Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2007., 20:07   #41
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
svaka čast madame hooch! Ti si primjer kultiviziranog stanara u suvlasničkoj zajednici! Svaka čast!
paaa, hvala - trudim se jer moj je moto "ne čini drugima ono što ne bi volio da oni čine tebi" ...ali, nije da se i ja ne pokefam ako baš zatreba

no - moje iskustvo i neka znanja iz osnovne psihologije, doveli su me do zaključka da velika večina (osim onih stvarno ludih, protiv kojih nema nego silom i klin-se-klinom...) prigovara i zanovijeta jer imaju dojam (uglavnom ispravan) da ih taj novi susjed ni ne primjećuje, a kamoli uvažava njihovo postojanje i potrebe, pa i osobne mušice -> zato, ako im se odma dođeš predstaviti, pa čak i najaviti određena zbivanja u tvom stanu - em su zahvalni što ih uvažavaš, em bi im kasnije bilo strašno neugodno ići prigovarati : ta, najavljena im je mogućnost povremenog tuluma, ugošćavanja djece ili majstorskih zahvata , odnosno upoznati su sa tvojim dnevnim ritmom koji ukljućuje to da pereš veš pod jeftinom strujom, da te nema doma od 8:30 do 17:30 a pas je sam pa možda i zalaje na poštara ili pokućarce ...itd.
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Na stranu s nekim pretjerivanjima, problemi buke su najčešće rezultat "boli me briga za ostale" stava. Nekad, kad je bilo manje migracije stanovništva i kad smo poznavali većinu susjeda, buka nije gotovo nikad bila problem. Nekvaliteta novogradnje stoji, ali mislim da nije glavni uzrok problema.
potpisujem
problem svih nas je da, u tim zgradama u kojima smo silom prilika (jer, ja bi prva voljela imati krasnu kuću s vrtom i livadom 20km od grada te otvorenu i nezagušenu cestu do posla + benzina za 4kn ) skućeni na malom prostoru i odjeljeni samo malo debljim kartonom, međusobno ne komuniciramo ni na količinskom ni na kulturnom minimumu - a trebali bi

davno sam pročitala jedan savijet - pouku , za stanare u neboderima, koji glasi :
mjesec dana nakon useljavanja u novi stan, pozovite svoje susjede od iznad i od ispod na kavu i kolače, a zatim ih ostavite na pola sata da međusobno porazgovaraju
zaključak koji sam ja iz toga izvukla je da podjednako ti gaziš nekome po glavi ko što netko drugi gazi po tvojoj i podjednako gunđaš na onoga gore ko što i onaj dolje gunđa na tebe , samo što svi mi živimo u svom malom svijetu i ne dođivljavamo postojanje okoline dok se zatvorimo u svoja 4 zida, osim ako nam smetaju
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 20:55   #42
Quote:
*leona* kaže: Pogledaj post
Što sam potpisala?! Potpisala sam da nemam ništa protiv dječje igre u normalnom vremenu: https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...3&postcount=26. Djeca nisu keramički ukrasi u polici. No ovo (a prestali su malo prije 17 sati, ne poštujući niti Kućnim redom propisano vrijeme mira i tišine od 15 do 17 sati) nema veze s decibelima koje je u stanju proizvesti neizbježna dječja igra.

