Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2006., 00:57   #1
Hipnoza i hipnoterapija

zanima me kako možemo hipnotizirati neku osobu ili sebe

spojene teme Hipnoza, i Hipnoza i hipnoterapija

Zadnje uređivanje Vilenica : 28.06.2009. at 19:42.
mario_domink is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 00:59   #2
e to zanima i mene
God soldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 10:40   #3
postoje tehnike..
razne..
odi u knjiznicu..
ima preko nekoliko knjiga koje se bave tematikom
dati ce ti neki osnovni uvid u problematiku.
Imas i na medicinskom faksu u ZG udruzenje hipnoticara..ne znam kak se tocno zovu..
nekako poput "medicinska hipnoza" ili tako nesto.
tamo bi mogao dobiti neku edukaciju na tu temu

al mislim ja fakat kadkad ne znam zasto ovakve stvari pisem jer tak i ovak nikoga ne zanima prava profi edukacija nego eto "ja bi se malo zajebavao s frendovima" :gubitak vizije: :depresija: : svijet nema smisla: ...
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 00:09   #4
Quote:
DarthFlake kaže:
postoje tehnike..
razne..
odi u knjiznicu..
ima preko nekoliko knjiga koje se bave tematikom
dati ce ti neki osnovni uvid u problematiku.
Imas i na medicinskom faksu u ZG udruzenje hipnoticara..ne znam kak se tocno zovu..
nekako poput "medicinska hipnoza" ili tako nesto.
tamo bi mogao dobiti neku edukaciju na tu temu

al mislim ja fakat kadkad ne znam zasto ovakve stvari pisem jer tak i ovak nikoga ne zanima prava profi edukacija nego eto "ja bi se malo zajebavao s frendovima" :gubitak vizije: :depresija: : svijet nema smisla: ...
Zar je medicinska alternativa došla i u Hrvatsku? Mislila sam da to nije niti u povojim kod nas.
crvena sonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 15:55   #5
Quote:
crvena sonja kaže:
Zar je medicinska alternativa došla i u Hrvatsku? Mislila sam da to nije niti u povojim kod nas.
ima kod nas čak i psihologa koji se bave hipnoterapijom. ja znam jednu, pa ako nekom trebadne, može pitat na pm.
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 19:55   #6
Quote:
Luđakinja kaže:
ima kod nas čak i psihologa koji se bave hipnoterapijom. ja znam jednu, pa ako nekom trebadne, može pitat na pm.
Hipnoterija?
__________________
Read2Me.online (moj online servis koji konvertira tekst u glas)
Ninojoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 22:20   #7
Psiholog ?

Quote:
misery- kaže: Pogledaj post
ima kod nas čak i psihologa koji se bave hipnoterapijom. ja znam jednu, pa ako nekom trebadne, može pitat na pm.
Tek sam sad naisla na Vas post , a dugo vec tragam za dobrim psihologom koji se bavi hipnoterapijom...Imam problema sa tinnitusom ( pištanje u ušima ), i zbog tog su mi se pojavili i psihicki problemi jer tesko podnosim taj stalni zvuk u glavi. zaista mi treba neko strucan i dobar da mi vrati moj normalan zivot. voljela bih znati kakav ste Vi problem imali i jeste li ga rijesili. Unaprijed zahvalna.
dijana4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 22:29   #8
Pa svaki problem se moze rijesit hipnoterapijom (govoreci o problemima koji se rjesavaju psihoterapijom)..
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 01:16   #9
jel se može to ko u onim starim filmovima s viskom pa ono "ti spavaš, ti spavaš, kapci su ti teški..."
...ili je to ipak samo film???

to smo pokušavali ko klinci, al nikom nije uspijelo... uvijek bi se neko počeo smijati
 
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 22:42   #10
Hipnoza nikad nije potpuno bezopasna. Pogotovo ne ona u kojoj postoji vjerojatnost da ce nesto ili netko prekinuti tretman, kao sto je to lako moguce sa clipom na internetu.



Bar su mene tako ucili.

Zadnje uređivanje DarthFlake : 10.05.2006. at 20:01.
simonne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 20:02   #11
nebu ni'ko plasil ljude na mom podforumu!!!

