Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2014., 22:55   #121
Ok, svekrva ti je čudna, ali za tvoje dobro, daj ju jednostavno ignoriraj.
Kakva god bila, pusti si mira s njom. Barem te ne maltretira svaki dan kao što neke imaju slučaj.
Znam da si se ovdje došla ispuhati, ali stvarno mi djeluješ previše ljuta i živčana. Prestani joj zamjeriti toliko.
Brini se o sebi i svojoj djeci, ona je nebitna u tvojem životu, sad vidiš da ne možeš ni u kojoj situaciji računati na nju i organiziraj si život kao da je ona kilometrima udaljena od tebe.
Neka te ne bude briga što priča okolo, jednostavno ignoriraj.
anđeo tame is offline  
Old 03.07.2014., 02:51   #122
E moja Anja, lazes samu sebe.
Za ovakav bijes mora covik imati itekakva ocekivanja.
Jer da od svekrve nisi nista ocekivala, zasto bi sad bila toliko ljuta?

Inace, prosla sam skoro u dlaku scenarij poput tvog.
I bas zato te ne razumim.

Dicu pravimo svojom odlukom, na vlastitu odgovornost.
Ako nam nesto triba, pomoc ricima i zatrazimo.
A ne pasivno agresivno presutno ocekivanje, pa naknadno kaznjavanje.

Svekrva ti nije ozbiljno shvatila trudnocu...so?
Znam zene koje su tile abortirati, pa se po porodu zaljubile u dite.
Sve je to pod normalno, posto se ljubav i razvija kroz odnos.
Koji tvoja svekrva sad uspostavlja sa ditetom.
A ti vec na taj odnos svojom gorcinom negativno utjeces.
Prelose je sto se osjeti zluradost u tvojim slovima kad pises o tome kako ga zena poskrivecki ljubi.

Ali ajde, stavimo to pod konto hormona.
choupette is offline  
Old 03.07.2014., 16:46   #123
Quote:
anjabooklover kaže: Pogledaj post
Znači, nije joj bilo bitno hoće li to njeno unuče preživjeti jer je to ovisilo o mom mirovanju i ona je to znala...
Ok. Ajde ti nama reci nešto što je zbilja važno.

Što tvoj muž misli o svemu ovome što si napisala o svojoj svekrvi?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Old 03.07.2014., 16:56   #124
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
E moja Anja, lazes samu sebe.
Za ovakav bijes mora covik imati itekakva ocekivanja.
Jer da od svekrve nisi nista ocekivala, zasto bi sad bila toliko ljuta?
.
Meni se čini da se očekivalo da će se svekrva brinuti o djeci cijelo vrijeme dok oni rade, možda se očekivao baka-servis u potpunosti.
pa je sad to zapravo pravi problem, a ne ovo nepomaganje tijekom vrlo rizične trudnoće.
pogotovo s obzirom na da oboje rade i to da je rekla da nije imala kome ostaviti starije dijete dok ona miruje. a gdje je to dijete inače dok oni rade? tko se brine o njemu? koliko je staro uopće?
anđeo tame is offline  
Old 03.07.2014., 20:37   #125
Vi to ozbiljno????
Žena je tri puta imala spontani, konačno uspješna trudnoća u kojoj mora mirovati a nemoze. Žena je ogorčena. Zato jer je mogla izgubiti dijete.. Jesam li ja nešto krivo shvatila? Molim da me se ispravi..
Moj savjet... Iskoristi tu predstavu za javnost za svoju korist. Ostalo, kao da je nema...ignoriraj, ne dozivljavaj. Kakav ce ona imati odnos s unucima neka ona brine. Ti živi svoj život sa djecom ne uključujući i ne računajući na nju.
__________________
Mali medo, 2011.
Perazg is offline  
Old 03.07.2014., 21:25   #126
Quote:
Perazg kaže: Pogledaj post
Vi to ozbiljno????
Žena je tri puta imala spontani, konačno uspješna trudnoća u kojoj mora mirovati a nemoze. Žena je ogorčena. Zato jer je mogla izgubiti dijete.. Jesam li ja nešto krivo shvatila? Molim da me se ispravi..
I sad joj je svekrva kriva za sve to?
dobro, a što da joj svekrva živi 1000 km dalje, kaj bi onda bilo?
Da, njoj je bilo užasno teško u svemu tome, ali kako može sve svoje frendice pitati za pomoć (ili kog već), a svekrvu ne može?
anđeo tame is offline  
Old 03.07.2014., 23:12   #127
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
I sad joj je svekrva kriva za sve to?
dobro, a što da joj svekrva živi 1000 km dalje, kaj bi onda bilo?
Da, njoj je bilo užasno teško u svemu tome, ali kako može sve svoje frendice pitati za pomoć (ili kog već), a svekrvu ne može?
Pa nije ju ni sad pitala ali joj sad želi pomoć..?
Znam samo da moja mama bi se sigurno ponudila pomoći ako postoji potreba za mirovanjem. Ne bih je trebala niti tražiti.
Mislim da je poanta njezine price da se u javnosti pokazuje uslužnom i požrtvovnom a kada je pomoć stvarno bilo potrebna nije je nigdje bilo.
__________________
Mali medo, 2011.
Perazg is offline  
Old 04.07.2014., 09:09   #128
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
a što da joj svekrva živi 1000 km dalje, kaj bi onda bilo?
moja je živjela nekih 250 km daleko pa opet nikakve koristi od nje

