Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2014., 13:50   #41
Te joj kapi nikako ne mogu nastetiti?
Malishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 13:51   #42
Inače se te kapi koriste kod upale oka, znači kada oko suzi.
Ako joj ne suzi jako, nemoj joj niti davati. Ako joj suzi, nakapaj joj.
Ne mogu joj kapi ništa oštetiti oku.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 13:55   #43
Hvala ti na savjetu. Budem ih kupila pa cu tokom dana vidjeti jel ima potrebe nakapati ili ne.
Malishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 13:58   #44
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
Možeš joj kupiti Tobrex kapi za oči pa joj nakapati ako joj suzi. Tobrex će i i vet preporučiti jer ako nema ozljede oka, ništa drugo ni ne može. Par dana joj kapaj dok ne prestane suziti i bit će dobro
Neće joj dati kapi u ljekarni bez recepta, dosta su postrožili što se može dobiti bez recepta i u našim i u veterinarskim ljekarnama, barem ovdje kod mene. Ja sam baš nedavno podizala stronghold ampule u ljekarni i priča mi ženskica kako se su se prije neke stvari mogle davati bez recepta (ove ampule), sada da više ništa ne smiju bez recepta.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 13:58   #45
pa nek nazove veta i traži tobrex.
ja sam uzimala tobrex bez recepta

ma bit će sve ok
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 15:31   #46
A da se ode na pregled pa da se vidi trebaju li kapi i koje? Nikom nije palo na pamet?
Sam vi dajte naslijepo...
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 17:16   #47
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma daj mu onu gramažu koliku mu uobičajeno daješ. Ako je ova hrana kaloričnije od one koju inače daješ neće pesonji ništa biti, imao je proljev i sigurno mu sada fale i vitamini i minerali jer je sve samo prolazilo kroz njega.

Inače ovdje imaš fino napisano koliko čega ima i koliko kcal ima koja eukanubina vet. hrana: http://www.evet.dk/files/002_EVD.pdf. Ova tvoja ima 3972 kcal po kg hrane. Po ovome koliko ti kcal daješ svom psu dnevno i po kcal koliko ih ima u ovoj hrani pesonji bi trebala davati 500 g dnevno.
U tom grmu leži zec! Ova hrana u toj dozi je samo 1271kcal, a njemu (danas se informirala kod veterinara) treba skoro 2000kcal, normalno da je urlikao od gladi. S tim da su mi prodali za odrasle hranu, a puppy je i veća doza i kaloričnija je, pa bi unosio 1725kcal (što je manje od 2000, ali se pretpostavlja da je daješ dok ima proljev, pa valjda može manje da se ne opterećuje). No on već osmi dan nema proljev i ne vidim razloga da ga izgladnjujem, ionako sam mu u međuvremenu digla na 500 grama.
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 19:21   #48
No super, 6 dana sve savršeno, počela po malo u intestinal dodavati njegovu klopu, ujutro se natrčao na livadi, obavio što treba (čvrsto), došli doma i za sat-dva eto ti ga na, opet proljev.
Zvala veta, dao mu medazol, to sam mu dala odmah u podne i to uz linex, oko četiri bili vani i sve normalno.

E sad, jel zbog tablete ili što, glavno da je ok. Dala mu maloprije konzervu intestinal s par žlica kuhane riže (ne previše da ne bi bilo noćnog pišanja pred liftom). Sad prase spava, popodne smo po onoj kišurdi bili vani sat i pol, nije bilo gužve na livadi LOL.
Držim nam fige (i sebi da ne dođem po ne znam koji tjedan zaredom neispavana u ured).
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 19:32   #49
Jebi ga, rekla sam ti. Ajd sad poslušaj veta i fino ga hrani minimalno 3 tjedna sa ovom hranom bez dodataka sastrane, daj vremena crijevima da se oporave.

Jesi sigurna da vanka nije pojeo nešto, da je baš do hrane koje si mu pokušala uvesti nazad? Mislim meni je bilo lagano povezati, moje mačke ne idu vanka i nisu jele ništa osim onoga što sam im ja dala pa sam znala točno od čega je. Peseki su druga stvar, idu vanka i dosta često znaju nešto pojesti da ni ne skontaš.

Inače zašto je pesonja dobio medazol? To je antibiotik. Ako ti se proljev bude vraćao možda ne bi bilo loše da napravite analizu stolice, da se vidi da nije nešto pokupio. Možda je i alergičan na nešto, pogledaj sastav svoje hrane i sastav intestinal hrane (kažeš da ti na njoj ima ok kakicu) pa skontaj šta je razlika. Možda mu smeta nešto pa bi prestalo kad bi promijenila hranu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 11:34   #50
Otkad je počeo piti medazol nije imao nijednom više proljev, ni učestalo, nego sve po pe-esu, čvrsto, formirano.

