Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2017., 09:40   #7801
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Vrbani 3 su urbanisticka nakarada. Zgrada previse, prometna infrastruktura nikakva, parking divljitis, skola u 3 smjene.

Ako uspiju prodati jos 140 stanova skola ce biti u 4 smjene. Vjerojatno ce uvesti i nocnu.

Taj kvart su poceti gledati kad naprave jos 2 skole, 2 vrtica i stanicu podzemne zeljeznice da se moze od tamo izic normalno i uc kako treba.

I.
ali je kraj jaruna. kraj jaruna! ej!

btw, nedavno sam prosao kraj one vmdovog novog kompleksa u maksimiru. nakon što sam se gadno izjebao da autom uopće pristupim toj ulici, pitam se što će se dogoditi s prometom kad se završi taj kompleks.
pa to će biti opći kolaps.
osim ako kupci nisu penzići koji nemrdaju od kuće i idu smo do placa tramvajem.
sick.am is offline  
Old 29.09.2017., 15:30   #7802
gdje god imaš novogradnju to su četvrti za kineze :klap:
9009 is offline  
Old 29.09.2017., 18:05   #7803
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Aha,
onda sori za Juznu ulicu
ja sam procitao juznu dubravu...
pa reko evo jos jednog bisera...

Al kad cugas..velike popovice,moras se dizat na zadnje noge...
moras to znati..:klap:

mada mislim da fakat kenjas...kakve veze ima markusevec s pricom o dubravi,apsolutni nikakve..
garden je cca 10-15min,
a opet ne zimku poveznicu okretista i trnovcice...
pa stara jesi ti kad tam bila
imas stanciu tramvaja(za Dubec) na "izvoli" kod Dame/Culinecka ili jedna vise Retkovec/Poljanice...u odnosu na Trnovicicu..
o kakvom ti okretistu pricas,kao da su te zamrznuli u 90tima i sada odledili...
Jao Markusevec nema veze s Dubravom.nego je primjer lijepog obiteljskog kvarta s privatnim kucama i novogradnjama za koji trebas imat helikopter ak nemas auto. Da su me bar zamrznuli u 90-tima sad mi ne bi bio problem pjeske nikud. Naravno da je tram do Dubeca al frendu odskakuci do kraja Trnovcice.jao sam nedugo skoro umrla od Av.Dubrava do Vile Velebita.a nije neki brijeg
Rosemary84 is offline  
Old 29.09.2017., 18:11   #7804
[QUOTE=Jaya;65685599]Evo Rose na Savici jedan od 93 kvadrata za 130 tis, 2005.god. Cist fajn
Nije mi jasno zakaj je lik uzeo agenciju, to mi zgleda prodavljivo
Nemrem linkat njuskalo s moba.

Edit: ima 96 za 110. Krenulo je [/QUOT

Taj 96m2 je trosobni stan od 76m2 plus 20m2 ulaza i nema sanse da je legalizacija u tijeku.Znaci da je trebao otkupit dio ulaza od svih stanara. Al je ok za stan s 2 spavace sobe od 76m2.kome ne smeta pizerija ispod.Ima isti na 6.katu.
Rosemary84 is offline  
Old 30.09.2017., 07:54   #7805
Quote:
sick.am kaže: Pogledaj post
žena i ja odgojili 3 djece u zgradi bez lifta na 2+visoko prizemlje katu i preživjeli. kolica +dodaci za šetnju su tih 9 godina bila u prizemlju i nikad ništa nije nestalo.

jedino što sam u nekom trenutku napravio je kupovina garaže za bicikle, zimnicu i ostalu logistiku i to je bio vrhunski potez.
benefiti: sličan stan na toj lokaciji u novijoj zgradi s liftom nakon vrhunskog uređenja ovog starog bi me koštao 50000E više.
dakle, ako je neko spreman platiti 50k Eura više da se nebi penjao 10 godina na 3. kat, bujrum.

naravno da je bolje imati lift, ali ako moram birati između tolike razlike u novcu i nekoliko puta dnevno da se popnem....
Apsolutno potpisujem. Naravno da je zgodnije sa liftom ali opisivat imanje djece kao jednak problem kao i imat slomljenu nogu za prec par katova, pa jadna zena zarobljena na trecem katu s bebom ne moze sic sama, ko da je invalid bez nogu... (ne sjecam se ko je to ono piso )
proab is online now  
Old 30.09.2017., 11:26   #7806
Inace, jos jedan moj komentar sto se tice navedene novogradnje na Vrbanima (iliti Jarun, jelte)...
Dobar dio tih stanova su 100+ kvadrata.. ja to nikada ne bi kupio..
po mom, sve je roba, pa tako i stan, i mora biti utrziv.
Nekretnina od 100+ m2 po cijeni od 2000+ eur je 200k eura sto je zivotna investicija za nekog dobrostojeceg, po hrvatskim standardima.
Takve nekretnine se rijetko prodaju (moja pretpostavka), a i onda se trazi dobar diskont radi velike cijene.
Ako bi kupovao nekretninu te velicine, radje bi pogledao neki postojeci/zavrseni kvart i u njemu uzeo nesto po bitno nizoj cijeni i skroz preuredio. Siguran sam da bi mi ostalo novaca za kupiti jos jedan manji stan koji bi mogao dati u najam, pa bi imao jos i izvor prihoda.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 30.09.2017., 15:57   #7807
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Apsolutno potpisujem. Naravno da je zgodnije sa liftom ali opisivat imanje djece kao jednak problem kao i imat slomljenu nogu za prec par katova, pa jadna zena zarobljena na trecem katu s bebom ne moze sic sama, ko da je invalid bez nogu... (ne sjecam se ko je to ono piso )
Pa eto, jedna moja frendica nije mogla sa bebom i kolicima