i vidi vraga, mama je bila nekih kilometar od mene pa opet nikakve koristi... žene su radile

sad se pitam jesam li ja normalna jer nekakvu pomoć nisam nikad ni očekivala


anji bi bilo pametnije da u cijeloj situaciji vidi činjenicu da je trudnoća dobro završila i da ima dvoje zdrave djece

zbog čega uopće pored tolikog razloga za sreću kopati po smeću i izvlačiti dramu
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 04.07.2014., 15:13   #129
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
Ok, svekrva ti je čudna, ali za tvoje dobro, daj ju jednostavno ignoriraj.
Kakva god bila, pusti si mira s njom. Barem te ne maltretira svaki dan kao što neke imaju slučaj.
Znam da si se ovdje došla ispuhati, ali stvarno mi djeluješ previše ljuta i živčana. Prestani joj zamjeriti toliko.
Brini se o sebi i svojoj djeci, ona je nebitna u tvojem životu, sad vidiš da ne možeš ni u kojoj situaciji računati na nju i organiziraj si život kao da je ona kilometrima udaljena od tebe.
Neka te ne bude briga što priča okolo, jednostavno ignoriraj.
Moja svekrva mene krivi kada sam bolesna , jer glumim hehehehehe sve su one lude ma svaka čast iznimkama ali malo ih je... To je starija generacija koja nema života ali toliko pakosna da ih ne mogu žaliti , mogu samo moliti da što prije napuste ovaj svijet..
luda 3 is offline  
Old 04.07.2014., 15:16   #130
sa svojom živim 13 dugih godina

Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
E moja Anja, lazes samu sebe.
Za ovakav bijes mora covik imati itekakva ocekivanja.
Jer da od svekrve nisi nista ocekivala, zasto bi sad bila toliko ljuta?

Inace, prosla sam skoro u dlaku scenarij poput tvog.
I bas zato te ne razumim.

Dicu pravimo svojom odlukom, na vlastitu odgovornost.
Ako nam nesto triba, pomoc ricima i zatrazimo.
A ne pasivno agresivno presutno ocekivanje, pa naknadno kaznjavanje.

Svekrva ti nije ozbiljno shvatila trudnocu...so?
Znam zene koje su tile abortirati, pa se po porodu zaljubile u dite.
Sve je to pod normalno, posto se ljubav i razvija kroz odnos.
Koji tvoja svekrva sad uspostavlja sa ditetom.
A ti vec na taj odnos svojom gorcinom negativno utjeces.
Prelose je sto se osjeti zluradost u tvojim slovima kad pises o tome kako ga zena poskrivecki ljubi.

