Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2017., 21:17   #9461
Samoizabrani EU povjerenik za migraciju Dimitris Avramopoulos kaže; "It’s time to face the truth. We cannot and will never be able to stop migration. Europe's migrants are here to stay"
https://www.politico.eu/article/euro...efugee-crisis/

Laž! Mogu i hoće zaustaviti ileglanu migraciju takoreći preko noći ali ne žele. Nedavno su Austrija i Rumunjska također stale uz V4 što se tiče diktature i migrantskih kvota.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 18.12.2017., 22:43   #9462
Jel' još uvijek traje organizirani prijevoz iz Libije u Italiju ili je to zaustavljeno?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 18.12.2017., 23:41   #9463
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Jel' još uvijek traje organizirani prijevoz iz Libije u Italiju ili je to zaustavljeno?
Pa uobičajno opadne zimi. Ali zasto bi sleperska industrija odustala od dobre zarade.
To je jedan od najvazniji razloga zasto bi se brze trebalo vracati sve ove koji ne izpunjavaju uvjete. Da oni mogu pricati kako je opasan put, i da su plati par tisuca $ , da bi bili nakon naprimjer 3 mjeseca vraceni.

Ovako prodavaci slepera obecavaju svasta...
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 24.12.2017., 13:19   #9464
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Jel' još uvijek traje organizirani prijevoz iz Libije u Italiju ili je to zaustavljeno?
Da odgovorim sam sebi

UN prvi put u Italiju evakuirao migrante iz Libije
Quote:
Stotine tisuća migranata pobjegli su pred ratovima i siromaštvom u svojim zemljama te su zapeli u Libiji nadajući se da će platiti krijumčarima za put u Europu preko Italije.

Talijanski vojni transportni zrakoplov C-130 sletio je u zračnu luku južno od Rima sa 110 žena i djece, a drugi let s više od 50 jludi očekuje se kasnije u petak.

To je prvi put da je Visoko povjereništvo UN-a za izbjeglice (UNHCR) u Libiji evakuiralo migrante izravno u Europu.

UNHCR procjenjuje da se oko 18.000 ljudi nalazi u prihvatnim centrima koje kontrolira vlada u Tripoliju i iduće godine planira evakuirati njih 10.000.

Talijanska Katolička crkva će brojne od njih udomiti u prihvatilištima diljem zemlje, objavio je Caritas, dok migranti iz Eritreje, Etiopije, Somalije i Jemena čekaju dobivanje azila.
Uskoro možemo očekivati nove kvote za preraspodjelu i prihvat imigranata, i nove pritiske na Mađarsku, Poljsku i Češku i možda još koju "crnu ovcu" Unije.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 24.12.2017., 13:25   #9465
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Jel' još uvijek traje organizirani prijevoz iz Libije u Italiju ili je to zaustavljeno?
nakon amerike sam posjetio dansku vezano za posao....

cudo talijana.....

kome je u interesu da talijani masovno odlaze dok emigranti masovno dolaze....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 24.12.2017., 18:08   #9466
Austrija također protiv imigrantskih kvota

Kurz: Pomoći migrantima, ali u njihovim matičnim zemljama
Quote:
Austrijski novi kancelar Sebastian Kurz pozvao je na okončanje onoga što naziva "neuspjelim pokušajima" da se ostvari sustav kvota za podjelu tražitelja azila diljem Europske unije i na ulaganje novih napora kako bi se pomoglo izbjeglicama u njihovim matičnim zemljama.

Dok je bio ministar vanjskih poslova, Kurz, konzervativac koji sada vlada u koaliciji s radikalno desnom Slobodarskom strankom, bio je žestoki kritičar odluke njemačke kancelarke Angele Merkel da otvori granice Njemačke za više od milijun imigranata 2015.

A otkako je postao austrijski kancelar ovaj tjedan, svrstao se uz Mađarsku i Češku koje se protive prijedlozima koje podržava Njemačka da se tražitelji azila raspodjele po zemljama članicam Europske unije.

"Prisiljavanje država da prihvate izbjeglice neće odvesti Europu dalje. Raprava o tome nema smisla", izjavio je Kurz za njemački "Bild am Sonntag".

"Migranti koji su se uputili u Eurtopu ne žele ići u Bugarsku ili Mađarsku. Oni žele ići u Njemačku, Austriju ili Švedsku", rekao je Kurz.

I zato novi austrijski kancelar traži potporu EU-a, "možda čak i vojnu" u naporima da se pomogne imigrantima u njihovim matičnim zemljama ili u susjednim državama.

"Ako to nije moguće, onda im treba pomoći u sigurnim područjima na njihovom kontinentu. EU bi to trebala podržati, možda čak i organizirati i poduprijeti vojno", dodao je.

