Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2011., 01:35   #61
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Oprošteno mu je.
Sin od čovjeka može da oprašta sinovima od čovjeka grijehe.
Neka onaj koji traži ne prestane s traženjem sve dok ne nađe ono što traži. A kada nađe, biti će u nevolji, biti će u čudu, i tada će vladati nad svime."

Ako vam oni koji vas vode kažu: "Pogledajte, Kraljevstvo je na nebu!", tada će vas preteći ptice nebeske. Ako vam kažu: "U moru je", tada će vas preteći ribe. Ali Kraljevstvo je u vama i oko vas. Ako ćete spoznati sebe, bit ćete prepoznati i tada ćete znati da ste sinovi Živoga Oca. Ali ako ne poznajete sebe, tada ste u siromaštvu, tada ste siromaštvo."

Znaj ono što ti je pred očima, i ono što je skriveno od tebe bit će ti otkriveno. Jer nema ničega skrivenog što se neće razotkriti."

Blago lavu kojega čovjek jede – jer taj lav će postati čovjekom; i budala bio čovjek kojega lav jede - jer lav će još uvijek postati čovjekom.

Blago onima koji su progonjeni u svojim srcima - to su oni koji su uistinu upoznali Oca.
__________________
dragi ministre, kako da objasnim ti to da biljka data od Boga ne može nam biti zlo
Mikri Maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 02:05   #62
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
znam da nisi- to je bila sala


ne frajeru tvoja analogija je glasila ovako:
Odlazenjem u crkvu se ne postaje vjernik,bas kao sto i stajanjem u garazi neces postati auto...

ako idem u crkvi necu bit vjernik
ako stojim u garazi necu bit vjernik
---------------------
ako postoji nacin da budem vjernik nekim tvojim putem
onda postoji nacin i da budem auto.


ovo ostalo sto pises o radjanju vjere itd to se sve dogadja odlazenjem u crkvu jer ako ides u crkvu voljno onda valjda i vjerujes u nesto. osim ak se prikrivas i prodajes za nesto sto nisi- al toga ima svugdje- govorimo o vjernicima iskrenim, gresnim al iskrenim.

Hvala na misljenju. Uvijek volim čut procjene moje osobnosti od poznatih strucnjaka
Nije vrijeme za salu prijateljice..krajnje si neozbiljna

A sto se tice ljudi koji voljno idu u crkvu da,svaka im cast mole se Bogu al to ne znaci da ti ako jednom nedeljno se pomolis Bogu da si vjernik,vjera se zivi svaki dan i to je jedini nacin da postanes vjernik...covjek je stvoren na Bozju sliku,a nasa slika je daleko od te slike....

sto se tice auta to je bila usopredba,al ak bas oces znat plati kavu prvo

i trece,nema na cemu..volim biti iskren sa ljudima,sam nisam poznat strucnjak vjera mi brani da budem
__________________
dragi ministre, kako da objasnim ti to da biljka data od Boga ne može nam biti zlo
Mikri Maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 02:28   #63
Bas sam lose volje danas i bas bi se mogla bacit u raspravu.

Krenimo sa necim jednostavnim, primjerice odgovorom na pitanje koje je ujedno i naslov teme.

Moj odgovor : da.

1. Biblija je glavni izvor vjere,a napisao ju je covjek kao astronomsku knjigu.
2. Sve institucije i organizacije je zahvatila korupcija, odkud vam ideja da je Crkva ostala netaknuta?
3. "Svecenici su osobe koje su nasle spas tj. Boga u sebi." - Oprostite molim? Ajmo realno, pola svecenika je bilo na robiji, pola na drozi, a ostatak ima veze sa pedofilijom.
4. Ateisti su moralniji od vjernika.
5. Da stvarno postoji Bog ili nekakvo bozansko bice, nebi bilo 200 religija, vec samo jedna.
6. Dinosauri su postojali.

Nastavila bih nabrajat al vec je pola 3 ujutro i ove minute su rado potrositi na san koji trebam za sutra.

Naravno, glupome nemos objasniti da je glup.
Isto kao sto zidovu nemozes objasniti da je zidovstvo krivo, niti sto ces krscaninu objasnit da je krscanstvo krivo, barem ne onom pravom.

