Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2011., 14:59   #61
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
E, meni je ženska prije parm mjeseci rekla da svaki put kad nosim punomoć moram donijeti i karticu i onda ju ona pikne kod sebe u čitač i sve sredi..u roku 24 sata sve radi..
E, sad baš gledam..imaš dolje ovlaštenja poslovnog subjekta..pa tamo ukucaj oib za te klijente kod kojih šteka, pošalji i onda ćeš dobiti popis za šta si sve ti sa svojom karticom ovlašten..ja kod svih imam sva ovlaštenja..možda si posebno navodio pa si nešto izostavio na punomoći.. Ja označim DA kod upravljanja ovlaštenjima i to znači da možeš sve neograničeno vrijeme pa i otkazati uslugu
za sad sam za početak predao 2 punomoći i na obje je označeno upravljanje svim ovlaštenjima...

2 rossonero

za 1. klijenta mi aže da nisam ovlašten da dobijem PKK
za 2 klijenta mi kod traženja PKK nakon nekih minutu što stoji na dijelu "slanje poruke u poreznu upravu" napiše DESTINATION UNREACHABLE

evo sad sam za ovog drugog klijenta (destination unreachable) zatražio ovlaštenja i dobio popis gdje lijepo piše da sam neograničeno ovlašten za sve navedene radnje...

a za ovog 1. mi odmah kod slanja kaže da nisam ovlašten potpisivati zahtjev
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 16:50   #62
ne znam di je problem ja sam napravio 10 punomoci i za sve mi je radilo najkasnije 2 dana od predaje punomoci...
mozda je ovaj u poreznoj nesto krivo stavio
rossonero_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 17:47   #63
Quote:
rossonero_Zg kaže: Pogledaj post
ne znam di je problem ja sam napravio 10 punomoci i za sve mi je radilo najkasnije 2 dana od predaje punomoci...
mozda je ovaj u poreznoj nesto krivo stavio
uspio sam pronać problem za drugog klijenta za kojeg javlja da je unreachable... nekakav dodatni certifikat ili dio certifikata u banci je trebao biti automatski dodjeljen, ali iz nekog razloga nije bio... čovjek tamo kliknuo 2 klika i sad je sve OK...

a za drugog za kojeg nemam ovlasti kaže da vjerovatno u poreznoj nisu unjeli jer ponekad im treba i po 4-5 dana da unesu ovlasti - pogotovo iz razloga što nisam predavao USB prilikom predaje punomoći nego je samo odnesena papirna punomoć...

vidićemo kroz par dana...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 10:52   #64
Evo jedna nova informacija (možda nekome stara ali nek se nađe)...

Pisane punomoći za svoje klijente možete predati u bilo kojoj ispostavi porezne uprave bez obzira na to koje je sjedište klijenta...

Npr. ako je knjigovodstvo u Zagrebu, a sjedište klijenta i matična ispostava u Rijeci, punomoć se može bez problema predati u Zagrebu...

Treba ispuniti 3 primjerka punomoći...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 11:15   #65
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post

evo sad sam za ovog drugog klijenta (destination unreachable) zatražio ovlaštenja i dobio popis gdje lijepo piše da sam neograničeno ovlašten za sve navedene radnje...

