Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2007., 12:50   #1
Uznemiravanje, kućni red i susjedi

Podstanar sam na 3 katu i imam problem. Naime, stanari odmah ispod mene učestalo se žale na sve i svašta pa krenimo redom.

1. Nesmijem puštati vodu u kuhinji poslije 22:00h jer se njima čuje protok vode i nemogu spavati.

Rješenje: Promjenili smo ventile na vodovodnoj instalaciji misleći da je to uzrok (cca 500kn) ali njima se i dalje čuje, pa sad ne puštamo vodu u kuhinji nego u kupatilu.

2. Djete ne smije hodati po stanu prije 07:00 h, lupa im. Nemam rješenje za ovo.

3. Kad dođu gosti sa djecom (ukupno troje djece) normalno se zaigraju ali to sve njima jako lupa pa tuku s šipkama po cijevima od radijatora kako bi nas upozorili i djecu izveli napolje.

4. Slušanje glazbe ili gledanje dvd-a na kučnom kinu uz normalnu jačinu u normalno vrijeme (oko 18:00h), njima smeta i eto ih odmah na vrata. Ja smanjim ali nije to onda film kako se treba gledati.

5. Ovo je i najbolje od svega. Došli na vrata neki dan i žale se kako mi djete plače svaku noć oko 3 sata i to njih probudi i nemogu oni normalno spavati.
Istina, djete zaplače uzme bočicu i zaspi.

Što da ja sad napravim tu, da im j.... m...... i posvađam se. (Ali nisam takav tip) a i to su sigurno luđaci, pa tko zna što sve mogu napraviti.
Da zanemarim upozorenja i radim po svom, bili bi mi stalno na vratima
Da im zaprijetim tužbom jer me uznemiravaju bez opravdanih razloga.
TO SAD VAS PITAM?
damsovk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 13:02   #2
Quote:
damsovk kaže: Pogledaj post
Podstanar sam na 3 katu i imam problem. Naime, stanari odmah ispod mene učestalo se žale na sve i svašta pa krenimo redom.

1. Nesmijem puštati vodu u kuhinji poslije 22:00h jer se njima čuje protok vode i nemogu spavati.

Rješenje: Promjenili smo ventile na vodovodnoj instalaciji misleći da je to uzrok (cca 500kn) ali njima se i dalje čuje, pa sad ne puštamo vodu u kuhinji nego u kupatilu.

2. Djete ne smije hodati po stanu prije 07:00 h, lupa im. Nemam rješenje za ovo.

3. Kad dođu gosti sa djecom (ukupno troje djece) normalno se zaigraju ali to sve njima jako lupa pa tuku s šipkama po cijevima od radijatora kako bi nas upozorili i djecu izveli napolje.

4. Slušanje glazbe ili gledanje dvd-a na kučnom kinu uz normalnu jačinu u normalno vrijeme (oko 18:00h), njima smeta i eto ih odmah na vrata. Ja smanjim ali nije to onda film kako se treba gledati.

5. Ovo je i najbolje od svega. Došli na vrata neki dan i žale se kako mi djete plače svaku noć oko 3 sata i to njih probudi i nemogu oni normalno spavati.
Istina, djete zaplače uzme bočicu i zaspi.

Što da ja sad napravim tu, da im j.... m...... i posvađam se. (Ali nisam takav tip) a i to su sigurno luđaci, pa tko zna što sve mogu napraviti.
Da zanemarim upozorenja i radim po svom, bili bi mi stalno na vratima
Da im zaprijetim tužbom jer me uznemiravaju bez opravdanih razloga.
TO SAD VAS PITAM?
Meni se moj susjed kat ispod cesto zalio dok nije umro (nisam kriva ), npr. ako bi troje u stanu navecer PRICALI (ovaj jedan je imao malo prodorniji glas, ali nista tragicno). Ali fora je u tom kaj ja danas svaki dan moram slusat njegovu kcer kako falsh pjeva po kuci i cerece se i svasta nesto, znaci ja nju cujem koliko i ona mene. Ti bas nikad ne cujes svoje susjede, nista ti ne smeta? Jer mozes tako i ti njima zvonit i zalit se... A mozes ih i ignorirat. U svakom slucaju, nemoj ulazit u otvoreno konfliktnu situaciju, njima bi to samo dalo stofa, to je takav netolerantan tip ljudi...
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 13:13   #3
Quote:
damsovk kaže: Pogledaj post
Podstanar sam na 3 katu i imam problem. Naime, stanari odmah ispod mene učestalo se žale na sve i svašta pa krenimo redom.

