Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2018., 19:42   #9981
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Od nekoga iz zg holdinga sam cula da to ne bude iducih 10 godina izgradeno....
Hmmm... Na što je, onda, mislio investitor West Residence, kad je u oglasu za prodaju nove nekretnine uz Zagrebačku av. naveo neposrednu blizinu novog rekreacijskog centra/bazena? Potražit ću sad, pa ti stavim link...

EDIT: Na ovo sam mislila: https://www.njuskalo.hr/nekretnine/w...oglas-24013445
saurus is offline  
Old 02.01.2018., 19:56   #9982
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Hmmm... Na što je, onda, mislio investitor West Residence, kad je u oglasu za prodaju nove nekretnine uz Zagrebačku av. naveo neposrednu blizinu novog rekreacijskog centra/bazena? Potražit ću sad, pa ti stavim link...

EDIT: Na ovo sam mislila: https://www.njuskalo.hr/nekretnine/w...oglas-24013445
Pa nije čovjek lagao
'...budućeg sportskog bazena (na lokaciji sadašnjeg kartinga)...'

Inače i ja sam iz Španskog i sve najbolje imam za reć o kvartu..osim za dio života kad sam radio u green goldu. Prek 2 sata dnevno pod pokroviteljstvom ZET-a...bljah
StvarnoNeznam is offline  
Old 02.01.2018., 19:59   #9983
Tako i na vrbanima 3 svi oglasavaju blizinu buduceg sportskog centra i bazena ispod okretista petice....a to isto nece u iducih 30 godina
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 02.01.2018., 20:04   #9984
Quote:
StvarnoNeznam kaže: Pogledaj post
Pa nije čovjek lagao
'...budućeg sportskog bazena (na lokaciji sadašnjeg kartinga)...'
---
Ma, znam, ali ipak bi mi bilo malo previše takvo reklamiranje kada bi imao pouzdanu informaciju da bazena neće biti u sljedećih par godina (dvije-tri). Pogotovo zato što je koncesija Kartingu istekla već prije nekoliko godina.

Valjda sam naivna...

Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Tako i na vrbanima 3 svi oglasavaju blizinu buduceg sportskog centra i bazena ispod okretista petice....a to isto nece u iducih 30 godina
Ali se bar zna da na tom području nije dozvoljena nikakva gradnja. A i to je zlata vrijedno.
saurus is offline  
Old 02.01.2018., 21:03   #9985
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Ali se bar zna da na tom području nije dozvoljena nikakva gradnja. A i to je zlata vrijedno.
Gup se mijenja svako malo, nije u kamenu uklesano....sve mi se cini da bi na tom dijelu u neko dogledno vrijeme moglo niknuti jos zgrada, ipak su vrbani 3 jako trazeni, a zg gradnja povezana s bandicem....a kome je do bazena, neka ode na 10 min udaljenu mladost...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 02.01.2018., 21:28   #9986
Saurus, to ti ništa ne znači, dok je Bandica.

I na Lanistu gdje Mešić gradi, isto nije bila planirana gradnja zgrade, nego parka, bili prosvjedi... Pa eto sad tamo osmerokatnice veće od svih okolnih zgrada
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 02.01.2018., 21:43   #9987
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Saurus, to ti ništa ne znači, dok je Bandica.

I na Lanistu gdje Mešić gradi, isto nije bila planirana gradnja zgrade, nego parka, bili prosvjedi... Pa eto sad tamo osmerokatnice veće od svih okolnih zgrada
A, znam, ali nečim se moramo tješiti. Ipak je to bolja opcija od saznanja da će se u tvom susjedstvu sigurno graditi.

Isto tako se nedavno netko pitao (Allexis?) hoće li se nešto graditi na onoj travnatoj površini u Vrbanima na kojoj za sada nema ništa. Evo, i jedan oglas u kojemu agencija tvrdi da je tamo zabranjena gradnja: https://www.njuskalo.hr/nekretnine/s...oglas-23578963.
saurus is offline  
Old 02.01.2018., 23:52   #9988
Quote:
StvarnoNeznam kaže: Pogledaj post
Pa nije čovjek lagao
'...budućeg sportskog bazena (na lokaciji sadašnjeg kartinga)...'

