Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2016., 12:53   #221
Quote:
satnik kaže:
Naravno da ima to pravo, to je upravo ljepota kapitalizma. No onda nemaš podlogu da tvrdiš kako mu nitko ne brani govor, kad i sam priznaješ da Twitter to upravo radi.
Zakonski mu se ne brani.

Quote:
Prosvjedi da, ne i pozivi da se govornik zabrani kako bi se poštedili senzibiliteti mimoza koji žele golom silom zabraniti govor koji im smeta.
Imaju pravo i na to, kao sto on ima pravo reci: " Jebe mi se za vase osjecaje !"
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 12:55   #222
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Tu se ne misli na doslovno silovanje, vec na razne vrste seksualnog uznemiravanja koje zene trpe. OD ucjena, ponudba, pogodbi, pa do cistog dobacivanja.
To je isto nešto što mi ide na jetra.
Da bi se borile protiv nabacivanja na radnom mjestu (što na ljestvici neugodnosti neće prijeći 4 u najgorem slučaju) monopolizirale su termin koji opisuje groznu psihofizičku traumu (na toj istoj ljestvici 10/10).
Time po meni najviše vrijeđaju žrtve doslovnog silovanja- Žene.

Feminism 2.0 in a nutshell.
Andrijakos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 12:58   #223
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
To je isto nešto što mi ide na jetra.
Da bi se borile protiv nabacivanja na radnom mjestu (što na ljestvici neugodnosti neće prijeći 4) monopolizirale su termin koji opisuje groznu psihofizičku traumu (na toj istoj ljestvici 10/10).
Time po meni najviše vrijeđaju žrtve pravog silovanja- Žene.

Feminism 2.0 in a nutshell.
Nije stvar samo u dobacivanju, vec vise u ucjenama koje su u biti tesko dokazivo silovanje. Razne ponude i nagodbe su samo stepenicu ispod.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 12:59   #224
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Zakonski mu se ne brani.
Još, no vidimo puno inicijativa da se regulira internet, da se gubi anonimnost na netu, da se protjeruje zbog "govora mržnje", da su znanstvenici prisiljeni na koljena zbog košulje koja smeta crybully feministkinjama, da gube posao i zaradu jer su rekli nešto što se nekakvoj kozi iz nekekakve trashmarksističke udruge ne sviđa. Ljudima je dosta više podivljaljog ljevičarenja i političke korektnosti, enter Milo, Trump i alt-right.
Quote:
Imaju pravo i na to, kao sto on ima pravo reci: " Jebe mi se za vase osjecaje !"
Imaju pravo pozvati na zabranu govora, no ne i ako želimo slobodno društvo, fašistoidne metode zatiranja slobode govora nemaju mjesta u liberalnom društvu.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 13:05   #225
Quote:
satnik kaže:
Imaju pravo pozvati na zabranu govora, no ne i ako želimo slobodno društvo, fašistoidne metode zatiranja slobode govora nemaju mjesta u liberalnom društvu.
Znaci po tvome sveuciliste nema pravo zabraniti njemu ili bilo kome drugome gostovanje?
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 13:11   #226
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Nije stvar samo u dobacivanju, vec vise u ucjenama koje su u biti tesko dokazivo silovanje. Razne ponude i nagodbe su samo stepenicu ispod.
Mene može šefica ucijeniti seksom i ako ne želim seks sa njom imam hrpu opcija, od prijave nadređenima ili tužbe do otkaza.
Danas je sve silovanje.

Jebemu, zna se što je silovanje.
Par udaraca, bacanje na pod, kidanje odječe, penetracija na suho dok žrtva plače i urla. Nedavanje žrtvi nikakve opcije sprječavanja začeća i možebitno dijete sa silovateljem nakon svega jer ista ima ravno 0 kontrole nad cijelim procesom.

To što se netko ne zna nositi sa životom (odbijanje seksualnih ponuda je dio nošenja sa životom odrasle osobe), ne bi smjelo biti definirano istim terminom kao ono što sam opisao gore.

Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Znaci po tvome sveuciliste nema pravo zabraniti njemu ili bilo kome drugome gostovanje?
Ima, ali bi u pravilu sveučilišta trebala biti mjesta gdje se potiče debata. Pa čak i u vezi nepopularnih pitanja.
Ako treba gostovati, očito ga je netko iz sveučilišta pozvao.
Da bi se zaštitili osjećaji onih koji ne žele čuti ono što on govori, zajebu se oni koji su ga pozvali.

Evo što Dawkins kaže o Sveučilištima i zaštiti osjećaja:

"A university is not a "safe space". If you need a safe space, leave, go home, hug your teddy & suck your thumb until ready for university."

Iako nemam previsoko mišljenje o njemu, tu je pogodio u sridu

Zadnje uređivanje Andrijakos : 28.09.2016. at 13:23.
Andrijakos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 13:26   #227
Quote:
andrijakos kaže:
Mene može šefica ucijeniti seksom i ako ne želim seks sa njom imam hrpu opcija, od prijave nadređenima ili tužbe do otkaza.
Danas je sve silovanje.

Jebemu, zna se što je silovanje.
Par udaraca, bacanje na pod, kidanje odječe, penetracija na suho dok žrtva plače i urla. Nedavanje žrtvi nikakve opcije sprječavanja trudnoće i možebitno dijete sa silovateljem nakon svega jer ima ravno 0 kontrole nad cijelim procesom.

To što se netko ne zna nositi sa životom (odbijanje seksualnih ponuda je dio nošenja sa životom odrasle osobe), ne bi smjelo biti definirano istim terminom kao ono što sam opisao gore.
Nije isto, ali je rijec o prisili iz pozicije moci. Ne upusta se svojevoljno u odnos, vec je ucjenjena.
Prije nego sto se usredotocimo na zrtve, pa krenemo zene uciti kako da se nose sa seksualnim uznemiravanjem, trebali bi nauciti muskarce da se time ne sluze jer zene su puno cesce izlozene takvom uznemiravanju.

Quote:
Ima, ali bi u pravilu sveučilišta trebala biti mjesta gdje se potiče debata. Pa čak i u vezi nepopularnih pitanja.
Ako treba gostovati, očito ga je netko iz sveučilišta pozvao.
Da bi se zaštitili osjećaji onih koji ne žele čuti ono što on govori, zajebu se oni koji su ga pozvali.

Evo što Dawkins kaže o Sveučilištima i zaštiti osjećaja:
Pozvali su ga studenti. Za sada znam samo za jedno sveuciliste koje mu je odbilo gostovanje, ocito je bilo previse onih koji su se tome protivili jer prosvjedi ga prate gdje god se pojavi i svejedno govori.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 13:32   #228
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Znaci po tvome sveuciliste nema pravo zabraniti njemu ili bilo kome drugome gostovanje?
Privatno sveučilište može zabraniti što im je volja. Tužan je dan za liberalne vrijednosti ako se iste gaze pod krinkom političke korektnosti..
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 13:38   #229
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Nije isto, ali je rijec o prisili iz pozicije moci. Ne upusta se svojevoljno u odnos, vec je ucjenjena.
Prije nego sto se usredotocimo na zrtve, pa krenemo zene uciti kako da se nose sa seksualnim uznemiravanjem, trebali bi nauciti muskarce da se time ne sluze jer zene su puno cesce izlozene takvom uznemiravanju.
Pokušaju prisile.
Na ucjenu možeš pristati ili odbiti, a i prijaviti ucjenjivača.
U svakom slučaju imaš kontrolu, za razliku od silovanja gdje je prisila aktualizirana. Potpuno različito.

Ne pada mi na pamet nikoga učiti kako da se nosi sa životom, to je posao roditelja, škole a poslije individualnog učenja.
Andrijakos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 13:51   #230
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
...

Rasizma nisam vidio, osim ako je zabrinutost liberalnim imigracijskim zakonima i radikalnim Islamom uvezenim u lokacije gdje nije endemičan, rasizam.
Po meni nije, ali YMMV.
...
Samo da se osvrnem na ovo - naravno da nije!
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 14:57   #231
Pisali smo prije o stanju na faksevima, safe spaces i to.
Evo video debate dvoje studenata na tu temu.