1. Nesmijem puštati vodu u kuhinji poslije 22:00h jer se njima čuje protok vode i nemogu spavati.

Rješenje: Promjenili smo ventile na vodovodnoj instalaciji misleći da je to uzrok (cca 500kn) ali njima se i dalje čuje, pa sad ne puštamo vodu u kuhinji nego u kupatilu.

2. Djete ne smije hodati po stanu prije 07:00 h, lupa im. Nemam rješenje za ovo.

3. Kad dođu gosti sa djecom (ukupno troje djece) normalno se zaigraju ali to sve njima jako lupa pa tuku s šipkama po cijevima od radijatora kako bi nas upozorili i djecu izveli napolje.

4. Slušanje glazbe ili gledanje dvd-a na kučnom kinu uz normalnu jačinu u normalno vrijeme (oko 18:00h), njima smeta i eto ih odmah na vrata. Ja smanjim ali nije to onda film kako se treba gledati.

5. Ovo je i najbolje od svega. Došli na vrata neki dan i žale se kako mi djete plače svaku noć oko 3 sata i to njih probudi i nemogu oni normalno spavati.
Istina, djete zaplače uzme bočicu i zaspi.

Što da ja sad napravim tu, da im j.... m...... i posvađam se. (Ali nisam takav tip) a i to su sigurno luđaci, pa tko zna što sve mogu napraviti.
Da zanemarim upozorenja i radim po svom, bili bi mi stalno na vratima
Da im zaprijetim tužbom jer me uznemiravaju bez opravdanih razloga.
TO SAD VAS PITAM?

a da nisi ti taj kojem se ja stalno žalim da mu djeca preglasno viču i lupaju??

Znaš vi imate veliki i ozbiljan problem koji se zove LOŠA IZOLACIJA. Pretpostavljam da je tvoja zgrada novogradnja.. (blažene stare autro ugarske zgrade).

Moj dečko zivi u jednoj novogradnji i susjedi iznad mene ja stalno se svađam sa njima. Imaju dvoje djece, djeca su divlja! Isto kada im dođe društvo, igraju se lovice po stanu (kako on kaže isto kao i ti 'ZAIGRAJU SE').
Nije istina! I ja sam bila dijete i znala sam kaj smijem a kaj ne. Zgrada nije TVOJA i takvo opravdanje ti ne stoji.

Ok, ako beba plače u 3 ujutro, fakat nisi kriv i tu si nemoćan, kao i kad se netko ide piškiti i pustiti vodu! (to su gluposti).

Ali da ti djeca idu spavati u 22.00 (odnosno da ne imaju stampedo po kući), u popodnevnim satima od 15-17 da ne viču i ne skaču.. to je kućni red zgrade!