Inače i ja sam iz Španskog i sve najbolje imam za reć o kvartu..osim za dio života kad sam radio u green goldu. Prek 2 sata dnevno pod pokroviteljstvom ZET-a...bljah
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Tako i na vrbanima 3 svi oglasavaju blizinu buduceg sportskog centra i bazena ispod okretista petice....a to isto nece u iducih 30 godina
Eto bas o tome smo pisali ranije u temi kad su neki pitali o cemu mi pisemo...

Dakle to je taj problem, ta silna obecanja.

Recimo na Lanistu, obecanja da dolazi nova "Remiza" odnosno spremiste tramvaja kod Sveucilisne, naravno s tim i tramvajska pruga, kao i most prek Jaruna, preko kojeg naravno ide isto tramvaj, zavrsetak Sveucilisne bolnice, izgradnju toplica odmah pored, izgradnju pjesackog mosta do samog jezera, rjesavanje rotora, izgradnju skole jer je ova strasno prenatrpana u Savskom gaju, pa onda ona livada gdje su obecali park pa izgradili osmerokatnicu, itd, itd...

Sto mislite koliko ljudi je zbilja donjela odluku o kupnji nekretnine ili ako nista drugo platila za nekretninu vise zato što je stvarno vjerovala da ce se ovo sve i ostvariti?

Koliko sam samo puta od raznih agenata dok sam obilazio te stanove tamo cuo doslovce da sad kupim dok je kvadrat samo 2000eura jer ce kad to sve bude napravljeno Laniste postati najtrazeniji kvart u Zagrebu i da nece bit stana valjda ispod 3000eura kvadrat?

Ja sad govorim za dio grada koji dobro poznajem i gdje sam i sam trazio stan, ne mogu govoriti za druge ali vjerujem da je situacija ista.

Dakle taj dio price je itekako bitan, skoro pa i najbitniji a danas nema nikakvog pravila.
Nitko ti ne moze garantira da recimo na Spanskom umjesto karting centra nece neki kum srediti si zemljiste i napraviti jos jedan neboder od cca 20katova?
The unforgiven is offline  
Old 03.01.2018., 09:33   #9989
Kolegica svaki dan vozi na Radničku iz Španskog, radi od 9 - sat vremena skoro, često i zakasni

Ja sam na Knežiji i za tih 5-6 km mi treba ako krenem u 7,15 minimalno pol sata vožnje

Kojih 20 minuta od Španskog do Borongaja? U špici nema šanse...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 03.01.2018., 10:21   #9990
ja isto mislim da ako ideš raditi između 7 i 9, za tu relaciju nema teoretske šanse stić u 20 minuta. A javnim prijevozom još i više.

I kažete ne kupujute stan s obzirom na sadašnji posao. Pa ja znam da mi je struka vezana za centar i širi centar i da neću ni tražiti više posao izvan zagreba, s tom mišlju idem u projekt kupovanja stana, pa mi naselja udaljena sat vremena vožnje od trga otpadaju.
My Name Is... is offline  
Old 03.01.2018., 13:44   #9991
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
ja sam čula da su u Španskom prekrcani vrtići, a ni u školi nije bolje. jel neko zna o tome nešto?
To su i meni pričali, najčešće oni koji su samo čuli za Špansko.

Bez ikakvih problema sam prošle godine upisao dijete u vrtić, i to u vrtić Sunčana koji je relativno nov i jedan od boljih u ZG-u. Koliko sam čuo, svi koji su aplicirali, ti su i dobili vrtić, osim naravno onih bolesnika koji ne žele cijepiti svoju djecu pa su samim time odmah diskvalificirani.

Vezano za kvart Špansko, imam samo pohvale. Prije Španskog sam živio na Tuškancu, u Središću, na Trešnjevci i na Sv. Duhu. Špansko mi je daleko ugodniji i kvalitetniji kvart od svih navedenih tako da sam odlučio trajno ostati u Španskom i baš sam u potrazi za četverosobnim stanom u tom kvartu. U susjedstvu mi se sagradila nova zgrada "Projekt Stenjevečka" u Gotovčevoj, dok sam se sjetio pokrenuti, rasprodali se svi dobri stanovi kao da su se besplatno dijelili, još dok su se temelji betonirali.

Malo je problem s novogradnjom u Španskom, slabo se gradi, a ono što se krene graditi i da je dobro, plane u trenu. A onaj "geto" kod okretišta buseva u Šoljanovoj neću ni gledati, to je urbanistička katastrofa.

