Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 23:22   #2701
Na kontroli su samo rekli da savovi uredno zacijeljuju i informirali nas o konziliju, to je bilo to. Nekome tko to nije dozivio ne mogu opisati koliko su ti doktori sturi. Ni za biopsiju nam nisu rekli dok nisam srela doktora na hodniku pa ga pitala kad ce biti rezultati. Odgovorio mi je da su rezultati bili prije 10 dana i produzio dalje svojim putem. Onda sam ostala na hodniku da ga ulovim kad se vraca da ga pitam kakav je rezultat biopsije i tad mi jej rekao da su rubovi i limfni cvorovi cisti. Da ne govorim o tome da institucija informacija kao takva ne postoji nego dodjes ko debil u posjetu i onda cubis na hodniku u nadi da ce bas taj doktor kojeg ti trazis naletit u to vrijeme. Nisam slucajno obrisala ime pacijenta i imena doktora. Kazem da smo vecinu informacija dobili iz otpusnog pisma a ne znamo ih procitati. Ovo sve nije upuceno vama nego moj neki generalni rant na zdravstveni sustav. Izmedju ostalog, pitala sam nesto doktora vezano za tatin boravak kod kuce i dobila odgovor ali onako s visoka, u stilu kako se usudjujem to pitati, da to nije niihov problem. Razumijem da nije, ali nisam lijecnik da bi znala kako se postaviti u toj situaciji pa pitam njega za savjet. Ma.... Sve sto smo prosli s njima u tih mjesec dana ne stane na ovaj forum
Maria Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 10:11   #2702
Maria Flores da niste možda to bili u splitskoj bolnici? Nema ni kod njih velike priče i objašnjenja
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 11:01   #2703
Nismo, ne, nije split u pitanju
Maria Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 11:23   #2704
Maria, svugdje su isti bez brige. Ne svi ali velika većina.
Jedan mi je rekao da sam brutalna, pa sam mu odgovorila da je naš zdravstveni sustav brutalniji i od mene i od bolesti.
Ivanica je u pravu i ima mnogo iskustva, inzistiraj, zovi, pitaj, informiraj se o svojim pravima i o bolesti.
Svi se mi nađemo u situaciji da se osjećamo bespomoćno, beznadežno i u konačnici u razmišljanju jesmo li mogli učiniti još.
Inzistiraj... to ti je najbolji savjet u ovoj situaciji.
Ako imate mogućnosti raspitajte se dodatno privatno kakva je situacija i što možete napraviti.
mad cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 12:58   #2705
A sad cekamo da vidimo da li cemo dobiti biopsiju nakon konzilija pa cemo procijeniti / odluciti na licu mjesta
Maria Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 16:51   #2706
Ivanice,

što misliš o Megakomplexu tvrtke Megamin iz Zagreba? Osim pčelinjih prerađevina na netu je pisalo da u njemu ima i zeolita, ali na bočici ne nalazim da igdje piše sastojak zeolit. Što misliš kolika doza bi bila dovoljna za imunitet?
__________________
BTB
My Soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 19:36   #2707
Quote:
My Soul kaže: Pogledaj post
Ivanice,

što misliš o Megakomplexu tvrtke Megamin iz Zagreba? Osim pčelinjih prerađevina na netu je pisalo da u njemu ima i zeolita, ali na bočici ne nalazim da igdje piše sastojak zeolit. Što misliš kolika doza bi bila dovoljna za imunitet?
Nemam iskustva s tim. Mozda da pitas na alternativi.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 19:48   #2708
Hvala ti. Pokušat ću.
__________________
BTB
My Soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 13:15   #2709
Ispricavam se odmah ako sam fulio temu!

Mom starom je u junu dijagnosticiran karcinom u zelucu. Sreca sto je bilo jos na pocetku pa su prvo pokusali hemoterapijama malo se smanjilo i rekao doktor ako zeli da bude na sigurnoj strani da ga operisu i da mu izvade cijeli zeludac.Na CT snimku poslije operaciji pokazalo da ima jos 2 limfna cvora ali to se moze rijesiti hemoterapijom. Operisao se u oktobru tanko crijevo spojeno direktno na jednjak. Poslije toga je mogao da jede kasasto, mekanu hranu i sl... Ali evo posljednji mjesec dana ne moze nista da pojede jer mu hrana zastane u crijevima, ne samo hrana i ako se napije vode zastane mu i nakon odrejenog vremena proleti sve kroz crijeva.. Isao je kod doktora i uputio ga da uradi gastroskopiju, uradio je gastroskopiju medjutim sve cisto nema nikakvih prepreka u crijevima. Jel imao mozda neko slican problem? Hvala vam
Bada89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 11:49   #2710
Quote:
Bada89 kaže: Pogledaj post
Ispricavam se odmah ako sam fulio temu!