mogli bi oni tužiti tebe (kao kaj sam ja rekla ovim iznad) dapače, tuzbom zbog imisija!!!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 13:55   #4
Ovakvih ćeš se vrlo teško riješiti bez ikakvog konflikta, ali jednostavno im predloži da o svom trošku izoliraju svoj stan od buke, ili da prodaju nekretninu i presele negdje na selo, gdje stanara iznad ne će imati. Po istom kriteriju bi svaki stanovnik Savske ceste mogao prigovarati ZET-u zbog silnih tramvajskih linija koje mu prolaze ispod prozora, i odgovor iz ZET-a bi vrlo vjerojatno bio sličan mojemu. Život u centru velegrada definitivno ima svoje prednosti i nedostatke, a kome to ne odgovara, neka odseli. Ja osobno ne podnosim buku, gužvu i stres u privatnom životu, te ću uvijek biti skloniji kući u nekom satelitskom gradiću u blizini Zagreba, nego stanu pet minuta udaljenom od tramvaja. Naravno, sve ovo vrijedi samo pod pretpostavkom da si zaista u zakonskom smislu čist, i da ne kršiš svojim postupcima u stanu javni red i mir. Svoju susjedu koja je postavljala slične zahtjeve sam odmah uputio da se u slučaju ikakvih zamjerki na moje životne navike izvoli obratiti nadležnim organima, i svih problema sam se riješio. Budući da si podstanar, pokušaj sa stanodavcem riješiti problem. Naravno, ako se pak zaista radi o opasnim psihopatima, onda je jedino i dugoročno rješenje da se trajno makneš od njih, što je u konačnici i najpametnije, nek' se netko drugi bakće s njima...
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 16:58   #5
Quote:
damsovk kaže: Pogledaj post
Da zanemarim upozorenja i radim po svom, bili bi mi stalno na vratima
Da im zaprijetim tužbom jer me uznemiravaju bez opravdanih razloga.
TO SAD VAS PITAM?
Ništa, ako imaju neki problem neka tuže, nemaš što s njima razgovarati. Niti jedna od navedenih uporaba nije pretjerana uporaba stambenog prostora, a nema šanse da si probio dozvoljene brojeve decibela.

Neka prodaju stan i odsele se na Velebit. Imaju stav: ti si podstanar, manje vrijedan od njih i hoće ti solit pamet. Lijek: kada gledaju neka te par puta doveze netko iz firme službenim Audijem ili tako nešto, ljubomora će ih gristi više nego da imaš vježbe simfonijskog orkestra.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 21:41   #6
nije mi jasno kaj takvi ljudi uopće rade u gradu? mislim.....dijete ti zaplače u 3.00 pa kaj oni nisu imali djecu? kakvi su to ljudi? kupi im čepiće kad ti prvi put dođu na vrata i pokloni im....nećeš ti valjda svom djetetu stavljat čep u usta i pišat u ne znam kaj da bi oni mirno spavali....i ti si na svom, a ako i nisi, plaćaš najam za to u čemu si....

starci neki ili osobenjaci???
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 22:07   #7
Nevjerojatno mi je kak ljudi na Balkanu još nisu svjesni da je mir i mogućnost da se čovjek odmori i naspava za posao nedodirljiv. I meni smeta kad se moj sused kupa u 2 u noći, a u staroj sam zgradi. Oprosti, u Europi isto ne smiješ puštati vodu na WC iza 10 navečer, normalna stvar, kaj vam je tu čudno?

Normalno je da paziš da dete ne trči i ne larma po stanu ujutro u 7. Ak se netko budi u pol 8 - 8 (kao ja) i radi do 6-7 navečer, naravno da ne želi da mu drugi uništava život.

Klinci znaju divljati po stanu i roditelji se moraju pobrinuti da to ne rade - izvesti ih u park ili na izlet. Tak su se deca u gradu nekoć odgajala - da ne smetaju drugima. Treba se djecom samo baviti, a ne ih pustiti da drugima smetaju dok se vi zabavljate. Sorry.

Nevjerojatno je kak se ljudi ljute kad ih se podsjeti na to da trebaju imati obzira prema drugome. Ako kome to nije drago, kupite si kućicu, odvojenu od susjeda, i do mile volje se ponašajte po svojemu.
Purgeraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 22:08   #8
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
nije mi jasno kaj takvi ljudi uopće rade u gradu? mislim.....dijete ti zaplače u 3.00 pa kaj oni nisu imali djecu? kakvi su to ljudi? kupi im čepiće kad ti prvi put dođu na vrata i pokloni im....nećeš ti valjda svom djetetu stavljat čep u usta i pišat u ne znam kaj da bi oni mirno spavali....i ti si na svom, a ako i nisi, plaćaš najam za to u čemu si....