Stovise, usudim se reci da je od 90% krscanina, njih manje od 10% koji zapravo zive svoju vjeru.
IsayWhaat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 11:24   #64
[QUOTE=centurionix;37392497]

Quote:
Shema Izrael.Čuo si za to?
Da čula, slušala kao pjesmu...i kakve to veze ima sa time da roditelji virusom zaraze svoju djecu religijom???

Da li je ta zaraza obveza...možda za plemena koja jedva preživljavaju u pustinjama.



Quote:
Tako je,a to je samo početak upoznavanja.
Pa što se imaš susretati - što znači da si odvojen od božanskog bića u sebi.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 11:50   #65
[QUOTE=IsayWhaat;37395411]

1. Biblija je glavni izvor vjere,a napisao ju je covjek kao astronomsku knjigu.
2. Sve institucije i organizacije je zahvatila korupcija, odkud vam ideja da je Crkva ostala netaknuta?
3. "Svecenici su osobe koje su nasle spas tj. Boga u sebi." - Oprostite molim? Ajmo realno, pola svecenika je bilo na robiji, pola na drozi, a ostatak ima veze sa pedofilijom.
4. Ateisti su moralniji od vjernika.
5. Da stvarno postoji Bog ili nekakvo bozansko bice, nebi bilo 200 religija, vec samo jedna.
6. Dinosauri su postojali.
Quote:

Naravno, glupome nemos objasniti da je glup.
Isto kao sto zidovu nemozes objasniti da je zidovstvo krivo, niti sto ces krscaninu objasnit da je krscanstvo krivo, barem ne onom pravom.
2. u svim institucijama ima griješnika pa tako i u Crkvi.
3. glupost, laž nazovi kako hoćeš
4. kako si to utvrdila??
5. jedna je prava

Možda bi i mogla kad bi imala prava argumente ( kad bi postojali naravno).
A ne bi bilo loše i da poradiš na kulturi izražavanja
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 12:32   #66
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
5. jedna je prava
Mozes li mi reci sto podrazumjevas pod "pravom religijom"? I drugo pitanje:

Sto se dogadjalo kroz povijest sa ljudima prije pojave "prave religije"?
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 12:51   #67
prava je istinita, tj. ja vjerujem da je istinita ( a i mnogi drugi).
A prije pojave prave religije ljudi su se rađali, živjeli, umirali i još štošta.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 13:20   #68
svaki religiozni čovjek smatra da je njegova religija jedina prava i da su sve ostale laž. danas je ljudima koji vjeruju u boga bog isto tako realan kao što je zeus bio ljudima u staroj grčkoj
The Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 14:00   #69
Bas kao sto je jedan forumas rekao : "Vjera spaja,a religija razdvaja" -sve je receno
__________________
dragi ministre, kako da objasnim ti to da biljka data od Boga ne može nam biti zlo
Mikri Maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 14:07   #70
Quote:
Mikri Maus kaže: Pogledaj post
Bas kao sto je jedan forumas rekao : "Vjera spaja,a religija razdvaja" -sve je receno
I nevjera spaja
JohnD is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 14:11   #71
Nema veze,shvatit ce te vi kad tad da su religije izmisljene za kontroliranje masa....da to nema veze s vjerom )
__________________
dragi ministre, kako da objasnim ti to da biljka data od Boga ne može nam biti zlo
Mikri Maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 15:11   #72
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post

2. u svim institucijama ima griješnika pa tako i u Crkvi.
3. glupost, laž nazovi kako hoćeš
4. kako si to utvrdila??
5. jedna je prava

Možda bi i mogla kad bi imala prava argumente ( kad bi postojali naravno).
A ne bi bilo loše i da poradiš na kulturi izražavanja
Malo si se spotakla.
Jedna je prava? Koja? Krscanstvo? Zasto? Zato jer prevladava? Odkud TI znas da nije zidovstvo pravo? Ili budizam? Odkud uopce znate da je monoteisticka religija "tocnija" od politeisticke? Imate li dokaze? Tu bi predstavu voljela vidjeti

I da ovo kod izrazavanja. Svaka moja izjava koja tvrdi suprotno naukama crkve, vjernicima je uvreda. Istina boli, zar ne?

The Druid je dobro rekao. Vama je normalno da je Bog jedini pravi bog i da ste vi u pravu. Kada vam je nesto nadmetnuto od malih nogu (Crkva se dobro podbrinula za to) makar to bila laz, vi kasnije necete moci, vas um nece moc prihvatiti druge opcije.