Mom starom je u junu dijagnosticiran karcinom u zelucu. Sreca sto je bilo jos na pocetku pa su prvo pokusali hemoterapijama malo se smanjilo i rekao doktor ako zeli da bude na sigurnoj strani da ga operisu i da mu izvade cijeli zeludac.Na CT snimku poslije operaciji pokazalo da ima jos 2 limfna cvora ali to se moze rijesiti hemoterapijom. Operisao se u oktobru tanko crijevo spojeno direktno na jednjak. Poslije toga je mogao da jede kasasto, mekanu hranu i sl... Ali evo posljednji mjesec dana ne moze nista da pojede jer mu hrana zastane u crijevima, ne samo hrana i ako se napije vode zastane mu i nakon odrejenog vremena proleti sve kroz crijeva.. Isao je kod doktora i uputio ga da uradi gastroskopiju, uradio je gastroskopiju medjutim sve cisto nema nikakvih prepreka u crijevima. Jel imao mozda neko slican problem? Hvala vam
Poštovani, ja nemam iskustva sa rakom želudca ali imam podosta iskustva sa probavnim problemima. Dobivam docetaksel i jako me muči i proljev i povraćanje. Uglavnom, meni pomaže ventilirana zelena glina i ljuskice indijskog trputca. Oboje se može kupiti u ljekarnama. Prije toga sam koristila Enteros gel i različite probiotike. Moj savjet je da se raspitate dali bi što od toga Vaš otac smio koristiti.

Poslano sa mog TA-1032 koristeći Tapatalk
__________________
Potrebno je biti mudar da bi se razumijela mudrost; glazba ne znači ništa ako je publika glupa.
vanilymili is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 17:16   #2711
Pozdrav svima na ovoj temi

Mama ima rak pluca koji se prosirio na jednjak, abdominalne limfne cvorove i kosti (to je ono sto znamo) i u debelo terminalnom stadiju. Vec jedno par dana primjecujem da joj je desni dio trbuha dosta natecen i cini mi se tvrdji na dodir. Zalila se na pogorsanje disanja (primarni tumor na plucima je maknut operacijom pa sumnjam da je od toga) i isto tako osjecaj natecenosti i kao da se prejela (a nije).

Zanima me jel bi to mogla biti voda u abdomenu (ascites)? Blago su joj nateknula stopala i prsti na rukama u zadnjih par dana. Na internetu citam o tome i izgleda da kod nekih rakova to signalizira skori kraj, trebamo li se pripremiti? Inace mami se jos bol pogorsava rapidno (svakih 3-6 dana dizemo jacinu flastera i kolicine ostalih tableta prptov bola), ako ju ne boli onda spava i dosta je izmrsavila. Sinoc se zbunila i nije me prepoznala da sam to ja njezina kcer, pa me strah jel bi to moglo biti povezano s jetrom?

Ne zelim ju muciti bo bolnicama ako to zaista nije potrebno jer se toga najvise boji, pa sam prvo odlucila provjeriti tu... Hvala
velikimacak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 10:28   #2712
Quote:
velikimacak kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima na ovoj temi

Mama ima rak pluca koji se prosirio na jednjak, abdominalne limfne cvorove i kosti (to je ono sto znamo) i u debelo terminalnom stadiju. Vec jedno par dana primjecujem da joj je desni dio trbuha dosta natecen i cini mi se tvrdji na dodir. Zalila se na pogorsanje disanja (primarni tumor na plucima je maknut operacijom pa sumnjam da je od toga) i isto tako osjecaj natecenosti i kao da se prejela (a nije).

Zanima me jel bi to mogla biti voda u abdomenu (ascites)? Blago su joj nateknula stopala i prsti na rukama u zadnjih par dana. Na internetu citam o tome i izgleda da kod nekih rakova to signalizira skori kraj, trebamo li se pripremiti? Inace mami se jos bol pogorsava rapidno (svakih 3-6 dana dizemo jacinu flastera i kolicine ostalih tableta prptov bola), ako ju ne boli onda spava i dosta je izmrsavila. Sinoc se zbunila i nije me prepoznala da sam to ja njezina kcer, pa me strah jel bi to moglo biti povezano s jetrom?