Ono što mi je naprosto nevjerovatno da 60 godina nakon što se Rosa Parks odbila dignuti sa sjedala, studentica promovira ideju autosegregacije manjina u sigurne sobe na fakultetu.

Ovaj Svijet je otičao u krc.
Andrijakos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 15:19   #232
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
Pisali smo prije o stanju na faksevima, safe spaces i to.
Evo video debate dvoje studenata na tu temu.

Ono što mi je naprosto nevjerovatno da 60 godina nakon što se Rosa Parks odbila dignuti sa sjedala, studentica promovira ideju autosegregacije manjina u sigurne sobe na fakultetu.

Ovaj Svijet je otičao u krc.
Razumijem tu potrebu za safe space jer cesto i sam zapadam u tu zamku.
Postoje teme o kojima volim raspravljati sa " svojima " i suzdrzavam se o tome raspravljati sa " drugima ". Postoji ta zelja da budes okruzen sebi slicnima i da se osjecas sigurno i prihvaceno, no ne mislim da je to dobar put.
To je getoizacija i sve manjine su joj na zalost sklone. Ponor se nece prijeci nego ce samo biti veci, osobito u danasnjem svijetu gdje se trazi " pravo " na safe space.
Razumijem potrebu, stvarno da, ali....
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 15:26   #233
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Nije u apsolutno svemu u krivu. On ukazuje na neke stvari koje su stvarno dotjerane do apsurda,
Nisu samo neke stvari dotjerane do apsurda.
Sve važne stvari u demokratskim društvima Europe i Sj. Amerike su dotjerane do apsurda.
Za gejeve primjerice - zar nije totalno ludilo da LGBT odruge podržavaju političke opcije koje zagovaraju što veći uvoz islamskih imigranata - koji zauzvrat i ne skrivaju da žele uvesti Šariju. A po Šariji - gdje je mjesto za gejeve?
Ali ne, LGBT organizacije trebaju napadati Crkvu i ortodoksne katoličke i židovske vjernike...

Quote:
ali meni osobno su drazi gore spomenuti politicari koji se gade gay pass, pa ga onda i ne koriste.
Milo nikad i nigdje nije tražio gay pass!
To je još jedna floskula.
Tražiti gay pass znači pozivati se na diskriminaciju i tražiti povlastice i drugačije postupanje zato jer je gay!
Gdje je to Milo ikad tražio?

To je primjerice tražila Leslie Jones, kad ju je Milo ismijavao ne zato jer je crnkinja, nego zato jer je loša glumica u glupom filmu.
Pritom je ona po vlastitom priznaju bila više "bitchy" nego Milo.


A o političarima:
http://www.huffingtonpost.co.uk/2014...n_6060184.html

Quote:
Ne vidim to tako. On je showman i to je zabavno. Dozivio je ELton John i puno vece, nije on bas toliko vazan.
Dobro... ali Elton John nije doživio ovacije zbog političkih stavova, nego kao pjevač. Baš i nije isto.


Quote:
A sto je za tebe iskljucivo? Covjek otvoreno prezire feministice, vrijeda lezbe i pretile osobe.
Feminizam je ideologija,vrijednosni sustav, jednako kao i komunizam, fašizam... a jednako kao i te ideologije, ni feminizam nije strogo definiran. Komunist je i boljševički komesar i NKVD-ov šef sibirskog konclogora, ali i franciski filozof današnjice.
Isto tako i feminizam.
Zar nije Milo više puta nastupio zajedno sa feministicom C.H. Sommers? Oni se slažu u velikoj mjeri.
Ali neke feminističke kolumnistice zagovaraju istrebljenje muškaraca, trpanje muškaraca u konc-logore, slobodno pišu o tome u visokotiražnim dnevnim listovima... i kako je sudstvo i policija reagiralo na takve napise?
Nikako.