Gledao sam onu zgradu koji gradi GIK gradnja, uskoro je gotova. Sve mi je super što se stanova i same zgrade tiče, ali okoliš zgrade je koma. Lijepa nova zgrada usred malih uskih uličica punih kojekakvih neplanski nabacanih poluraspadnutih kućeraka.

West Residence me nije nimalo impresionirao, od tlocrta, izvođača radova, buke.. tako da i to otpada u samom startu.

Još uvijek što nisam požurio s odlukom o kupnji i kupio u spomenutoj zgradi u Gotovčevoj..

Zna li netko jel u pripremi kakva nova gradnja u tom kvartu ili eventualno u Malešnici kao alternativi?
Henry Miller is online now  
Old 03.01.2018., 13:46   #9992
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Vezano za kvart Špansko, imam samo pohvale. Prije Španskog sam živio na Tuškancu, u Središću, na Trešnjevci i na Sv. Duhu. Špansko mi je daleko ugodniji i kvalitetniji kvart od svih navedenih tako da sam odlučio ostati u Španskom i baš sam u potrazi za četverosobnim stanom u tom kvartu. U susjedstvu mi se sagradila nova zgrada "Projekt Stenjevečka" u Gotovčevoj, dok sam se sjetio pokrenuti, rasprodali se svi dobri stanovi kao da su se besplatno dijelili.
A zasto? Pogotovo u usporedbi s Tuskancom i Sv. Duhom. I Srediscem koji je super kvart.
Zli Mali Medo is offline  
Old 03.01.2018., 13:53   #9993
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post

Gledao sam onu zgradu koji gradi GIK gradnja, uskoro je gotova. Sve mi je super što se stanova i same zgrade tiče, ali okoliš zgrade je koma. Lijepa nova zgrada usred malih uskih uličica punih kojekakvih neplanski nabacanih poluraspadnutih kućeraka.
ovo sam i ja gledala, ali mikrolokacija je baš koma, šteta.

što se pretrpanosti vrtića tiče, to je boljka više manje svih kvartova
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 03.01.2018., 13:57   #9994
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
A zasto? Pogotovo u usporedbi s Tuskancom i Sv. Duhom. I Srediscem koji je super kvart.
Tuškanac je super za bogataše koji si mogu priuštiti vilu sa velikim dvorištem i zelenilom. Prednost je lijepa priroda, a zapravo vrlo blizu centru grada. Ali što je tamo još dobro osim prirode? Cesta puna ležećih s puno prometa, nema parkinga, uski tratovari.. Za svaku sitnicu treba sjedati u auto, ništa nije nadohvat ruke, stalno na brijeg, niz brijeg, par puta dnevno, smučilo mi se od toga. U Španskom mi je sve na prepišaj hoda, u kvartu ne moram ni pali auto. Vrtić i škola su mi 100 m od stana, razne trgovine isto tako, tržnica 300 m...

Za Sv. Duh mogu napisati skoro isto, samo što je na Sv. Duhu prometna zagušenost katastrofa. Za izaći na Ilicu treba cijela vječnost. Ne pomažu ni alternative preko Kuniščaka pa na Domobransku ili Mandaličinu ili dolje preko ulice Črnomerec. Onima bez auta je isto koma, ili čekati buseve koji rijetko voze ili pješačiti uz uspon koji je ponegdje takav da koza pod ručnom pase.

Središće je još i bilo OK kada sam tamo živio, tada Bundek još nije bio uređen i nije bilo hrpetine ovih novih zgrada koje su u međuvremenu tamo niknule. Sada je kvart prenapućen, s jedne strane ultra bučna Avenija Dubrovnik, s istoka i zapada također velike bučne prometnice, na sjeveru Bundek na kojem je svako malo neka buka, gužva.. Da sam srednjoškolac ili student, možda bih tamo i uživao. Sada imam neke druge životne poglede.
Henry Miller is online now  
Old 03.01.2018., 14:01   #9995
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
ovo sam i ja gledala, ali mikrolokacija je baš koma, šteta.

što se pretrpanosti vrtića tiče, to je boljka više manje svih kvartova
Par desetaka metara zapadnije od te zgrade je isto nova zgrada koju gradi Bilić, ta je zgrada toliko nasađena na tratovar svojom zapadnom stranom da mi uopće nije jasno kako su dobili dozvolu za to. Ne mogu se zamisliti u toj zgradi. Doslovno život na cesti bez centimetra zelenila.

