Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2004., 11:09   #1
Naočale - opći topic [dioptrijske, sunčane, pitanja, cijene...]

Bok,

Imam pitanje. Doktorica mi je propisala da moram nositi naočale za kompjuter i za nočnu vožnju. Na svako oko 0.25.

Sada imam pitanje: Kakve naočale da uzmem?

Gdje da ih u Zagrebu kupim?
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 11:11   #2
Rekli su mi Da uzmem staklene naočale. Navodno da one bolje lome svijetlo- a pošto nemam veliku dioptriju onda neću biti teške. I još dodatno da stavim premaz protiv zračenja kompjutera.

Dali još kaj trebam?
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 16:28   #3
Pa ne mogu vijerovati da nitko ne nosi naočale i da mi ne može podijeliti svoje iskustvo...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 19:32   #4
Nosim naocale odvazda i iskreno nikada nisam cuo za taj premaz protiv zracenja, znam da se monitori mazu ali nisam cuo za cvike.
Ja imam premaz protiv zamagljivanja, refleksije i mislim da je to sve sto su mi ponudili, a ne vjerujem da mi ne bi pokusali uvaliti i to, ipak svaki taj premaz se placa 100-200kn
ttc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 22:06   #5
ak zelis kvalitetu uzmi Zeissova stakla u Getaldusu. I cekas tjedan dana da dodju iz Njemacke.
Ak ti nije bitno sta stavljas na oci, uzmi bilo koje.
Toliko od mene.

Inace i ja sam pocela s 0.25, a sada pri kraju studiranja imam -1.5


tak da je bitno sprijeciti od pocetka
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2004., 11:34   #6
Quote:
Studentica kaže:

Inace i ja sam pocela s 0.25, a sada pri kraju studiranja imam -1.5

tak da je bitno sprijeciti od pocetka
Ja sam počela sa 0.50 i u roku 5.g. narasla mi je do -1.
No, koliko ja znam, rast dioptrije se ne može usporiti nošenjem naočala..samo lećama.
Scorpio babe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2004., 13:59   #7
I ja sam počela s -0,5 u 21. godini i do 23. narasla na -2,00. Sad nosim leće. Mislim da polutvrde leće eventualno mogu usporiti dioptriju, meke baš i ne.
billie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2004., 19:13   #8
sa slazem se da polutvrde lece zaustavljaju rast dioptrije, daju bolju ostrinu slike i izazivaju manje infekcija.

ono sto sam ja zeljela reci je samo da je bitna kvaliteta stakala od naocala! dakle, bolje je imati dobra stakla

osobno smatram da su zeissova vrhunska i ja ih imam vec par godina. jedino je cijena malo veca, i ceka se tjedan dana da dodju iz njemacke.

ali ako mozete platit rundu za drustvo od 200 kn u discu, mozete toliko vise i dati za stakla za naocale koja nosite minimalno godinu dana, a ako nema porasta dioptrije i puno duze.


ljudi opcenito, po mom misljenju, stede na krivim stvarima...!!!!
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2004., 22:31   #9
Ja obično okvire kupim u Austriji, a stakla uvijek dam raditi u Optici Beljan u Radićevoj. Daju na čekove. Uzemem uvijek najskuplja. Na tome nikad ne štedim.
Inače, moja dioptrija je dosta velika, nekih -2.5 na lijevom oku, i nešto sitno na desnom. Naočale nosim samo dok vozim, gledam tv ili sam na kompu. I na sunčanima imam dioptrijska stakla.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2004., 02:35   #10
billie, pala mi dioptrija nesto sitno otkad nosim meke lece.
inace, -5 i -3. corava ko sismis.
i da mi je opet imat malu dioptriju, oma bih lece kupila. i vidjela i bez njih. a ne ovako
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2004., 11:28   #11
Quote:
Scorpio babe kaže:
Ja sam počela sa 0.50 i u roku 5.g. narasla mi je do -1.
No, koliko ja znam, rast dioptrije se ne može usporiti nošenjem naočala..samo lećama.
i to isključivo polutvrdim i tvrdim lećama
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2004., 13:19   #12
e ovak

sam da rijesimo zablude da meke lece sprecavaju rast dioptrije, jer to nije tako. meke lece vrijede isto kao i naocale. dakle, pomazu pri korekciji vida, samo sto su malo bolje jer je kut gledanja veci, sto je normalno buduci da stoje uz oko.
inace to nije moje misljenje, nego misljenje subspecijalista za kontaktne lece.


dakle samo polutvrde sprecavaju rast dioptrije.


da ne bude zabune, ja nosim meke....dogovorila sam se da cu si dat foru jos godinu dana, pa ak mi se dioptrija drasticno promijeni, prelazim na polutvrde. inace, vec sam nosila polutvrde, ali nikako da se naviknem na njih. koma! al ako mi dioptrija bude velika, prisilit cu se vec nekako....