Btw, njihov mali unuk od 3-4 godine također proizvodi "buku" svojom igrom, skakanjem i dječjim veseljem kada je kod njih. Niti na kraj pameti ne bi mi bilo požaliti se na to .
pa ima tu vise u tom vojkijevom postu osim igre djece u normalnom vremenu s naglaskom ako nekom to ne pase neka se odseli i jos par poprilicno iskljucivih izjava.... no nema veze....
samo sam htjela ukazati da smo razliciti i da treba imati mjeru kako u busenju stana tako i u djecjoj igri pa da ona bude prilagodena stanu I ako nekome smeta onome sto je drugom normalno da se treba naci na sredini a ne forsirat samo ono sto nama odgovara
Iskreno (bez ikakve ironije) ako imas malu bebu u stanu ja ne vidim uopce mogucnost da neko preureduje stan (u smislu kompromisa) dok tvoja beba malo ne poodraste sto cisto sumnjam da bi netko to odgadao za cca pol godine ili godinu.
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 20:57   #43
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
paaa, hvala - trudim se jer moj je moto "ne čini drugima ono što ne bi volio da oni čine tebi" ...ali, nije da se i ja ne pokefam ako baš zatreba
potpisujem
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 21:53   #44
Quote:
Bani kaže: Pogledaj post
pa ima tu vise u tom vojkijevom postu osim igre djece u normalnom vremenu s naglaskom ako nekom to ne pase neka se odseli i jos par poprilicno iskljucivih izjava.... no nema veze....
samo sam htjela ukazati da smo razliciti i da treba imati mjeru kako u busenju stana tako i u djecjoj igri pa da ona bude prilagodena stanu I ako nekome smeta onome sto je drugom normalno da se treba naci na sredini a ne forsirat samo ono sto nama odgovara
Normalno je obavljati fiziološke potrebe u svako doba dana i/ili noći, normalno je uključiti perilicu oko 22 sata kad je struja jetinija, normalno je da djecu nećeš vezati za stolac kako ne bi škripala, skakala, igrala se, pjevala... Onaj kome smeta "buka" koju pritom proizvode (a pripada dozvoljenim decibelima), zaista bi trebao razmišljati o preseljenju.

Nije u redu ne najaviti rušenje zida u stanu. Nije u redu to započeti raditi u 07:15 ujutro. Nije u redu nastaviti do skoro 17:00 sati, znajući da je Kućnim redom propisano kako je od 15 do 17 sati vrijeme za odmor.

Quote:
Bani kaže: Pogledaj post
Iskreno (bez ikakve ironije) ako imas malu bebu u stanu ja ne vidim uopce mogucnost da neko preureduje stan (u smislu kompromisa) dok tvoja beba malo ne poodraste sto cisto sumnjam da bi netko to odgadao za cca pol godine ili godinu.
Da su najavili, otišla bih s djecom prespavati kod mame, u drugi dio grada, pa bih moj otac vozio u školu. Ovako nisam imala mogućnosti maknuti se s njima (ne vozim), a jutrošnja kiša nije pogodovala vožnji bebe autobusom i potom pješačenjem do mame.


To je to.
*leona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 22:02   #45
Smile

Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
nije mi jasno kaj takvi ljudi uopće rade u gradu? mislim.....dijete ti zaplače u 3.00 pa kaj oni nisu imali djecu? kakvi su to ljudi? kupi im čepiće kad ti prvi put dođu na vrata i pokloni im....nećeš ti valjda svom djetetu stavljat čep u usta i pišat u ne znam kaj da bi oni mirno spavali....i ti si na svom, a ako i nisi, plaćaš najam za to u čemu si....

starci neki ili osobenjaci???
To su ne baš ni starci a ni baš mladenci. Najveća fora u svemu je što i oni imaju djecu, (sad već odraslu) i ne kuže kako je njima bilo. Možda su ih vezali :-)
damsovk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 22:09   #46
Quote:
Purgeraj kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno mi je kak ljudi na Balkanu još nisu svjesni da je mir i mogućnost da se čovjek odmori i naspava za posao nedodirljiv. I meni smeta kad se moj sused kupa u 2 u noći, a u staroj sam zgradi. Oprosti, u Europi isto ne smiješ puštati vodu na WC iza 10 navečer, normalna stvar, kaj vam je tu čudno?

Normalno je da paziš da dete ne trči i ne larma po stanu ujutro u 7. Ak se netko budi u pol 8 - 8 (kao ja) i radi do 6-7 navečer, naravno da ne želi da mu drugi uništava život.

Klinci znaju divljati po stanu i roditelji se moraju pobrinuti da to ne rade - izvesti ih u park ili na izlet. Tak su se deca u gradu nekoć odgajala - da ne smetaju drugima. Treba se djecom samo baviti, a ne ih pustiti da drugima smetaju dok se vi zabavljate. Sorry.

Nevjerojatno je kak se ljudi ljute kad ih se podsjeti na to da trebaju imati obzira prema drugome. Ako kome to nije drago, kupite si kućicu, odvojenu od susjeda, i do mile volje se ponašajte po svojemu.