Ali ajde, stavimo to pod konto hormona.
Živim sa svekrvom i svekrom vec 13 godina, voljela bih reci da je s vremenom bolje ali nije. Puno popuštanja, lupanja glavom u zid i slll... stoga svima toplo preporucam da se maknu na vrijeme ako žele mir u svom domu.
Moja svekrva je prije vjenčanja bila neodređena, šutke je samo promatrala bez uplitanja kao da poštuje sve što smo njen sin i ja odlučili, a kada je vjenčanje prošlo i kada sam rodila prvo djete njeno lice je sve više dolazilo do izražaja, s drugim djetetom shvatila sam da imam vraga u kuci= svekrva.

Ona nema privatnog života,prijatelja,nitko joj nije dovoljno dobar, dane provodi kritizirajuci druge, ne samo mene- svi su loši. Od sebe radi žrtvu i sve mora biti napravljeno na njen način jer niti jedan drugi ne valja , ja sam neodgojena i majka me nije ništa naučila.

Djeca nikada nisu dosta čista i ljepo obucena, jer u dvorištu dok se igraju u pjesku moraju biti obuceni kao da idu na bal što je meni nepojmljivo jer nisam tip koji im brani da se zamažu, pa čemu onda nova odjeća za igru ? Ako mi je dosta prigovaranja pa im obucem novu odjecu za van , i popustim radi mira u kuci , eheheee onda su djeca neodgojena i ne znaju paziti stvari jer se zamažu....
Kada dođem s posla obućem nešto staro na sebe , ali to ne valja jer ne mogu takva hodati po kući. Ljena sam i nedorasla , smatram da bih po njenom trebala skakati 24h po kući, inace ona je zaposlena iako je pocela raditi prije 10g kada sam ja rodila da ne bi čuvala unuka-na što nemam prigovora prije škole išao je u vrtić, ne tražim ništa ali ne valjam jer sam žena njezinog sina koja je na njenu žalost odgajana samostalno ....E sada kako znam kuhati, raditi kolace, pite, peci kruh peciva i sllll hmmmmm nije to tooooo jer ja po njoj sve zbrljam da budem preciznija ona biskvit pravi 30 minuta ---polaaaaganoooooo pa onda pece i to sve mora trajati ....... Ako netko dođe do nas ona mora sve čuti , sjedne za stol ili stoji, kako koji put i slušaaaa, komentira jednostavno su ljudi prestali dolazit. Mješa se u sve, sve kritizira, okrivljuje, gunđa 24h dnevno i jednostavno je nepodnošljiva..Muž i ja smo puno uložili u kucu samim tim nemamo mogucnosti maknuti se iz kuce, i to je cijena moga mira....Kuham za sve nas, i nije mi teško skuhati , ali nikako udovoljiti njenom nepcu; prerjetko je, ako stavim zapršku koju osobno ne volim nije to toooo, nisam se potrudila , samo sam zbrčkala i sllll.... samo me zanima gdje nestane ručak u trenu i zašto nejestivog pojede po 2-3 tanjura i sllll.....Ali ima ona i dobrih dana koji izgleda ovako ; Dali ti se da danas napraviti uz ručak onaj svoj finiiiii kruh , i onu finuuu krompirušu ?
I idemo složim sve i opet sam ljena i sl... Zapravo ona želi da ja uz muža i dvoje djece te uz posao i svu brigu koju imam uz to što cistim naš kat svaki put napravim i očistim njen kat,da svaki dan sjedim s njom i svaku sekundu svog vremena provedem slušajuci njene traceve- što je za mene smrttttt, pa to izbjegavam koliko mogu...Svjesna sam da me danas sutra ceka briga za cijelu kucu i sve sto dolazi , i ne bunim se ako ona ne bude mogla pomoci ću, ali sada dok je aktivna i moze sama ne pada mi na pamet...Nije da nikada ne napravim ništa kada perem stubište operem sve i dolje i gore , mada ona to niti ne primjeti jer ako me ne gleda kako čistim nisam ništa niti napravila.... i tako u nedogleddddd..... Ako odgovorim na bilo koji nacin onda se inatim i to radim namjerno, inace imam 35 godina a moja svekriva 56. Pa neka mi netko kaže koji izlaz imam osim ovako se ispuhati, a da je bar Bog hoće uzeti sebi mislim da bi koliko god to ružno zvuci odahnula i svaki dan bi mu zahvaljivala što me rješio toga zla...
luda 3 is offline  
Old 04.07.2014., 15:28   #131
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Zatvorila sam staru temu o svekrvama zbog veličine.

