Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2012., 16:37   #41
Quote:
kamiondzija kaže: Pogledaj post
Potpisujem sve napisano

Zanima me jeli vi upozorite ljude kada psuju Boga, kažete li im da prestanu ili ih pustite da dalje psuju?? Ja osobno upozorim samo bliže prijatelje ili rodbinu s kojima se družim skoro svaki dan, jer mi stvarno smeta slušati psovke svakodnevno.
svakako da upozorim, prosto ljudski zamolim jer fakat smeta, drugačiji je osjećaj nego kad ljudi psuju sve i sva, i to iritira al psovat Boga - ne prolazi

a oni koji su se na moj račun samo smijali, spika tipa a kaj ti to ima smetati, pa namjerno tek baš onda dalje? - nikad me više nisu vidjeli za svojim stolom
jer ne samo da su radili to, radili su oni i druge stvari... a ja?, kad vidim kako i tko kako ide... odoh ja dalje svojim putem jer me ne zanimaju tuđe nebuloze

neka prijateljstva su "opala" baš zbog tog i nikad nisam požalila
sori, onaj ko te smatra za prijatelja, ako te stvarno poštuje i drži do tebe, barem tebe radi kad vidi da ti je neugodno zbog tog - neće to raditi
ako radi i dalje = nit te poštuje nit doživljava ozbiljnim, neg te doživljava običnom sprdačinom

ima neko ovdje ko želi takvog prijatelja?

naravno, po dućanima, ulicama, tgovima, tramvajima, busevima, parkovima
- trudim se ne čut, il oni sami odu dalje il se pak maknem ja
prostor je javni i ima ga još na pretek, niko nije reko da moramo bit jedni pored drugih

neki put imam više razumijevanja za pušače koji dime zrak po kafiću
a opet nikad se država nije dosjetila da psovačima treba zabraniti pristup zbog istog

tamo početkom 20.st. bilo je zakonom zabranjeno da čovjek pljune na ulicu a kamoli nešto drugo
i ljudi su pazili više i bili pristojniji više
kad bi država lupila po džepu sve psovače - bilo bi tolko para u državnoj blagajni da ne bi bilo jednog jedinog gladnog na ulici

izražavanje je opća kultura pojedinog čovjeka
i nek sad vidimo koliko su "kulturni" ljudi opčenito

naravno, najdraže im je opsovat Boga, iako si s tim niš ne mogu pomoć dalje od onog da se deklariraju tko su i što su

ovime ne želim uvrijediti psovače nego onako, nek se svak zamisli nad sobom
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 17:15   #42
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post

i ??
jel ćale preživio ?

sad ozbiljno, svaka je psovka ružna za čuti, (opet, koliko kome ) pa samo psovanje boga i nije naručito specifična psovka (u našem podneblju)

većina psovki gdje se spominje bog, izgovorene su u afektu. (npr. ako se netko lupi čekićem po prstu)
neke psovke tog tipa su više poštapalice, kao "bog te mazo" ili "*ebo te bog" i slično.

naj bitnije je to, da se u trenutku izgovaranja psovke nikada, ili skoro nikada, i ne bude svjestan samog boga i njegovog mjesta u toj psovci.
znači nema tu neke direktne namjere uvrijediti stvoritelja.
takve psovke su u pravilu upućene ili samom sebi (zbog neke greške) ili nekome tko te iznervira, i slično.


većinom je to stvar odgoja.
znam neke slučajeve gdje su se roditelji hvalili kako njhovo djete koje je tek progovorilo zna tečno opsovati boga kao, -"vidi ga tako mali a već zna, baš je sladak". i smiju se.
i djete misli da je to nešto pozitivno, a navika ostane.
ja sam jednom (imao sam oko 10 g.) dobio poštensku šljagu od djeda pred čijim sam, godinu mlađim, unukom opsovao boga.
kasnije sam mu bio zahvalan zbog tog šamara, iako mu to nisam nikada rekao.
ali to su bila druga vremena, u stvari drugačiji odnos prema ljudima.
(danas bi tako nešto vjerovatno završilo na sudu, a ja bih isto tako vjerovatno psovao još i više pogotovo kad bih ga se sjetio )


iako sam i sam ponekad znao "kresnuti", ali kao klinac sam više preferirao psovke kao "100 mu gromova", "jelenskih mu rogova" itd.
to je 'negativnost' koju sam pokupio iz stripova, koje su mi usput rečeno i branili.