da jos samo kazem razliku izmedju polutvrdih i tvrdih.
postoje samo tvrde i meke lece. polutvrde se samo tako zovu jer propustaju puno vise kisika za razliku od tvrdih(sto je, dakako, bolje za oko).

i da, sto se tice mekih leca, preporucam meke mjesecne jer su najzdravije za oko, i pristupacne za svaciji dzep. kupi se odmah paket od 6 parova mjesecnih leca (dakle za pola godine) i kostaju oko 440 kn.

uf, koliko komplikacija oko ovog. da bar vidim ko prije....
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2004., 21:13   #13
Quote:
Studentica kaže:
ak zelis kvalitetu uzmi Zeissova stakla u Getaldusu. I cekas tjedan dana da dodju iz Njemacke.
Ak ti nije bitno sta stavljas na oci, uzmi bilo koje.
Toliko od mene.

Inace i ja sam pocela s 0.25, a sada pri kraju studiranja imam -1.5


tak da je bitno sprijeciti od pocetka
Kada is rekla Zeissova stakla/ zaista i misliš na stakla?

Jer mi je reklo dosta ljudi da uzmem plastiku (neznam koju) ali da su ona puno bolja jer su jako ali jako lakša.
Ja sam rekao da za stakla dajem puno novaca ali ne i za okvir (i onak samo moram nositi na kompjuteru naocale...)

Znaci ti preporucujes getaldus, Studentice?
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2004., 21:16   #14
Quote:
ttc kaže:
Nosim naocale odvazda i iskreno nikada nisam cuo za taj premaz protiv zracenja, znam da se monitori mazu ali nisam cuo za cvike.
Ja imam premaz protiv zamagljivanja, refleksije i mislim da je to sve sto su mi ponudili, a ne vjerujem da mi ne bi pokusali uvaliti i to, ipak svaki taj premaz se placa 100-200kn
Pa nisam ni ja cuo za nista takovo do prije tijedan dana. Vijerujem da mi svatko moze svasta podvaliti jer ja o tome pojma nemam (A bome mi i puno novaca izvući).

Znaci ti imaj maglenje i refleksiju. Dali postoji jos neki premaz koji bi preporucili- odnosno neki premaz a koji znate da nista pametnog ne radi (ja cu za sada nositi te naocale samo na kompu- a to je 8 sati dan svaki dan...)
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2004., 23:45   #15
pa ne moras u getaldusu kupit....imas inace 10 posto popusta kod njih s onom getaldus karticom koju dobijes cim nesto kupis (moze to biti bilo sta).

ja osobno imam stakla, iako je plastika puno laksa, ali plastika se lakse uprlja i osjetljivija je. to izaberi kak mislis...danas svi imaju plastiku (osim mene valjda)...


ja na staklima imam sve osim one osjetljivosti na svjetlo. to nemam.

eto

javi sto si kupio
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 19:21   #16
Dakle ljudi ja vam preporučujem da kupite leće, a ako nećete, onda kupite naočale, zeissova stakla su najbolja, ali i najskuplja...
Ima i drugih kvalitetnih stakala...
Moja preporuka ti je da odeš u optiku u centru kaptol, na drugom katu, u razini kina, na otvorenom, tamo je osoblje ljubazno, izrada je ekspresna, čak dobiš i kavicu ako si malo duže unutra, prostor je prekrasan, a cijene umjerene.....A može te i doktor pregledat besplatno...



Malaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 20:45   #17
Quote:
Malaja kaže:
A može te i doktor pregledat besplatno...



hehe
nista nije besplatno
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 00:50   #18
meni je dioptrija pala s mekim lecama. ne znam sta kaze medicina o tome, al je. nije da nesto bitno bolje vidim
frendici se povecala s polutvrdim jer se u dvije godine nije uspjela naviknut na njih.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 00:44   #19
Question Jesu li naočale bez dioptrije štetne?

Bio sam nedavno kod okuliste na pregledu vida, u nadi da budem imao neku dioptrijicu tak da si mogu kupiti neke cool naočale, ali doktor mi je rekao da imam toliko malu dioptriju da jednostavno nije preporučljivo nositi naočale osim ako ih ja izričito ne tražim ili mislim da mi trebaju. Navodno se oči priviknu i na tu malu dioptriju i onda je teško prekinuti nositi naočale kad jednom počneš. Sad me zanima je li pametno kupiti i nositi naočale bez dioptrije (dakle samo sa staklima) i može li doći do pogoršanja vida (jer navodno bacaju sjenku na oči pa se oči opet naprežu ili nešto sl.)?

Hvala na odgovorima, pozdrav.

P.S. Naravno mislim na obične naočale, a ne na sunčane
Snooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 08:38   #20
ne.
samo tko normalan bi nosio obične naočale bez dioptrije?
zašto ti bi?
misliš da s oćalama djeluješ inteligentnije?
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.