starci neki ili osobenjaci???
Vi ljudi sa sela, vratite se doma ili pustite građane da žive prema urbanim i civilizacijskim pravilima. I tuđa deca nisu moja briga.
Purgeraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 22:09   #9
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ništa, ako imaju neki problem neka tuže, nemaš što s njima razgovarati. Niti jedna od navedenih uporaba nije pretjerana uporaba stambenog prostora, a nema šanse da si probio dozvoljene brojeve decibela.

Neka prodaju stan i odsele se na Velebit. Imaju stav: ti si podstanar, manje vrijedan od njih i hoće ti solit pamet. Lijek: kada gledaju neka te par puta doveze netko iz firme službenim Audijem ili tako nešto, ljubomora će ih gristi više nego da imaš vježbe simfonijskog orkestra.
Nema veze s podstanarstvom ili vlasništvom. Kućni red vjerojatno visi dole na ulazu i vredi za sve jednako.
Purgeraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 22:17   #10
Quote:
Purgeraj kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno mi je kak ljudi na Balkanu još nisu svjesni da je mir i mogućnost da se čovjek odmori i naspava za posao nedodirljiv. I meni smeta kad se moj sused kupa u 2 u noći, a u staroj sam zgradi. Oprosti, u Europi isto ne smiješ puštati vodu na WC iza 10 navečer, normalna stvar, kaj vam je tu čudno?
Ajde, imaš negdje na top-temi popis dobrog dijela službenih listova u svijetu pa citiraj... Što to po Europi ne pišaju i ne seru između 22 i 7? Ili ostave da onako pluta do ujutro? Ili obave to preko balkona?

U biti, istina, nisu imali zahoda do prije 200 godina, ima tu nešto...

Ako sam u svom stanu, onda pišam, obavljam druge potrebe, tuširam se i sl. kada mi se ćefne. Kome smeta - neka se izvoli odseliti. Nemam obrt i ne bušim zidove u 2 ujutro. Ali radim normalne kućne stvari.

Quote:
Purgeraj kaže: Pogledaj post
Normalno je da paziš da dete ne trči i ne larma po stanu ujutro u 7. Ak se netko budi u pol 8 - 8 (kao ja) i radi do 6-7 navečer, naravno da ne želi da mu drugi uništava život.
Nema šanse da dijete svojom težinom uzrokuje buku iznad propisanih standarda, osim ako baš ne lupa u pod nekim specijaliziranim cipelama za pravljenje buke.

Quote:
Purgeraj kaže: Pogledaj post
Klinci znaju divljati po stanu i roditelji se moraju pobrinuti da to ne rade - izvesti ih u park ili na izlet. Tak su se deca u gradu nekoć odgajala - da ne smetaju drugima. Treba se djecom samo baviti, a ne ih pustiti da drugima smetaju dok se vi zabavljate. Sorry.
Nekim slučajem djeca ne mogu biti stalno vani. A ograničavati ih u igri nije ni zdravo ni preporučljivo. Ne razbijaju namještaj.

Quote:
Purgeraj kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno je kak se ljudi ljute kad ih se podsjeti na to da trebaju imati obzira prema drugome. Ako kome to nije drago, kupite si kućicu, odvojenu od susjeda, i do mile volje se ponašajte po svojemu.
Ne, kome je previše buke - lijepo se iskesa kao pravi frajer i kupi si vilu s najmanje 100 metara vlastitog zemljišta na svakoj strani. Ako hoćeš bit beg - budi beg.