Neznam baš da se voda ne smije puštati iz 22:00h. Penzioneri su tada najaktivniji.
A što da napravim kad se dijete dere u 3h ujutro, možda je bolesno, možda žedno, moram ustati i donijeti joj što želi. Kad ustanem u 3 ujutro, ova dolje sve čuje. Kao da spava na plafonu. Ne sekirame što se oni bune i li što im naše navike smetaju. Mene sekira da ja ne popi.... i napravim nešto loše.
damsovk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 22:13   #47
Quote:
damsovk kaže: Pogledaj post
... Kad ustanem u 3 ujutro, ova dolje sve čuje. Kao da spava na plafonu. ...


Sorry, znam da ti je situacija nezavidna, ali ovo me je nasmijalo do suza.
*leona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 22:18   #48
Quote:
agramer kaže: Pogledaj post
I ja imam slične probleme sa susjedima ispod mene.Zgrada,kao i izolacije,je u redu,ali oni imaju problem.Naime,jednom kada su mi spomenuli da im smeta vanjska jedinica moje klime,zamolio sam ih da uđem kod njih i da čujem.Naime,oni žele živjeti u totalnoj tišini.Kod njih nije zapaljen ni radio,ni TV,a moja klima,jedva da se čuje.Isto je bilo za klince,koji btw,nisu neodgojena stoka,ali nisu ni ptice pa da lete po stanu.Dokazao sam im da je problem u njima.Zbilja se trudim ne stvarati nepotrebnu i preveliku buku,no oni zahtjevaju uvjete gluhe sobe!!!
Več sam oguglao,kada dođe na vrata,poslušam kaj ima za reči,pitam jel to sve,kulturno je pozdravim,i kulturno joj zatvorim vrata u facu,umetnem DVD sa formule 1,metnem na ponavljanje,pojačam malo,pokupim klince i odem sa klincima na Jarun.Od tada sve rijeđe dolazi,a sad sam u razmišljanju da to napravim kada odem nekam za vikend....
Ne želim biti gad,ali takvi ljudi točno probude ono najgore u čovjeku...


Ili ignoriraj,ili porazgovaraj,onak,ljudski,ako ne ide,nađi drugi stan..
Ovo je dobra ideja. pustim play, uključim repeat, pojačam i ode sa ženom i djetetom. Neka lupaju. THX
damsovk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 23:04   #49
Quote:
damsovk kaže: Pogledaj post
Neznam baš da se voda ne smije puštati iz 22:00h. Penzioneri su tada najaktivniji.
.
ne trabunjaj ...moja bakica ide spavati "posle crtića" u 19:15 , osim ako je Šprajc voditelj dnevnika taj dan - onda ide u 19:50
a mama (66) se izšokira ako ju nazovem u 20:45 i šapće cijelo vrijeme (da ne probudi bakicu)
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 17:22   #50
i ja imam problem sa susjedima
stvarno smo tolerantni itrudimo se biti u dobrim odnosima sa svima.
kupili smo stan u 4 mj, iznad nas žive susjedi sa dvoje djece 2 i 4 god.koja su stvarno neodgojena...odnosno roditelji definitivno nisu normalni....
oni u stanu imaju igraonicu, maknu sav namještaj na jednu stranu a na drugoj klinci voze bicikle sa pomoćnim kotačima, loptaju se, vuku neke plastične kutije i da ne nabrajam dalje... i to traje cijeli da počinje u 6h, pa onda nekada odu u vrtić i nastavlja se do 22h....zvuči od prilike kao da netko renovira cijeli stan

prije smo živjeli u stanu i susjeda iznad nas je imala unuku koja je bila turbo aktivna, plesala je po stanu trčala, vrištala, al to je sve normalno i nije nam palo na pamet ići se žaliti

novim susjedima smo pristojno pokušali objasniti barem 20 puta da su im djeca preglasna... oni samo kažu :djeca se igraju, kad budete imali svoju onda vam tuđa neće smetati,,,, i da je to normalno dječje ponašanje
i oni ne smetaju samo nama već i onim do sebe( koji isto imaju djete i kojese također čuje, ali u granicama podnošljivog) i onima iznad
poćinju sa trčanjem, nabijanjem,struganjem isl već u 6h ujutro i to vikendom kada je jedino vrijeme da oni koji rade mogu malo duže odspavati...onda mi njima malo pokucamo, pa se kratko stišaju i tako svaki dan. cijeli dan nemamo mira i svi gosti koji sun bili kod nas su komentirali susjede iznad nas.....