Naravno postoje iznimke, a vi ih nazivate bogohulnicima il kak vec, ateistima, stalno nas vrijedjate, a onda kazete da svi imamo slobodu izbora i vas nauk vam govori da postujete druge i da im pomazete makar vam bili neprijatelji, pogotovo krscantsvo. Ajme ta pokvarenost
IsayWhaat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 15:25   #73
Quote:
IsayWhaat kaže: Pogledaj post
Malo si se spotakla.
Jedna je prava? Koja? Krscanstvo? Zasto? Zato jer prevladava? Odkud TI znas da nije zidovstvo pravo? Ili budizam? Odkud uopce znate da je monoteisticka religija "tocnija" od politeisticke? Imate li dokaze? Tu bi predstavu voljela vidjeti

I da ovo kod izrazavanja. Svaka moja izjava koja tvrdi suprotno naukama crkve, vjernicima je uvreda. Istina boli, zar ne?

The Druid je dobro rekao. Vama je normalno da je Bog jedini pravi bog i da ste vi u pravu. Kada vam je nesto nadmetnuto od malih nogu (Crkva se dobro podbrinula za to) makar to bila laz, vi kasnije necete moci, vas um nece moc prihvatiti druge opcije.

Naravno postoje iznimke, a vi ih nazivate bogohulnicima il kak vec, ateistima, stalno nas vrijedjate, a onda kazete da svi imamo slobodu izbora i vas nauk vam govori da postujete druge i da im pomazete makar vam bili neprijatelji, pogotovo krscantsvo. Ajme ta pokvarenost
svaku rijec potpisujem,a pogotovo ovo boldano....imass cugu od mene
__________________
dragi ministre, kako da objasnim ti to da biljka data od Boga ne može nam biti zlo
Mikri Maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 15:44   #74
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
tako je. Dobrodosao u bumbar... izam
Ako več daješ linc na moj post onda daj cijelu verziju a ne onu na kojoj je manipulativno izbrisana svaka druga recenica. Takva su u ostalom i pravila ovog foruma.

Ali ipak se pitam zašto je ovo izbrisano:

Evo pukušao sam sad dat linc na svoj post na temi Kršćanstvo pa vidim da je cijeli izbrisan, pitam se zašto..
krajnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 15:51   #75
[QUOTE=Nemruth Dagi;37397721]
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Da čula, slušala kao pjesmu...i kakve to veze ima sa time da roditelji virusom zaraze svoju djecu religijom???

Da li je ta zaraza obveza...možda za plemena koja jedva preživljavaju u pustinjama.
Virus je tvoja riječ za istinu,koja nam je tu predana.
Prvi put u povijesti je Židovima dana istina da je Bog jedan.A to je samo
početak istine....
Danas su ljudi skloni izmišljati svoje istine,ali istine ne mogu biti u množini,jer je samo jedna istina

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Pa što se imaš susretati - što znači da si odvojen od božanskog bića u sebi.
Bog i ja smo dvije osobe,stvoritelj i stvorenje.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 15:58   #76
Quote:
chergi kaže: Pogledaj post

@BD-zg, pripazi na rijecnik. u svome domu se sluzi metaforom paradnih konja, al ovdje ne
Koristiti isti nastup ˝VI NEVJERNICI˝ kao islamski fundametalisti baš nekako vuče na sranje
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 16:03   #77
Quote:
IsayWhaat kaže: Pogledaj post
Malo si se spotakla.
Jedna je prava? Koja? Krscanstvo? Zasto? Zato jer prevladava? Odkud TI znas da nije zidovstvo pravo? Ili budizam? Odkud uopce znate da je monoteisticka religija "tocnija" od politeisticke? Imate li dokaze? Tu bi predstavu voljela vidjeti

I da ovo kod izrazavanja. Svaka moja izjava koja tvrdi suprotno naukama crkve, vjernicima je uvreda. Istina boli, zar ne?

The Druid je dobro rekao. Vama je normalno da je Bog jedini pravi bog i da ste vi u pravu. Kada vam je nesto nadmetnuto od malih nogu (Crkva se dobro podbrinula za to) makar to bila laz, vi kasnije necete moci, vas um nece moc prihvatiti druge opcije.

