Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2014., 15:27   #41
Da, razumijem. A nisu mi dali duže od sat vremena probne vožnje pa nisam imao prilike sve detaljno isprobati. Zato pitam za iskustva drugih. Vozio sam i na struju neko vrijeme, ali niti jednom mi se baterija nije do kraja ispraznila. Uvijek se nadopunjavala tijekom kočenja i usporavanja.
pravnik1209 is offline  
Old 07.08.2014., 15:40   #42
bateriju bi trebao isprazniti konstantnom vožnjom na 40km na sat....mislim da na 45 on prebacuje na benzin....znači dvije minute na 40 na sat ...po cesti ili parkingu nekog tržnog centra..
Mahun is offline  
Old 07.08.2014., 19:00   #43
Quote:
pravnik1209 kaže: Pogledaj post
To su onda dobre brojke što se grada tiče. A zašto tako velika potrošnja po autocesti?
Obično vozim 120-130km/h.
Zašto ne bi trošio puno na autocesti, ako znaš kako funkcionira? Imaš slabi benzinac koji mora pogoniti 200-300kila više nego kod auta koji nije hibrod

Elektromotor je vrlo neupotrebljiv u tim uvjetima, jer se baterije nemaju kada puniti, ako voziš ravnomjerno(usporedba 2 km grada i 2 km autoceste), tako da nema smisla da i radi onda kada auto ne ubrzava.


Edit: Baterija se ne može ni isprazniti skroz, jer joj se korištenjem u određenom intervalu popunjenosti(ne znam točno, ali npr između 30 i 85%) povećava vijek trajanja. Ne znam kakva bi situacija bila da auto ostane bez goriva, da li bi baterija išla do 0%, ili bi se auto potpuno ugasio.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 08.08.2014., 22:36   #44
Jučer sam u živo vidio Opel Amperu. Jako lijep auto (u bjeloj boji), šteta što je skup
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 08.08.2014., 23:04   #45
Mislim da je Ampera/Volt EV sa klasicnim motorom kao pomocnim sredstvom ako se ne varam. Nisam siguran 100%, ali Ampera bi trebala da bude mnogo stedljivija i ''zelenija'' od klasicnih hybrida koji se spominju u naslovu teme. (ne spominju se ali tema kae hibridni automobili pa eto )

Ja sam bas citao na nekim forumima kako se vozaci Volta hvale da naprave u prosjeku preko 600 milja sa jednim galonom goriva vozeci Volt, a da napune bateriju kosta ih manje od 1.5 dolara i sa takvom baterijom u praksi predju oko 55 milja sto je sasvim dovoljno sa posao-kuca-market aktivnosti. pocetkom sljedece godine ce Chevy da predstavi novi Volt, sa produzenom autonomijom, ne znam da li isto ceka i Amperu.
El Mariachi is offline  
Old 08.08.2014., 23:45   #46
ampera i volt su hybridi nove tehnologije....kad je gm vidio šta je tesla izbacio morali su zapeti i konačno napraviti nešto korisno i upotrebljivo....

toyotini hybridi su koncepcijski stari više od 10g ....prav za prav to nisu ni h od hybrida jer hybridi koji radi niti dvije minute na struju je...k....


al dobro ,oni su naglasak stavili na regenerativno kočenje i tu se skuplja energija za ubrzanja,tj te dvije minute....u jeftinijim modelima ni nema plug ina tj mogučnosti spajanja na mrežu...

u najskupljoj verziji toyota nudi hybride s plug inovima,tj utikačima za struju,i to je nešto bolje zamišljeno,al opet je problem preslabih baterija ,tj premalog kapaciteta za nešto ozbiljno....tak da pryus nikad neče biti ni blizu volta ili ampere bez obzira što je najprodavaniji u svijetu..
Mahun is offline  
Old 09.08.2014., 22:57   #47
Ampera nije klasični hibrid, nego (kako ja u šali volim reći) EXER EXtEnded Range električar. Gledao sam podatke i ekipa navodi prosjek od 1.2 litre na 100 km Baš bih volio jednu provozati.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 09.08.2014., 23:11   #48
Teaser za novi Volt

__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 10.08.2014., 04:48   #49
Ne znam na kojem principu radi (vjerovatno kao i Prius), ali u USA je od nekih novijih modela, Honda Insight najjeftinija opcija, kao polovna.