Nema se što nekog sprječavati u uobičajenoj uporabi svoje nekretnine. A ništa gore navedeno ne sluti da je u pitanju uporaba koja ne bi bila uobičajena (rad alata, prepravci stana u noćnim satima, glasne zabave). Osim toga, prije kupnje stana svatko može provjeriti kakva je izolacija i ne kupiti stan u zgradi gdje je loša.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 22:21   #11
Quote:
Purgeraj kaže: Pogledaj post
Nema veze s podstanarstvom ili vlasništvom. Kućni red vjerojatno visi dole na ulazu i vredi za sve jednako.
Pa, neka fino tuže, plate vještaka i odrede razinu buke. Baš me zanima hoće li biti iznad zakonskih normi. Ako je buka u cijevima prevelika (što se zna dogoditi ako je bilo štednje kod izrade), onda neka skupe preko 50% vlasnika prostora i riješe dodatnu izolaciju.

Dakle, prijava + pa građanska tužba, pa vještaci pa da vidimo da li se krši Zakon o zaštiti od buke, tj. Pravilnik koji definira najviše dopuštene razine buke: http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2004/2548.htm

Naravno, ukoliko je buka prevelika kod uobičajene uporabe zgrade - onda je zgrada neispravna i treba podignuti pričuvu ako nema novca na zajedničkom računu te je kako treba izolirati. Sve fino piše u decibel, npr. buka od zahoda ne smije biti iznad 30 decibela. No, ako je veća - to je problem zgrade, ne stanara kojemu se pripišalo u ponoć.

Prema nekim napisima ovdje - dio zgrada u Zagrebu je definitivno neispravan.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 22:28   #12
Quote:
Purgeraj kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno mi je kak ljudi na Balkanu još nisu svjesni da je mir i mogućnost da se čovjek odmori i naspava za posao nedodirljiv. I meni smeta kad se moj sused kupa u 2 u noći, a u staroj sam zgradi. Oprosti, u Europi isto ne smiješ puštati vodu na WC iza 10 navečer, normalna stvar, kaj vam je tu čudno?

Normalno je da paziš da dete ne trči i ne larma po stanu ujutro u 7. Ak se netko budi u pol 8 - 8 (kao ja) i radi do 6-7 navečer, naravno da ne želi da mu drugi uništava život.

Klinci znaju divljati po stanu i roditelji se moraju pobrinuti da to ne rade - izvesti ih u park ili na izlet. Tak su se deca u gradu nekoć odgajala - da ne smetaju drugima. Treba se djecom samo baviti, a ne ih pustiti da drugima smetaju dok se vi zabavljate. Sorry.

Nevjerojatno je kak se ljudi ljute kad ih se podsjeti na to da trebaju imati obzira prema drugome. Ako kome to nije drago, kupite si kućicu, odvojenu od susjeda, i do mile volje se ponašajte po svojemu.
Slažem se. Stan mu neće dati komfor kojem on i obitelj teže. I ne budi papak,ak s obitelji normalno gledaš dvd i idiot odozdo ti dođe kenjakati o buci,reci mu da gledaš film i da nije pojačano i šlus. Ako opet dođe,ne otvaraj mu vrata,samo reci "kaj hoćete,kakva buka,ja ništa ne čujem?" i tako...
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 22:39   #13
I ja imam slične probleme sa susjedima ispod mene.Zgrada,kao i izolacije,je u redu,ali oni imaju problem.Naime,jednom kada su mi spomenuli da im smeta vanjska jedinica moje klime,zamolio sam ih da uđem kod njih i da čujem.Naime,oni žele živjeti u totalnoj tišini.Kod njih nije zapaljen ni radio,ni TV,a moja klima,jedva da se čuje.Isto je bilo za klince,koji btw,nisu neodgojena stoka,ali nisu ni ptice pa da lete po stanu.Dokazao sam im da je problem u njima.Zbilja se trudim ne stvarati nepotrebnu i preveliku buku,no oni zahtjevaju uvjete gluhe sobe!!!
Več sam oguglao,kada dođe na vrata,poslušam kaj ima za reči,pitam jel to sve,kulturno je pozdravim,i kulturno joj zatvorim vrata u facu,umetnem DVD sa formule 1,metnem na ponavljanje,pojačam malo,pokupim klince i odem sa klincima na Jarun.Od tada sve rijeđe dolazi,a sad sam u razmišljanju da to napravim kada odem nekam za vikend....
Ne želim biti gad,ali takvi ljudi točno probude ono najgore u čovjeku...