Henry Miller is online now  
Old 03.01.2018., 14:49   #9996
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Kolegica svaki dan vozi na Radničku iz Španskog, radi od 9 - sat vremena skoro, često i zakasni

Ja sam na Knežiji i za tih 5-6 km mi treba ako krenem u 7,15 minimalno pol sata vožnje

Kojih 20 minuta od Španskog do Borongaja? U špici nema šanse...
To nitko nije niti tvrdio. Ja sam rekla 20min Špansko, pa potezom Zag. Avenije do Cvjetnog naselja. Slazem se da nema vise ok novogradnje u Španskom.. u ovom trenutku.
Arienrhod is offline  
Old 03.01.2018., 17:44   #9997
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Par desetaka metara zapadnije od te zgrade je isto nova zgrada koju gradi Bilić, ta je zgrada toliko nasađena na tratovar svojom zapadnom stranom da mi uopće nije jasno kako su dobili dozvolu za to. Ne mogu se zamisliti u toj zgradi. Doslovno život na cesti bez centimetra zelenila.

http://www.bilic.hr/EasyEdit/UserFil...njafinale2.jpg
i to sam gledala, i pročitala da taj Bilić kvalitetno gradi. samo nemam pojma gdje bi tamo parkirala, i mislim da su ovi balkoni par metara udaljeni od sljedeće zgrade

Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
To nitko nije niti tvrdio. Ja sam rekla 20min Špansko, pa potezom Zag. Avenije do Cvjetnog naselja. Slazem se da nema vise ok novogradnje u Španskom.. u ovom trenutku.
i ja sam te shvatila da si napisala sve skupa 20 minuta Špansko- Cvjetno naselje
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca

Zadnje uređivanje City : 11.01.2018. at 02:35.
Scissors. is online now  
Old 03.01.2018., 21:31   #9998
Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
Evo jos jedan review Spanskog i Malesnice.

Dok sam zivjela na Malesnici, a radila na Zitnjaku isla sam vlakom - 20ak min voznje, busom i tramvajem voznja traje 1h u rush hour-u, i vise ako je snijeg. Sada povremno putujem autom na Borongaj - u rush hour-u do 45min ako je bas gadan cep, inace 20ak min. Do trga treba 40ak min busom i tramvajem, vlakom do glavnog kolodvora 10min. Busevi voze svakih 5-10min, vlak u prosjeku svakih pola sata.

Inace je kvart super, pogotovo za obitelji s djecom. Ima puno skola i vrtica, dom zdravlja, manji sportski centar na Oranicama, posta (koja je cep, ali se spominje otvaranje jos jedne poste), stariji dio Spanskog ima dosta zelenila i parkica, dio oko pos-ovih zgrada je betonara (meni se osobno taj dio kvarta najmanje svidja, bez obzira na eventualnu bolju povezanost javnim prijevozom). Trenutno se razvija jugozapadni dio Spanskog gdje Pionir gradi zgrade, tu je u planu nova infrastruktura s vrticima, osnovnom skolom, policijom itd, al otom postom, tko zna kada ce se to graditi i hoce li.

Mjesto za zivot nisam birala prema mjestu posla pa sam dugo vremena putovala zapad-istok i to je stvarno znacajan gubitak vremena, ali posao se mijenja, rijetko tko danas radi cijeli zivot u jednoj firmi. Sad igrom slucaja radim u Spanskom, sutra cu mozda opet na drugom kraju dana pa cu opet putovati. Moja djeca ce tko zna gdje u srednju skolu ili na faks. Nema smisla prema tome birati mjesto stanovanja, mozes imati stan u centru pa ti dijete odluci ici u gimnaziju na Malesnici haha... Bitno je da kvart ima sve sto je bitno za zivot, a to i Spansko i Malesnica svakako imaju.
Na ovo sam se referirala, ne na Arienhod
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 03.01.2018., 22:51   #9999
Pa gdje pise da u spici treba 20 min? Aj procitaj ponovno i obrati paznju na prijevozna sredstva koja se spominju.
shelby-eleanor is offline  
Old 15.01.2018., 00:03   #10000
Nastavak se nalazi na temi Novogradnja (ZG) - vol. 2.
__________________
fermina-daza is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.