Vrijeđa lezbe?
On iznosi u onom videu svoj stav,i pritom ne treba smetnuti s unma da je on provokator koji namjerno generalizira. I taj stav baš i nije bez povijesno-znanstvenog temelja. Poanta je da je on taj svoj stav spreman braniti u argumentiranoj raspravi, i ne mora se svatko s njim složiti. To je smisao rasprave.
Fat shaming i te gluposti?
Pa to je čisto vrijeđanje zdrave pameti. Braniti to da je lijepo i dobro biti debela kravetina (ili debeli pajcek, svejedno) je bolesno.
Ne želim uopće o tome raspravljati.

Quote:
Namece onoliko koliko je u njegovoj moci. On je sam rekao da je ovo sto on radi najvise sto on moze... trenutno.
Ako Trump pobjedi pa postavi Milu kao ambasadora dobre volje prema gay zajednici...

Zadnje uređivanje thortwins : 28.09.2016. at 15:52.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 15:38   #234
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
...
Feminism 2.0 in a nutshell.
A koji je ovo feminizam, neka mi netko odgovori!
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 15:51   #235
Quote:
Guns of Brixton kaže: Pogledaj post
A koji je ovo feminizam, neka mi netko odgovori!
Islamski?


Ili se možda radi o dosljednoj borkinji za ravnopravnost spolova? Kad je dozvoljeno genitalno sakaćenje muškaraca za koje koristimo eufemizam obrezivanje...
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 15:53   #236
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Islamski?


Ili se možda radi o dosljednoj borkinji za ravnopravnost spolova? Kad je dozvoljeno genitalno sakaćenje muškaraca za koje koristimo eufemizam obrezivanje...
Je, samo što paralela ženskom obrezivanju bi bilo odstranjivanje kompletnog glavića, tako da nije ni približno isto.

@Brixton: Ne znam, 2.5 upgrade na Ludi patch?
Andrijakos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 16:03   #237
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Islamski?
Pa, ne nužno. Može bit i kršćanski. Stvar je kulturološka a kultura je, izgleda, svetinja i u to se ne dira.

Volila bi je ostavit samu u sobi s grupom curica/žena koje su ovo prošle (prije čega bi im objasnila što je sve činila za njih i kako se na Zapadu borila za njihova prava).
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.

Zadnje uređivanje Guns of Brixton : 28.09.2016. at 16:19.
Guns of Brixton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 18:43   #238
Quote:
thortwins kaže:
Za gejeve primjerice - zar nije totalno ludilo da LGBT odruge podržavaju političke opcije koje zagovaraju što veći uvoz islamskih imigranata - koji zauzvrat i ne skrivaju da žele uvesti Šariju. A po Šariji - gdje je mjesto za gejeve?
Nije totalno ludilo, ali je pomalo naivno. Odredeni broj imigranata su i sami gay i tako ... otisli bi suvise u sirini, ali ponasaju se naivno, a zasto se tako ponasaju ... e to je jos sire.

Quote:
Milo nikad i nigdje nije tražio gay pass!
To je još jedna floskula.
Tražiti gay pass znači pozivati se na diskriminaciju i tražiti povlastice i drugačije postupanje zato jer je gay!
Gdje je to Milo ikad tražio?
Nije on to trazio, on to ima, ali mu istice. Sam je rekao kako ga taj gay pass zivcira... e pa nece jos dugo trajati, pa sa tim u vezi se ne treba zivcirati.
Uskoro ce mu svi vracati istom brutalnom mjerom, bez zadrske.

Nije tako strasno. NE protivi se uredenju zajednice, protivi se braku, pa cak i smatra da pod odredenim uvjetima istospolna zajednica moze biti dobra okolina za odgoj djeteta.
Realno.... to je plafon koji se od nekoga njegovog svjetonazora ocekuje. Milo ima puno uvredljivije stavove, ali je on bas simpatican i zabavan i ne manje vazno- lijep.