puno veći grijeh od psovanja boga u afektu, je svjesno živjeti kontra božjih zapovijedi, jer tada se boga omalovažava u potpunosti, za razliku od psovke gdje se u stvari i ne razmišlja o bogu.
Jes' preživeo je , i kad je sklizno rekao je :"Ebem ti svetoga Petra , zamalo pogiboh na pravdi boga"

Moj pokojni otac je rođen za vreme kraljevine i od tada vuče "traume" od crkve jer mu je pop zavrno šamarčinu iz sve snage jer nije skino kapu u crkvi.
Ćale nije bio komunjara ali efekat popovskog šamara je bio tako jak da je redovno psovao boga a popove i crkvu nije mogao očima videti kao da je bio član udbe.

"Fala bogu" pa sam nasledio i tu jednu pozitivnu stranu od oca.

Jako je ružno videti kad decu uče da psuju i još kad porodica govori kako je mali sladak i kad poraste biće pravi kuronja , naravno na kuratog tatu i strika.

Psovanje boga mi uopšte ne smeta pa makar bilo baš njega konkretno a ne dotičnu osobu.
Dok psovanje uopšte mi može smetati kad je preterano i kad neko nije u stanju se izraziti bez psovke , i naravno ako je dotična osoba koja psuje glupa i primitivna.
Ovako mi psovka je jedan originalni momenat izražavanja u mom lepom srpskom jeziku , a i hrvatskom naravno.

U Srbiji a uopšte kod Srba gotovo da se ne psuje Isus kao npr.kod Hrvata ono sa "krvlju Isusovom".
Ali zato se oplete po bogu , bogorodici , svecima ali drugim religijskim detaljima.

Evo nekih:

ebem ti crkveno zvono
ebem ti bogorodicu
ebemm li ti krsnu sveću
ebem ti krstaču

a onda sve redom krsne slave i svece ,spasovdan,mitrovdan,.....

Zadnje uređivanje joe enter : 02.05.2012. at 17:23.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 20:01   #43
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Jes' preživeo je , i kad je sklizno rekao je :"Ebem ti svetoga Petra , zamalo pogiboh na pravdi boga"

Moj pokojni otac je rođen za vreme kraljevine i od tada vuče "traume" od crkve jer mu je pop zavrno šamarčinu iz sve snage jer nije skino kapu u crkvi.
Ćale nije bio komunjara ali efekat popovskog šamara je bio tako jak da je redovno psovao boga a popove i crkvu nije mogao očima videti kao da je bio član udbe.

"Fala bogu" pa sam nasledio i tu jednu pozitivnu stranu od oca.

Jako je ružno videti kad decu uče da psuju i još kad porodica govori kako je mali sladak i kad poraste biće pravi kuronja , naravno na kuratog tatu i strika.

Psovanje boga mi uopšte ne smeta pa makar bilo baš njega konkretno a ne dotičnu osobu.
Dok psovanje uopšte mi može smetati kad je preterano i kad neko nije u stanju se izraziti bez psovke , i naravno ako je dotična osoba koja psuje glupa i primitivna.
Ovako mi psovka je jedan originalni momenat izražavanja u mom lepom srpskom jeziku , a i hrvatskom naravno.

U Srbiji a uopšte kod Srba gotovo da se ne psuje Isus kao npr.kod Hrvata ono sa "krvlju Isusovom".
Ali zato se oplete po bogu , bogorodici , svecima ali drugim religijskim detaljima.

Evo nekih:

ebem ti crkveno zvono
ebem ti bogorodicu
ebemm li ti krsnu sveću
ebem ti krstaču

a onda sve redom krsne slave i svece ,spasovdan,mitrovdan,.....

meni psovke nisu lijepe ni u jednom jeziku,pa ni u mom lijepom hrvatskom jeziku.
Psovanje općenito smatram karakternom slabošću i nekulturom.
Moj je stav,da ako nešto ne mogu izraziti bez pomoći psovanja,onda nije ni vrijedno da bude rečeno.
Razinu psovanja ostavila sam tamo negdje u pubertetu, smatram jedinim životnim razdobljem,u kojem se vlastiti identitet traži i na taj način.