Ili ignoriraj,ili porazgovaraj,onak,ljudski,ako ne ide,nađi drugi stan..
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 22:39   #14
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
Slažem se. Stan mu neće dati komfor kojem on i obitelj teže.
Da, meni nije jasno zašto takvi tipovi ne kupe vilu iznad Zagreba i žive po svojoj želji?

Mislim, prigovarat jer dijete zaplače kada se probudi noću... Valjda bi ljudi trebali znati i bez specijalizacije u pedijatriji da beba time jednostavno iskazuje da je gladna i da nekome treba minuta da počne dojit ili zagrije bočicu...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 22:41   #15
Quote:
agramer kaže: Pogledaj post
I ja imam slične probleme sa susjedima ispod mene.Zgrada,kao i izolacije,je u redu,ali oni imaju problem.Naime,jednom kada su mi spomenuli da im smeta vanjska jedinica moje klime,zamolio sam ih da uđem kod njih i da čujem.Naime,oni žele živjeti u totalnoj tišini.Kod njih nije zapaljen ni radio,ni TV,a moja klima,jedva da se čuje.Isto je bilo za klince,koji btw,nisu neodgojena stoka,ali nisu ni ptice pa da lete po stanu.Dokazao sam im da je problem u njima.Zbilja se trudim ne stvarati nepotrebnu i preveliku buku,no oni zahtjevaju uvjete gluhe sobe!!!
Lijepo im pokaži Pravilnik: stalna ili isprekidana buka (npr. grijanje, pumpe) 25 decibela.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 22:42   #16
Quote:
Purgeraj kaže: Pogledaj post
Vi ljudi sa sela, vratite se doma ili pustite građane da žive prema urbanim i civilizacijskim pravilima. I tuđa deca nisu moja briga.
"Urbana i civilizacijska" pravila su jasno definirana propisima o javnom redu i miru; ako ti se normirana buka ne sviđa, obrati se svojim zastupnicima u Saboru da ti izglasaju drugačije standarde. Najbolje da bih u svom stanu išao na kupanje ili na zahod kad mi to susjed dozvoli, svašta! Naravno, to ne znači da se treba tolerirati, na primjer, glasno sviranje električne gitare za vrijeme popodnevnog odmora, ili u drugo doba kad po kućnom redu njemu nema mjesta, i da se ljudi međusobno prema svojim afinitetima ne bi mogli dogovoriti oko veće ili manje tolerancije za STVARNE probleme oko galame koja se objektivno ponekad ne može izbjeći (građevinski radovi na primjer), ali dozvoliti nekome toliko miješanje u privatnost može samo netko s velikim nedostatkom samopouzdanja. Hrvatska je s obzirom na površinu prilično nenaseljena, lijepo prodaš stan, sagradiš kućicu usred neke livadice, nema niti buke, prvi susjed je koji kilometar daleko, pravo rješenje za tebe!
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 22:48   #17
Quote:
nosko5 kaže: Pogledaj post
"Urbana i civilizacijska" pravila su jasno definirana propisima o javnom redu i miru; ako ti se normirana buka ne sviđa, obrati se svojim zastupnicima u Saboru da ti izglasaju drugačije standarde. Najbolje da bih u svom stanu išao na kupanje ili na zahod kad mi to susjed dozvoli, svašta!
Slažem se u potpunosti. Uostalom, često je dosta odseliti se na zadnji kat zgrade, buka je obično tamo najniža.