a za ovog 1. mi odmah kod slanja kaže da nisam ovlašten potpisivati zahtjev
Evo i ovaj dio riješio... gospoda u PU Dubrovnik su zametnula dokumentaciju i nisu proveli punomoć...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 11:52   #66
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
Npr. ako je knjigovodstvo u Zagrebu, a sjedište klijenta i matična ispostava u Rijeci, punomoć se može bez problema predati u Zagrebu...
Tako je, ne treba više trošiti na poštarinu, a i ne treba zvati tete u poreznu da pogledaš karticu.
A evo i jedan primjer, kada mi je e-porezna dobro došla: Kod jednog klijenta, obrtnika, pojavila se nova stavka - prisilne kazne MUP-a; dao sam mu informaciju i ustanovio je da je to plaćeno, a u MUP-u nisu zatvorili uplatu. Bez toga bi bilo došlo do ovrhe, a onda bi put bio duži za "dokazivanje tko je u pravu"
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 13:03   #67
Kako rješavate problem dostave dokumentacije kod povrata PDV?
Naime, moje referentice u mojoj vukojebini su tražile da svi moraju prijeći na e-porezna i da više ne mogu davati na kraju godine kartice za usklađenje. Sad sam sve prebacio na e-porezna i kod prvog povrata me zvali da dostavim kopije URA, Knjige URA i HUB-1 da se može vratiti PDV.
Koji će mi vrag e-porezna ako opet moram ići k njima i donositi im podatke i jedan HUB-1 da mi se vrati PDV. Na ovo pitanje nisu znale odgovor.
Naravno, kod mene uvije pali Murphy-ev zakon pa sam punomoći znao raditi i po tri puta. Prvo mi kaže da stavim sebe, pa onda društvo u kojem radim pa na kraju obadvoje. Help desk telefonom mi nije znao odgovoriti.
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 13:08   #68
Quote:
BlindDog kaže: Pogledaj post
Kako rješavate problem dostave dokumentacije kod povrata PDV?
Naime, moje referentice u mojoj vukojebini su tražile da svi moraju prijeći na e-porezna i da više ne mogu davati na kraju godine kartice za usklađenje. Sad sam sve prebacio na e-porezna i kod prvog povrata me zvali da dostavim kopije URA, Knjige URA i HUB-1 da se može vratiti PDV.
Koji će mi vrag e-porezna ako opet moram ići k njima i donositi im podatke i jedan HUB-1 da mi se vrati PDV. Na ovo pitanje nisu znale odgovor.
Naravno, kod mene uvije pali Murphy-ev zakon pa sam punomoći znao raditi i po tri puta. Prvo mi kaže da stavim sebe, pa onda društvo u kojem radim pa na kraju obadvoje. Help desk telefonom mi nije znao odgovoriti.
pa i ovak moraš zahtjev za povrat u papirnom obliku dat...

klasični idiotizam naših ustanova... isto ko i kod fine... doneseš izvještaj u elektronskom obliku, ali još uvijek moraš imat PAPIRNATU potvrdu da je primljen... ono wtf... ili je elektronski ili je papirnato... odlučite se...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 09:57   #69
S obzirom da moram uzeti e-poreznu, samo me zanima jel jako komplicirana ta sva procedura, koliko dugo mi treba da sve to predam, dobijem?..čisto da se znam pripremit!
kakodane is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 13:29   #70
Quote:
kakodane kaže: Pogledaj post
S obzirom da moram uzeti e-poreznu, samo me zanima jel jako komplicirana ta sva procedura, koliko dugo mi treba da sve to predam, dobijem?..čisto da se znam pripremit!
ma nije komplicirano... traje tjedan do dva dok sve ne dobiješ
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 15:36   #71
napravio mi programer da mogu iz svog programa kopirati u e-poreznu putem xml datoteke
ja probam slati i javlja mi da mi obrazac ne moze proci i da probam kasnije...
rekao idem probat rucno, jer ne bi bilo prvi put da programer nesto krivo napravi... nisam uspio ni sve ispuniti rucno kad zove gospon iz porezne da su primjetili da mi nece proci obrazac i neka im posaljem na mail obrazac da vide zasto nece... stvarno su me iznenadili brzinom, svaka im cast... sad necu morat jos i programeru objasnjavat sta ne valja nego ću mu samo poslao mail od e-porezne...
rossonero_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 22:31   #72
Quote:
BlindDog kaže: Pogledaj post
Kako rješavate problem dostave dokumentacije kod povrata PDV?
Naime, moje referentice u mojoj vukojebini su tražile da svi moraju prijeći na e-porezna i da više ne mogu davati na kraju godine kartice za usklađenje. Sad sam sve prebacio na e-porezna i kod prvog povrata me zvali da dostavim kopije URA, Knjige URA i HUB-1 da se može vratiti PDV.
Koji će mi vrag e-porezna ako opet moram ići k njima i donositi im podatke i jedan HUB-1 da mi se vrati PDV. Na ovo pitanje nisu znale odgovor.
Naravno, kod mene uvije pali Murphy-ev zakon pa sam punomoći znao raditi i po tri puta. Prvo mi kaže da stavim sebe, pa onda društvo u kojem radim pa na kraju obadvoje. Help desk telefonom mi nije znao odgovoriti.
Vjerovali ili ne, ja predao e-PDV sa povratom i stiglo bez dodatnih pitanja. Slijedeći mjesec opet imam povrat, pa ću javiti rezultat.
Kod drugog klijenta imao preknjiženje sa PDV na PND i prošlo (naravno uz zahtjev i HUB).
Vjerujem da je u ovim slučajevima "ključ uspjeha" referent-ica
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 01:22   #73
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Vjerovali ili ne, ja predao e-PDV sa povratom i stiglo bez dodatnih pitanja. Slijedeći mjesec opet imam povrat, pa ću javiti rezultat.
Kod drugog klijenta imao preknjiženje sa PDV na PND i prošlo (naravno uz zahtjev i HUB).
Vjerujem da je u ovim slučajevima "ključ uspjeha" referent-ica
da si na fjesu, sad bi ti stisnul lajk