Psovanje Boga,Krista,Allaha i ostalih božanstva i bogova drugih vjera,meni je posebno nedostojan način omalovažavanja vjere kojoj isti pripadaju.
Ne držim ništa do katoličkih svetaca,ali ih ni ne psujem...
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 20:15   #44
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post

meni psovke nisu lijepe ni u jednom jeziku,pa ni u mom lijepom hrvatskom jeziku.
Psovanje općenito smatram karakternom slabošću i nekulturom.
Moj je stav,da ako nešto ne mogu izraziti bez pomoći psovanja,onda nije ni vrijedno da bude rečeno.
Razinu psovanja ostavila sam tamo negdje u pubertetu, smatram jedinim životnim razdobljem,u kojem se vlastiti identitet traži i na taj način.

Psovanje Boga,Krista,Allaha i ostalih božanstva i bogova drugih vjera,meni je posebno nedostojan način omalovažavanja vjere kojoj isti pripadaju.
Ne držim ništa do katoličkih svetaca,ali ih ni ne psujem...
Ja karakter drugačije ocenjujem i psovka mi tu ne igra nikakvu ulogu , tako da mi mnogi "psovači" mogu imati bolji karakter i biti kulturniji od tzv.čistunaca kojima se nekultura izražava na mnoge druge načine , a karakter im je nula jer dobar deo njih misli da moralno ispravniji zbog toga , i svoj karakter stavljaju kao primer kakav treba biti.

Psovka oblikuje rečenice u mnogim situacijama i kao takva je neophodna , ali pod uslovom da nije usmerena kao uvreda nekome.

Ja lično prezirem deklarisane vernike koji psuju boga i svece , jer su licemeri

Ali mi psovanje boga uopšte ne smeta ako dolazi od onih koji ne veruju , jer psovati izmišljeno nije ni uvreda ni greh , to je kao kad bi rekao sad :"Jebem ti Batmana ili jebem ti Alfa i Melmac"!!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 23:16   #45
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Ovako mi psovka je jedan originalni momenat izražavanja u mom lepom srpskom jeziku , a i hrvatskom naravno.
ovo me podsjetilo na jednog kolegu koji se znao zezati
kaže
-nikako ne volim gledati srpske filmove
-zašto?
- ma, previše psuju u njima, **bo im ja mater
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 23:56   #46
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ovo me podsjetilo na jednog kolegu koji se znao zezati
kaže
-nikako ne volim gledati srpske filmove
-zašto?
- ma, previše psuju u njima, **bo im ja mater
Jedan znanac pravi nacionalista ima uzrečicu kad popizdi "Ma nataknem ih sve na moj pravoslavni"!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 10:43   #47
to su samo riječi...riječi nikoga neubijaju niti nekome čine štetu...ali djela su već jedna sasvim druga priča -.-
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 12:29   #48
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ovo me podsjetilo na jednog kolegu koji se znao zezati
kaže
-nikako ne volim gledati srpske filmove
-zašto?
- ma, previše psuju u njima, **bo im ja mater
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Jedan znanac pravi nacionalista ima uzrečicu kad popizdi "Ma nataknem ih sve na moj pravoslavni"!
Ne znam jesi li skontao poantu.
ovaj ne voli srpske filmove jer u njima previše psuju, a u njegovoj skoro svakoj rečenici je psovka.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 12:39   #49
To je smrtni grijeh. Mislim da jedino Papa može oprostiti takav grijeh. Za mene vjernici nisu ni oni koji upotrebljavaju riječ Bog kao poštapalicu: "Isuse Bože", "Oh, Bože", i sl. To je nepoštovanje.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 15:53   #50
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
Ne znam jesi li skontao poantu.
ovaj ne voli srpske filmove jer u njima previše psuju, a u njegovoj skoro svakoj rečenici je psovka.
Ma jesam naravno , nego samo sam nastavio sa navođenjem psovki.