U Hrvatskoj postoji ozbiljan problem buke u naseljenim mjestima - ali njegov glavni uzrok je pregust gradski promet i često loša mreža javnog prijevoza (tramvaji na lošim tračnicicama, stari autobusi). Žalim ljude koji žive pokraj velikih raskrižja ili preblizu linija javnog prijevoza. Nekima u Zagrebu se nadvožnjaci penju doslovno do razine stanova!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 23:17   #18
Takvim ljudima ("građanima") najčešće smetaju oni sami, peru ih frustracije, male plaće, jadan život ili nedostatak istog pa drugima zagorčavaju svakodnevnicu. Odjebat ih u troskoku ako ne ide drugačije
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 11:02   #19
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ajde, imaš negdje na top-temi popis dobrog dijela službenih listova u svijetu pa citiraj... Što to po Europi ne pišaju i ne seru između 22 i 7? Ili ostave da onako pluta do ujutro? Ili obave to preko balkona?

U biti, istina, nisu imali zahoda do prije 200 godina, ima tu nešto...

Ako sam u svom stanu, onda pišam, obavljam druge potrebe, tuširam se i sl. kada mi se ćefne. Kome smeta - neka se izvoli odseliti. Nemam obrt i ne bušim zidove u 2 ujutro. Ali radim normalne kućne stvari.



Nema šanse da dijete svojom težinom uzrokuje buku iznad propisanih standarda, osim ako baš ne lupa u pod nekim specijaliziranim cipelama za pravljenje buke.



Nekim slučajem djeca ne mogu biti stalno vani. A ograničavati ih u igri nije ni zdravo ni preporučljivo. Ne razbijaju namještaj.



Ne, kome je previše buke - lijepo se iskesa kao pravi frajer i kupi si vilu s najmanje 100 metara vlastitog zemljišta na svakoj strani. Ako hoćeš bit beg - budi beg.

Nema se što nekog sprječavati u uobičajenoj uporabi svoje nekretnine. A ništa gore navedeno ne sluti da je u pitanju uporaba koja ne bi bila uobičajena (rad alata, prepravci stana u noćnim satima, glasne zabave). Osim toga, prije kupnje stana svatko može provjeriti kakva je izolacija i ne kupiti stan u zgradi gdje je loša.

sve napisano mi se jako sviđa ...jer, ako moja vešmašina drnda i baca vodu u kadu u 23h, a nekog to smeta - nek mi taj netko lijepo plati struju po skupljoj tarifi pa bu drndala i bacala vodu u 11h ; ali, ja valjda imam sreće sa susjedima - jer ja čujem vešmašinu od onih iznad mene isto u 23, a oni ispod mene se najvjerojatnije ne žale na mene baš zato jer njihova mašina isto u 23 drnda onima još ispod

život u stambenim zgradama, jedni drugima na glavi, nužno je zlo industrijskog načina života već 100-njak godina, pa oni koji se do sad nisu ili se ne mogu prilagoditi - nek se odslele živjeti ko baba Jaga na rub šumice u kućicu na kokošjoj nogici
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 12:32   #20
nama je tako dolazila uvijek ista žena žaliti se da "djeca skaču po stanu"...jednom je došla jer je mama dva put udrila sjekiricom po nekom mesu (doslovno 2 puta)...

i svaki put bi je mi fino ispraćali "joj, oprostite, nećemo više"...
dok mama nije jednom izletila van "nas je ovdje petero, a vi ste jedna i ne radite i nemate djece, mi moramo živjeti, a ako vam smeta, lijepo šećite po parku, i javite mi se kad budete imali djece, doviđenja, gospođo"

žena se više nikad nije pojavila

ma mislim...i meni smetaju tuđe bušilice i brusilice i premještanje namještaja i cika i vriska i čišćenje badema (koje uključuje čekić)...pa mi nikad nije palo napamet ići se žaliti...zgrada je zgrada i zna se kakav je život u zgradi

i još kao, popodnevni mir od 15 do 17....95% ljudi radi do 15 ili 16 i dok dođu doma i ručaju gotov je taj popodnevni mir, i kad bi oni trebali odrijemati popodnevni san? nikad... popodnevni mir je smišljen za penziće koji ručaju u podne, a ne za zaposlene ljude koji ipak čine većinu
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.