Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2017., 11:10   #161
Nastavljam monolog��
Kupila sam Lunettu u Mullera u St, prodavacica mi je rekla da izlaze iz asortimana.
Uzela sam i Yuuki INFUSER BOX – disinfection box, za sterilizaciju u mikrovalnoj.
__________________
Sretno oženjen je tek onaj čovjek koji razumije svaku riječ koja njegova žena nije rekla.

Alfred Hitchock
tiburon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:25   #162
https://www.buzzfeed.com/annaborges/...ity#.dqkZV8Akg

Evo nek se nađe

@tiburon - koliko si platila Lunette casicu u Mulleru?

Sto se dezinfekcije tice, evo vec preko godinu dana koristim MeLunu, ja ju povremeno iskuham (ne svaki mjesec, na stednjaku u manjoj posudi), prije i poslije svake menge ju dezinficiram alkoholom (70%), a tijekom koristenja ju ispirem vodom i intimnim sapunom. Meni ok funkcionira ovaj princip, nisam imala nikakvih problema ili iritacija.

A iskuhavanje - ako moze na stednjaku, sigurno moze i u mikrovalnoj, probaj guglati na koliko minuta je preporucljivo i na koji tocno nacin. Ja nemam mikrovalnu pa nisam nikad na to obracala paznju, ali cini mi se da je Precious Stars Pads u svom videu o dezinfekciji casica spominjala i mikrovalnu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Noriella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 10:06   #163
Mislim da je bilo oko 255kn.
Koristila sam mikrovalnu za sterilizaciju.


Kakva su vam iskustva s Lalicup?
Koji intimni sapun koristite?
__________________
Sretno oženjen je tek onaj čovjek koji razumije svaku riječ koja njegova žena nije rekla.

Alfred Hitchock
tiburon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 21:00   #164
nedavno počela koristiti Lily Cup, ovu sa fotke koja je inače kao za žene koje su rodile, ja nisam ali imam nižu zdjelicu i prošla sam operaciju zbog poc-a, iskreno prvi dan sam imala slom živaca jer sam se mučila sa namještanjem, drugi dan je već bila sasvim druga priča ali sam malo bila paranoična da će negdje procurit, treći je već bilo apsolutno sve okej i definitivno otkriće stoljeća

maslelu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 21:46   #165
100 žena 100 p...

Svoju Lily sam koristila samo jednom, i nisam ju mogla izvaditi valjda dobrih sat vremena xD Premekana mi je pa teško ide van. Ali ni kapljicu nije propustila Svejedno ju stalno nosim sa sobom u malom neseseru, just in case.
wakarimasen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 00:34   #166
A ja sam se baš čudila danas kako je u opisu Lily čašice da je od jako mekanog medicinskog silikona. Imam i Ruby koja je baš osjetno mekša i nakon nje mi Lily djeluje čak tvrdo. Živo me sad zanima kakve su one koje su definirane kao tvrđe

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-zvrk- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 09:57   #167
Ja zvala svog ginekologa koju da kupim, normalne sa grade, 57 kg, rodila na carski al sam dosta uska dolje.. I on kaze da ne preporučuje casice jel po njegovom krv mira van.. Al ja tampone vise ne mogu podnijeti, ja imam jaku menstruaciju posebno prva tri dana kasnije je slabije i tamponi mi strasno počinju smetat.. Koju da uzmem?

Poslano sa mog F8331 koristeći Tapatalk
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 10:20   #168
Cure, kupila sam ruby cup onu vecu i super mi je, doduse trebalo mj je 3 ciklusa da ju "pohvatam" a i nisam jos savladala brzo i bezbolno vadjenje ali radim na tome . Uzela bih onu manju jer mi je prva dva dana menstruacija uzasno obilna a onda ostatak tako reci minimalna. E sad.... Ova veca mi je taman duzine da ju mogu dohvatiti kad se popne prema gore pa me strah da li cu moci ovu manju dohvatiti? Razmisljala sam da mozda uzmem onu manju me lunu s prstenom i jos dokupim onaj nastavak koji se zakaci za prsten ali citam da te znaju procuriti jer su valjda mekse. Imate li iskustva, preporuka?
Maria Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 21:18   #169
Quote:
seceruuu kaže: Pogledaj post
Ja zvala svog ginekologa koju da kupim, normalne sa grade, 57 kg, rodila na carski al sam dosta uska dolje.. I on kaze da ne preporučuje casice jel po njegovom krv mira van.. Al ja tampone vise ne mogu podnijeti, ja imam jaku menstruaciju posebno prva tri dana kasnije je slabije i tamponi mi strasno počinju smetat.. Koju da uzmem?