Psovke između religijskih skupina sa ovih prostora se takođe zanimljive.

Pa je to Hercegovini bila uobičajna razmena psovki između pravoslavnih i katolika u neka davnija vremena tipa "Jebem ti papu u Rimu , a ovaj njemu "Jebem ti Focija".
Ovo su više psovke političko-verske prirode jer se psuju pape i patrijarsi , doduše ovaj Focije je proglašen za sveca.

Druga psovka je u vidu stiha od strane hrišćana(i pravoslavnih i katolika) upućena muslimanima , pa kaže:

Dok su sveci čuvali goveda
Sveti Petar jebo Muhameda


Ovaj stih ne treba shvatati poetski i simbolično , nego baš doslovno jer tad dobija smešnu dimenaziju.

Znači , zamisli sad kako sveci sa Petrom po Hercegovačkom kamenjaru čuvaju goveda i onda naiđe Muhamed i ovi ga zaskoče na čelu sa Petrom i onda...
Sve posle što se desilo je božje proviđenje u prelepom monoteizmu koji je svu svoju lepotu najviše pokazao na ovim prostorima.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 16:11   #51
U pola jezika psovke ni nepostoje a u 90% njih ni nepostoji psovanje boga
Kad se bolje prouci,to ima samo na balkanu...znaci da je bog pisao zakone za svaki narod posebno haha
U drugim jezicima bi te blijedo gledali kad im kresnes boga jer to nema znacenje
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 16:41   #52
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
U pola jezika psovke ni nepostoje a u 90% njih ni nepostoji psovanje boga
Kad se bolje prouci,to ima samo na balkanu...znaci da je bog pisao zakone za svaki narod posebno haha
U drugim jezicima bi te blijedo gledali kad im kresnes boga jer to nema znacenje
Pa sasvim je logično.

Na ovim prostorima Srbi i Hrvati su bili mnogobošci , znači veliki asortiman bogova i bogića , onda je došlo hrišćanstvo i vrlo brzo podelilo sa na dve interpretacije tj.dva boga , i za finale je došao i arapsko-turski bog da sve lepo začini.

Pa posle tolike količine bogova i interpretacija istih ko ih ne bi psovao.

Jedino što su ovdašnji narodi trebali psovati svoga boga a ne boga od ovog drugog naroda , ali to je već druga priča.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 17:09   #53
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Ja karakter drugačije ocenjujem i psovka mi tu ne igra nikakvu ulogu , tako da mi mnogi "psovači" mogu imati bolji karakter i biti kulturniji od tzv.čistunaca kojima se nekultura izražava na mnoge druge načine , a karakter im je nula jer dobar deo njih misli da moralno ispravniji zbog toga , i svoj karakter stavljaju kao primer kakav treba biti.

Psovka oblikuje rečenice u mnogim situacijama i kao takva je neophodna , ali pod uslovom da nije usmerena kao uvreda nekome.

Ja lično prezirem deklarisane vernike koji psuju boga i svece , jer su licemeri

Ali mi psovanje boga uopšte ne smeta ako dolazi od onih koji ne veruju , jer psovati izmišljeno nije ni uvreda ni greh , to je kao kad bi rekao sad :"Jebem ti Batmana ili jebem ti Alfa i Melmac"!!
Svaki cigo svoga konja hvali..kaže jedna narodna,tako i psovači pravdaju psovanje,a to da su psovači kulturniji objesi mački na rep.Osobito kad nevjernici,znajući da im je sugovornik vjernik,počnu svjesno i namjerno nizati....
Po tebi onako od milja,dobrohotno ti odere majku i sve pretke,spomene Boga i Krista u nekim bludnim radnjama,a onda te zagrli i izljubi,pobrati se s tobom
odete na rakijicu i najbolji kompići...
Vidiš ja uopće nemam problem uobličiti rečenice bez psovanja!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 17:24   #54
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Svaki cigo svoga konja hvali..kaže jedna narodna,tako i psovači pravdaju psovanje,a to da su psovači kulturniji objesi mački na rep.Osobito kad nevjernici,znajući da im je sugovornik vjernik,počnu svjesno i namjerno nizati....
Po tebi onako od milja,dobrohotno ti odere majku i sve pretke,spomene Boga i Krista u nekim bludnim radnjama,a onda te zagrli i izljubi,pobrati se s tobom
odete na rakijicu i najbolji kompići...
Vidiš ja uopće nema problem uobličiti rečenice bez psovanja!
Ja možda pišem srpski pa me ne razumeš , ali mislim da sam jasno rekao da mi psovke ne smetaju ako nisu uvrede.