Ne zelim ju muciti bo bolnicama ako to zaista nije potrebno jer se toga najvise boji, pa sam prvo odlucila provjeriti tu... Hvala
Pozdrav,

jako mi je žao da je stanje takvo....
Teško je iz napisanog nešto zaključiti.
Nije mi jasno dali Mama trenutno prima nekvu terapiju? Ako da, onda jednostavno pitajte onkologa na slijedećoj terapiji sve što Vam nije jasno. Slobodna tekućina u abdomenu se vidi i UZV-OM a za tu pretragu se ne mora biti dugo u bolnici.

Poslano sa mog TA-1032 koristeći Tapatalk
__________________
Potrebno je biti mudar da bi se razumijela mudrost; glazba ne znači ništa ako je publika glupa.
vanilymili is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:23   #2713
Quote:
vanilymili kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

jako mi je žao da je stanje takvo....
Teško je iz napisanog nešto zaključiti.
Nije mi jasno dali Mama trenutno prima nekvu terapiju? Ako da, onda jednostavno pitajte onkologa na slijedećoj terapiji sve što Vam nije jasno. Slobodna tekućina u abdomenu se vidi i UZV-OM a za tu pretragu se ne mora biti dugo u bolnici.

Poslano sa mog TA-1032 koristeći Tapatalk
Hvala ti na odgovoru...

Ne, mama vise ne prima terapiju s obzirom da je za vrijeme kemoterapije doslo do daljnje progresije bolesti... Tako da je sva terapija sada prima iskljucivo palijativna i to uglavnom u smislu otklanjanja bola.

Mislim da uzv adbomena ne bi dolazio u obzir, njezino stanje je takvo da lezi 90% vremena, vozili smo je sanitetom kad je prijeko trebalo, a nije isla ni na ct vise jer nije bilo smisla, a namucila bi se da uopce dodje do bolnice. Zanimalo me samo jel bi to mogla biti voda jer se obicno kaze da kad dolazi do vode u plucima ili abdomenu nike nikako dobro, tj upucuje na skori smrtni ishod?
velikimacak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 13:05   #2714
Quote:
velikimacak kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru...

Ne, mama vise ne prima terapiju s obzirom da je za vrijeme kemoterapije doslo do daljnje progresije bolesti... Tako da je sva terapija sada prima iskljucivo palijativna i to uglavnom u smislu otklanjanja bola.

Mislim da uzv adbomena ne bi dolazio u obzir, njezino stanje je takvo da lezi 90% vremena, vozili smo je sanitetom kad je prijeko trebalo, a nije isla ni na ct vise jer nije bilo smisla, a namucila bi se da uopce dodje do bolnice. Zanimalo me samo jel bi to mogla biti voda jer se obicno kaze da kad dolazi do vode u plucima ili abdomenu nike nikako dobro, tj upucuje na skori smrtni ishod?
Vodu u plućima imam i ja i živim sa tim pluralnim izljevom već 8 mjeseci, vodu oko srca tj perikardijalni izljev sam također imala no on se povukao. Hoću reći da takvi izljevi ne moraju obavezno biti tako loši pokazatelji. Ubiti što se više vode nakuplja to je stanje ozbiljnije jer je funkcija zahvaćenih organa teža.

Poslano sa mog TA-1032 koristeći Tapatalk
__________________
Potrebno je biti mudar da bi se razumijela mudrost; glazba ne znači ništa ako je publika glupa.
vanilymili is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 13:12   #2715
Da te utješim što se tiče vode u plućima. Moj tata je prije 8 godina imao veliku operaciju srca i od tada stalno ima vodu u plućima, zbog nje može spavati ili na povišenom ili samo na lijevom boku, teže diše, brzo se zamara, ali je živ. Uzima puno diuretika i koliko toliko se to drži pod kontrolom. Jedino ne znam gdje je granica u količini te tekućine.
Marra is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 15:38   #2716
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Nuklea, jeli iz rane nesto jos uvijek curi ili je suha? Sto se katetera tice , mozda postoji mogucnost da su se tokom operacije ostetili zivci u blizini mokracnog mjehura za sto bi trebao duzi proces oporavka. Vazno da je promjena katetera redovita i obilno tekucinu, povremeno uroloski caj jer postoji povecan rizik od bakterijske infekcije mokracnog sustava zbog katetera.
E, to ne znam, moram ga pitati. Ide redovno na previjanja. Što se katetera tiče, super vijest, maknuli su ga!
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 15:40   #2717
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Dermazin mast. Zapravo sve s ionima srebra ubrzava zarastanje.
Sto se katetera tice- je li stvar u nemogucnosti zadrzavanja mokrace ili da uopce ne ide?

