 200 trulih konzervi, i iznova ih čistiš, naravno da ne stigneš i ne možeš isčistiti i ostalo! E tako ti je i s cicanjem nikotina.

Znam da ti ovo moje niš neće značit, i da nećeš prestat pušit dokle god sam ne odlučiš, al dužna sam reć što mislim

Btw, ja nisam bila ni blizu pušač kao ti (okejšnli, navečer pokoja kroz izlazak, povremeno i dnevno), ali otkako sam i to bacila zauvijek nova sam osoba, rekla bih, preponosno puna sebe. Ego mi cvate. Plus hrpa ostalih divnih stvari, o kojima nisam ni razmišljala - sad su dio mog života.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 12:59   #14
to sa pusenjem je isto kao trenirati kao lud i dati sve od sebe a onda sijesti i nazderati se junka ja sam pusila preko 10god a kad sam zapocela sa vjezbanjem i vidjela kako se osijceam nakom treninga (pluca se raspadaju ako radim kardio) samo sam prekinula kao da nikad u zivotu nisam ni zapalila.. bolje trositi novce na suplemente kao sto su whey,bcaa,glut itd. nego otrov..

cigarete nikako ne idu uz zdrav duh i tijelo! baci ih
maarinatje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 13:17   #15
Tinch, maarinatje, <3
Recite vi njemu =)

Quote:
samo sam prekinula kao da nikad u zivotu nisam ni zapalila
Tako se to radi =) A ljudi rade nauku od odvikavanja od pušenja <.<
__________________
Tired.
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 13:36   #16
ne treba biti genijalac da shvatiš da pušenje nije zdravo. problem autora teme bar leži u nečemu drugom.
1. ima 18 god
2. vježba 6 puta tjedno
3. vježba po 2 sata
logično je da on kao početnik nema šanse unijeti dovoljan broj kalorija da napreduje uz toliki napor.
druga stvar je 2h vježbanja?! serious?! 2 sata??? 45 min je optimalno za njega. sve ostalo je kontra produktivno.
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 13:53   #17
Quote:
Crais kaže: Pogledaj post
Tinch, maarinatje, <3
Recite vi njemu =)


Tako se to radi =) A ljudi rade nauku od odvikavanja od pušenja <.<
Pa nije da nije nauka

Mislim, meni je bilo teško. Kad pogledam zadnjih 10 godina.. onak. Je.
Već sam jednom bila prestala na 2 godine, al sam opet krenula.

Onda se godinama zavaravaš, kao, "mogu prestati kad želim"
"nisam jutarnji pušač"
"pušim samo kad sam vani"

Jedno kratko vrijeme (na faksu) gutala sam kutiju dnevno. Kasnije se ustalilo na par kutija tjedno, i, na samom kraju, na kutiju tjedno.
Svejedno, bilo je previše.

I dodatno si bildaš samozavaravanje. To je najgore.
Nisi pušio 4 dana, pa si misliš da je okej peti. E nije.

I tako, borba je to.

Meni su pomogle neke vrste detoksikacije koje sam izvodila (gladovanja po nekoliko dana). Nekoliko takvih kura i tijelo ti bukvalno počne odbacivati nikotin.
Nakon kaj sam se (nakon 15 godina samozavaravanja) prije pola godine jednom skoro ispovraćala od cigarete, rekla sam da je dosta.
Ne pušim više niš zadnja 4 mjeseca, i mislim tako do kraja života.

Još da mi je tako s čokoladom, gdje bi mi bio kraj
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 13:54   #18
nemreš mi doć na 'rekreaciju' i pitat jel ok ako pušim
So Lid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 13:58   #19
Quote:
genno kaže: Pogledaj post
Evo ovako, pušim kutiju dnevno, i vjezbam u teretani 5-6 puta tjedno po 2 sata.
Zanima me jel pušenje škodi razvoju mišića i da li ga usporava?
Inace, imam 18 godina.
Preusmjeri tu disciplinu i energiju u odluku da prestaneš pušiti.
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 14:08   #20
bravo tinch ja sam isto svjezi nepusac (5 mjeseci prekjucer) i osjecam se predobro. ne fale mi vise, osjecam se ko da nikad nisam pusila. i meni je postajalo lose od cigareta. nikad nisam povratila,al mi se znao dignut zeludac lagano. ona vrtoglavice, kondicija u kurcu,.... bilo mi je tesko odradit jm 30 day shred jer ne bi zraka imala,... fuj
__________________
"If you love someone, you have to let them go. If they come back, they’re yours. If they don’t, then you stalk them."
kleica_ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.