Psuje se dosta , ali uvrediti nekoga je sasvim nešto drugo , i nemoj mi to spočitavati.

Ima jedna naša stara psovačka uvreda prve klase koja glasi :"Jebem li ti prvi red na sahrani(sprovodu)"!!

Još iz ranijih vremena je bila fama u Hrvatskoj da su Hrvati-katolici postali psovači zbog Srba-pravoslavnih , i da su ih zauvek pokvarili.
Nedavno sam naišao na ovaj članak , mada ih ima još iz davnih vremena.

http://www.hrsvijet.net/index.php?op...sti&Itemid=292



Ništa luđe nisam pročitao.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 17:29   #55
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
tvrdiš da je to izmišljotina? ili u jeziku moliških hrvata stvarno nema psovke

on topic "Ako ne vjeruješ u njega zašto ga psuješ? Ako vjeruješ u Njega, zašto Ga psuješ?"

Meni je to ružna psovka i ne služim se njome.
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 17:42   #56
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
tvrdiš da je to izmišljotina? ili u jeziku moliških hrvata stvarno nema psovke

on topic "Ako ne vjeruješ u njega zašto ga psuješ? Ako vjeruješ u Njega, zašto Ga psuješ?"

Meni je to ružna psovka i ne služim se njome.
Pa naravno da je izmišljotina , ali to ne znači da su i Hrvati i Srbi oduvek psovali tj.da im je intezitet psovanja i količina psovki ista , a vrsti psovki i da ne govorim.

ti Moliški Hrvati su doseljenici sa ovih prostora a ne samo iz Hrvatske , što im pesnička tradicija govori.
Tako da su i tamo i Hrvati i Srbi i Bosanci i Crnogorci pretopili i početkom 20.veka postali Hrvati , a pre toga su sebe zvali Škavunima.

Oni su zadržali nešto malo jezika koji je teško razumljiv , em što je arhaičan jer je potiče iz 15.veka , em što im je preko pola leksika iz latinskog tj.talijanskog.

A mi definitvno ne znamo kakve su bile psovke iz tog vremena , mada se može naslutiti po Dubrovčanima jer imaju pesmu zabeleženu sa prvim psovkama i uvredama zapisanim sa ovih prostora.
Tako da ako je suditi po Palmotićevoj Gomnijadi iz 17.veka onda su Hrvati prvi psovači , ali ako uzmemo da su Dubrovčani Srbi onda je onaj što napisao članak u pravu da su Srbi pokvarili Hrvate donevši im psovke.

Evo:

http://hr.wikisource.org/wiki/Gomnaida
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 18:00   #57
James Kaywaykla, Indijanac iz plemena Apaša, rođen otprilike 1873. god. u New Mexicu, USA, ispričao je i dao zapisati činjenicu koja govori o tome kako njegovo pleme nikad kroz svoju povijest nije psovalo.
Oni nikad nisu pričali prostačke šale i nikad im nije bilo jasno kako Bjelooki (bijelci) mogu zbijati šale na račun začeća i rađanja djece. Apašima je to bio jednako ozbiljan grijeh kao i nedostojno spominjanje Božjeg imena.

