Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2016., 22:52   #81
Bas sam isao vidjeti za Mahle, pise Made in Austria:







Za filtere zraka i klime ne pazim toliko, to je zadnje jeftinjava Comline u autu, mislim da je to kinesko... Odokativnom usporedbom prema Mahle izgledaju isto i sjeli su na mjesto isto, dapace, cak je jedan sa aktivnim ugljenom dosao u plasticnom okviru, a neki jeftini ne dolaze s time, pa se okvir mora skirati sa starog filtera...

Zadnje uređivanje Markkonen : 18.09.2016. at 23:12.
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 22:57   #82
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
ti filteri kabine su općenito dosta skupi.. samo ne znam koji je razlog.. vjerojatno mora u materijalu imat nešto što odgađa razvoj gljivica i slično..
Aktivni ugljen...

Quote:
Nikomah kaže:
Nedavno sam čitao netko je pisao da stalno drži klimu upaljenu i da mu nikad ne smrdi.

Tako je i meni bilo dok je auto bio 2-3 godine star. Kasnije sam dobio u tokiću jeftilen filter klime i javio se smrad. Taj problem rješavao par puta onim sprejevima što se ostave po 10 minuta da cirkuliraju ali se smrad uvijek vraćao kroz par tjedana.
Evo kod mene jedan auto, uskoro ce 15 godina, klima se nikad ne gasi... Nikada nista nije smrdilo...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 08:22   #83
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Bas sam isao vidjeti za Mahle, pise Made in Austria:

Za filtere zraka i klime ne pazim toliko, to je zadnje jeftinjava Comline u autu, mislim da je to kinesko... Odokativnom usporedbom prema Mahle izgledaju isto i sjeli su na mjesto isto, dapace, cak je jedan sa aktivnim ugljenom dosao u plasticnom okviru, a neki jeftini ne dolaze s time, pa se okvir mora skirati sa starog filtera...
Kineski filteri su smeće ... ja sam jedan filter goriva razrezao unutra je najlon a ne karton.
A što se tiče MAHLE-a njihovi filteri ulja mi se ne sviđaju zbog bypass ventla.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 18:47   #84
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Kineski filteri su smeće ... ja sam jedan filter goriva razrezao unutra je najlon a ne karton.
A što se tiče MAHLE-a njihovi filteri ulja mi se ne sviđaju zbog bypass ventla.
Zato i kazem, sa filterom ulja i goriva sam izbirljiv... S ovima za zrak i kabinu nisam...

Uostalom i npr. Hengst je Made in China, kao i neki drugi, a lako je moguce da se Hengst proizvodi u tri smjene, a u cetvrtoj smjeni su ti isti filteri, ali pod drugim imenom... Ne bi bilo ni prvi ni zadnji put da je tako... Samo je stvar kvalitete kontrole (koje lako moguce da u cetvrtoj smjeni nema)...

Mozes objasniti ovo sa bypass ventilom?
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 19:00   #85
Ljudi ne budite čudni.
I telefoni se svi rade u Kini. Pa probaj usporedit Sony ili iPhone s jeftinim kinezima. A oba iz kine.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 19:18   #86
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ljudi ne budite čudni.
I telefoni se svi rade u Kini. Pa probaj usporedit Sony ili iPhone s jeftinim kinezima. A oba iz kine.
Slazem se... Uostalom odavno postoje moderne tvornice u Kini... Samo je stvar kvalitete kontrole (na samo u Kini nego svugdje)...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 19:33   #87
Kontrole i specifikacije proizvoda, materijala od kojih se izrađuju.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 15:01   #88
Već četiri zadnja servisa stavljam Purflux filter ulja (64KN) i Purflux filter peludi (70-ak KN).

Iznimno sam zadovoljan. Nakon godinu dana upotrebe (cca 8000km, ali puno gradska) filter ulja izgleda savršeno.

Filter zraka uzmem OEM jer je najjeftini cca 100KN.

Još više me razveselilo, jer kada sam prije godinu i nešto uzeo u Tokići Purflux filter peludi piše Made in Slovenia, do sada Made in France, pa mi je još draže kupovati Purflux.