No nije poznato prema izvatcima iz interviewa koje je objavio "Bild" na kakvu je vojnu pomoć mislio austrijski kancelar.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 24.12.2017., 18:14   #9467
Bez brige, neće oni u Hrvatsku. Mi niti imamo velike socijale niti nam treba radne snage. A zapad što se mene tiče nek sutra propadne, ionako nam nikad nisu bili od nikakve koristi. Hrvatska će sljedeće godine prihvatiti par sirijskih obitelji i to je to. (ako ostanu kod nas)
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 26.12.2017., 19:34   #9468
evo imigranti opet počeli nadirati prema HR granici
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 26.12.2017., 19:57   #9469
http://100posto.hr/news/bijesni-migr...ce=jutarnji.hr

Quote:
Više desetaka migranata prosvjedovalo je danas na hrvatskoj granici sa Srbijom, tražeći humanije uvjete i dozvolu za ulazak na teritorij Europske Unije.

Kako doznajemo u vukovarsko-srijemskoj Policijskoj upravi, hrvatska je policija događaj nadzirala, no nije došlo do bilo kakvog postupanja prema migrantima jer su oni cijelo vrijeme bili na srpskoj strani granice.

Prosvjed, koji se odvio u blizini Šida sa srpske i Tovarnika sa hrvatske strane, mirno je završio u poslijepodnevnim satima. U vukovarskoj policiji potvrdili su nam da su prosvjed nadzirali i policijskim helikopterom, no lažu kako je to dio uobičajenih aktivnosti nadzora državne granice.

Migranti zahtijevaju ulazak na teritorij Eu prolaz prema zapadnim zemljama, no blagdane su dočekali na hladnoći, na srpskoj granici.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 26.12.2017., 20:02   #9470
Indexov članak je po dobrom starom običaju prepun laži. Sirijci i iračani imaju prolaz preko Mađarske dalje prema zapadu a ovo su ileglaci iz Pakistana, Afganistana i Magreba i zato ih se ne propušta.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 26.12.2017., 21:51   #9471
Nasla sam clanak Udruge No Name Kitchen iz Srbije koja im kuha tamo da se u iducim satima ocekuje dolazak jos 400 imigranata....

LINK clanak je na engleskom.
__________________
"I have no special talent. I am only passionately curious." - Albert Einstein
Jessica Lange : Gods And Monsters Socìetas Raffaello Sanzio
Alerija is offline  
Old 27.12.2017., 23:16   #9472
Naporan li je Gordan Bosanac iz CMS-a, tko njega uopće zove u emisije. On bi najradije da pola Afrike dođe u Evropu.
lavko is offline  
Old 27.12.2017., 23:21   #9473
Quote:
lavko kaže: Pogledaj post
Naporan li je Gordan Bosanac iz CMS-a, tko njega uopće zove u emisije. On bi najradije da pola Afrike dođe u Evropu.
Gledao sam emisiju.
Doticni nicim nije dao naslutiti da je za to da bi on najradije da pola Afrike dode u Europu.
Ne lazi.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 28.12.2017., 19:36   #9474
Ja sam uvijek za pomoć ali, ali...
Ove tzv. izbjeglice iz Irana, u kojem nije rat(!!!), trebalo bi po brzom postupku deportirati natrag otkud su došli. Zanimljivo kako se ti ljudi, bilo da se rade o onima iz Sirije, Iraka, Afganistana i ostalima, dozvole svašta! Oni bi birali državu u kojoj će se skloniti i nastaviti živjeti. Ma da ne bi! Zapravo nisu ni svjesni da su postali predmet u politički igrama između država. Tragikomično.
martie81 is offline  
Old 30.01.2018., 14:05   #9475
Popeo se na stup, prijetio je da će se baciti pa ipak odlučio sići
Quote:
Oko 12.40 sati jedan migrant popeo se na rasvjetni stup na zagrebačkom Ranžirnom kolodvoru, u blizini Hotela Porin, i prijetio da će se baciti, potvrdila je policija.

Nadležne službe izašle su na teren, a nakon dolaska pregovarača, migrant se spustio čime je okončana kratkotrajna drama u Dugavama.

Kako je doznao N1, tražitelj azila došao je preko relokacija iz Italije i već devet mjesec čeka da se njegov status u Hrvatskoj riješi.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 30.01.2018., 18:03   #9476
Od kad smo počeli primati ilegalce iz Italije?
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 30.01.2018., 18:45   #9477
Od lani. Iz Austrije isto. To su oni koji nisu uspjeli dobiti azil u Ita i Austrii pa ih deportiraju u Hr (kvote).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 30.01.2018., 18:48   #9478
Znam za Austriju ali ovi iz Italije nisu ušli preko Hrvatske.
A ovome se izgleda žuri dobiti papire pa da legalno može za Germoney.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 30.01.2018., 22:09   #9479
Nema to veze sa zemljom ulaska, nego onim izbjegličkim kvotama na razini EU da se rasterete Italija i Grčka, u kojima ih je najviše.
BrokenEmpire is offline  
Old 31.01.2018., 09:33   #9480
A, da? Bit će da sam onda to propustio, mislio sam da to još važi.
BrokenEmpire is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:09.