Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2009., 13:47   #81
samo vi 3 puta provjerite da vam ekipa na pumpi nije iskemijala svoj miks u kanticu pa vam ponudila da ce vam oni uliti. Kantica mora biti zapecacena i neostecena.
Ja sam puno puta nasao kantice sa nadolivenom tekucinom "uradi sam" koju su smuckali na pumpi. Jednom me frajer cak i napao kada sam gledao tu kanticu sa rijecima "kaj ste vi neki inspektor ili koji kurac...".

Obicno stoje vani, a najcesce nude ljepsem spolu da ce im oni naliti...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 14:47   #82
Ja kupjem Sonaxovu, pakovanje od litru, mislim da je oko 20 kn
JokaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 15:45   #83
Uzeo 3l za 23kn drži do -25C u Molydonu
exfreerider is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 16:02   #84
5l Sonaxove -20 za cca 70kn.
Iako je daleko najbolja bila ona koja je došla s autom, ta se osjetila prek u kabinu i prala sve živo
stef_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 13:22   #85
Danas sam uzeo litru Wurth-a.

30 kuna litra.

1:1 omjer je za tempereture do -23. To mi se čini OK.

To sam uzeo dok ne naletim na zimsku smjesu sonax-a od 5 litara jer mi treba 6 litara grrr
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 14:00   #86
Najbolja tekucina - Shell zimski.
Moze se nabaviti samo u njemačkoj.
NA - 10 ja otapam zaleđenu sajbu s tim, u slucaju da trebam odma krenut, pa racunaj dokle drzi. Stvara proziran film na staklu i malo je gusca od vode tak da kad pada snjeg se odma otapa.
Pise - 20 ili 25, neznam vise ali kod nas je vise nema za kupit.
Zadnje dve zime sam ga uzimal na sl putu, tekucina je mrak.

Ja sam znal oprat staklo brisacima navecer, prek noci bi pal snjeg i dosal bi ujutro sam ga skinut, nebi se zaledil na staklu, zato me odusevljava.

Ak imate kaj bolje sam slusam da nemoram ovu zimu to tam kupovat..

EDIT: bez obzira dal se grije sajba, da nebi netko pomislil..
Panj_u_šumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 14:08   #87
Vjerojatno je i ovo na tome tragu, ali ga nema u Hrvatskoj.

http://www.sonax.com/Car-Care/Produc...ntrate-NanoPro
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 14:29   #88
hm, pa zar ne bi trebala biti najbolja tekućina ona koja najbolje čisti staklo, ne ostavlja mrlje i ne smrzava se?

protiv smrzavanja, malo rakije..

kombinacija voda+vim ili slično za odmaščivanje, ne može biti loša.

kad sve to spojimo, možda bi se dobilo dobro sredstvo za čisititi šajbe.

Ili umjesto vima ubaciti neki bolji čarli ili slično?

kupujem što mi dođe pri ruku, zadnji put kupio na muflonu litru koncetrata koji slažeš sa 10l vode...bio dobar
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 14:36   #89
Ma meni se fućka za samu tekućinu, samo ne želim imati više problema sa prskalicama za ksenon. Pa sada pušem i na "toplo"

-23 mi se čini prihvatljivo. Ako zagusti dodatna litra ide unutra. Samo ovo ljetno sranje moram ištrcati
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 15:12   #90
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Ma meni se fućka za samu tekućinu, samo ne želim imati više problema sa prskalicama za ksenon. Pa sada pušem i na "toplo"

-23 mi se čini prihvatljivo. Ako zagusti dodatna litra ide unutra. Samo ovo ljetno sranje moram ištrcati
Mene zivo zanima da netko ima neku dobru osim sonaxa i ovog shella o kojem pricam koje naravno nisu najjeftinije, ali zato mi se zadnje 2 zime nikad nisu smrzle brizgaljke na shellu, ni one dane kad je bio debeli -.
Sto sa nekim dugima sa benzinskih i sl nije bas bio slucaj..
A najgore mi je kad je - 10 ili 15, pada snjeg a kad si pospricam staklo pocne se ledit, onda popizdim..
Panj_u_šumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 15:30   #91
Quote:
Panj_u_šumi kaže: Pogledaj post
Mene zivo zanima da netko ima neku dobru osim sonaxa i ovog shella o kojem pricam koje naravno nisu najjeftinije, ali zato mi se zadnje 2 zime nikad nisu smrzle brizgaljke na shellu, ni one dane kad je bio debeli -.
Sto sa nekim dugima sa benzinskih i sl nije bas bio slucaj..
A najgore mi je kad je - 10 ili 15, pada snjeg a kad si pospricam staklo pocne se ledit, onda popizdim..

Vidim po netu navodno Nigrin dobar, di ga ima kod nas i posto?
Panj_u_šumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 17:40   #92
Koristim samo Sonax. Cijena mu je nešto veća od nekih drugih, ali za razliku od njih čisti kak spada i na ledi se tako brzo. Pa mi se isplati dati koju kn više.
pasko123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:17   #93
Od ovako dućana kojih ima u svakoj zabiti mislim da kaufland ima najveći asortiman. Sonax, nigrin sve je to super, razlike su neprimjetne. To je od "naših" trgovina.
A Nigrina bi trebalo bit u konzumu, samo nisu ažurirali još zimski setup
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 22:10   #94
Quote:
Panj_u_šumi kaže: Pogledaj post
Vidim po netu navodno Nigrin dobar, di ga ima kod nas i posto?
mislim da ima u baumax-u
Sith is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 22:39   #95
ja sam si lupil u intersparu -25c....
gentor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 01:23   #96
ja koristim nigrin i po zimi i po ljeti, i oba su odlicna, ljetni cisti staklo odlicno,
ovaj zimski nikad mi nije smrznul, a prosle zime je par put bilo fest hladno.
odlicna tekucina
__________________
sve bum vas tužil....
Tomislav2703 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 08:30   #97
probao sam sve i svašta, ali zaključio da više u nijednom shopping centru neću kupovati tekućine za pranje stakla... pardon mirišljave vodice...

taj famozni nigrin smrznuo mi se pred dvije godine na -15 C u noći dok smo išli na skijanje, paduckala je maglica i ako sam ušao u kolonu staklo je bilo musavo, a tekućine za pranje od nikuda... poslje sam ga u garaži na skijalištu doslovce isisao van i kupio neku france tekućinu za stakla koja je bila OK... moram napomenuti da sam nigrin svjesno stavljao od sredine 10. mjeseca, upravo kako mi se ne bi dogodilo da se previše razrijedi s ljetnom tekućinom...

i od tad sam se vratio našoj INI i njihovom STAKLOPERU.... i više nema nikakvih problema... je malo skuplji, ali vrijedi svaku lipu..
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 09:19   #98
Ja stavljam original Mazdinu. Nije niš skuplja od Sonax-a i Nigrina a super je.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 12:55   #99
Quote:
gentor kaže: Pogledaj post
ja sam si lupil u intersparu -25c....
Ja već godinama koristim tu plavu tekućinu iz Interspara, nikada se nije smrzla, a i ne nagriza metlice, originalne su na autu od 2006. i još odlično brišu pa mi ih glupo mijenjati, jedino je zadnja počela malo strugati...
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 15:25   #100
Ne znan jel to do mene, ali ja između litnjeg sonaxa i nigrina vidin razliku. sonax bolji i skuplji. mada neman ni nekih zamjerki nigrinu
ship-shop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.