Ovdje možete nastaviti. Ugodno časkanje o svekicama!
Krenuo pun autobus svekrva na izlet. U jednom trenutku sleti s puta i sve poginu na licu mesta. Sutradan na sahrani sve snahe ćutke stoje, a samo jedna kuka i plače. Prilazi joj jedna iz gomile i kaže: - Pa što ti toliko plačeš i moja je poginula
A ova joj odgovori: - MOOOJAAAA JEEEE ZAAKAASNIIILA NAAA AAUUTOBUS!

Imala neka žena sina, jedne godine on se oženi se on i dovede snajku u kuću. Prvo jutro piju snaha i svekrva kavu, i svekrva kaže: -Da ti kažem odmah na početku - ja ti tako ujutru ustanem sjednem da pijem kavu i ako zakačim karanfil na ljevo uho, ne diraj me i ne govori mi ništa jer sam mnogo ljuta i nervozna. Ako je karanfil na desnoj, dobra sam.
-A ja ti ujutru ustanem - nastavi snajka - istuširam se, drmnem dvije-tri rakije, i jjjjeb....... se meni na kojoj ti je strani karanfil!!!
luda 3 is offline  
Old 04.07.2014., 15:30   #132
Moja svekrva je najbolja kada provali ; Da ne živimo zajedno ne bi se nikada vidjeli ehehehehehehehe
luda 3 is offline  
Old 04.07.2014., 18:06   #133
Nisam skužila to sa katovima, imate odvojene katove? Ili sve djelite?
anđeo tame is offline  
Old 04.07.2014., 19:02   #134
Quote:
luda 3 kaže: Pogledaj post
... Ako netko dođe do nas ona mora sve čuti , sjedne za stol ili stoji, kako koji put i slušaaaa, komentira jednostavno su ljudi prestali dolazit. Mješa se u sve, sve kritizira, okrivljuje, gunđa 24h dnevno i jednostavno je nepodnošljiva. Mješa se u sve, sve kritizira, okrivljuje, gunđa 24h dnevno i jednostavno je nepodnošljiva..Muž i ja smo puno uložili u kucu samim tim nemamo mogucnosti maknuti se iz kuce, i to je cijena moga mira....Kuham za sve nas, i nije mi teško skuhati , ali nikako udovoljiti njenom nepcu; prerjetko je, ako stavim zapršku koju osobno ne volim nije to toooo, nisam se potrudila , samo sam zbrčkala i sllll....



...a da je bar Bog hoće uzeti sebi mislim da bi koliko god to ružno zvuci odahnula i svaki dan bi mu zahvaljivala što me rješio toga zla...
Nadam se da nisi svjesna što si napisala i kakvo svjetlo bacaš na sebe. Dok nisam došla do ovog boldanog, mislila sam si: "Ah, još jedna u nizu žena koje nisu slušale druge i uvalile su se u suživot koji teško funkcionira i uz najbolju volju sa svih strana." Mislila sam kako si svjesna da je to samo cijena koju plaćaš zbog odluka (da ne raspravljam o prvom djelu koji sam citirala, a koji mi je posve apsurdan) i da si se došla malo pojadati, ispuhati, a sutra nastaviti po starom.