noćas su klinci počeli skakati u 3;30 ujutro i to je bila kap koja je prelila čašu, pozvali smo policiju, a odgovor roditelja policiji je bio da se ispričavaju, al da je djete bolesno.... ko je tu lud????

predstavnik stanara je rekao da se svi susjedi na njih žale, jer djeca radnim danom idu u vrtić u 6h i kad krenu niz stubište probude cijelu zgradu......
geby is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 11:53   #51
Imam isti problem. Susjedova djeca (11 i 3 godine) nisu djeca već sotone. Ali nisu oni za to krivi, već roditelji. Nije dijete krivo ako ga roditelji ne znaju odgojiti.
Ova od susjeda skaču po stanu do 1 u noći, vrište, urlaju, voze biciklu sa pomoćnim kotačima (ovaj manji), majka ostavi malog na terasi da se igra (da, i zimi), a mali se dere iz petnih žila, a to isto radi po zgradi, a ona ništa. Svi im prigovaraju. Uzalud se zvala i policija jer suprug je policajac, tako da nam ni to ne pali.
Jednom sam se prilikom s njom i posvađala jer sam joj rekla da su njena djeca bučnija od novorođene bebe nekih drugih susjeda (što je i istina, a i razumljivo mi je da novorođenče plače noću, ali nije ni 10% bučan u odnosu na ova dva vraga). Ona mi je odbrusila da ću vidjeti kada budem imala svoju djecu, na što sam joj odgovorila da ću ja svoju, za razliku od nje, pokušati odgajari, a ne im dozvoliti da mi skaču po glavi i rade što ih je volja. Ne znam vi, ali ja smatram da dijete od 3 godine u 20:00-20:30 mora biti u krevetu, a ne skakati po kući do jedan.
Ne znam koje je riješenje, ali mislim da bi dobra opcija bila i mijenjanje balkanskog mentaliteta da je svakome sve dozvoljeno bez mogućnosti prigovora.
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 23:41   #52
ah, onda me razumiješ.
mi smo ih tek nakon 20ak ljubaznih razgovora prijavili policiji, došao je ljubazan polis meni na vrata i rekao mi da će im on objasniti šta je to kućni red i kako se trebaju ponašati u zgradi....
ne znam šta če biti od toga,nadam se barem jutarnjem miru

ako ti policija ne može pomoći probaj nazvati socijalnu službu i reci im da si jako zabrinuta jer djeca stalno vrište i ne znaš šta se događa.
jednu poznanicu, koja je stalno vikala na svoje klince ( jako viče i kad razgovara, al inače je ok) su susjedi prijavili i sad joj socijalci dolaze na vrata svako malo da provjere da li je sve ok.... ako je smetala susjedima sada sigurno više ne smeta jer se jako stišala...

ja ču to osobno napraviti ako ne prođe sve sa policijom....
geby is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 00:06   #53
ja isto imam problema sa susjedima, i nemam pojma šta da radim ni kome da se žalim

prije jedno 3 mjeseca sam počela živjet u nekoj zgradi, i već mi se zgadilo tu, susjed do mene već tjednima nešto buši u stanu i to se kod mene čuje tak jako ko da smo u istoj prostoriji.... dobro da mi se stan ne počne trest od tolike buke... to on radi popodne i navečer i onda satima ne prestaje... jednom je bušio u pola 9 navečer a ako ne buši sa bušilicom, onda lupa sa čekićem po zidu... psmtr... mislim, živcira me sve to, ali pošto sam dobro dijete odlučila sam prvo pričekat, pa možda prođe... ako čovjek ima stvarno posla pa da ga ne ometam sa svojim cendranjima, ali sad stvarno više nemam strpljenja, sve ima svoju granicu... a meni je on već dopizdio
a ako ne buši i ne lupa onda se svađa sa ženom... to najčešće ujutro... tak da ja lijepo ležim u krevetu i slušam... nije da imam drugog izbora... a čuju se tak dobro ko da su sa mnom u stanu
a ako ne radi ništa od toga, onda ima tako jako pojačan televizor da ga se valjda čuje 5 km dalje od zgrade