__________________
I'm busy right now. I'll ignore you later.
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 00:58   #12
Brisu mi stalno postove A ja dao samo jedan lijepi link
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 07:58   #13
i moje i moje, jer ti psujem sve po redu zbog linka...
__________________
''An aggressive squirrel attacked and injured three people in a German town before a 72-year-old pensioner dispatched the rampaging animal with his crutch.''
kamOsutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 14:35   #14
Quote:
mario_domink kaže:
zanima me kako možemo hipnotizirati neku osobu ili sebe
Neću ti ovdje dati odgovor kako hipnotizirati (takve informacije možeš dobiti u biblioteci, na netu...ima dosta toga)
Ali ono što bi ti preporučila je da ne radiš to samoinicijalno (na sebe i drugima), jer za to je potrebno mnogo iskustva i znanja, a recepte, tipa, "10 koraka do hipnoze" NE upotrebljavaj (zato sam ti i rekla na početku da ti neću dati odgovor kako to napraviti). Ako te toliko zanima, kreni s literaturom i pronađi valjane razloge ZAŠTO to raditi. To nije igra. A ako je tako uzmeš može biti vrlo opasno.
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 15:02   #15
Save, nije da se sad pravim luda ali daj reci konkretno zašto može biti toliko opasno, što se sve može dogoditi?
Zanimljiva tema o kojoj ne znam ništa, danas idem u knjižnicu, ima tko za preporučiti kakvu dobru literaturu o tome a da nije pisana previše stručno nego da svi možemo razumjeti?
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 15:46   #16
Quote:
dobardan kaže:
Save, nije da se sad pravim luda ali daj reci konkretno zašto može biti toliko opasno, što se sve može dogoditi?
Zanimljiva tema o kojoj ne znam ništa, danas idem u knjižnicu, ima tko za preporučiti kakvu dobru literaturu o tome a da nije pisana previše stručno nego da svi možemo razumjeti?
Opasno može biti zato što se otkrivaju potisnute stvari, a s obzirom da već jesu potisnute, znači da i postoji razlog ZAŠTO su potisnute. Pitanje je, među ostalim, da li smo spremni na "suočavanje" s potisnutim sadržajem. Ukoliko konačno to ispliva na svijesnu razinu, hoćemo li se znati nositi s time, koliko smo upravo tim otkrivenim sadržajem izravno ugrozili svoju psihu, stabilnost...
Mišljenja sam da je to generalno korisna stvar, međutim, ne mogu se prikloniti mišljenicima kako bi to svakom dobro došlo. Neki ljudi jednostavno nisu spremni i takvim činom izravno ugrožavaju sami sebe. Pogotovo nisam za to, da to rade ljudi koji su zagrebli samo po površini značenja, primjenjivanja hipnoze.
Polako. Za sve treba vremena i ako te to toliko zanima doći ćeš do znanja, iskustva...

Sretno s pronalaskom literature
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 16:20   #17
Quote:
SaveAss kaže:
Polako. Za sve treba vremena i ako te to toliko zanima doći ćeš do znanja, iskustva...

Sretno s pronalaskom literature
Ma nije baš da me to strašno zanima ali pročitala bi malo o tome.Probat ću nešto naći u knjižnici
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 16:01   #18
kad si tako pametna...
daj reci jel ima šta istine u onom kad nekog hipnotiziraju pa on kao može vidjeti svoje prošle živote??? mislim da to zovu regresija ili tako neš
...ili je to isto samo još jedna znanstvena fantastika!
 
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 16:17   #19
Quote:
getriba kaže:
kad si tako pametna...
daj reci jel ima šta istine u onom kad nekog hipnotiziraju pa on kao može vidjeti svoje prošle živote??? mislim da to zovu regresija ili tako neš
...ili je to isto samo još jedna znanstvena fantastika!
Nisam ja ništa "tako pametna", to ti je moglo reći puno njih koji su i samo malo zagrebli po površini.
Ne znam ima li istine u onome kada kažu da su uz pomoć hipnoze vidjeli prošle živote. Nisam probala i ne želim zaključivati ništa na osnovu nečijih prepričavanja, tim više što nisam ulazila dublje u tom smjeru.

Sretno s istraživanjem
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 21:59   #20
Hm, zanima me da li je i kondicioniranje dio hipnoze ili nešto odvojeno? Do sada sam samo čitao kako i zašto se hipnoza koristi za jedan oveći esej; koliko sam shvatio, hipnoza se bazira na ljudskim (osobnim) emocijama i mislima onoga tko se hipnotizira. Zato se hipnozom može postići jedino ono što osoba može uraditi i u normalnom stanju: dakle, hipnozom se nemože nikoga natjerat da ubije roditelje ako ne bi to sma htjela/htio uradit u 'normalnom' stanju. Isto tako, kao što smo već čuli, hipnoza te može JAKO zaje* ako nešto pođe krivo: jako je bitno kako uđeš i kako IZAĐEŠ iz transa. Rečeno mi je da ostaviti osobu u hipnotiziranom stanju, znači debelo riskirat sa mentalnim integritetom. A što se regresije tiče, o prošlim životima nečeš saznati niš' jer tako nešto ne postoji. Jedino, eventualno, genetsko sječanje (ako postoji). Sve sam to saznao iz ili iz biblioteke filozofskog, odjel psihologija ili od jedne cure koja je studirala psihologiju i radila na psihologiji oderđeno vrijeme.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:46.