Poslano sa mog F8331 koristeći Tapatalk
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 13:32   #170
Godinu dana koristim Organicup čašicu. Trebalo mi je puno da se naviknem na tako nešto, ali sad sam zadovoljna Imala sam problema s ulošcima i stalno sam dobivala osipe, tak da mi je ovo zakon.
Maja Zmaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 11:54   #171
Je li netko probao menstrualnu čašicu od njemačkog Rossmanna, njihove marke Facelle? Nisam još koristila te čašice, a trenutno imaju akciju pa sam mislila možda da probam.
Koliko se u biti one između sebe razlikuju? Budući da ovo nije neka razvikana marka, pa bi mi bilo žao da bude niškoristi
I na što da obratim pažnju kad prvi put kupujem?
thinkpinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 17:43   #172
Curke, dezinfekcija rabljene čašice?
Kupila rabljenu i sad me malo muči to što u FB grupi piše da prokuhavanje nije isto što i dezinfekcija, a kamoli sterilizacija.
Sterilizacija se u principu ne može obavit doma.
Dezinfekcija 70%-tnim alkoholom uništava većinu bakterija i neke gljivice, ali ne i spore bakterija i viruse.
Plus što proizvođači čašica kažu da sva ova sredstva za kućnu dezinfekciju mogu oštetiti čašicu, preporučuju samo prokuhavanje. A ono kakti nije dovoljno...
Pomagajte
kukumka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 18:14   #173
Mislim da su u grupi znali preporučiti baš to da se u ljekarni kupi nešto za kućnu dezinfekciju, no, ne znam što je onda s oštećenjem čašice.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 18:27   #174
Preporučivale su neko sredstvo marke Chicco za sterilizaciju dudica/flašica i navodno na Ladycup stranici ima neko sredstvo za naručiti. To dvoje ne bi trebalo oštetit čašicu, a jel dovoljno za sterilizaciju nakon druge osobe, ne znam.
RetroDanceFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 18:48   #175
Quote:
kukumka kaže: Pogledaj post
Curke, dezinfekcija rabljene čašice?

Sterilizacija se u principu ne može obavit doma.
Dezinfekcija 70%-tnim alkoholom uništava većinu bakterija i neke gljivice, ali ne i spore bakterija i viruse.
Actually, mozes doma obavit sterilizaciju u ekspress loncu. Uobicajena sterilizacija vodenom parom je na 121C, 20 min i to bez problema postignes. U labu gdje sam radila diplomski nisu ni imali pravi autoklav za sterilizaciju nego ekspress lonac.

Pitanje je jedino bi li casica to izdrzala. Moj savjet je da je dobro operes blagim sapunom, polijes alkoholom i onda prokuhas 20 min. Ako imas negdje izvor UV svjetla (mozda lampa za nokte ili solarij) to ce ti dotuc spore. UV svjetlo ostecuje geneticki materijal pa se i koristi kao sredstvo sterilizacije, posebno za viruse.


Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 23:23   #176
Ok, thnx
Nemam expess lonac ni UV lampu
Budem onda ovaj zadnji savjet primijenila: blagi sapun, alkohol i prokuhavanje
kukumka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 23:32   #177
Quote:
RetroDanceFreak kaže: Pogledaj post
Preporučivale su neko sredstvo marke Chicco za sterilizaciju dudica/flašica i navodno na Ladycup stranici ima neko sredstvo za naručiti. To dvoje ne bi trebalo oštetit čašicu, a jel dovoljno za sterilizaciju nakon druge osobe, ne znam.
Ma da, ali taj Chicco nisam našla ni u dm-u ni u ljekarni, a u dm-u ima sredstvo za dezinfekciju uz Lily cup, gledala sastav - voda, glicerin, SLS, ... Nisam prepoznala ništa što bi ukazivalo na dezinficijens, mene sastav podsjeća na prosječan sapun pa nisam kupila...
kukumka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 09:13   #178
Cijelo vrijeme si razmišljam kupiti jednu, ali svaki put kad rješavam neki testić mi ispadne da mi druga treba. I najbolja frendica ima isti problem.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 10:59   #179
Cure, ja imam jednu ruby cup medium (veca iz njihove ponude) ljubicaste boje. Stoji mi neraspakirana, zatvorena u vakumiranoj vrecici. Narucila sam onaj neki sister pack za sebe i prijateljicu alo je ona odustala pa imam jednu viska. U paketu je casica, vrecica za casicu i mala knjizica s osnovnim uputama. Ako netko zeli, prodam za 200kn s ukljucenom preporucenom postarinom ili tisak. Redovna cijena na njihovom webshopu s postarinom za hrvatsku je 35 eur

Inace, a mislim da sam vec to napisala, svaka preporuka za ruby cup. Ja svoje obozavam i ne znam kako sam prije bez njih... A kod ruby mi je super sto kod svake kupovine oni doniraju jednu casicu curi/zeni u africi.
Maria Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 12:11   #180
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Cijelo vrijeme si razmišljam kupiti jednu, ali svaki put kad rješavam neki testić mi ispadne da mi druga treba. I najbolja frendica ima isti problem.
Nema ti tu nekog pametnog savjeta... Mislim da jednostavno moraš izabrat jednu pa koliko budeš imala sreće. Ja sam jako dugo proučavala, gledala recenzije, rješavala kvizove i nudilo mi se jedno 6 različitih. Naručila sam dvije (Ladycup S i Sckoon S) i obje su mi okej, ali nijedna nije savršena. Ladycup mi je malo pretvrda pa se patim s vađenjem, a Sckoon mi zna malo curkati sa strane. Plus što sam kod obje morala malo skratit stem da me ne žulja. Netko opet ni ne gleda recenzije, kupi neku na blef i potrefi od prve. Iako mi nisu savršene, svakako sam se preporodila otkad ih koristim i sad još želim probat Lunette i Ruby. Na kraju ću imat cijelu kolekciju.
RetroDanceFreak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:08.