e da...
a ako me ne živcira taj susjed, onda me živcira onaj iznad, koji lupa, ali to lupanje mi toliko i ne smeta jer nisam bas osjetljiva na svaku sitnicu, ali sam jaaako osjetljiva na pojačani televizor koji je isto tako pojačan kao i u prethodnom primjeru.... najbolje kad ga pojača u 2 ujutro... a ja na rubu živaca....
jednom je nekakvu muziku pojačo... ja se probudim... gledam koji je kurac sad.... pogledam na sat kad ono 6:59 (ujutro)

i eto... ne znam šta da radim, kome da se žalim... ne znam nist...
nadam se da autoru topica ne smeta što sam se tu požalila... moram si malo olakšat... lay it off my chest kak bi se reklo
__________________
Sólo podrás conocer la fuerza de un viento tratando de caminar contra él, no dejándote llevar.
chica mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 00:49   #54
Quote:
chica mexicana kaže: Pogledaj post
ja isto imam problema sa susjedima, i nemam pojma šta da radim ni kome da se žalim
Onome tko je gradio stan. To osim bušenja nema veze s vezom oko izolacije... Ako si to kupila, trebalo bi dodati kakvu zvučnu izolaciju.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 01:13   #55
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Onome tko je gradio stan. To osim bušenja nema veze s vezom oko izolacije... Ako si to kupila, trebalo bi dodati kakvu zvučnu izolaciju.
nisam kupila... hvala bogu
__________________
Sólo podrás conocer la fuerza de un viento tratando de caminar contra él, no dejándote llevar.
chica mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 12:35   #56
Quote:
Purgeraj kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno mi je kak ljudi na Balkanu još nisu svjesni da je mir i mogućnost da se čovjek odmori i naspava za posao nedodirljiv. I meni smeta kad se moj sused kupa u 2 u noći, a u staroj sam zgradi. Oprosti, u Europi isto ne smiješ puštati vodu na WC iza 10 navečer, normalna stvar, kaj vam je tu čudno?

Normalno je da paziš da dete ne trči i ne larma po stanu ujutro u 7. Ak se netko budi u pol 8 - 8 (kao ja) i radi do 6-7 navečer, naravno da ne želi da mu drugi uništava život.

Klinci znaju divljati po stanu i roditelji se moraju pobrinuti da to ne rade - izvesti ih u park ili na izlet. Tak su se deca u gradu nekoć odgajala - da ne smetaju drugima. Treba se djecom samo baviti, a ne ih pustiti da drugima smetaju dok se vi zabavljate. Sorry.

Nevjerojatno je kak se ljudi ljute kad ih se podsjeti na to da trebaju imati obzira prema drugome. Ako kome to nije drago, kupite si kućicu, odvojenu od susjeda, i do mile volje se ponašajte po svojemu.
E stari moj, s ovim WC-om si se baš sad prosro i osto živ....
I.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 15:32   #57
Quote:
I.G. kaže: Pogledaj post
E stari moj, s ovim WC-om si se baš sad prosro i osto živ....
I to iza 22:00.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 15:54   #58
Quote:
Purgeraj kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno mi je kak ljudi na Balkanu još nisu svjesni da je mir i mogućnost da se čovjek odmori i naspava za posao nedodirljiv. I meni smeta kad se moj sused kupa u 2 u noći, a u staroj sam zgradi. Oprosti, u Europi isto ne smiješ puštati vodu na WC iza 10 navečer, normalna stvar, kaj vam je tu čudno?

Normalno je da paziš da dete ne trči i ne larma po stanu ujutro u 7. Ak se netko budi u pol 8 - 8 (kao ja) i radi do 6-7 navečer, naravno da ne želi da mu drugi uništava život.

Klinci znaju divljati po stanu i roditelji se moraju pobrinuti da to ne rade - izvesti ih u park ili na izlet. Tak su se deca u gradu nekoć odgajala - da ne smetaju drugima. Treba se djecom samo baviti, a ne ih pustiti da drugima smetaju dok se vi zabavljate. Sorry.