Quote:
Feminizam je ideologija,vrijednosni sustav, jednako kao i komunizam, fašizam... a jednako kao i te ideologije, ni feminizam nije strogo definiran. Komunist je i boljševički komesar i NKVD-ov šef sibirskog konclogora, ali i franciski filozof današnjice.
Isto tako i feminizam.
Zar nije Milo više puta nastupio zajedno sa feministicom C.H. Sommers? Oni se slažu u velikoj mjeri.
Ali neke feminističke kolumnistice zagovaraju istrebljenje muškaraca, trpanje muškaraca u konc-logore, slobodno pišu o tome u visokotiražnim dnevnim listovima... i kako je sudstvo i policija reagiralo na takve napise?
Nikako.
Neke feministice su stvarno " ludakinje ". Sto sad treba demonizirati cijeli pokret?

Quote:
Vrijeđa lezbe?
On iznosi u onom videu svoj stav,i pritom ne treba smetnuti s unma da je on provokator koji namjerno generalizira. I taj stav baš i nije bez povijesno-znanstvenog temelja. Poanta je da je on taj svoj stav spreman braniti u argumentiranoj raspravi, i ne mora se svatko s njim složiti. To je smisao rasprave.
Fat shaming i te gluposti?
Pa to je čisto vrijeđanje zdrave pameti. Braniti to da je lijepo i dobro biti debela kravetina (ili debeli pajcek, svejedno) je bolesno.
Ne želim uopće o tome raspravljati.
Da, on je provokator kojem je to prilicno bezbolno prolazilo, ali vrlo brzo ce rok isteci. Stav da je netko lezba jer je rugoba koju nitko ne zeli ebati je uvredljiv da ne moze vise.
JE li Leica iz LE Zbora rugoba? Jesu li te zene ruzne? On je sreo puno vise lezba od mene i jako dobro zna da to nije istina, ali je konjina zla...
MA kojim pravom on, klaun jedan preglumljeni, afektirani nekoga naziva debelom kravetinom ? Bolje bi mu bilo da prestane kolutati tim ocima kao Emily Rose, mozda onda ne bude gledao toliko u kriz!

.... treba mi save space na forumu. ovaj topic mi steti
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 19:35   #239
To nije loša ideja otvore se dvije teme:
Milo-pohvale
Milo-pokude

I neistomisljenici se nikad ne vide.

Kakav safe space na forumu Bubimir?
Ti si ovdje onaj sa znackom i pištoljem.


Neću ti ništa kontrirati za gornji post, vidim da ti je Milo trigger.
Andrijakos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 09:46   #240
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
Je, samo što paralela ženskom obrezivanju bi bilo odstranjivanje kompletnog glavića, tako da nije ni približno isto.
Baš i ne.
Iznenađuje koliko zapravo nitko nema pojma o svim aspektima genitalnog sakaćenja muškaraca (dječaka!) , da i tu u praksi ima mnogo više vrsta sakaćenja:
http://www.circinfo.org/FGMclassification.html

http://www.wikigender.org/wiki/male-...utilation-mgm/

Pritom dodatno treba reći da je u prosjeku žensko genitalno sakaćenje u većini slučajeva samo ( ovo "samo" molim shvatiti vrlo uvjetno) obrezivanje vrška klitorisa, ili čak tek simboličan ritualni 'rez' puštanja krvi bez odstranjivanja tkiva, dok sakaćenje penisa uključuje u minimalnom zahvatu u pravilu odstranjivanje do 50 % površine kože penisa koji sadrže većinu nervnih završetaka u genitalnom području muškarca.

I kod ženskog i kod muškog sakaćenja postoje i mnogo radikalniji "zahvati" ali takvi su mnogo rijeđi.

Quote:
Guns of Brixton kaže: Pogledaj post

Volila bi je ostavit samu u sobi s grupom curica/žena koje su ovo prošle (prije čega bi im objasnila što je sve činila za njih i kako se na Zapadu borila za njihova prava).
Uzalud.
Dobrodošla u vrli novi globalizirni svijet u kojem su sve kulturne i moralne vrijednosti zapadne civilizacije omalovažene i ponižene, a kulture trećeg svijeta su uzor. Kako ćeš im objasniti da je to nešto loše, kada čak ni na tzv. prosvijećenom zapadu ne možeš ljude uvjeriti da je genitalno sakaćenje djece bez obzira na spol brutalna praksa iz nekih bivih zaostalih vremena?
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:13.