ja se isto moram pohvalit da referenti i općenito cijela porezna uprava u mojem mjestu ozbiljno shvaća e-poreznu i sve se u najkraćem roku rješava ako dođe do problema...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 09:04   #74
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Vjerovali ili ne, ja predao e-PDV sa povratom i stiglo bez dodatnih pitanja. Vjerujem da je u ovim slučajevima "ključ uspjeha" referent-ica
Kad kažeš bez dodatnih pitanja hoćeš reći da si tražio povrat i da su vratili novce a da nisu zvali i tražili knjige na kontrolu?

Što se referenata tiče tu se slažem.. Imam par klijenata koji vuku dugovanja i dobivaju samo opomene po kojima tu i tamo nešto plate pa nova opomena i tako već godinu dana.. dok imam drugog koji sve redovno plaća i jednom mu se desi da zakasni sa pdv-om SAMO 3 DANA i dobije opomenu pred tužbu... Totalno nelogično tako da je zaista samo stvar referenta
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 16:34   #75
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Kad kažeš bez dodatnih pitanja hoćeš reći da si tražio povrat i da su vratili novce a da nisu zvali i tražili knjige na kontrolu?

Što se referenata tiče tu se slažem.. Imam par klijenata koji vuku dugovanja i dobivaju samo opomene po kojima tu i tamo nešto plate pa nova opomena i tako već godinu dana.. dok imam drugog koji sve redovno plaća i jednom mu se desi da zakasni sa pdv-om SAMO 3 DANA i dobije opomenu pred tužbu... Totalno nelogično tako da je zaista samo stvar referenta
porezna ti se na urednost plaćanja navikne ko magarac na batine... kad si uredan, svako zakašnjenje rezultira automatskim slanjem opomene... isto kak je magarcu totalno čudno ak jedan dan ne dobije batine...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 14:22   #76
Da li je netko preko e-porezne predavao id obrazac u slučaju kada nije bila isplaćena plaća?
Naime.. na seminaru rrif-a su govorili o popunjavanju id obrasca u sluačju neisplate plaće i tada se dio pod II treba ostaviti prazan..no, to kroz aplikaciju e-porezna izgleda nije moguće.. jedino što je moguće jest ostaviti prazno pod II 7. UPLAĆEN POREZ NA DOHODAK I PRIREZ..
Ili ja radim nešto krivo? Ima netko takvu situaciju?
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 14:26   #77
pozdrav svima!

imam pitanje, da li ste vi, kada ste dobili Fininu karticu i USB čitač, dobili i instalacijski CD?
sktoz sam bedasta za ovakve stvari...
jorgovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 14:46   #78
Quote:
jorgovanka kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!

imam pitanje, da li ste vi, kada ste dobili Fininu karticu i USB čitač, dobili i instalacijski CD?
sktoz sam bedasta za ovakve stvari...
Ako prvi puta instalirate e-finu imate pravo pozvati njihovog informatičara da Vam sve podesi (prvi puta besplatno).. tako Vam je najsigurnije.. Meni je bio..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 14:55   #79
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Ako prvi puta instalirate e-finu imate pravo pozvati njihovog informatičara da Vam sve podesi (prvi puta besplatno).. tako Vam je najsigurnije.. Meni je bio..
mislim da i hoću, nazvat ću ih sutra. Hvala
jorgovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 08:42   #80
Kada se dobije kartica od Fine, treba li se javiti u Poreznu upravu prije instalacije?
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.