Zive u Savskoj u staroj zgradi, nije mogla zakljucat haustor da tamo ostavlja kolica, nema auto da ih moze ostavljati u autu i uvijek je cekala muza da idu u setnju sa kolicima

Kad je mala imala 5-6 mj je kupila kisobranac pa je onda mogla

Prezivjela je, naravno, al ak se ne mora...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 30.09.2017., 16:07   #7808
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Inace, jos jedan moj komentar sto se tice navedene novogradnje na Vrbanima (iliti Jarun, jelte)...
Dobar dio tih stanova su 100+ kvadrata.. ja to nikada ne bi kupio..
po mom, sve je roba, pa tako i stan, i mora biti utrziv.
Nekretnina od 100+ m2 po cijeni od 2000+ eur je 200k eura sto je zivotna investicija za nekog dobrostojeceg, po hrvatskim standardima.
Takve nekretnine se rijetko prodaju (moja pretpostavka), a i onda se trazi dobar diskont radi velike cijene.
Ako bi kupovao nekretninu te velicine, radje bi pogledao neki postojeci/zavrseni kvart i u njemu uzeo nesto po bitno nizoj cijeni i skroz preuredio. Siguran sam da bi mi ostalo novaca za kupiti jos jedan manji stan koji bi mogao dati u najam, pa bi imao jos i izvor prihoda.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
to je do tebe, jer si racionalan, i racionalno razmišljaš o parama i ulaganjima u nekretnine.
kod nas masa ljudi s parama na neku foru nisu racionalni ljudi...emocionalne inteligencije male bebe...
dakle, puno ljudi će misliti "kae bogmater, ja bum imel nekšu lepu penthouse stančugu jer ja to očem imeti i mogu imeti u svom životu, i život je jedan, jer ja sem baja!" :klap:


eto tako...dakle preskupi stanovi sa većim kvadraturama uredno odlaze u Zg...pogotovo kad ulaze prvi vlasnici u njih.
Brogan is offline  
Old 30.09.2017., 19:45   #7809
neka je i 75m2, to je 150.000€ iliti 300 radničkih plača ako ništa ne jedeš.

odakle pare?

vjerojatno državni/gradski uhljebi, poduzetnici i slične varijacije.
9009 is offline  
Old 30.09.2017., 19:56   #7810
pa dobro, isplače se čovjek u godinu dana za to, u čemu je problem ?
KILLERDOG is offline  
Old 02.10.2017., 14:30   #7811
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
neka je i 75m2, to je 150.000€ iliti 300 radničkih plača ako ništa ne jedeš.

odakle pare?

vjerojatno državni/gradski uhljebi, poduzetnici i slične varijacije.

Prosjecna placa je 800E (6000 kn). U ZG na koji se referenciras je 7.028 kn (950E)

Ako uzmes dvoje ljudi s tom prosjecnom placom, 150000E nije toliko nedostupno.

Ref:
http://www.jutarnji.hr/biznis/karije...acena/6247806/

I.
igorl is offline  
Old 02.10.2017., 14:34   #7812
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Prosjecna placa je 800E (6000 kn). U ZG na koji se referenciras je 7.028 kn (950E)

Ako uzmes dvoje ljudi s tom prosjecnom placom, 150000E nije toliko nedostupno.

Ref:
http://www.jutarnji.hr/biznis/karije...acena/6247806/

I.
Dvoje ljudi s dvije prosjecne place kupuju nekretninu vrijednosti od 150.000E?
Arienrhod is offline  
Old 02.10.2017., 14:35   #7813
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Prosjecna placa je 800E (6000 kn). U ZG na koji se referenciras je 7.028 kn (950E)

Ako uzmes dvoje ljudi s tom prosjecnom placom, 150000E nije toliko nedostupno.

Ref:
http://www.jutarnji.hr/biznis/karije...acena/6247806/

Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Nekretnina od 100+ m2 po cijeni od 2000+ eur je 200k eura sto je zivotna investicija za nekog dobrostojeceg, po hrvatskim standardima.
Takve nekretnine se rijetko prodaju (moja pretpostavka), a i onda se trazi dobar diskont radi velike cijene.
Anegdota: pitam jednog susjeda koliko je platio stan (novogradnja pored moje). Ajoj nemam pojma, bio sam usred nekog posla, zena mi je rekla da uplatim x kuna na ZRN y jer joj se svidja stan, ja uplatio. 1.8M? 2M? Nisam 100% siguran...