Nevjerojatno je kak se ljudi ljute kad ih se podsjeti na to da trebaju imati obzira prema drugome. Ako kome to nije drago, kupite si kućicu, odvojenu od susjeda, i do mile volje se ponašajte po svojemu.
Oprosti, mozda cu djelovati grubo ali ti bi si trebao kupiti kucu i imati svoj mir jer ocito ti smeta svaka glupost. Sta, ja ako ucim do 5 ujutro i hodam po stanu- pa jebe mi se sto on ne moze spavati, ako mu se spava zaspati ce! A izmedju ostalo, ako mi se usred noci pisa- sta trebam trpiti cijelu noc dok se moj susjed ne probudi pa da mogu ici pisati- NEBULOZE! Upravo takvi, neprilagodljivi ljudi kojima smeta svaka GLUPOST trebaju sebi kupiti kucu negdje u prasumi i odseliti se- pa imas svoj mir. Zgrada je mjesto gdje zivi uobicajeno vise od 30 ljudi, pa sta ja ne mogu imati RODJENDAN I FESTU??!! Sta ne smijem uciti do 10 ujutro ili se okupati u subotu u 4 ujutro kad dodjem izvana- pa to je moj stan, isto kao i njihov. Kome smeta nek se odseli i rijesen problem!
Mislim neke stvari kao divljanje nisu opravdane i nedopustive su, ali neke stvari su normalne, zivot u zajednici- zgradi je puno drukciji nego u privatnoj kuci. Ako nisi spreman na kompromise i zajednicu VOZI!!!

Stvarno strasno kakvi sve ljudi zive u tim stanovima! Pa ljudi moji, ako vam nesto smeta, kupite si kucu ili stan u potkrovlju!!!! Pa vam nitko nece visiti nad glavom! Ali u potkrovlju bi vam moglo smetati kad kisa pada pa vam lupa u krov- STRASNO!!! Ta zlocesta kisa- kako se samo usudjuje!
__________________
Blago onome tko rano poludi pa mu život u veselju prođe!!
-LudiCa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 16:00   #59
Quote:
chica mexicana kaže: Pogledaj post
ja isto imam problema sa susjedima, i nemam pojma šta da radim ni kome da se žalim

prije jedno 3 mjeseca sam počela živjet u nekoj zgradi, i već mi se zgadilo tu, susjed do mene već tjednima nešto buši u stanu i to se kod mene čuje tak jako ko da smo u istoj prostoriji.... dobro da mi se stan ne počne trest od tolike buke... to on radi popodne i navečer i onda satima ne prestaje... jednom je bušio u pola 9 navečer a ako ne buši sa bušilicom, onda lupa sa čekićem po zidu... psmtr... mislim, živcira me sve to, ali pošto sam dobro dijete odlučila sam prvo pričekat, pa možda prođe... ako čovjek ima stvarno posla pa da ga ne ometam sa svojim cendranjima, ali sad stvarno više nemam strpljenja, sve ima svoju granicu... a meni je on već dopizdio
a ako ne buši i ne lupa onda se svađa sa ženom... to najčešće ujutro... tak da ja lijepo ležim u krevetu i slušam... nije da imam drugog izbora... a čuju se tak dobro ko da su sa mnom u stanu
a ako ne radi ništa od toga, onda ima tako jako pojačan televizor da ga se valjda čuje 5 km dalje od zgrade

e da...
a ako me ne živcira taj susjed, onda me živcira onaj iznad, koji lupa, ali to lupanje mi toliko i ne smeta jer nisam bas osjetljiva na svaku sitnicu, ali sam jaaako osjetljiva na pojačani televizor koji je isto tako pojačan kao i u prethodnom primjeru.... najbolje kad ga pojača u 2 ujutro... a ja na rubu živaca....
jednom je nekakvu muziku pojačo... ja se probudim... gledam koji je kurac sad.... pogledam na sat kad ono 6:59 (ujutro)

i eto... ne znam šta da radim, kome da se žalim... ne znam nist...
nadam se da autoru topica ne smeta što sam se tu požalila... moram si malo olakšat... lay it off my chest kak bi se reklo
KUPI SI KUCU