Ovim boldanim si izgubila svako, pa i najmanje suosjećanje što živiš s osobom s kojom ne možeš funkcionirati. Kako je ona otkrila svoje 'pravo lice' rođenjem djeteta, tako si i ti pokazala svoje pravo lice njoj. Ne poznajem te, a već te ne bih htjela ni za snahu ni za svekrvu
Pinkywinky is offline  
Old 04.07.2014., 19:09   #135
pa e, lakše je da žena od 50g umre da nova može zagospodarit kućom.
kužiš druge opcije nema. kao recimo da se sama pobrine za svoj smještaj.
sanjita is offline  
Old 04.07.2014., 19:38   #136
Meni smeta onaj komentar da je svekrva namjerno išla raditi da ne bi čuvala unuka. Kaj ona živi od zraka da joj ne treba novac? Zašto uopće imaš djecu kad ti je netko drugi "dužan" brinuti se o njima?
anđeo tame is offline  
Old 04.07.2014., 20:16   #137
Boze sacuvaj, prizeljkuje svom muzu da mu umre mama.
Svasta cu ovdje procitati. Bolestan svijet.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Old 04.07.2014., 20:52   #138
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
pa e, lakše je da žena od 50g umre da nova može zagospodarit kućom.
kužiš druge opcije nema. kao recimo da se sama pobrine za svoj smještaj.
Drage moje ja se jesam pobrinula za svoj smještaj a oni su ti koji su došli na naše , imali su stan koji su prodali a kuću sam nasljedila od oca . U to vrijeme bila sam mlada i nesvjesna činjenice da će mi život pretvoriti u pakao-što jesu,muž ih je par puta skoro istjerao iako su mu roditelji koliko su nepodnošljivi, ali stopirala sam ga jer unatoć svemu šta kažem ili napišem svjesna sam da su mu to roditelji.Uložili su toliko da su si preuredili prvi kat, a sada muž i ja plaćamo režije i slll, tu i tamo pomognu oko hrane. Doslovno mi je svekrva rekla da ide raditi da ne čuva malog..
luda 3 is offline  
Old 04.07.2014., 21:18   #139
Quote:
luda 3 kaže: Pogledaj post
Drage moje ja se jesam pobrinula za svoj smještaj a oni su ti koji su došli na naše , imali su stan koji su prodali a kuću sam nasljedila od oca . U to vrijeme bila sam mlada i nesvjesna činjenice da će mi život pretvoriti u pakao-što jesu,muž ih je par puta skoro istjerao iako su mu roditelji koliko su nepodnošljivi, ali stopirala sam ga jer unatoć svemu šta kažem ili napišem svjesna sam da su mu to roditelji.Uložili su toliko da su si preuredili prvi kat, a sada muž i ja plaćamo režije i slll, tu i tamo pomognu oko hrane. Doslovno mi je svekrva rekla da ide raditi da ne čuva malog..
Nikada nisam niti htjela da ga čuva tj rekla sam joj da sam za vrtic zbog socializacije , mislim da su moje rijeci krivo shvacene ovdje !
Kada se posvadamo i ne razgovaramo onda njegova mama izigrava žrtvu i kuka ko kukavica, režije ne žele djeliti jer je nas 4-ro a njih 2-je , tako da ih moram platiti hocu -necu, nitko me ne pita , u par navrata bilo je govora da bi se iselili ali tražili su da ih isplatimo za ono što su uložili dok su SEBI preuređivali po ukusu , te novce nemam od kuda da stvorim jer smo puni kredita , ali uvijek završi isto oni ostaju i ne mogu ništa.
Djecu vole na neki svoj ludi način , djeca moraju biti doma zašto se žele igrati s drugom djecom iz susjedstva njima je nerazumljivo , pa imaju jedan drugog (jedan sin ima 7, drugi 10 godina ).Imam stalni presing i trudim se svakodnevno iz petnih žila ZBOG MIRA U KUĆI NE PUKNUTI ...Da imam mogučnost uzela bih, iznajmila stan i nestala ali kako je kuća na mene znam da nece plaćati rezije ionako će mi sve doći na naplatu, tako da stvarno imam svekrvu i svekra iz pakla !
luda 3 is offline  
Old 04.07.2014., 22:02   #140
Quote:
luda 3 kaže: Pogledaj post
Pa neka mi netko kaže koji izlaz imam osim ovako se ispuhati, a da je bar Bog hoće uzeti sebi mislim da bi koliko god to ružno zvuci odahnula i svaki dan bi mu zahvaljivala što me rješio toga zla...
Fuj.

Jel ti uopće voliš svog muža? Priželjkivati smrt osobi koja ga je rodila i odgojila, da je utjelovljenje same sotone svejedno je odvratno.

Kakva god da ti je svekrva ti si još gora.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:04.