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Hvala za preporuku, probat cemo.

Skinuli su mu kateter, a problem je bio što nije imao nikakav osjećaj i mokrio bi par sati po nekoliko kapi. A
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 18:13   #2718
Evo mene nakon vrimena..

Jos se nisan oporavila od svega, jos su noci najgore, slike isprid ociju, a bolest i smrt 0-24 na pameti..

Ono sta san otkrila, da mu neurolog nikad nije da atb za upalu pluca, unatoc ponovljenom RTGu koji je pokaza upalu, i nalazu krvi koji je pokaza upalu, ni transfuziju; prakticki su ga svezali ka zivotinju i ostavili da umre..

Sad cekam iduci tj pa cu joj banit u ambulantu u potrazi za odgovorima, jer mi samo ona moze rec zasto je ukinila antibiotik i, vjerovatno, trazit ocitovanje komore..

Grozno u svakom slucaju, ali se nadam, kad dobijem svoje odgovore, da cu stavit tocku na i, i krenit dalje..
inekoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 09:04   #2719
Quote:
daki 78 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.Molim-sve koji imaju ili su imali oboljelog od glioblastoma da mi se jave u vezi savjeta u poruke,bit ću svima....neizmjerno zahvalna! bok.
Imate pm
Bigy base is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 08:36   #2720
Quote:
inekoj kaže: Pogledaj post
Evo mene nakon vrimena..

Jos se nisan oporavila od svega, jos su noci najgore, slike isprid ociju, a bolest i smrt 0-24 na pameti..

Ono sta san otkrila, da mu neurolog nikad nije da atb za upalu pluca, unatoc ponovljenom RTGu koji je pokaza upalu, i nalazu krvi koji je pokaza upalu, ni transfuziju; prakticki su ga svezali ka zivotinju i ostavili da umre..

Sad cekam iduci tj pa cu joj banit u ambulantu u potrazi za odgovorima, jer mi samo ona moze rec zasto je ukinila antibiotik i, vjerovatno, trazit ocitovanje komore..

Grozno u svakom slucaju, ali se nadam, kad dobijem svoje odgovore, da cu stavit tocku na i, i krenit dalje..
Jesi bila?
Dobro razmisli ima li svrhe, jer mogla bi dobiti spoznaje koje ce te jos dublje uznemiriti i napraviti kaos od zivota. Moguce ces imat potrebu pokrenuti parnicu, a s obzirom na zemlju u kojoj zivimo nase pravosudje i deficit lijecnika, sprdacinu od komore, bojim se da ces samo stetu sebi napravit i neces dobiti zadovoljstinu i pravdu, a njega nista vratiti nece. Vidi samo slucaj Maskarin kako je zavrsio.

Evo kako ja s odmakom onako iskreno stvar vidim:
Objektivno- muz ti je bio tesko bolestan. U situaciji u kojoj je bio borili ste se za jos kvalitetnog zivota i to cudesno i za primjer drugima. Potpuna remisija bi bila ravna svjetskom cudu. Ako su mu sto oduzeli s tim ne dobivenim atb. onda je to jos kvalitetnog vremena. Umro je prvenstveno radi proklete dijagnoze koja ga je dovela u to stanje.
To su cinjenice i koliko god nama tesko i bolno bilo i imamo potrebu svaliti krivicu na nekog, jer iz nekog iracionalnog razloga nam se cini da bi dilanje sa situacijom tako bilo lakse, to je jednostavno i brutalno tako.

Posveti se sebi. Ostvari stvari koje ste mozda zajedno zelju imali ostvariti. Nastavi dalje. Moras. Lakse je prihvatiti to tako nego stajati na mjestu dok te zivot pon inerciji gura, a ti struzes glavom o zidove. I ne prebacuj sebi nista. Sve si napravila kakobtreba, kako si mogla i znala. Ne dozvoli da ti uspomena na muza budu slike borbe i umiranja. On je toliko puno vise i vi ste bili toliko puno vise od toga! Dugujes mu da ga se sjecas sa slikama prvog susreta i prvog poljupca. Zivi to i zivi slobodna! Ako te je volio, a u to ne sumnjam, sigurno je to tako zelio.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.