Stvarno ste smijesni ljudi moji. Jel ti nikad neces renovirati stan??! Mozda je taj tvoj susjed bas pametan pa je isao skidati podove i sve kako bi stavio izolaciju... hmmm vidis vidis koliko su ljudi netolerantni!!!
Tebi smeta sto si on sredjuje stan, onom smeta sto njoj dijete place... ma daj, grozno!!! Sve ti to moze smetati ja ucim kad ucim ponoci i spava mi se u 7 ujutro a susjed pocne busiti u 8... sta mogu?! Zivcaniti?! Ne, ja sam toliko umorna da se pokrijem drugim jastukom po glavi, zaspem od umora i nista mi ne smeta!!! Njega poslije sretnem i ljubazno ga pozdravim- PA COVJEK SREDJUJE STAN NIJE ZABRANJENO!
Mi smo jedne godine do 11 navecer busili- ispricali se svim susjedima i rekli da moramo to dovrsiti... NEMA PROBLEMA SUSJEDI! Tako to bude medju normalnim ljudima, ali vi ste svi ocito pukli- ljudi moji zivite u stanu, zgradi a ne u svojoj kuci. Ako vam treba mir onda iselite iz zgrade pa cete imati svoj mir od 0-24. U stanu toga nema, a tko kupi stan toga mora biti i svjestan a ne pizditi jer netko pisa u 3 ujutro pa ti cujes. Nes ti tvog sna ako cujes vodu dok spavas...! Grozno!
__________________
Blago onome tko rano poludi pa mu život u veselju prođe!!
-LudiCa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 16:07   #60
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Imam isti problem. Susjedova djeca (11 i 3 godine) nisu djeca već sotone. Ali nisu oni za to krivi, već roditelji. Nije dijete krivo ako ga roditelji ne znaju odgojiti.
Ova od susjeda skaču po stanu do 1 u noći, vrište, urlaju, voze biciklu sa pomoćnim kotačima (ovaj manji), majka ostavi malog na terasi da se igra (da, i zimi), a mali se dere iz petnih žila, a to isto radi po zgradi, a ona ništa. Svi im prigovaraju. Uzalud se zvala i policija jer suprug je policajac, tako da nam ni to ne pali.
Jednom sam se prilikom s njom i posvađala jer sam joj rekla da su njena djeca bučnija od novorođene bebe nekih drugih susjeda (što je i istina, a i razumljivo mi je da novorođenče plače noću, ali nije ni 10% bučan u odnosu na ova dva vraga). Ona mi je odbrusila da ću vidjeti kada budem imala svoju djecu, na što sam joj odgovorila da ću ja svoju, za razliku od nje, pokušati odgajari, a ne im dozvoliti da mi skaču po glavi i rade što ih je volja. Ne znam vi, ali ja smatram da dijete od 3 godine u 20:00-20:30 mora biti u krevetu, a ne skakati po kući do jedan.
Ne znam koje je riješenje, ali mislim da bi dobra opcija bila i mijenjanje balkanskog mentaliteta da je svakome sve dozvoljeno bez mogućnosti prigovora.
To sto ti pricas se vec naziva divljanje i nikako nije opravdano. Toj osobi takodjer treba kuca jer ocito nije za stan! Mislim, ako zivis u stanu moras imati puno veci prag tolerancije ali i puno vecu kulturu zivljenja. Ja ne divljam niti sam ikad smjela divljati po stanu. Nama kad dodju djeca i dan danas zna se red i mir... ali neke ekstremne stvari kao pisanje do 10 navecer ili plac djeteta u 3 ujutro isto... pa mislim to je normalno covjece!
Ovo sto ti pricas je stvarno neukusno ponasanje tih tvojih susjeda, ocito nemaju osnovnu kulturu ponasanja a takvi ljudi moraju kupiti kucu pa zivjeti udaljeni od normalne civilizacije!
Kad ti dodje da im nesto kazes, reci im. I ti imas jednaka prava na svoj mir kao i oni na svoj. A ako njima vec nije potreban, tebi je i ono sto ti je na srcu im reci- neces nista postici, ali barem si sebe olaksala!

Sretno!
__________________
Blago onome tko rano poludi pa mu život u veselju prođe!!
-LudiCa- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.