Sa cijenom filtera ulja svi su tu u 10-20 KN, ali ovaj mi se pokazao iznimno kvalitetan i dobar.

slike purflux nakon 8000km
https://postimg.org/image/619lx3xcn/
https://postimg.org/image/d32y5kbkn/

slike originala nakon godinu dana (iako nisam siguran da su ga na servisu uopće bili i promijenili, možda je i 2 godine bio unutra, ili samo tako jadno izgleda)
https://postimg.org/image/ebvf4xswn/
https://postimg.org/image/jkqg2tbbr/
WPLumia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 17:26   #89
U Tokiću sam isto dobio ponudu za Purflux, uskoro ću dobit njihovu karticu pa ih najvjerojatnije uzimam kod slijedećeg servisa. Kad sam prošli mjesec mjenjao ulje, svi filteri su bili Nipparts. Prvi put čujem za tu marku, a po cijeni su među najjeftinijima kod Auto Kreše bar za moj auto. Gdje se uopće proizvodi taj Nipparts?
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 08:40   #90
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Evo kod mene jedan auto, uskoro ce 15 godina, klima se nikad ne gasi... Nikada nista nije smrdilo...
Ista stvar kod mene. Klima je upaljena cijelu godinu, tj. nikada ju ne gasim i nema ni trunka smrada. Na svim autima tako radim. Samo podešavam željenu temperaturu.

Smrad osjetim samo u autima kod onih koji stalno nešto drkaju po klimi i pale ju i gase, pogotovo oni koji slušaju glupe savjete pa gase klimu par kilometara prije odredišta da se kao isparivač osuši ili koji već kurac. Kod njih je najjači smrad.
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 08:51   #91
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Zato i kazem, sa filterom ulja i goriva sam izbirljiv... S ovima za zrak i kabinu nisam...

Uostalom i npr. Hengst je Made in China, kao i neki drugi, a lako je moguce da se Hengst proizvodi u tri smjene, a u cetvrtoj smjeni su ti isti filteri, ali pod drugim imenom... Ne bi bilo ni prvi ni zadnji put da je tako... Samo je stvar kvalitete kontrole (koje lako moguce da u cetvrtoj smjeni nema)...

Mozes objasniti ovo sa bypass ventilom?
MAHLE koliko sam vidio općenito ima bypass ventile koji otvaraju pri većem pritisku. Npr. za moja auto Bosch, Champion, Mann i dr. otvaraju na 1 bar dok isti taj filter od Mahle otvara na 1.4 bara. Što kod hladnog starta dovodi do sporijeg gašenje lampice od ulja. Kod nekih vozila.
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ljudi ne budite čudni.
I telefoni se svi rade u Kini. Pa probaj usporedit Sony ili iPhone s jeftinim kinezima. A oba iz kine.
Nije bitno da je Made in China. Bitan je standard i kontrola kvalitete kao što si već rekao. Za renomirane proizvođače nema brige, radi se o no name filterima ili ti MEX Filters kojeg sam ja npr. otvorio
Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post
U Tokiću sam isto dobio ponudu za Purflux, uskoro ću dobit njihovu karticu pa ih najvjerojatnije uzimam kod slijedećeg servisa. Kad sam prošli mjesec mjenjao ulje, svi filteri su bili Nipparts. Prvi put čujem za tu marku, a po cijeni su među najjeftinijima kod Auto Kreše bar za moj auto. Gdje se uopće proizvodi taj Nipparts?
Purflux mi se sviđa zato što su drugačiji od drugih

Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 09:00   #92
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Ista stvar kod mene. Klima je upaljena cijelu godinu, tj. nikada ju ne gasim i nema ni trunka smrada. Na svim autima tako radim. Samo podešavam željenu temperaturu.

Smrad osjetim samo u autima kod onih koji stalno nešto drkaju po klimi i pale ju i gase, pogotovo oni koji slušaju glupe savjete pa gase klimu par kilometara prije odredišta da se kao isparivač osuši ili koji već kurac. Kod njih je najjači smrad.
Kakva hrpa gluposti.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 11:05   #93
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ljudi ne budite čudni.
I telefoni se svi rade u Kini. Pa probaj usporedit Sony ili iPhone s jeftinim kinezima. A oba iz kine.
90% elektronike koje imas u kuci/stanu je iz kine
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 12:57   #94
Da ne kažem da komp ili lap s kojeg tapkaš po forumu je isto iz made in china.
Pol robe koju nosiš i vjerojatno pol kuće uključujući i bar 40%-60% auta u kojem se voziš.