Nisam pratio sta autora tacno zanima, novi ili polovnjak, ali Insight meni izgleda bolje od Priusa(narocito iznutra) i kao polovan je jeftiniji, barem u USA. Kakav je kao hybrid (autonomija) to ne znam.

Nadam se da ce novoga Volta/Amperu da naprave malo ozbiljnije iznutra, ne vidim razlog zasto EV automobili ne mogu iznutra izgledati sto blize obicnim modelima, vjerujem da bi to vise privuklo kupce. Da trenutni Volt izgleda bolje iznutra, zena kaze da bi ga razmotrila kao opciju, ovako tesko....
El Mariachi is offline  
Old 10.08.2014., 06:46   #50
Insight ne može ići u istu rečenicu s Priusom jer je za dva broja manji auto i koncepcijski je lošiji jer benzinski motor uvijek radi a električni mu pomaže, tako da nema neke uštede, dok s Priusom možeš do 50kmh voziti samo na struju
Insight je produženi Jazz odnosno u klasi s Yarisom
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Old 10.08.2014., 10:50   #51
Ja mislim da su hibridi samo prijelazno rješenje prije no što dođu cijenom povoljniji EV. Samo neka padnu cijene baterija i neka se još malo usavrše po pitanju dometa i brzine punjenja i to će biti kraj hibrida.
U skoroj budućnosti će ih EV u potpunosti istisnuti i mislim da je pitanje vremena kad će neki novi Prius ili bilo koji hibrid u sljedećoj generaciji postati full EV.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 10.08.2014., 13:27   #52
minus volta i ampere jest sto kada odes na put tj. kao na more potrosnja eksplodira i bude kao klasicni benzinac. efekt male potrosnje jest sto se stalno vozis po gradu i ubiti vozis na baterije stalno. pravi hibrid bi morao biti kao kenedijevke mali dizlo kao el. generator koji daje struju sa konstatnim brojem okretaja, na njega spojen mali el. motor koji ce kompenzirati promjene opterecenja. baterijski blok za pogonjenje el motora po gradu sa opcijom regeneriranja kod kocenja i blokom kondenzatora koji ce se puniti kod kocenja motorom kracim od 5sec
topolino2709 is offline  
Old 10.08.2014., 16:56   #53
Novog ampere neće biti, samo volt, ako i to, jer amperu, koliko god mislite da je teoretski bolja nego prius, u Europi nitko ne kupuje, a prius se dosta dobro prodaje.
Ampera naravno ne troši 1-2 litara kada ide na benzin, ali kada zbrojiš na kraju godine km i litare benzina, dobiješ prosjek manji od 2 litre, naravno, ako imaš neke normalne relacije i napraviš 10-25,000 km godišnje. Ako svaki dan napraviš 300 km, onda ništa od toga.
cc18 is offline  
Old 10.08.2014., 17:38   #54
problem ampere je vjerojatno njena cijena (skoro 39 000e u njemačkoj)....ona je tehnički gledano tip top...nema se tu šta zamjeriti a izgled je fenomenalan..

prijus je izgledom zastario,njega prodaje više reklama i to što je dugo na tržištu nego njegove stvarne kvalitet ,koje su pomalo upitne kad se radi o potrošnji...njega bilo koji današnji manji turbo dizel šije po potrošnji ,tako da je njegova kupnja tj isplativost kupnje zaista upitna....čak i kad je subvencioniran...turbo dizeli idu od 120 000kn pa recimo 160 000kn a prijus je oko 230 000kn (mislim da ima i skupljih)....potrošnje se kreču oko 5-6l jednih i drugih...toyota je trebala več puno prije razmisliti o novoj generaciji prijusa a ne uvaljivat nam govance staro 12g pod najnoviju tehnologiju...evo baš sam išao provjeriti na wikipediju ..... U Japanu se počeo prodavati 1997. godine, a 2001. u ostataku svijeta...eto tehnologija atra 17g ( možemo slobodno računat 20g jer je trebalo neko vrijeme za realizaciju projekta...)
Mahun is offline  
Old 10.08.2014., 19:40   #55
dokle god nebude ozbiljne i naprednije konkurencije nis od toga decki. a reklama radi cuda, eskimu prodati led.
topolino2709 is offline  
Old 11.08.2014., 05:58   #56
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Ne znam na kojem principu radi (vjerovatno kao i Prius), ali u USA je od nekih novijih modela, Honda Insight najjeftinija opcija, kao polovna.