Poanta: ljudi imaju novaca. Stan koji kosta 3M ce se jednako lako / tesko prodati kao i onaj od 300k, ovisno o lokaciji / stupnju urbanisticke i gradjevinske uredjenosti.

I.
igorl is offline  
Old 02.10.2017., 14:41   #7814
Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
Dvoje ljudi s dvije prosjecne place kupuju nekretninu vrijednosti od 150.000E?
Uzmimo neki realan primjer

10% ucesca (barem kapara), 25 godina kredit, 3.7% kamata (imam ponudu za tu kamatnu stopu). Rata kredita: 5000 kn / mjesecno.

Ne kazem da je to idealno, ali dvolje ljudi s prosjecne dvije place (14000 kn) si to realno, mogu priustiti.

I.
igorl is offline  
Old 02.10.2017., 14:47   #7815
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Uzmimo neki realan primjer

10% ucesca (barem kapara), 25 godina kredit, 3.7% kamata (imam ponudu za tu kamatnu stopu). Rata kredita: 5000 kn / mjesecno.

Ne kazem da je to idealno, ali dvolje ljudi s prosjecne dvije place (14000 kn) si to realno, mogu priustiti.

I.
Hmm pa nisam ja rekla da ti banka nece dozvoliti takav kredit, al mi je to nekako van svake pameti za ta primanja kupovat tako skupu nekretninu. Ne znam, ja sam prevelik ziheras, jer dovoljno je da jedna od te dvije osobe ostane bez posla, ma cak i 6mj, i eto problema. Kako platit ratu i rezije i hranu od jedne te place. Meni je to financijski neodgovorno, al valjda svi hoce bit par metara od tramvaja.
Arienrhod is offline  
Old 02.10.2017., 15:09   #7816
Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
Hmm pa nisam ja rekla da ti banka nece dozvoliti takav kredit, al mi je to nekako van svake pameti za ta primanja kupovat tako skupu nekretninu. Ne znam, ja sam prevelik ziheras, jer dovoljno je da jedna od te dvije osobe ostane bez posla, ma cak i 6mj, i eto problema. Kako platit ratu i rezije i hranu od jedne te place. Meni je to financijski neodgovorno, al valjda svi hoce bit par metara od tramvaja.
Havarije se uvijek mogu dogoditi. Stvar je u tome sto - ako je nekretnina likvidna, a ti je ne mozes placati, prakticki uvijek mozes za nju dobiti koliko si dao minus par posto.

Dakle - ako stvarno nemozes na noge s jednom placom - prodas nekrenitnu za 145k. Popusio si 4% poreza na promet nekrenitna sto si morao platiti i 1% troska obrade kredita. Dakle - dobijes ~137kE, 135 vratis banci i imas 2000E za unajmiti neki dvosobni stancic pola godine dok ne stanes na noge.

Zena i ja smo poceli maltene tako kako sam opisao, kupili smo stan u maksimiru za vrijeme najgore krize. Sad, 5 godina kasnije - kvadrat u kvartu je ~30% skuplji, kredit nam je ~10% jeftiniji (pale kamate) a oboje imamo skoro duplu placu.

U ono vrijeme se to cinilo kao da smo skocili u crnu rupu bez uzeta, ali eto - proracunat rizik se isplatio.

I.
igorl is offline  
Old 02.10.2017., 15:28   #7817
Prvo ga otplati i tek onda reci da se isplatilo


Sent from my iPhone using Tapatalk
Topla piva is offline  
Old 02.10.2017., 15:36   #7818
Quote:
Topla piva kaže: Pogledaj post
Prvo ga otplati i tek onda reci da se isplatilo


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zasto bi ga morao otplatiti da bi se isplatilo Stan mogu prodati kroz mjesec dana za vise nego sam ga platio...

Kredit kosta koliko kosta i trenutno mi je relativno jeftin. Zatvorit ga ili refinancirat mogu sutra sto se mene tice, ako likvidiram nesto. Trenutno mi se to ne isplati...

I.
igorl is offline  
Old 02.10.2017., 15:54   #7819
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Anegdota: pitam jednog susjeda koliko je platio stan (novogradnja pored moje). Ajoj nemam pojma, bio sam usred nekog posla, zena mi je rekla da uplatim x kuna na ZRN y jer joj se svidja stan, ja uplatio. 1.8M? 2M? Nisam 100% siguran...

Poanta: ljudi imaju novaca. Stan koji kosta 3M ce se jednako lako / tesko prodati kao i onaj od 300k, ovisno o lokaciji / stupnju urbanisticke i gradjevinske uredjenosti.

I.


igore,gdje su ti oni radnici sa stana...jesu poceli kupovat stanove....


ps-bolesna braca-lovacke price
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 02.10.2017., 17:48   #7820
kvadrat u kvartu je možda 10% više nego kad si ti uzeo ako si uzeo 2010
ali i dalje je 15-20% manji nego onima koji su uzimali novogradnju tamo u razdoblju 2005-2008

starci htjeli prodati stan,ali odustali jer se vjeruje da će još to porasti, pa će brat preuzeti stan,a oni se preseliti , tako da se prati tržište tamo
KILLERDOG is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:05.