Vet kaže da je medazol za slučaj da je neka infekcija ili parazit (iako je dobio u 11. mjesecu protiv parazita, i još mu nije red za ponovo).

Što se hrane tiče, jeo je samo intestinal i to svoje - a na tu svoju hranu otkad sam mu je uvela reagira super, kaka čvrsto, bolje nego na Hillsu. Inače pije vodu iz lokvica pa tko zna što je popio, dok ja dotrčim i maknem ga, već je gotovo.

Nego, dala sam mu jučer samo bijednih 100 grama riže pomiješano s intestinal konzervom, sva u strahu da ne bi opet pišao pred liftom. Reko, prije je dobivao 400 grama, ovo je sad 4 puta manje, valjda neće.

I lijepo on pojede, zaspe, ja ga probudim za šetnju, dođemo do lifta i …. opet pola litre ispišao pred liftom. I tako sad stvarno više NIKAD NIKAD NIKAD ni zrno te šugave riže neće dobti, jer dosta mi je skupljanja pišaline po hodnicima.
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 11:48   #51
Super, onda je možda imao nešto kad je odreagirao tako na medazol.

Ništa sad ga drži tih nesretnih 3 tjedna (usput kaže se 3 tjedna ne zato da se izvuče lova već zato što kod tako žešćih proljeva koji traju neko vrijeme treba 2-3 tjedna da se crijeva oporave i da prestanu biti osjetljiva na sve i svašta) na ovoj hrani pa probaj polako prebacivati na staro. I da, daj mu gramažu koliko je jeo prije ovoga.

Ako se budu ponavljali proljevi zamoli veta da uzme uzorak stolice, da vidiš šta se to događa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 21:07   #52
Pas mi stalno ima gliste u stolici. Rekla bih da izgledaju kao nekakvi crvi koji se kao izdižu, pa opet uvlače u sebe, nešto poput gujavica, eto tako se ponašaju. Bijele boje su i nisu baš tanki.
Često ih ima. Sad sam joj opet dala tabletu protiv glista, a za 15 dana ponavljamo. Suprug veli da ih je jedno jutro vidio 5 komada.
Totalno preodvratno.

Pas živi sa nama u stanu, na kauču...

Nije mi jasno gdje ih pokupi, pa svako malo ih ima.
Btw. hranimo je barfom i sad smo oboje (i suprug i ja) počeli sumjati da nije od barfa, ono svježa je to hrana i bez obzira na češnjak (koji joj btw. dajem extra svaki dan u granulama baš protiv glista i buha - ali više ni to čudo ne pomaže), uglavnom, jel bi bilo moguće da ona od barfa dobija stalno gliste?

Šta da više radim?
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 21:18   #53
Btw. negdje mi u mozgu briju da sam još kao mala negdje čula da se psima ne smije davati svježe meso baš zbog parazita.

Totalno smo pro barf, ali zanima me da li je svaka isporuka svježeg mesa dobavljaču, laboratorijski ispitana na prisutnost parazita? Mislite da je dobavljač tako oprezan sa svakom pošiljkom? Da ga pitam mailom?
Ah... sumnjam da će reći da da, pa biznis je u pitanju, zar ne...

ajme, glasno razmišljam... ali ja sam više luda od tih glista, čak smo i sa prvim psom imali ovakve epizode i sad se opet ponavlja sa drugim, ovo je prestrašno, pregrozno, preodurno i živo me čudi da već svi skupa nismo pokupili te njene gliste jer nas stalno liže. Jebeš mi sve popiću pratel kao i ona
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 21:56   #54
Prvo, pokidala sam se na ovo da ćeš i ti popiti Pratel
To što si kao mala čula da im se ne smije davat svježe meso zbog nametnika si dobro čula, ali s BARFOM ne bi smjelo biti tog problema jer se ta hrana navodno smrzava na jako nisku temperaturu koja bi trebala eliminirati bojazan od nametnika. E sad jel moguće da su tu nešto sjebali, ne znam (ali ako skontaš da jesu pliz javi ), sve je moguće. Ako ti je BARF već najveća sumnja, ja bi na tvom mjestu šibnula Pratel i prestala je hraniti time na neko vrijeme da vidim oće se opet pojaviti i uz drugačiju prehranu. (Naišla sam već jednom na identičan upis ovome )
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 13:14   #55
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Super, onda je možda imao nešto kad je odreagirao tako na medazol.