Nisam pratio sta autora tacno zanima, novi ili polovnjak, ali Insight meni izgleda bolje od Priusa(narocito iznutra) i kao polovan je jeftiniji, barem u USA. Kakav je kao hybrid (autonomija) to ne znam.

Nadam se da ce novoga Volta/Amperu da naprave malo ozbiljnije iznutra, ne vidim razlog zasto EV automobili ne mogu iznutra izgledati sto blize obicnim modelima, vjerujem da bi to vise privuklo kupce. Da trenutni Volt izgleda bolje iznutra, zena kaze da bi ga razmotrila kao opciju, ovako tesko....
Mada sam OGROMAN fan Hondi (i Acura, imao/vozio mnoge Honde/Acure) ovdje moram nešto reći. Jedina, ali baš jedina prednost Honde Insight je bila njena cijena. Insight je Hondin veliki promašaj (nešto manji no Hybrid Civic) i ni do koljena Priusu (probao/vozio sva tri, surprisingly najbolje me dojmio Chevy! duga priča zašto i kako). Tu je i Volt bolji deal (kao Honda fan mrzim to priznati, ali jbg. istina je). Od performansi do kvaliteta baterija i mnogo još sitnica.

Srećom, kao brand, Honda zna priznati svoje greške i već radi na novom, poboljšanom sistemu, koji će, najtoplije se nadam, bit barem na razini Toyoti (permanceom) i Chevya (exterior designom).

Ako, i čim, Honda izbaci (preferably under Acura brand) solidno hibridno vozilo, kupujem ga. Zasad to oni nemaju.

Off topic: ako hoćeš vidjet ruglo od auta a živiš već u USA - check out Nissan Leaf!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 11.08.2014., 07:32   #57
Prius košta u Europi nekih 22-25,000 eura, minus subvencija. Nije baš jeftin, ali koji auto automatik i sve drugo slićno je puno jefitniji? Pa neka kia automatik dizel ne košta manje od 20.
I ne možeš staviti dizel u hybrid, to je glupost, pa cijela bit hibrida je da je eko, a onda staviš govno od dizela unutra...
cc18 is offline  
Old 11.08.2014., 09:01   #58
Volt i Ampera su u ovoj temi off, jer se radi o elektroautima, a ne hibridima Benzinac je samo range extender, pa su hibridi jednako kao i auto sa SUI motorom koji ima alternator Benzinac ne pogoni vozilo.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 12.08.2014., 12:13   #59
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Zašto ne bi trošio puno na autocesti, ako znaš kako funkcionira? Imaš slabi benzinac koji mora pogoniti 200-300kila više nego kod auta koji nije hibrod

Elektromotor je vrlo neupotrebljiv u tim uvjetima, jer se baterije nemaju kada puniti, ako voziš ravnomjerno(usporedba 2 km grada i 2 km autoceste), tako da nema smisla da i radi onda kada auto ne ubrzava.


Edit: Baterija se ne može ni isprazniti skroz, jer joj se korištenjem u određenom intervalu popunjenosti(ne znam točno, ali npr između 30 i 85%) povećava vijek trajanja. Ne znam kakva bi situacija bila da auto ostane bez goriva, da li bi baterija išla do 0%, ili bi se auto potpuno ugasio.
radi uvijek el.motor...primjer:
voziš na autocesti sa tempomatom...dolazi nizbrdica, auto ne brzava - generatorsko kočenje i punjenje baterija...dolazi uzbrdica, umjesto trošenja goriva uključje se el.motor i daje dodatnu snagu za uzbrdo...


uvijek tako "uštediš"...
ali hibrid i EV nikako nije EKO...em zbog punjenja el energijom, koja doduše u HR dolazi iz 490% obnovljivih izvora, ali ne i van HR...
em zbog recikliranja...
itd.

Quote:
cc18 kaže: Pogledaj post
Prius košta u Europi nekih 22-25,000 eura, minus subvencija. Nije baš jeftin, ali koji auto automatik i sve drugo slićno je puno jefitniji? Pa neka kia automatik dizel ne košta manje od 20.
I ne možeš staviti dizel u hybrid, to je glupost, pa cijela bit hibrida je da je eko, a onda staviš govno od dizela unutra...
kod nas košta 30k...pa se nitko ne buni!
AntiB is offline  
Old 12.08.2014., 12:36   #60
Pa naravno, zato i je priusa na cestama da jih jedva naprave samo za Hrvatsku.
A negdje ih stvarno ima puno.
cc18 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.