Pa šta ti je onda jedan mali filter naspram toga.
Ionak se taj papir dobiva iz recikliranog wc papira i ručnika pa svejedno ko je kenjao po njemu.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 13:04   #95
Našao sam jedan test filtera koji je bio prije 20 godina. Zanimljivo je di je tada MANN bio i da li je i danas takva situacija?
http://www.mr2.com/TEXT/oil_filter_test.html
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 13:38   #96
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Kakva hrpa gluposti.
Glup je samo ovaj tvoj komentar.

Osobno sam se uvjerio u ovo što pišem. Godinama visim po raznim autima jer imamo velik vozni park u firmi. Smrdi samo u autima u kojima se drka po klimi, malo pali pa malo ne. U onima u kojima je stalno uključena nema smrada.

A i dalje vjeruj u teorije... Meni je iskustvo na vlastitoj koži najmjerodavnije.
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 15:19   #97
evo ja ću odsad drzat stalno klimu ukljucenu... i po zimi .. pa javim ako se javi smrad. Inace proslo je već dosta od zadnjeg detaljnog čišćenja i ne osjeti se baš ništa.

Od tog zadnjeg čišćenja sam dobro ispuhivao klimu prije gašenja.

E sad, ono što još može igrat ulogu je i općepoznata stvar da klima kad radi ne smrdi a kad ju ugasiš počne smrdit*. Zasad kod mene ne smrdi ni u kom slučaju. Vi koji tvrdite da uvijek uključena klima je najbolje rješenje, molio bi da kod 4+ godina starih vozila probate (samo radi eksperimenta) u vožnji samo nakratko isključiti klimu da vidite hoće li zasmrditi.

*ne znam objašnjenje za to a to vrijedi za blago zagađene klime. Kod jače zagađenih smrdi i kad klima radi, doduše slabije.
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 16:12   #98
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Kineski filteri su smeće ... ja sam jedan filter goriva razrezao unutra je najlon a ne karton.
A što se tiče MAHLE-a njihovi filteri ulja mi se ne sviđaju zbog bypass ventla.
2x glupost.

"Plastične" membrane u filterima goriva su normalna stvar odavno - što misliš da papir zaustavi kaplice vode? A "Gore-tex" membrana?

Pisao sam da je UFI, koji je "plastiku" rastegnuo i na uljne filtre ima neznam koliko patenata kojim pokrivaju svoje "otkriće".

Druga stvar - bypass ventil. Što ne valja s njim? Ako ga nema - onda imaš krivi MAHLE filtar. Jer naizgled identični filtri mogu bit sa ili bez by-passa, sa ovim ili onim tlakom otvaranja .... stotinu čudesa.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 16:19   #99
Quote:
WPLumia kaže: Pogledaj post
Već četiri zadnja servisa stavljam Purflux filter ulja (64KN) i Purflux filter peludi (70-ak KN).

Iznimno sam zadovoljan. Nakon godinu dana upotrebe (cca 8000km, ali puno gradska) filter ulja izgleda savršeno.

Filter zraka uzmem OEM jer je najjeftini cca 100KN.

Još više me razveselilo, jer kada sam prije godinu i nešto uzeo u Tokići Purflux filter peludi piše Made in Slovenia, do sada Made in France, pa mi je još draže kupovati Purflux.

Sa cijenom filtera ulja svi su tu u 10-20 KN, ali ovaj mi se pokazao iznimno kvalitetan i dobar.

slike purflux nakon 8000km
https://postimg.org/image/619lx3xcn/
https://postimg.org/image/d32y5kbkn/

slike originala nakon godinu dana (iako nisam siguran da su ga na servisu uopće bili i promijenili, možda je i 2 godine bio unutra, ili samo tako jadno izgleda)
https://postimg.org/image/ebvf4xswn/
https://postimg.org/image/jkqg2tbbr/

U sve francuske kante sa patetičnim stražnjim ovjesima koje sam ikada posjedovao, sam uvijek trpao Purflux.

frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 16:31   #100
Pa Purflux radi komplene sustave filtriranja - eno na 1.3 MJT-u je separator uljnih para + hladnjak + kućište filtra + filtar Purflux. Ili UFI, imaju dva dobavljača, uštampan je na poklopac filtra.

A da im je zadnji ovjes patetičan - jest.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.