taj njihov lijep običaj nepsovanja, koji je trajao tisućama godina do tada, u zamalo pa kratkom roku je odnjela mutna voda... porobljavanjem tog i ostalih sličnih starosjedilačkih naroda, upravo su ti Bjelooki učinili da danas njihove novonastale generacije ne samo da psuju, nego rade i sve ostalo po redu što su ih Bjelooki naučili

došli divlji i istjerali pitome, a sebe nazvali civiliziranim narodom
oteto = prokleto... bilo bi da stoji ona poslovica

nagrada za djelo je ta da ni sami nikad nemaju mira na vlastitom kućnom pragu

a o novoizmišljenim prostotama, koje su nastale vremenom iza, a danas dobile krunu svemoguće odurnosti... to da nit ne spominjemo

a isto tako, kako vidimo, zrakom su otpuhnuli isti otrov i na nas ovdje, tako da ih mase na daljinu slijepo slijede u svemu što ne treba pa tako i u jezičini

ko je kome kriv ako taj psuje?... nije li kriv sam sebi?
"Loše društvo kvari dobre navike", stoji u Bibliji i živa je istina
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 20:21   #58
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Pa naravno da je izmišljotina
dakle ti ljudi u Italiji se ustvari prave grbavi i lažu?
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 01:20   #59
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
kad čujem nekoga tko odvratno psuje
i još k tome Boga
mislim si ajme koji primitivac.


Ja sam primitivac jer eto teoretski opsujem Boga i ne vjerujem u neku pričicu koja je napisana prije gomilu godina i smatram da je to nešto prestrašno da itko vjeruje u nekakavu jebenu izmišljotinu koju su napisali ljudi? Pa onda nekom prilikom opsujem Boga jer mi puca kurac i onda to tako izleti?

Pa to je nešto prekrasno. *no.not.really*

Actually ne psujem Boga, ali i da psujem živo me zaboli kurac dal će to nekog vjernika povrijediti. Svakodnevno moram trpiti svakakve pizdarije koje dolaze od Crkve, pape i ne znam čega više... ali ne ako ja opsujem Boga ispred nekog vjernika to je nešto prestrašno.

Oh, ovaj svijet.
__________________
Mysterious Skin
MatthewDear is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 11:49   #60
Quote:
MatthewDear kaže: Pogledaj post


Ja sam primitivac jer eto teoretski opsujem Boga i ne vjerujem u neku pričicu koja je napisana prije gomilu godina i smatram da je to nešto prestrašno da itko vjeruje u nekakavu jebenu izmišljotinu koju su napisali ljudi? Pa onda nekom prilikom opsujem Boga jer mi puca kurac i onda to tako izleti?

Pa to je nešto prekrasno. *no.not.really*

Actually ne psujem Boga, ali i da psujem živo me zaboli kurac dal će to nekog vjernika povrijediti. Svakodnevno moram trpiti svakakve pizdarije koje dolaze od Crkve, pape i ne znam čega više... ali ne ako ja opsujem Boga ispred nekog vjernika to je nešto prestrašno.

Oh, ovaj svijet.
imaš problem da vjernike u svom društvu doživljavaš katolicima, a katolika pored sebe imaš otkako si malen i vidio si na svoje oči što sve rade i koju jezičinu upotrebljavaju
a tim više, omrznuo si i na samu katoličku crkvu koja se pokazala lošom

i kad se sve to zbroji, još nekako je i razumljiva tvoja potreba za psovanjem

jedino je nejasno zašto se nikad nisi sam zapitao što ima dalje od svega toga,
ima li nešto stvarno, istraži da vidiš, vidi traži sam jer svak sam i traži, ako želi i ako srcem traži - nađe

i to je dan za čovjeka, i nikad mu više na pamet ne padne isto

a sve do tada (ili bez toga) isto je i vrti se u krug bez pomaka osim ispoljavanja vlastite frustracije na poslu, na cesti, u parku, u kafiću, u ama bilo kojoj situaciji koju čovjek brije svakodnevno

kad dijete odmalena nauči psovati, vremenom mu to postane uobičajeno na način da kasnije nije niti svjestan što govori, psovka je svaka druga i to postane smisao njegovog žargona
i jednako je tome da je neuk i ne zna se izražavati

što pak znači = jedinica! - padaš godinu! - nisi opismenjen, nisi pročitao niti jednu lektiru osim ni onu Bitnu! - sjedni i nauči pa se javi!

i ostale stvari koje je čovjek čuo još dok je bio dijete u školici, al eto djetetu omrzli baš ti dobri savjeti, oće dijete posve raspašoj

intelekt psovača čovjeka ne svrstava čak niti u kategoriju životinja
ne, jer su i životinje bolje - one ne psuju
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.