Ništa sad ga drži tih nesretnih 3 tjedna (usput kaže se 3 tjedna ne zato da se izvuče lova već zato što kod tako žešćih proljeva koji traju neko vrijeme treba 2-3 tjedna da se crijeva oporave i da prestanu biti osjetljiva na sve i svašta) na ovoj hrani pa probaj polako prebacivati na staro. I da, daj mu gramažu koliko je jeo prije ovoga.

Ako se budu ponavljali proljevi zamoli veta da uzme uzorak stolice, da vidiš šta se to događa.
Da pokucam o drvo, od čega god da bilo, ostalo je na tom jednom proljevu u nedjelju prijepodne i otad do maloprije svaka stolica formirana, čvrsta, normalne veličine, oblika i boje (6 zaredom).

I dalje mi ostaje misterija riže i nemogućnosti da izdrži do pred zgradu da se popiški - pa zar od bijednih 10 deka? Dok sam mu davala po 200 grama ujutro i isto toliko navečer, skupa s pilećim prsima, ajde ima logike, jer zna se koliko riža upije vode, ali od 10 deka da ispiša pola litre - pa zar je riža diuretik?!
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 15:27   #56
Bok Paw. Evo samo da se osvrnem na tvoj post. Ja hranim psa barfom i baš sam joj neki dan dala tabletu protiv glista i ništa. Nema ih. Točnije u ovih 5 mjeseci koliko ga imamo nikad nije imala gliste.
E sad, moj sestra i njen englez stalno imaju problema s glistama, a on jede granule.
Pa čisto sumnjam da je do brafa.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 15:53   #57
Maca krvari iz uha (Pomoc!)

Uglavnom, macak mi je vrlo aktivan, ima nocni zivot itd . Nije rijetkost da ima skorene krvi ili koju ranicu. Problem je sto mu je trenutno cijelo uho takvo, skoreno od krvi, i češe se do te mjere da se i sam raskrvari. Ranica mu je tocno mrvicu unutar uha, taman nezgodno i za cistit i masti i flastere i slicno. Nakon nekog vremena prestane krvariti ali je on sam otvori kad se iznova počne češat i tako u krug. Od jucer (cini mi se) je takva situacija. Ako itko ima iskustva u ovom problemu i sa macama opcenito, molim pomoc . Hvala.
__________________
Osuđujem svaki napad na sebe.
crazymoon is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 11.02.2014., 16:09   #58
Quote:
smicko kaže: Pogledaj post
Bok Paw. Evo samo da se osvrnem na tvoj post. Ja hranim psa barfom i baš sam joj neki dan dala tabletu protiv glista i ništa. Nema ih. Točnije u ovih 5 mjeseci koliko ga imamo nikad nije imala gliste.
E sad, moj sestra i njen englez stalno imaju problema s glistama, a on jede granule.
Pa čisto sumnjam da je do brafa.
Zna se kako se paraziti prenose

Quote:
crazymoon kaže:
Uglavnom, macak mi je vrlo aktivan, ima nocni zivot itd . Nije rijetkost da ima skorene krvi ili koju ranicu. Problem je sto mu je trenutno cijelo uho takvo, skoreno od krvi, i češe se do te mjere da se i sam raskrvari. Ranica mu je tocno mrvicu unutar uha, taman nezgodno i za cistit i masti i flastere i slicno. Nakon nekog vremena prestane krvariti ali je on sam otvori kad se iznova počne češat i tako u krug. Od jucer (cini mi se) je takva situacija. Ako itko ima iskustva u ovom problemu i sa macama opcenito, molim pomoc . Hvala.
Ima, ima. Veterinar ima iskustva upravo s takvim stvarima

Zadnje uređivanje Corduroy : 11.02.2014. at 16:25.
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 17:28   #59
Oh hvala .
Regularni vet mi je otisao u mirovinu pa moram novog nac i u medjuvremenu se mrvicu raspitat al dobro. Thx a lot
__________________
Osuđujem svaki napad na sebe.
crazymoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 18:41   #60
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
A da se ode na pregled pa da se vidi trebaju li kapi i koje? Nikom nije palo na pamet?
Sam vi dajte naslijepo...
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Zna se kako se paraziti prenose



Ima, ima. Veterinar ima iskustva upravo s takvim stvarima
bas su super odgovori na najobicnija pitanja. da li svi idemo doktoru nakon prehlade? da li znamo napraviti zavoj nakon sto porezemo prst? ali ne, za nase malene odmah moramo trcati vetu sto god da se desi. neka se onda zakljuca ovaj topik obzirom da svaki drugi komentar da se ide vetu. i nitko ne racuna da ljudi ne zivu svi u urbanim sredinama, da netko mozda nema novaca za pregled zato sto mu roditelji izgubili posao, i da ima dosta stvari koji bi sami trebali znati uraditi za svoje malene.
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:21.