Naravno postoje iznimke, a vi ih nazivate bogohulnicima il kak vec, ateistima, stalno nas vrijedjate, a onda kazete da svi imamo slobodu izbora i vas nauk vam govori da postujete druge i da im pomazete makar vam bili neprijatelji, pogotovo krscantsvo. Ajme ta pokvarenost
Istina je samo jedna,dakle,ne mogu svi biti u pravu.Teorija nije garant istine,već iskustvo Boga u životu.
Prema tome ateista je čovjek koji nema to iskustvo,jer da ga ima automatski bi postao teista.
Biblija je zapisano iskustvo susreta ljudi i Boga.I to uvijek poternciran sa Božje strane.Tako je i danas,ali nije svakom dano...

Dokaz?!Što će vjerniku dokaz,kad ima iskustvo susreta sa Bogom!

Bog nije u sferi materije,nego u duhovnoj.Da li je moguće dokazati tu sferu?Tko može pročitati moje ili tvoje misli?
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 16:30   #78
[QUOTE=centurionix;37402068]

Quote:
Virus je tvoja riječ za istinu,koja nam je tu predana.
Virus je strano "tijelo" u tvome mentalnom sklopu koje ti govori kako trebaš misliti.


Quote:
Prvi put u povijesti je Židovima dana istina da je Bog jedan.A to je samo
početak istine....
Onda su sjedili na ušima jer u njihovoj blizini je već bio jedan monolitni bogo egipatski.
To je početak najveće "istine" ikad sklepane.


Quote:
Danas su ljudi skloni izmišljati svoje istine,ali istine ne mogu biti u množini,jer je samo jedna istina
Je a čija to???

Istina tvoga virusa.

Quote:
Bog i ja smo dvije osobe,stvoritelj i stvorenje.
Po logici sklapanja fale vam Teletubisi.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 16:34   #79
Izgleda da Plejada uvodi sumnju a ne nikako spoznaju, ima elementata istine i podudarnosti sa religijama, naravno, ali ipak ako Plejade zagovara da religije ne postoje, što zagovara i govori, onda oni koji to slijede opet na neki način imaju tu religiju, kao manifest te i takve vrste spoznaje čime se plejade teorija opet zapravo stavlja na neki način u okvir religionizma jer ima svoja pravila a jedno od njih je da ne postoje religije. Dakle pravilan okvir te religije ili ti katekizam plejade je da ne postoje religije, tj. postoji samo plejade teorem tj. plejade istina.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 16:34   #80
Quote:
IsayWhaat kaže: Pogledaj post
Malo si se spotakla.
Jedna je prava? Koja? Krscanstvo? Zasto? Zato jer prevladava? Odkud TI znas da nije zidovstvo pravo? Ili budizam? Odkud uopce znate da je monoteisticka religija "tocnija" od politeisticke? Imate li dokaze? Tu bi predstavu voljela vidjeti
Nisam se spotakao ( muško sam inače)
Odakle ti znaš da kršćanstvo nije istinito? imaš li dokaze? za mene je, za tebe nije. Zato i govorimo o vjeri. Kad bi bilo apsolutno dokazivo , ne bi bilo više potrebe za vjerom.

Quote:
I da ovo kod izrazavanja. Svaka moja izjava koja tvrdi suprotno naukama crkve, vjernicima je uvreda. Istina boli, zar ne?
Ne muljaj. Uvrijeda je kad nekom kažeš da je glup, kao što si ti učinila.

Quote:
The Druid je dobro rekao. Vama je normalno da je Bog jedini pravi bog i da ste vi u pravu. Kada vam je nesto nadmetnuto od malih nogu (Crkva se dobro podbrinula za to) makar to bila laz, vi kasnije necete moci, vas um nece moc prihvatiti druge opcije.
Pa i tebi je normalno da ne vjeruješ ni u šta zar ne ??
I tebi je nametnut ateizam, zašto ne postaneš vjernica kad si tako otvorena za druge opcije?
Quote:
Naravno postoje iznimke, a vi ih nazivate bogohulnicima il kak vec, ateistima, stalno nas vrijedjate, a onda kazete da svi imamo slobodu izbora i vas nauk vam govori da postujete druge i da im pomazete makar vam bili neprijatelji, pogotovo krscantsvo. Ajme ta pokvarenost
O kakvom vrijeđanju baljezgaš? Oćeš u nešto vjerovati ili nećeš stalo mi je kao i do lanjskog snijega.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.